Skocz do zawartości
IGNORED

Odkrycia- czyli wtyczki i druciki, które są dobre, choć nic na to nie wskazuje


doktorZło
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielcie się, jakie dobre a niekoniecznie drogie i prestiżowe kable/wtyki itp. znaleźliście.

Przy okazji wymiany terminali głośnikowych, które zrobiono z tego, co akurat było pod ręką a gotowego terminala, który pasował do pudła nie było- trafiłem na gniazda Hirshmann BIL 30. Bardzo solidne i mają podane parametry techniczne- akceptują banany i widełki (goły drut również). Tylko lutowanie pieruńsko uciążliwe.

Co zmieniły w dźwięku? Chyba niewiele, ale przynajmniej nie muszę sprawdzać przed włączeniem wzmacniacza, czy przewody się nie powysuwały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale siedzi z tyłu kolumny i nie trzeba tego oglądać (ten "ugryzek" jest w standardzie- moje też taki miały). Ich banany też są fajne (i jest kilka kolorów do wyboru- można zaszaleć i wybrać tak ekstrawaganckie jak niebieskie albo zielone).

Edytowane przez doktorZło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne "odkrycie", na praktykowanie zarzucono z powodu toru analogowego.

SPDIF Coax można połączyć zwykłym cinch (miałem parę dobrych,* ale w jednym urwałem wtyczkę)- został kablem cyfrowym i pracował w tej roli bez zastrzeżeń.

* dobry, tzn. ten drugi lub trzeci cenowo po najtańszym, a który nie rozlatuje się w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, niech bardziej wrażliwi audiofile przygotują teraz papierowe torebki.

Monitory typu "bookshelf"- kiedy filce nie wystarczają, żeby półka przestała brzęczeć idzie się do sklepu z kosmetykami i kupuje po 2 pumeksy naturalne na kolumnę. Potem przecina się je na pół (brzeszczotem do metalu, nie należy mocno dociskać, bo się kruszą) i dwustronną taśmą przykleja od spodu. Pumeksy można pomalować (po rozcięciu) na bardziej dopasowany kolor.

 

Proszę, wstępujcie do Klubu. Mimo że, wydaje się prestiżowy i ekskluzywny, to jego drzwi stoją otworem i każdy jest mile widziany. ?

Można nawet pić herbatkę (o ile wcześniej się ją samemu zaparzy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.