Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny ATC - jakieś opinie?


maciekplacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość messier57

(Konto usunięte)
6 godzin temu, EmilioE napisał:

Miałem ATC SCM11 z Lyngdorfem. Dobre połączenie, kolumny były ładnie wysterowane, wszystko brzmiało dobrze - nie było się do czego przyczepić. Jest jednak pewne "ale" ⏭️ przekaz całości był absolutnie beznamiętny. Niby wszystko grało ale nie przykuwało do fotela. Nie polecę tego zestawienia, do ATC koniecznie gładka i nawet ocieplona elektronika np. MF. 

Zgadzam się. Wszystko musi być po ciepłej stornie.

ATC jakby odkrywają przed tobą szczerze to co jest w nagraniach, na poszątku jesteś zachwycony. Pózniej po miesiacach jak przyzyczaisz sie do szczerosci zaczynasz myslec o przyjemnosci. I tu zalezy od utworu. Własnie przez tą szczerość. 

Mialem ATC, pozniej Soprano2, i jak ktos wyzej pisal, chyba PMC sa najmniej studyjne ze studyjnych ? Teraz nawet nie podchodze do takich firm. Dynki hehe tez omijam ? Mam Franco Serbliny teraz i jestem zadowolny. Nie beryl, a szmata ?

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 20:17, maciekplacek napisał:

Dzień dobry,

czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kolumnami ATC?

Chodzi mi o model ATC SCM11 lub ATC SCM19

 

W dniu 3.10.2020 o 14:50, maciekplacek napisał:

U mnie będzie to grało z Lyngdorfem 3400, do tego mam dodatkowo REL-a T7i. Moje Monitor Audi Gold 100 poszły w odstawkę i trochę mam problem co dalej. Pewnie lepiej by było kupić podłogowe głośniki ale ja jednak jestem z tych osób które dostrzegają zalety dodatkowego suba. 

jak wypadają PMC Twenty5.22 poza różnicą w cenie?

Witaj, pamiętam jak szukałem konstrukcja zamkniętej dla siebie, pojechałem wówczas na odsłuch scm7 vs scm11, no i wybrałem scm40, pomimo że te pchełki fajnie grają, to jednak im brakuje do scm40, oczywiście wzrost jakości nie jest proporcjonalny do wzrostu ceny za nie, to oczywiste, ale żeby nie było tak, że kupisz monitory, dodasz suba, a za chwilę stwierdzisz że jednak to nie to, że ciężko to zgrać i będziesz zmieniał na podłogowe, oczywiście ze stratą, przerabiałem to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, remiqa napisał:

 

Witaj, pamiętam jak szukałem konstrukcja zamkniętej dla siebie, pojechałem wówczas na odsłuch scm7 vs scm11, no i wybrałem scm40, pomimo że te pchełki fajnie grają, to jednak im brakuje do scm40, oczywiście wzrost jakości nie jest proporcjonalny do wzrostu ceny za nie, to oczywiste, ale żeby nie było tak, że kupisz monitory, dodasz suba, a za chwilę stwierdzisz że jednak to nie to, że ciężko to zgrać i będziesz zmieniał na podłogowe, oczywiście ze stratą, przerabiałem to ?

dlatego nie zdecydowałem się ponownie na zakup monitorów i wszedłem w podłogówki. Został REL T7i do odsprzedania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamknięty, ale dodam jeszcze coś od siebie. Jeszcze nie było sprzętu, który nie byłby przez kogoś krytykowany. Czy ATC to dobre kolumny? wystarczy popatrzeć ile jest używanych na rynku wtórnym. Bardzo mało, obecnie na allegro wcale. Mam ATC SCM 7 od kilku lat i na nich zakończyłem poszukiwania kolumn. Jak dla mnie grają bardzo przestrzennie, neutralnie i naturalnie, spójnie, barwnie, ale zarazem dość miękko i bardzo przyjemnie. Można słuchać godzinami. Napędzam je Vincentem D-150, który świetnie daje radę, dźwięk całkowicie oderwany od kolumn. Faktycznie, podczas nocnego cichego słuchania trochę brakuje mocy, ale też bez przesady z koniecznością głośnego słuchania, aby zaczęły grać, wystarczy trochę podgłośnić i jest super. Jako ciekawostkę dodam, że ATC SCM 7 grają też bardzo ładnie z tanim Creekiem 4330mkII jak za te pieniądze w pomieszczeniu 10m^. Podobno nie ma prawa to zagrać, a jest naprawdę dobra mikrodynamika. Makrodynamika słaba, owszem, Creekowi brakuje mocy, męczy się po znacznym podkręceniu głośności, niby gra głośno, a jakby brakowało mocy i to słychać, ale i tak Creek gra z nimi bardzo audiofilsko. Jak dla mnie lepiej niż z łatwiejszymi do napędzenia Tannoy m2 czy Paradigm studio 20v3. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siódemki ogranicza chyba tylko ich rozmiar i jakość podłączonych klamotów. Świetny monitorek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.