Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzacz Blu-ray z funkcjami Smart?


Cartha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest na rynku odtwarzacz Blu-ray, który ma możliwość uruchamiania aplikacji HBO Go?

Większość na pewno reklamowana jest z aplikacją Netflixa i często Amazona. Ale z informacją o HBO Go nic nie potrafię znaleźć.
Miał lub ma ktoś odtwarzacz: Samsung UBD-M9500?
Model ten ma system TIZEN, który w wersji na Smart TV bez problemu współpracuje z aplikacją HBO Go.
Niestety na wszystkich testach zagranicznych tej aplikacji nie widać, a support HBO Polska, twierdzi, że aplikacja wspierana jest dla wszystkich telewizorów z systemem TIZEN, a o innych urządzeniach nic im nie wiadomo. Ale dodaje, że HBO Go jest dostępne na urządzeniach z krajowej dystrybucji i może dlatego na zagranicznych testach jej nie widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, fetek napisał:

odpuść sobie "smart" w odtwarzaczach i większości TV.

Smart TIZEN w telewizorze na moje potrzeby mi bardzo odpowiada.

Teraz chciałbym mieć to samo dostępne dla rzutnika + parę innych opcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Cartha napisał:

Smart TIZEN w telewizorze na moje potrzeby mi bardzo odpowiada.

Teraz chciałbym mieć to samo dostępne dla rzutnika + parę innych opcji.

Zastanow sie 2 razy nad smartem - ile czasu bedzie wspierany model etc

Zamiast smarta kup przystawkę jakąś ( np xiaomi mi box) na androidzie. Koszt 200-300zl i obsluzy ci wszystko. I nie ma co sie martwic o czas wspierania, a jesli za kilka lat przestaną wspierać to co najwyżej wymienisz boxa na nowego, a nie caly odtwarzacz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aliengbl napisał:

Zamiast smarta kup przystawkę jakąś ( np xiaomi mi box) na androidzie. Koszt 200-300zl i obsluzy ci wszystko. I nie ma co sie martwic o czas wspierania, a jesli za kilka lat przestaną wspierać to co najwyżej wymienisz boxa na nowego, a nie caly odtwarzacz ?

Tak, tylko tu pojawia się te moje "+ parę innych opcji", a właściwie jedna.

Nie ma na rynku przystawki na androidzie z dwoma gniazdami HDMI. A chcę mieć możliwość odtwarzania dźwięku właśnie przez kabel HDMI (uprzedzając pytania, kabel jest w ścianie i nie chce go zmieniać na np. kabel optyczny itp.).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i nie ma takich przystawek, natomiast rozdzielaczy hdmi jest od groma 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przy czym będąc bardziej dokładnym, nie ma takich tanich przystawek , natomiast np Egreat A11 czy Zidoo X20 mająwięcej niż jedno wyjście hdmi ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mkk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mkk1 napisał:

No może i nie ma takich przystawek, natomiast rozdzielaczy hdmi jest od groma 

Tak też się tym interesowałem, nawet bardziej "audio extractorami hdmi".

Ale nikt mi nie potrafi powiedzieć czy taki wysłany sygnał (czarny obraz + audio) będzie odbierany przez urządzenia, które działają w trybie "ARC" i standardowo wymieniają się jakimiś sygnałami do sterowania głośnością np. z telewizorem.

Nikt nie wie czy takie urządzenia np. soundbar nie potrzebuje jakiegoś specjalnego sygnału żeby rozpocząć odtwarzanie dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mkk1 napisał:

No może i nie ma takich przystawek, natomiast rozdzielaczy hdmi jest od groma 

rozdzielacz nie będzie działał

7 godzin temu, Cartha napisał:

Tak też się tym interesowałem, nawet bardziej "audio extractorami hdmi".

Ale nikt mi nie potrafi powiedzieć czy taki wysłany sygnał (czarny obraz + audio) będzie odbierany przez urządzenia, które działają w trybie "ARC" i standardowo wymieniają się jakimiś sygnałami do sterowania głośnością np. z telewizorem.

Nikt nie wie czy takie urządzenia np. soundbar nie potrzebuje jakiegoś specjalnego sygnału żeby rozpocząć odtwarzanie dzwięku.

to może opisz w czym masz problem... po co Ci dwa hdmi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mam coś takiego, mogę Ci w uczciwej cenie upchnąć. Mam też emulator EDID z funkcją klonowania tablic. Oba urządzenia zgodne z hdmi 2.0 hdr 4k hdcp 2.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, fetek napisał:

to może opisz w czym masz problem... po co Ci dwa hdmi ?

