Skocz do zawartości
IGNORED

FIIO E10K Olympus 2 / DragonFly Black + Grado SR60E + smartfon + Spotify


kodkod3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Przeczytałem mnóstwo recenzji i opinii, a teraz chcę zadać pytanie, czy wymyślony przeze mnie zestaw ma sens. 

Z różnych powodów w moim przypadku do słuchania muzyki wchodzą w grę jedynie słuchawki i telefon ze Spotify premium. Nie zależy mi na mobilności, bo muzyki słucham w domu na kanapie. Dotychczas słuchałem muzyki podpinając po prostu Koss Porta Pro do telefonu, ale z biegiem czasu zaczynam zwracać uwagę na brzmienie. Słucham "niestety" głównie klasyki. Szukam nowych doznań za 700-800 złotych, ale miło będzie wydać mniej.

Czy kupienie FIIO E10K Olympus 2 lub DragonFly Black i słuchawek Grado SR60E do smartfona ze Spotify premium ma sens?

A może do telefonu wystarczy jakiś tańszy zestaw, który polepszy brzmienie? Myślałem też o tańszych słuchawkach AKG K240.

Proszę o wyrozumiałość! 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie odpowiada ci w porta pro? Ale z innej beczki. DFB plus Grado to świetna sprawa moim zdaniem. Blacka możesz poszukać używanego. Ja sprzedałem dwa dni temu za 160 zł.  Grado jednak, zwłaszcza po Koss polecam raczej posłuchać. Bo to dla większości jest sprawa zero-jedynkowa. Kochaj albo rzuć itp. AKG K240 to bezpieczniejsza sprawa, a jeśli chodzi o sceniczność nieporównywalna do Grado. Na plus. Ale Grado bez słuchania bym nie odrzucał, ale też nie kupował w ciemno. Co do K240 polecam dołozyć do wersji mkII. Masz tam w komplecie dodatkowe, welurowe nauszniki, które mogą lepiej brzmieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Kossy ogólnie bardzo mi odpowiadają, ale: 
- jak słucham dużych orkiestr, to mam wrażenie, że niektóre dźwięki się zlewają ze sobą w średnich tonach, za mało szczegółów, 
- czasem wysokie tony drażnią mnie jakąś taką "piskliwością", której według mnie nie powinno być, 
- niskie tony są jakby przymulone.

Słucham muzyki na Spotify, ale mimo wszystko staram się wybierać dobre nagrania. Rzeczy typu RCA Red Seal, Mercury Living Presence, Decca, BIS itp.

Ale wady te stwierdziłem dopiero po dwóch latach słuchania muzyki z telefonu + Koss Porta Pro. Nie mam za bardzo porównania, bo wszyscy znajomi mają raczej g* słuchawki. Mam określony budżet, za który wydaje mi się, że mogę usłyszeć więcej i bardziej się cieszyć dźwiękiem.

Teraz widzę, że temat chyba powinien być w dziale słuchawki, a nie stereo. Mój błąd, za który przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia i masz telefon z obsługą LDAC to Fiio BTR5 mógłby przypaść Ci do gustu. Jest to muzykalny charakter brzmienia z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej i dużą mocą wyjściową. 
Alternatywą może być iFi Audio Hip Dac, który zapewni dynamiczniejsze brzmienie z nieco mocniejszą górą. Topping NX4, który jest nieco ponad zakładany budżet zapewniłby dociążone brzmienie z lepszą prezentacją sceny dźwiękowej niż w przypadku iFi. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fiio e10k i uważam za nietrafiony zakup. Mało wyjść, jakość na poziomie wbudowanego dać w dobrym smartfonie. Lepiej dopłacić do czegoś lepszego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.