Skocz do zawartości
IGNORED

Dźwięki powietrzne i uderzeniowe z mieszkania powyżej.


Karolajna.ka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są normy budowlane hałasu i te jak budynek nie spełnia to jest obarczony ukrytą wadą której sprzedający nie ujawnił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ASURA napisał:

Są normy budowlane hałasu i te jak budynek nie spełnia to jest obarczony ukrytą wadą której sprzedający nie ujawnił

Mieszkam tu około 4 lata,pomad 2 lata temu własciel postanowił wymienić podłogę i wtedy się zaczęło- słyszę wszystkie dźwięki uderzeniowe.  Nie zgadza się na remont jej aby dobrze ja wykonać.  Mój narzeczony powiedział że wykona jemu ta usługę za darmo ,tylko niech kupi wszystkie rzeczy . Na początku się zgodził, potem z niewiadomych przyczyn się wycofał.Przed remontem podlogi mieszkała wcześniej na górze kobieta z 2 dzieci  - nic w ogóle nie słyszałam że tam są jakieś dzieci . A teraz słyszę tylko walenie . Już nie mam nato siły i szukam dobrego sposobu aby u siebie wygluszyc te dźwięki uderzeniowe 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszanie u siebie jest mało efektywne. Rozmawiałem kiedyś z projektantem akustyki i mówił, że sens miałoby tylko wyizolowanie wszystkich powierzchni łącznie ze ścianami, czyli zrobienie pudełka w pudełku, ale koszt absurdalny, więc ciężka sprawa..... a efekt też mógłby być różny. Najlepiej faktycznie dogadać się z sąsiadem i zaproponować partycypację w kosztach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by zrobić wizję czy przypadkiem przy remoncie czegoś nie zmieniono np usunięcie warstwy styropianu , . ''bo poziomy muszą się zgadzać'' 🙂 , ogrzewanie podłogowe ,  wymyślam ale jeśli wcześniej było dobrze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

We wszelakiej maści blokowiskach wszystkie podłogi oprócz łazienek, ubikacji, kuchni powinny być wyłożone wykładziną. Niestety te wszystkie gresy, inne płytki, dechy, panele tworzą patologiczne stosunki sąsiedzkie.

W nowym budownictwie aż roi się od błędów w mostkach akustycznych. Możliwe, że nie wszędzie, ale porządny wielokondygnacyjny budynek wybudować trzeba umieć. Nie liczy się tylko siła fizyczna. Jak we wszystkim trzeba się znać. A diabeł tkwi w szczegółach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jarekb napisał:

Acha , remont a wiadomo co tam za podłogi ? , nieśmiało zgaduję gres drewnopodobny ? 

Maja panele . Mój narzeczony widzial i mówił że tam zostało coś wyrzucone i nie dane pod panele. Oczywiście wlasciel twierdzi że ma dobrze zrobione i nic nie będzie robił. 

37 minut temu, jarekb napisał:

trzeba by zrobić wizję czy przypadkiem przy remoncie czegoś nie zmieniono np usunięcie warstwy styropianu , . ''bo poziomy muszą się zgadzać'' 🙂 , ogrzewanie podłogowe ,  wymyślam ale jeśli wcześniej było dobrze ?

Przed tym ich remontem ,było rewelacyjnie . Nic nie słyszałam. To jest stara kamienica , oni robili remont po taniości,  tam jest gorzej niż w PRL.  Ale jak trafić do faceta aby zrobił z tym porządek . 

Godzinę temu, Ajothe napisał:

Wygłuszanie u siebie jest mało efektywne. Rozmawiałem kiedyś z projektantem akustyki i mówił, że sens miałoby tylko wyizolowanie wszystkich powierzchni łącznie ze ścianami, czyli zrobienie pudełka w pudełku, ale koszt absurdalny, więc ciężka sprawa..... a efekt też mógłby być różny. Najlepiej faktycznie dogadać się z sąsiadem i zaproponować partycypację w kosztach. 