W pokoju mam w ścianie długi kabel HDMI - wcześniej służył do podłączenia komputera do telewizora (urządzenia po przeciwległych stronach pokoju).

Teraz mam ekran projekcyjny tam gdzie był telewizor, a w pobliżu komputera ma być projektor.

Kabel HDMI chcę wykorzystać do podłączenia Soundbara po telewizorze (a w przyszłości czegoś lepszego) do urządzenia nadającego obraz dla projektora (z komputerem jest problem bo nie widzi soundbara).

I tu albo kupie odtwarzacz Blu-ray z dodatkowym HDMI które tak jak telewizor bez problemu obsłuży Soundbara (odtwarzacz z funkcjami Smart bo korzystam z Netflixa i HBOGO).

Albo do komputera lub przystawki smart podłącze projektor przez przejściówkę taką jak podałeś:

11 godzin temu, fetek napisał:

h

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mam coś takiego, mogę Ci w uczciwej cenie upchnąć. Mam też emulator EDID z funkcją klonowania tablic. Oba urządzenia zgodne z hdmi 2.0 hdr 4k hdcp 2.2

Nie wiem co to "EMULATOR EDID z funkcją klonowania tablic" - możesz objaśnić?

A taki extractor mógłbym od Ciebie kupić (nawet w necie już znalazłem kilku producentów). Tylko czy masz urządzenie, które do łączenia się przez HDMI ma tryb "ARC"? I jesteś wstanie sprawdzić czy "podanie" mu dźwięku przez ten extractor wystarczy żeby zaczął go odtwarzać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Cartha napisał:

A taki extractor mógłbym od Ciebie kupić (nawet w necie już znalazłem kilku producentów). Tylko czy masz urządzenie, które do łączenia się przez HDMI ma tryb "ARC"? I jesteś wstanie sprawdzić czy "podanie" mu dźwięku przez ten extractor wystarczy żeby zaczął go odtwarzać?

ARC możesz włączyć lub wyłączyć, do tego możesz korzystać z gotowych tablic EDID audio od stereo po 7.1.

2 godziny temu, Cartha napisał:

Nie wiem co to "EMULATOR EDID z funkcją klonowania tablic" - możesz objaśnić?

EDID to tablica w której są zapisane informacje co obsługuje dane urządzenie, dotyczy audio i wideo.

Problemy, które możesz napotkać jak np brak obsługi audio, brak kodeków, rozdzielczości itd to właśnie zasługa EDID. Emulator pomaga rozwiązać takie problemy.

Rozdzielacz potrafi podmienić EDID audio ze źródła, podmienić zapisane tablice ale nie potrafi rozszerzyć tablic o dźwięk, takie rzeczy potrafią bardzo drogie i specjalistyczne rozdzielacze dlatego ja posiłkowałem się emulatorem. Obrazując, jeśli źródło podepniesz pod rozdzielacz, soundbar pod hdmi audio i projektor pod hdmi główne to warunkiem poprawnego funkcjonowania jest obsługa audio przez projektor, jeśli tego nie będzie to przed projektorem musisz wpiąć emulator, który stworzy tablice audio i wtedy wszystko będzie działać.

I nie widzę tu zastosowania dla ARC... w teorii taki pakiet spokojnie powinien oszukać PC.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za taką obszerną odpowiedź, nie wszystko zrozumiałem więc przepraszam z góry za może głupie pytania.

36 minut temu, fetek napisał:

ARC możesz włączyć lub wyłączyć, do tego możesz korzystać z gotowych tablic EDID audio od stereo po 7.1.

Mówisz o ARC w extractorze?  Bo ja mówiłem, o trybie ARC soundbara - taką nazwę wybiera się na sondbarze, żeby szukał źródła w gnieździe HDMI. Jeżeli źródłem obrazu i dźwięku będzie komputer, który nie obsługuje ARC to czy na extractorze tą opcje włączysz czy wyłączysz i tak nie ma znaczenia bo jakiś typ sygnału ARC i tak nie zostanie nadany przez komputer nie?

