Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy wzmacniacz+kolumny do kina i muzyki (10 000 zł) - podsumowanie


Rafał01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę Wasze wszystkie porady wyszedł taki zestaw :

Atoll in100se + Pylon Diamond 28 

Pozostaje mi zadać ostanie pytanie : Czy zestaw ten zapewni wyczuwalnie lepszy dźwięk przy założeniu, że nie zamierzam kupować jakiś droższych kabli (głośnikowe + cinch, max. ~300 zł) , modyfikować akustykę mieszkania i przesiadywać cięgle w optymalnym dla ustawienia kolumn miejscu, od :

Yamaha A-S701 + Pylon Diamond 28 

NAD C365 BEE + Klipsch RP-8000F

Przypominam, że chodzi o 

- głęboką i szeroką scenę

- jak najlepsze obrazowanie (holografia) dźwięku

- monumentalność, wielkość i napowietrzenie dźwięku

- atmosferę sali koncertowej 

- nieco podkreślone skraje pasma

- jak najwięcej jak najniższego basu a nie za dużo tego wyższego

- podczas oglądania filmów namiastkę zestawu kina domowego z subwooferem  

Nie zależy mi przy tym na naturalności i neutralności dźwięku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś praktycznie cechy Definitive technology bp10. Ciężko znaleźć moim zdaniem coś lepszego co grałoby bardzo dobrze muzykę i rewelacyjne filmy. Polecam recke w Wstereo np.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie musisz inwestować w drogie kable żeby usłyszeć różnice i przykładowo Chord Clearway czy nawet C-screen za 27zł/Mb będzie odpowiednim wyborem . Akustyki na odległość nigdy nie da sie określić w 100% i dopóki nie podłączysz zestawu to nie przekonasz się czy efekt jest taki jak oczekiwałeś. 
Zważywszy na Twoje preferencje i oczekiwania zestaw pieczarkowy czyli Atoll IN100 Signature w połączeniu z Pylon Audio Diamond 28 zapewni najlepszy rezultat. Yamaha AS701 to dobry wzmacniacz o dynamicznym brzmieniu ale niestety nie można go porównywać z kulturą brzmienia Atoll’a. 

Napisz do nas w sprawie wyceny i omówienia warunków wypożyczenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Rafał01 napisał:

Pozostaje mi zadać ostanie pytanie : Czy zestaw ten zapewni wyczuwalnie lepszy dźwięk przy założeniu, że nie zamierzam kupować jakiś droższych kabli (głośnikowe + cinch, max. ~300 zł) , modyfikować akustykę mieszkania i przesiadywać cięgle w optymalnym dla ustawienia kolumn miejscu, od :

Na pewno będzie zmiana, moim zdaniem znacząco lepsza ? Z kablami zawsze można bawić się w późniejszym czasie, potestować i ewentualnie zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.... Jak się zacznie bliżej przyglądać ideałowi ....   Atoll IN100 ... podejrzanie sensacyjne recenzje we wszystkich źródłach z jednej strony i awaryjność, nieporadny serwis i brak powtarzalności parametrów z drugiej strony. Jak się okazuje to sztucznie wykreowany czempion ... Potwierdza to jedynie pogląd, że czym bardziej audiofilski sprzęt tym marża rosnąca w postępie wykładniczym i środki na kreowanie wirtualnej wartości urządzenia wśród potencjalnych klientów ...  Miałem go wziąć na odsłuch ale po co jak mi się popsuje za jakiś czas albo będzie brzęczał transformator a pan z serwisu powie : "to tak ma być". Raczej się nie skuszę. Szukam dalej dwóch czy trzech wzmacniaczy do wypożyczenia i odsłuchu w domu. 

Ponieważ przekonałem się, że nie zawsze warto płacić za dyskusyjną jakość dźwięku i lepiej kupować bardziej materialną wartość to czy mógłbym Was prosić o pomoc w podpowiedzi (jak na wstępie) czy lepszy tu by była Yamaha R-N803D czy NAD C368 - tylko i wyłącznie oceniamy SAMĄ JAKOŚĆ DŹWIĘKU, funkcje są dla każdego oczywiste i łatwe do porównania. O ile poza Top Hi-Fi wszyscy napisali że 803 brzmi dokładnie jak 701 i 801 to już ten C368 jest dla mnie zagadką bo różne opinie i w stosunku do tych Yamah i do C356BEE. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Rafał01 napisał:

No tak.... Jak się zacznie bliżej przyglądać ideałowi ....   Atoll IN100 ... podejrzanie sensacyjne recenzje we wszystkich źródłach z jednej strony i awaryjność, nieporadny serwis i brak powtarzalności parametrów z drugiej strony. Jak się okazuje to sztucznie wykreowany czempion ... Potwierdza to jedynie pogląd, że czym bardziej audiofilski sprzęt tym marża rosnąca w postępie wykładniczym i środki na kreowanie wirtualnej wartości urządzenia wśród potencjalnych klientów ...  Miałem go wziąć na odsłuch ale po co jak mi się popsuje za jakiś czas albo będzie brzęczał transformator a pan z serwisu powie : "to tak ma być". Raczej się nie skuszę. Szukam dalej dwóch czy trzech wzmacniaczy do wypożyczenia i odsłuchu w domu. 

Ponieważ przekonałem się, że nie zawsze warto płacić za dyskusyjną jakość dźwięku i lepiej kupować bardziej materialną wartość to czy mógłbym Was prosić o pomoc w podpowiedzi (jak na wstępie) czy lepszy tu by była Yamaha R-N803D czy NAD C368 - tylko i wyłącznie oceniamy SAMĄ JAKOŚĆ DŹWIĘKU, funkcje są dla każdego oczywiste i łatwe do porównania. O ile poza Top Hi-Fi wszyscy napisali że 803 brzmi dokładnie jak 701 i 801 to już ten C368 jest dla mnie zagadką bo różne opinie i w stosunku do tych Yamah i do C356BEE. 

Myślę, że nie ma się czego obawiać ale oczywiście rozumiem sytuację i nie będę do niczego zmuszał. 
Przechodzimy ze świetnego Atolla do amplitunera Yamahy RN803d czy cyfrowego NADa C368. To jest zupełnie inne brzmienie. Nie 803d nie brzmi dokładnie tak jak 701, jest to zbliżone brzmienie ale jednak wyższa jakość dźwięku będzie po stronie AS701. 

Zadzwoń do nas albo wyślij we wiadomości swój numer telefonu zdecydowanie łatwiej będzie porozmawiać niż pisać 10 stron ? 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

803 nie brzmi tak samo jak 701. I nie jest to opinia zasłyszana tylko sprawdzona. Miałem oba jak wchodziła do sprzedaży  803 i  wszyscy twierdzili że to ampli zbudowany na 701-ce i gra tak samo . Testowałem je u siebie w domu przez 5 dni, może w środku wyglądają podobnie , ale dźwiękowo się jednak trochę różnią. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś ustawił od najlepszego do najgorszego 701, 801 i 803 pod kątem (sumarycznie po uśrednieniu) "monumentalności" i przestrzenności dźwięku ? Neutralność nie istotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.