Skocz do zawartości
IGNORED

jaki przetwornik do nada541i


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś eksperymentował z zewnętrznymi przetwornikami? Co polecacie do posłuchania by troszkę "podrasować" nada? może xdaca MA? i jeszcze jedno pytanie - czy będzie jakakolwiek różnica jeśli podłącze taki przetwornik raz do nada 541i a raz do jakiegoś napędu dvd (philips, model 612s). Czy jakość samego trasportu wpłynie jakoś zasadniczo na efekt końcowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przewtornikach zewnętrznych i problemach technicznych fachowcy sporo napisali w poście o możliwościach PC.

Ja mam dobre doświadczenia z dodatkowymi DAC. Kupiłem z drugiej ręki AudioAlchemy DAC Man, najprostszy tej firmy i upgradowałem nim tymczasowe, mam nadzieję, źródło Pioneer DV-535. Z przetwornikiem odwiedziłem też kilka zaprzyjaźnionych systemów odsłuchowych i włączałem go do NAD-521 i Denon DCD-835 (upgrade LCAudio), a nawet (z okazji i z przekory) do Sondek CD12 - oczywiście już w sklepie, a nie u znajomych. Z wyjątkiem tego ostatniego kuriozalnego połączenia efekt soniczny był naprawdę bardzo dobry. Do połączeń używałem kabelka cyfrowego zrobionego z przewodu Cordial-a (75Ohmów) i taniutkich pozłacanych wtyków Neutrika. Miałem też możliwość odsłuchy starszego modelu MF X-ACT, który na moje ucho też poprawił NAD-a, ale nie było to już tak wyraźne. Nowsze MF, szczególnie z oddzielnym zasilaniem PSX (wydaje mi się, że używany jest do zobaczenia w HiFiClubie w W-wie) - warto posłuchać. Pamiętaj o dodatkowym koszcie kabla cyfrowego w takiej konfiguracji. Ja nie próbowałem jeszcze porównywać mojej samoróbki z firmówkami. Napęd oczywiście też ma duże znaczenie i różnice pozostają słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.