41 minut temu, fetek napisał:

Obrazując, jeśli źródło podepniesz pod rozdzielacz, soundbar pod hdmi audio i projektor pod hdmi główne to warunkiem poprawnego funkcjonowania jest obsługa audio przez projektor, jeśli tego nie będzie to przed projektorem musisz wpiąć emulator, który stworzy tablice audio i wtedy wszystko będzie działać.

Projektor ma wyjście JACK audio i te audio musi brać na pewno z HDMI które się podepnie, więc emulator tu chyba nie potrzebny?

Mi się cały czas rozchodzi o to, że moim zdaniem obraz nawet przez extractor dotrze do projektora, ale nie wiem czy oddzielony sygnał audio, który pójdzie do soundbara zostanie przez soundbara odtworzony. Bo może czekać na jakiś specjalny sygnał czy coś? nie wiem...

46 minut temu, fetek napisał:

I nie widzę tu zastosowania dla ARC... w teorii taki pakiet spokojnie powinien oszukać PC.

ARC - czyli sterowanie głośnością itp. mi nie potrzebne. A komputera nie trzeba oszukiwać, projektor rozpozna. Tutaj trzeba soundbara jakoś "oszukać" prawdopodobnie, chociaż może się okazać, że sam sygnał audio mu wystarczy ale trzeba by przetestować albo znać się jak to działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konkretnie soundbar. Model. 

Bo może się okazać że lepiej go przez BT połączyć albo transmiterek BT podłączony pod aux ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mkk1 napisał:

Jaki konkretnie soundbar. Model. 

Bo może się okazać że lepiej go przez BT połączyć albo transmiterek BT podłączony pod aux ?

Dziadostwo ale póki co gra: GRUNDIG DSB 950

Ale tak jak pisałem wcześniej, działające podłączenie HDMI chce mieć na długo bo jak dobrze pójdzie to do końca roku chcę kupić jakiś dobry sprzęt dla wygody oglądania filmów i nie chce go łączyć bezprzewodowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak kupisz nowy sprzęt to się wtedy będziesz martwił ,bo kabel zostaje w ścianie. 

A teraz BT według mnie w zupełności wystarczy. Swoją drogą dziwne że soundbar nie jest wykrywany przez peceta. Według mnie powinien być

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Cartha napisał:

Mówisz o ARC w extractorze?  Bo ja mówiłem, o trybie ARC soundbara - taką nazwę wybiera się na sondbarze, żeby szukał źródła w gnieździe HDMI. Jeżeli źródłem obrazu i dźwięku będzie komputer, który nie obsługuje ARC to czy na extractorze tą opcje włączysz czy wyłączysz i tak nie ma znaczenia bo jakiś typ sygnału ARC i tak nie zostanie nadany przez komputer nie?

tak, biorąc pod uwagę że to kanał zwrotny audio to trochę dziwne...

8 godzin temu, Cartha napisał:

Projektor ma wyjście JACK audio i te audio musi brać na pewno z HDMI które się podepnie, więc emulator tu chyba nie potrzebny?

jak ma głośniki to nie.

8 godzin temu, Cartha napisał:

ARC - czyli sterowanie głośnością itp. mi nie potrzebne.

ARC to kanał zwrotny audio... żadne sterownie.

8 godzin temu, Cartha napisał:

Mi się cały czas rozchodzi o to, że moim zdaniem obraz nawet przez extractor dotrze do projektora, ale nie wiem czy oddzielony sygnał audio, który pójdzie do soundbara zostanie przez soundbara odtworzony. Bo może czekać na jakiś specjalny sygnał czy coś? nie wiem...

guziczkami możesz włączyć/wyłączyć praktycznie wszystko co dotyczy audio w hdmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakładając, że soundbarowi CEC nie jest potrzebne to złącze HDMI i tryb na soundbarze nazywa się ARC jedynie po to by użytkownik wiedział, że musi podłączyć do niego urządzenie, które jest kompatybilne (innymi słowy potrafi nadawać dźwięk przez gniazdo HDMI, a nie tylko go obierać) czy tak?

A co do projektora to nie ma wbudowanych głośników, ale skoro ma wyjście AUDIO OUT przez jacka to chyba odbiera dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cartha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teorii tak w praktyce pierwszy raz słyszę by jakieś urządzenie wymagało ARC do działania

zawsze możesz projektor podłączyć pod komputer i zobaczyć czy wykrył go jako głośniki, wtedy będziesz miał 100% pewności. Na logikę skoro obsługuje audio to potrzebujesz tylko rozdzielacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.