Właśnie zastanawiam się na firma Isola , by wygluszyli mi sufit i 2 ściany. Ale czy to pomoże? Wiem że zmniejszy mi mieszkanie ale ważne aby było cicho. Cena nie gra roli .Bo z wlascielem mieszkania ciężko mi się jest dogadać- a nawet nie da się dogadać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Ajothe napisał:

Jak się zdecydujesz koniecznie podziel się efektem, bo jest chyba nieprzewidywalny 😄

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć osoby ,która by już tak wygluszala i czy przyniosło to rezultat . Ok dam znać,  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, brunetkakoffam napisał:

oni robili remont po taniości,  tam jest gorzej niż w PRL.  Ale jak trafić do faceta aby zrobił z tym porządek . 

Wyrazy współczucia. Patrząc, że po taniości, info, że ta taniość jest git - nie ma według mnie szans dogadania się z takim człowiekiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Meloman napisał:

Wyrazy współczucia. Patrząc, że po taniości, info, że ta taniość jest git - nie ma według mnie szans dogadania się z takim człowiekiem.

 

Nie da się z nim dogadać, nie skutkują romzowy że wcześniej tego nie było i nie miał prośby przez spółdzielnie o kontakt.  Dopiero jego wymianie podłóg.Problem się pojawił 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polakom brak jest empatii. Jeżeli problem go nie dotyczy, a w sumie on myśli, że nie dotyczy, bo przecież dyskomfort ma ktoś inny, a nie on, to dla niego sprawa jest zamknięta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
1 minutę temu, Meloman napisał:

Polakom brak jest empatii.

I w czym jeszcze Polacy są tacy źli?

Inne narody są w tym lepsze?

Empatii brak wielu ludziom niezależnie od narodowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Meloman napisał:

Polakom brak jest empatii. Jeżeli problem go nie dotyczy, a w sumie on myśli, że nie dotyczy, bo przecież dyskomfort ma ktoś inny, a nie on, to dla niego sprawa jest zamknięta.

Pewnie tak uwaza , to nie jemu walą po sufitach . Że też nie ma na pewno skutecznego sposobu , zapłaciłabym aby mieć święty spokój.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja bym Kaftwerk zapodał, ale na systemie z bardzo mocnym dołem.

Myślę, że zacznie współpracować. 😉

A potem staniecie się dobrymi znajomymi.

Polakom nie brak empatii. Kto tak zagorzale pomagałby uciekinierom ze Wschodu, wpuszczał do własnych domów, mieszkań - tak jak Polacy?

wk***ia mnie ciągłe złe pisanie o moich rodakach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kangie napisał:

Ja bym Kaftwerk zapodał, ale na systemie z bardzo mocnym dołem.

Myślę, że zacznie współpracować. 😉

A potem staniecie się dobrymi znajomymi.

Polakom nie brak empatii. Kto tak zagorzale pomagałby uciekinierom ze Wschodu, wpuszczał do własnych domów, mieszkań - tak jak Polacy?

wk***ia mnie ciągłe złe pisanie o moich rodakach...

Tylko on wynajmuje te mieszkanie. Był czas że już telefonu od nas nie odbierał, bo prosiliśmy o ciszę. Ja zawsze próbuje załatwić wszystko polubownie , tutaj też chciałam na spokojnie ale z nim się nie da.

15 minut temu, Ajothe napisał:

Dobre stereo  włączasz sobie jak łazi i po problemie 😊

Tak się nie da . Pracuje w systemie 12 h I też chce nie raz odpocząć, a nie dostosowywac swojego życia do życia moich sąsiadów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Czy problem zgłosiłaś do Wspólnoty / Spółdzielni? Możnaby też zaangażować Dzielnicowego.

Przydałoby się zebrać kilka notatek służbowych. Wtedy właściciel z góry może zmięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kangie napisał:

Czy problem zgłosiłaś do Wspólnoty / Spółdzielni? Możnaby też zaangażować Dzielnicowego.

Przydałoby się zebrać kilka notatek służbowych. Wtedy właściciel z góry może zmięknie.

