Skocz do zawartości
IGNORED

Koncerty w kinie sposób na pandemię ?


wojciech iwaszczukiewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z kina Helios gdzie miałem przyjemność wysłuchać i zobaczyć koncert kwintetu Wojtka Mazolewskiego  z komedowskiej płyty "When Angels Fall " .O płycie pisałem parę miesięcy temu ,na koncercie też byłem w zeszłym roku .Dzisiejszy koncert był transmitowany z warszawskiej Proximy .To moje pierwsze doświadczenie z taką formą kontaktu z muzyką .Muzycy zagrali półtoragodzinny koncert .Jak mówił sam Wojtek to było ich pierwsze spotkanie od pół roku .I to było widać ,słychać i czuć .Dała się zauważyć radość ze spotkania i grania .Grali jak w transie .Jeśli chodzi o same wrażenia to jestem na tak .Oczywiście taka forma nie zastąpi żywego koncertu ale w dobie pandemii jest to jakieś wyjście jakaś alternatywa .Bardzo dobry obraz ,dźwięk .praca kamer .Szkoda ,że na moim seansie było tylko cztery osoby .Brakowało reakcji i interakcji publiczności .Choć czasami zapominałem się i wydawało mi się ,że jetem na prawdziwym koncercie .Czyżby nowa, świecka tradycja ? Jestem tak spragniony żywej muzyki ,że uważam ,że tak .

 

Po koncercie można było wysłuchać wywiadu z Mazolewskim .A sama muzyka była dostępna również w streamingu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2020 o 21:40, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Proximy

Ta sala to kicha .

Nawet Brylewskiemu nie udawało się opanować środka pasma, przestery gitarowe skutecznie dusiły wokale.

Przy Banacha wielokrotnie byłem, ale każdą inną warszawską salę wolęod tej .

Zastrzeżenie - dotyczy to np. The Ukrainians, Alians, Świat Czarownic, Cytadela, Armia, UKSubs, czyli rockowy łomot.

Fatalnie wypadał.

 

W dniu 12.07.2020 o 21:40, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Czyżby nowa, świecka tradycja ? Jestem tak spragniony żywej muzyki ,że uważam ,że tak .

 

A ja, że wręcz przeciwnie.

Wolałbym , żeby to traktować jako kaganiec.

Dżez przez kino - przecież to improwizowane granie.

Jak go można uprawiać bez publiki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publiczność była w klubie tylko w ograniczonej ilości .Było widać i słychać .

Jaki kaganiec ?Alternatywa jest taka ,że jak nie zagrają w takiej formie to w ogóle nie zagrają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy skład jeszcze w miarę będzie słychać, a ja pamiętam, kiedy Kobong został wynajęty do promocji filmu Davida Lyncha " Lost Highway". Grali w kinach. Kino (każde) ma lepszą akustykę niż "Proxima". 

Z tym zastrzeżeniem, że sam byłem na bardzo hałaśliwych imprezach - moja (obecnie była) długo mi wypominała, że ją zaciągnąłem na U.K. Subs. To było za wiele, ale Alians z Piły z akordeonistą w spódniczce jej się spodobał.

Może wrócą te czasy, że i rockowe koncerty będą normalne. Oby.

Aha- bufet, jak na warszawskie warunki, tam był dość niedrogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
18 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

No to idź na koncert i posłuchaj sobie jak niosą basy .

Wiesz nie o to chodzi. Ale nie wyobrażam sobie koncertów typu Woodstock w kinie. No bez jaj. Koncert jest o wiele lepszy jednak na powietrzu. Ale kiedy to nastąpi to nie wiadomo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodstock w kinie też bym chętnie obejrzał ( mam na DVD ) . Sytuacja jest następująca , albo nie mamy koncertów w ogóle albo mamy w kinie .Innej możliwości nie ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2021 o 15:37, MartinZ napisał:

Koncerty to koncerty muszą mieć przestrzeń by się niosły basy, jakoś głosu itp. Kino tego nie daje....

Kształt sali ?

W kinie mniej dudni niż w: "Stodoła" (ul.Batorego) "Proxima" (ul.Banacha)""Hydrozagadka" (11 Listopada), bo kina mają skos podłogi i brak równoległych bocznych ścian oraz skosy na suficie.

Mimo "trzęsień ziemi" i innych efektów filmowych da się to lepiej wytrzymać niż salę w kształcie kostki, prostopadłościanu - jak zwał tak zwał.

Kina (a zwłaszcza teatry) mają lepszą akustykę niż sale dla młodzieży.

.

Koncerty są (Flaming Lips) w zamkniętych szczelnych plastikowych bańkach - (to raczej jakieś fałszywe zjawisko a nie konkretna propozycja  mimo fotek) a takie to żenada.

