Jump to content
IGNORED

Standy i płyty chodnikowe/granitowe

Recommended Posts

Witam. Jak w temacie.. zapytam jednak czy standy drewniane z metalowymi rurami wypełnionymi piachem (w efekcie ciężkie) do czegoś się nadają? Co do płyt chodnikowych czy z granitu "poruszymy" temat później. Dołączam jeszcze źle oddające wymiary foto ale dolna podstawa jest szersza od kolumny i głębsza o około 3 cm. Pytam bo nie wiem na ile dobre są standy z takimi podstawami.. czy od razu szukać całych metalowych ale wiadomo wolałbym uniknąć dodatkowych kosztów. Standy na zdjęciu stoją na kołkach antywibracyjnych. Pozdrawiam.

Dodam jeszcze... na foto nie widać trzeciej rury z tyłu.

20210120_181823.jpg

Edited by tulifi

Standy, które masz są dobre.

W sumie,to nie do końca rozumiem o co chcesz zapytać i nie rozumiem w czym standy wykonane w całości z metalu miałyby być lepsze od tych, które masz.

Edited by Lobo Srobo
  • Like 1
43 minuty temu, tulifi napisał:

Witam. Jak w temacie.. zapytam jednak czy standy drewniane z metalowymi rurami wypełnionymi piachem (w efekcie ciężkie) do czegoś się nadają? Co do płyt chodnikowych czy z granitu "poruszymy" temat później. Dołączam jeszcze źle oddające wymiary foto ale dolna podstawa jest szersza od kolumny i głębsza o około 3 cm. Pytam bo nie wiem na ile dobre są standy z takimi podstawami.. czy od razu szukać całych metalowych ale wiadomo wolałbym uniknąć dodatkowych kosztów. Standy na zdjęciu stoją na kołkach antywibracyjnych. Pozdrawiam.

Dodam jeszcze... na foto nie widać trzeciej rury z tyłu.

20210120_181823.jpg

Łostow je 🙂

Godzinę temu, tulifi napisał:

...czy standy drewniane z metalowymi rurami wypełnionymi piachem (w efekcie ciężkie) do czegoś się nadają?

Jeśli są sztywne i się nie bujają to tak.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

A więc lekko poruszając kolumnę od góry.. jakby trochę się kołysało/przesuwało te cale standy (górna podstawa względem dolnej).. podejrzewam złącza.. (rury przykręcane do podstaw) a raczej na pewno złącza, czy to niepokojące? jak jest w przypadku metalowych? ale chyba sztywniejsze..

Jeszcze dopiszę.. w tych drewnianych no nie są to jakieś "luzy" żeby miała kolumna się przewrócić, jednak zależy mi też na dźwięku.

Edited by tulifi

Nie są to luzy jako takie, a przykręcanie na chama powoduje iż metalowa rura wbija się w drewno. Nazwałbym to bardziej "plastycznym gibotaniem" całej konstrukcji ale nie luzami.. coś jak grubsza blacha wracająca do pierwotnego kształtu (resor taki). Nie jest to też ekstramalne zjawisko w tych standy-ach ale jednak jest.

Hmm.. sprawdziłem jeszcze raz i tym razem mniej się "gibocze".

Jeszcze kwestia psychiki chyba przy perfekcjoniźmie i ostrożności by nie wbić bardziej rur do drewna a tym samym nie poluzować łączy.

Chyba zostawię te standy, jeszcze granit.. nie zależy mi na estetyce, więc wezmę chodnikowy, choć kołki lepiej by stały na gładkiej powierzchni.

Edited by tulifi