Jump to content
IGNORED

jaki przetwornik do nada541i


parmenides

Recommended Posts

Może ktoś eksperymentował z zewnętrznymi przetwornikami? Co polecacie do posłuchania by troszkę "podrasować" nada? może xdaca MA? i jeszcze jedno pytanie - czy będzie jakakolwiek różnica jeśli podłącze taki przetwornik raz do nada 541i a raz do jakiegoś napędu dvd (philips, model 612s). Czy jakość samego trasportu wpłynie jakoś zasadniczo na efekt końcowy?

Link to comment
Share on other sites

O przewtornikach zewnętrznych i problemach technicznych fachowcy sporo napisali w poście o możliwościach PC.

Ja mam dobre doświadczenia z dodatkowymi DAC. Kupiłem z drugiej ręki AudioAlchemy DAC Man, najprostszy tej firmy i upgradowałem nim tymczasowe, mam nadzieję, źródło Pioneer DV-535. Z przetwornikiem odwiedziłem też kilka zaprzyjaźnionych systemów odsłuchowych i włączałem go do NAD-521 i Denon DCD-835 (upgrade LCAudio), a nawet (z okazji i z przekory) do Sondek CD12 - oczywiście już w sklepie, a nie u znajomych. Z wyjątkiem tego ostatniego kuriozalnego połączenia efekt soniczny był naprawdę bardzo dobry. Do połączeń używałem kabelka cyfrowego zrobionego z przewodu Cordial-a (75Ohmów) i taniutkich pozłacanych wtyków Neutrika. Miałem też możliwość odsłuchy starszego modelu MF X-ACT, który na moje ucho też poprawił NAD-a, ale nie było to już tak wyraźne. Nowsze MF, szczególnie z oddzielnym zasilaniem PSX (wydaje mi się, że używany jest do zobaczenia w HiFiClubie w W-wie) - warto posłuchać. Pamiętaj o dodatkowym koszcie kabla cyfrowego w takiej konfiguracji. Ja nie próbowałem jeszcze porównywać mojej samoróbki z firmówkami. Napęd oczywiście też ma duże znaczenie i różnice pozostają słyszalne.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.