Jump to content
Sign in to follow this  
zurek

Tannoy Legacy Cheviot vs. lampa 300B

Recommended Posts

A konkretnie o co pytasz? - czy da się je wysterować poprawnie końcówką na 300B (2x8W)?

Tych konkretnie Legacy Cheviotów nie słuchałem w ten sposób ale jeśli to Ci w jakikolwiek sposób pomoże to np. klasyczne Gold-y 15" w obudowach Lancaster słuchałem w ten sposób i nie było żadnych problemów. Zapewne efekt będzie zależny od jakości/dopasowania konkretnego wzmacniacza. Sugerowałbym spróbować z konkretnym z jakim ma zagrać przed ew. decyzją, chyba że ktoś pociągnie wątek w oparciu o konkretne/ inne doswiadczenia z tymi właśnie kolumnami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
xavian
8 godzin temu, Airmike napisał:

A konkretnie o co pytasz? - czy da się je wysterować poprawnie końcówką na 300B (2x8W)?

 

Dokładnie  o to mi chodzi:-)

W ogóle jak te kolumny grają z lampą?


W życiu piękne są tylko chwile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wnioskuję że jak dobra lampa i dobrze się zgra z nimi (cały czas mowię o starych Goldach) to i one grają dobrze, z moją 2x8W 300B gościłem u właściciela w ok. 50+m2 (ciężko ocenić, po podłodze mogło być więcej bo skosy) pomieszczeniu i dźwięk wypełnił przestrzeń właściwie, nie dało się nic zarzucić (w odniesieniu do ceny podłączonych komponentów). Z dobrym tranzystorem też grają dobrze. "Dobrze" jak na mój gust oczywiście. Dla każdego "dobrze" znaczy co innego. Komuś innemu z różnych przyczyn taka prezentacja może się nie podobać ( np. ze nie grają efektownie/efekciarsko, że nie tworzą wrażenia że jesteś w środku orkiestry, one generują organiczną scenę przed tobą) tym bardziej jak musi się wypowiedzieć publicznie albo handluje konkurecyjnym towarem. Także w mojej opinii jeśli ktoś mówi że grają źle to albo lubi inną prezentację albo powinien poszukać problemu w innym miejscu w systemie/pomieszczeniu

Tannoye z lat 60-tych mają swój cult-following i równie zaciętych wrogów, ale trzymają cenę więc...są też inni którzy uważają że grają dobrze 🙂 Żeby miarodajnie odsłuchać muszą trochę pograć (rozruszać zawieszenia) przed krytycznym odsłuchem - "na zimno" ocena będzie błędna. To są kolumny dla osłuchanego użytkownika. Moim zdaniem potrzebują też dużo miejsca wokół siebie, również za sobą, ale które wybitne systemy go nie potrzebują? APM'ki od Sony np. APM-8 były projektowane do grania chyba 2 cm od ściany, więc są wyjątki..takie życie..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie grałyby w przyszłości z Manley Neo Classic SE/PP 300B 

 

300b.png

Edited by zurek

W życiu piękne są tylko chwile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli wybór wzmacniacza dokonany to trzeba pożyczyć i posłuchać u siebie. Stare Tannoye wysteruje bez problemu a nowe Legacy...tylko odsłuch powie.. lub ktoś kto spróbował takiego połączenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.