To wszystko było,  nawet było wszczęte postępowanie i nic. Z braku dowodów nic nie zrobili.nie uznali mojego nagrania - jak głośno chodzi u nich pralka . Albo zeznań mojej koleżanki-która mowila że może zeznawać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zatem pozostaje:

- ugoda

- Twoja wyprowadzka

No bo jak inaczej?

19 minut temu, brunetkakoffam napisał:

jak głośno chodzi u nich pralka

Pralkę porządnie wypoziomować i dać pod spód cztery łapy z tworzywa tłumiącego. W Castoramach coś takiego jest. Albo mata. Gruba czarna. Jeśli nie chce kupić, to zaproponuj mu, że Ty kupisz a oni mają podłożyć, bo "pi3rdolca można dostać". Myślę że zgodzą się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
Dopisane słowo

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, kangie napisał:

Zatem pozostaje:

- ugoda

- Twoja wyprowadzka

No bo jak inaczej?

Pralkę porządnie wypoziomować i dać pod spód cztery łapy z tworzywa tłumiącego. W Castoramach coś takiego jest. Albo mata. Gruba czarna. Jeśli nie chce kupić, to zaproponuj mu, że Ty kupisz a oni mają podłożyć, bo "pi3rdolca można dostać". Myślę że zgodzą się.

Mysle o wygluszeniu sufitu i 2 scian ,ktore niosa  ale to koszt ponad 6 tys przez Isola polska.Tylko czy to pomoze , rozwiaze problem . Tu chodzi o to że w ogóle maja źle podłogę zrobiona i ja wszystko słyszę,  jak walą i nic z tym nie chcą zrobić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez brunetkakoffam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
2 minuty temu, brunetkakoffam napisał:

Tu chodzi o to że w ogóle maja źle podłogę zrobiona i ja wszystko słyszę,  jak walą

To raczej nic nie wskórasz. Przykro mi.

Ale nadzieja umiera ostatnia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kangie napisał:

To raczej nic nie wskórasz. Przykro mi.

Ale nadzieja umiera ostatnia!

Mam nadzieję że coś ta firma ogarnie aby było lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kangie napisał:

I w czym jeszcze Polacy są tacy źli?

Nie będę nawet z Tobą polemizował. Pomódl się za ten naród wybrany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Meloman napisał:

Nie będę nawet z Tobą polemizował. Pomódl się za ten naród wybrany.

Nie ma się co sprzeczać. Pomódlcie się aby moje wygluszenie dało radę i abym nie słyszała sąsiadów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Twój przykład wskazuje na ewidentny brak empatii ze strony sąsiada. Naprawdę mocno współczuję, bo zdaję sobie sprawę jak może to być uciążliwe.

Jedyna rada to chyba jakaś próba przekonywania sąsiada. Nie wiem czy niestety nie jedyną opcją "do utargowania się" byłaby deklaracja, że koszty byłyby w całości po Twojej stronie.

Co do innych rad - jak robienie sąsiadowi na złość (np. przez słuchanie głośnej muzyki), raczej nie doprowadziłoby wg mnie do rozwiązania problemu. Poza tym - co wtedy z innymi sąsiadami, którzy są bogu ducha winni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
W dniu 31.07.2022 o 15:44, brunetkakoffam napisał:

Nie ma się co sprzeczać. Pomódlcie się aby moje wygluszenie dało radę i abym nie słyszała sąsiadów 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kawkanawynos
Jak usuwać swoje posty? Nie widzę takiej opcji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
12 godzin temu, adknp napisał:

I jak?

Śledzę tematykę i za bardzo nie widać rozwiązań.Oto ,jakie znalazłem na jednym z forum :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiem,zaraz padną słowa,że łatwo się mówi ,jak się nie wie,co to jest np. bieganie stada dzieciaków nad głową.

Nieraz pomieszkiwałem gościnnie tu i ówdzie i faktycznie,jak mi coś stukało nad głową,to nie było to miłe 🙂 Więc staram się zrozumieć osoby,które cierpią z powodu zakłóceń powodowanych przez innych mieszkańców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.