Skocz do zawartości
IGNORED

Paczki z Aliexpress w czasie epidemii


Bukaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, McGyver napisał:

Nie, nie muszę 😉

 

Skoro chcesz stany kupować, to musisz być bardzo bogaty 😲

Stany to teraz zgnilizna 🙂o staby mnie się rozchodziło przecie. No i mówisz być miało.

Edytowane przez jurek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, McGyver napisał:

Nie wiem, nie kupowałem. Ostatnio kupowałem głównie wtyczki, elementy mechaniczne i gołe PCB.

Mialem na myśli, czy mogę inwestować w prawdziwe części do tego DAC (TDA1541) jeśli otrzymałem informacje że przesyłka jest na cle w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurek1 napisał:

Mialem na myśli, czy mogę inwestować w prawdziwe części do tego DAC (TDA1541) jeśli otrzymałem informacje że przesyłka jest na cle w kraju.

Jeżeli inwestować w części, to tylko w te prawdziwe. Nigdy w sztuczne 😜
Zobacz to:

W dniu 14.04.2021 o 15:02, McGyver napisał:

Mam taki zakup z 11 listopada ubiegłego roku. Już 17 listopada był w Belgii. 20 listopada trafił do Polski i tu go trag szlafił. Do mnie nigdy nie dotarł.

Oraz:

2 godziny temu, McGyver napisał:

Przykład:

Jeżeli ma gdzieś utknąć, to utknie w Polsce. 
Jeżeli ma gdzieś zaginąć, to zaginie w Polsce.  
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jurek1 napisał:

Zamówiłem płytkę Dac zAlli. Dostałem maila że towar jest już w kraju. Jakie macie doświadczenia? ile czasu  może potrwać zanim zjawi się u mnie?

Bransoletka do smartbanda- tydzień z ChRL do PL, drugi do mnie. Dopłata naliczona przy zakupie, listonosz oddał przesyłkę bez żadnych dodatkowych formalności.

(Tzn tydzień od kliknięcia "kupuję", do informacji, że towar jest w PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, porlick napisał:

Bransoletka do smartbanda- tydzień z ChRL do PL, drugi do mnie. Dopłata naliczona przy zakupie, listonosz oddał przesyłkę bez żadnych dodatkowych formalności.

(Tzn tydzień od kliknięcia "kupuję", do informacji, że towar jest w PL)

Dzięki, to się nazywa konkret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ostatnio kupowalem w sklepie w UK i musialem zapłacić poczcie przy odbiorze, 8,50 za tzw. kontrolę celną, taką otrzymałem informację od "pani z okienka"..🤔

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze da się ominąć, sklepy nie oferują innych opcji, albo tańsza zwykła przesyłka z dopłatą pocztową albo kilkukrotnie droższa szybka przesyłka kurierska. Ale zgadzam sie, że poczte należy omijać "szerokim łukiem".

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mnie sie to zdarzylo pierwszy raz i nie z Chin, tylko z UK.

A tak na marginesie, zakupy z Aliexpres i nie tylko, czesto i tak sa atrakcyjne w stosunku chociazby do Alledrogo, pomimo wysokiego kursu dolara, doliczanego vatu i nawet haraczu PP..

Mam na mysli oczywiscie, zakupy detaliczne.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zamówiłem Nobsound Mini 6J3 na paczkomat. Sprzedawca podał zły nr. telefonu, nie dostałem powiadomienia, paczkę odesłali. Gdzie - nie wiadomo - nie wolno InPostowi powiedzieć. Mogą odpowiedzieć tylko "tak" lub "nie", stąd wiem że paczki nie ma w Polsce.

I tu się zaczyna jazda: Sprzedawca mimo wyjaśnienia specyfiki paczkomatu wysyła mnie ze trzy razy, żebym szybciutko poszedł i odebrał paczkę (po 6-ciu tygodniach), potem obiecał że wyśle drugą ( nie wysłał). Wszedłem w spór z Ali, i od nowa, tym razem: idź i szybciutko odbierz paczkę z lokalnego urzędu pocztowego (2 razy), i dzisiaj - idź do paczkomatu, no bo Global Parcel Tracking wskazuje że paczka jest w paczkomacie.

Wymiękam, to trzeci miesiąc odbijania się od durniów.  Jeszcze raz wyślę wyjaśnienie, a potem, przy braku efektu poślę stek wyzwisk żeby zamknąć definitywnie sprawę.

I pieprzyć te dwie stówki. Chodzi o to, że normalnie skreślasz taki sklep i tyle. A tu nie bardzo się da, bo na niektóre przedmioty nie ma od Ali alternatywy.

Z frustracji to napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2021 o 12:38, McGyver napisał:

Dlatego przy zakupach spoza UE jeżeli tylko się da, warto pocztę omijać szerokim łukiem. Na przykład Aliexpress udostępnia paczkomaty inpostu, oni takiego myta nie wymuszają.

Bo jest już wliczone to w cenę. Przynajmniej tak było gdy ostatnio coś kupowałem. Zmieniło się coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku zmieniono zasady i cło zaczęto wliczać w cenę. Stąd np inną cenę widzisz na stronie głównej, czy "przeglądówkach" po kategoriach, a inna wyskakuje po otwarciu danego towaru, bo program widzi, że przegląda klient z PL i oblicza nowa cenę z podatkiem. W związku z tym, żadne dodatkowe opłaty celne nie mogą być doliczane, bo już to zostało zrobione.

Ciekawostka- otrzymałem w poniedziałek towar kupiony na 11.11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2022 o 23:52, porlick napisał:

W ubiegłym roku zmieniono zasady i cło zaczęto wliczać w cenę. Stąd np inną cenę widzisz na stronie głównej, czy "przeglądówkach" po kategoriach, a inna wyskakuje po otwarciu danego towaru, bo program widzi, że przegląda klient z PL i oblicza nowa cenę z podatkiem. W związku z tym, żadne dodatkowe opłaty celne nie mogą być doliczane, bo już to zostało zrobione.

Ciekawostka- otrzymałem w poniedziałek towar kupiony na 11.11.

Tak też myślałam. Wow, to się naczekałeś 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.