Wtedy publika robi za przedmiot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Sytuacja jest następująca , albo nie mamy koncertów w ogóle albo mamy w kinie .Innej możliwości nie ma .

Kina zamknięte, koncertów nie ma.
Zatem trzeba czekać do czasu kiedy będzie jedno  i drugie.

Poza tym plandemicznym czasem jestem za koncertami w kinie, ale nie zamiast koncertów.
Do dobre rozwiązanie w przypadku koncertów sprzed lat czy koncertów, które na żywo są poza naszym zasięgiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ciekawe czy u nas w kinach zobaczymy to wydarzenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2021 o 15:43, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

No to idź na koncert i posłuchaj sobie jak niosą basy .

Na wolnym powietrzu najlepiej.

Były wianki w Warszawie w czerwcu kiedy była m.in. Loreen.

Znakomicie było w 2013 roku, całe lata temu.

A tu komuś zdechł telefon, którym nagrywał.

Telefon do nagrania to tragedia.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na koncertach powinien być ściśle egzekwowany zakaz wnoszenia telefonów.

Czemu publika stoi jak wbita w glebę zamiast się ruszać ?

 

 

 

Przyszli tylko po to, by pokamerować się ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Tym razem nie relacja z koncertu na żywo ale jednak z wydarzenia. Mam na myśli koncert z 01.09. 2019r. z Monachium w którym wystąpiła A.S. Mutter oraz Royal Philharmonic Orchestra z repertuarem muzyki filmowej J. Williamsa. Koncert obejrzałem w kinie Helios ale jest także na płycie DVD. Specjalnie na to wydarzenie kompozytor opracował na nowo aranżacje dla skrzypaczki. Znakomita artystka razem z równie znakomitą orkiestrą wykonali najbardziej znane utwory Williamsa . Mamy tu melodie z Gwiezdnych wojen, ET, Harry Pottera , Indiany Jonesa , Listy Schindlera , Czarownic z Eastwick , Tintina , Draculi, Supermana i innych. Mutter gra znakomicie, orkiestra brzmi powalająco ale największe wrażenie robi robota filmowa , praca kamer i montaż. Cały czas możemy śledzić reakcję solistki z bardzo bliska , niemal możemy zajrzeć do wnętrza skrzypiec. Również możemy podziwiać prace poszczególnych sekcji instrumentalnych orkiestry. Na mnie szczególne wrażenie zrobiła muzyka nie tyle do Gwiezdnych wojen czy Supermana ( noeoromantyczny patos ) co bardziej przewrotna do Czarownic ..., Tintina i do Schindlera ( zawsze mnie wzrusza ). Wszystko to na wielkim ekranie , z potężnym dźwiękiem robi duże wrażenie. Chyba zacznę chodzić do kina na transmisje oper czy baletów. Tytuł " Across The Starr".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zachęcony tym koncertem Mutter udałem się na operę . Od lat próbuję przełamać się i przekonać do opery . Same arie operowe , kunszt wokalny to wszystko jak najbardziej akceptuję. Natomiast mam problem z kiczowatymi librettami, recytatywami czy treścią .Rozumiem ,że współczesna sztuka operowa bardzo się zmieniła, unowocześniła . Śpiewacy nie tylko śpiewają ale i grają ( i wyglądają zwłaszcza kobiety ! ). Reżyserzy odeszli od sztampy na rzec nowoczesności , uwspółcześniania . I na takie przedstawienie się udałem . Do kina Helios na " Halkę " !  Pierwszy raz obejrzałem tę operę na scenie. I to w Wiedniu, w Theater an der Wien . To przedstawienie z 2019r. wystawione siłami polsko - austriackimi. Reżyseria Mariusz Treliński , dyrygent Ł. Borowicz. , wśród śpiewaków polskich m.in. P. Beczała ( Jontek ). Reżyseria bardzo nowoczesna , rzecz się dzieje współcześnie , zastosowano narrację filmową, są nawet retrospekcje .Artyści śpiewają po polsku ! Treść i libretto wiadomo ale jest widowisko i wokalistyka na najwyższym poziomie. Zwraca uwagę Beczała ale to żadne zaskoczenie bo to gwiazda światowego formatu. Ale mnie zaskoczyła wykonawczyni partii Halki. Pięknie śpiewała , grała i wyglądała .Okazuje się ,że to 35 letnia śpiewaczka amerykańska ( Corrine Winters ) nie znająca kompletnie języka polskiego ! Śpiewała po polsku bezbłędnie i bez akcentu. To fenomen lingwistyczny. Te wszystkie znane nam Polakom arie i mazur brzmiały pięknie i wzruszająco wzbudzając entuzjazm austriackiej widowni. Jestem pod wrażeniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.