Jump to content
IGNORED

LCD czy zwykła Panorama ?

MarCichy

Recommended Posts

Witam, mam pytanko... co kupić, nowy monitor LCD czy za podobne pieniądze tradycyjny kineskopowy w wersji 100 Hz. Oczywiście LCD jest droższy, ale mam taki monitor komputerowy i ta technologia mnie przekonywuje. Jeżeli się znacie ( na co liczę ) powiedzcie na jakie parametry matrycy zwracać uwagę... czyli ile powinien wynosić dobry kontrast dla takiego telewizora i jasność. Mam też pytanie jak się ogląda zwykłą telewizję na ekranie 16:9 i Panoramie... jakie są różnice w telewizji i filmie z DVD ?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mar,

Ostatnio kupilem 30 calowy Westinghouse LCD o proporcji ekranu nie 16:9, ale 15:9. z rozdzielczoscia 1280x768. Jak przekonujaco wyjasnia Westinghouse, 1280x768 jako uklad czesto wystepujacy w innych monitorach/TV jest blednie, lub celowo blednie podawany/zaokraglany przez inne firmy do formatu 16:9 co jest praktyczna niemozliwoscia. ale to nie ma az tak duzego znaczenia. zwracalbym uwage, z perspektywy mojego malego w tym zakresie doswiadczenia na wybor 768 niz czesto spotykane 720, z tytulu zgodnosci nie tylko z rodzielczoscia kart graficznych w komputerach jesli zamierzasz rowniez uzyc dany monitor jako komputerowy, ale przy "up konwersji" sygnalu do przyjetego standardu HD w 1080i, lub 720p. Co do TV nie moge ci nic powiedziec o odbiorze PAL'u na LCD, poniewaz jestem w swiecie NTSC i HD. HD na Westinghouse ze zrodla lokalnego kabla TV oferujacego kilkanascie progranow w HD wyglada b. ladnie, chociaz Sharp i inne ekrany bardziej renomowanych firm maja o wiele ladniejsze wyniki, ale jest to kwestia tez ceny samego telewizora. Sharp jest jednym z drozszych modeli w calej ofercie. Panasonic rozwiez jest wg mnie lepszy od Westinghouse'a. Mam natomiast plazme 44 calowa 1024x1024 z osobnym tunerem PAL i wyniki nie sa zadna rewelacja, ale da sie ogladac. Sadze, ze istotnym elementem jest tak w wypadku plazmy jak i LCD dobrej jakosci odtwarzacz DVD z wbudowanym "scaler'em", ktory ci da i 1080 i 720 w polaczeniu z pasujaca rezolucja czy plazma, czy LCD. Interesowalem sie jedynie modelami Marantza oraz Sony. Nie pamietam coprawda modelu, ale Sony wypuszcza/wypuscil na rynek znakomicie wyposazony odtwarzacz za $399.- z w/w opcjami oraz naturalnie z polaczeniem (nie pamietam ile sztuk) DVI oraz HDMI. Wg moich spostrzezen do filmow wybralbym bezsprzecznie plazme. Uwzgledniajac zywotnosc, maly pobor mocy, brak efektu wypalen przy stalym obrazie, mala wage i gabaryty LCD jest wygodny, coprawda w moim wypadku HDTV z kabla wypada na nim lepiej niz DVD, ale to moze byc zwiazane z moim niezbyt doskonalym odtwarzaczem w obecnej konfiguracji.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.