Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw Stereo/2.1 do 10k? Do muzyki klubowej


dawidos160
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Po latach trzymania zestawu 5.1 który w sumie nie jest wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem dojrzałem do tego,że czas przerzucić się na stereo/2.1 do słuchania muzyki, głównie house i trance, inne odłamy EDM z okazjonalnymi odsłuchami wszelakiej maści innych gatunków. 

Sprzęt będzie na stałe podpięte do PCta - więc tutaj trzeba by jeszcze znaleźć jakiś łącznik (karta dźwiękowa, jakiś DAC?) ze wzmacniaczem (no chyba,że są jakieś dobre wzmacniacze stereo z HDMI ?). Nie znam się kompletnie na tym. Denon AVR1000 i Boston Acoustics CSII ,które posiadam gra dla mnie całkiem przyjemnie,ale wiem,że da się wyciągnąć jeszcze więcej z muzyki i w końcu dojrzałem do tego,żeby przeznaczyć na to konkretną sumę. Jeśli okaże się,że jakiś zestaw za np. 12/15 tysięcy odstawi kompletnie zestaw za 10 - też jestem otwarty. Ostateczna kwota,której nie chciałbym przekroczyć to 20 tysięcy. Stawiam bardziej na cena/jakość aniżeli jak najniższa cena ale też z kolei nie chcę wydawać pod 20 bo takim mam budżet.

Kluczowym jest to,że muszą to być kolumny podstawkowe, które będą usytuowane na biurku - odległość między jedną a drugą kolumną to jakieś 1,2 metra (całe biurko ma 150 cm, a wnęka 170 więc nie ma szans na wolnostojące (chyba,że są jakieś świetne kolumny typu slim i mają mniej niż 10 cm szerokości?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dawidos160 napisał:

Sprzęt będzie na stałe podpięte do PCta - więc tutaj trzeba by jeszcze znaleźć jakiś łącznik (karta dźwiękowa, jakiś DAC?) ze wzmacniaczem (no chyba,że są jakieś dobre wzmacniacze stereo z HDMI ?).

W tym wypadu można szukać wzmacniacz z DAC lub dokupić osobno przetwornik analogowo cyfrowy z funkcją USB. W ten czas mamy otwartą drogę na każdy wzmacniacz.

13 minut temu, dawidos160 napisał:

Jeśli okaże się,że jakiś zestaw za np. 12/15 tysięcy odstawi kompletnie zestaw za 10 - też jestem otwarty. Ostateczna kwota,której nie chciałbym przekroczyć to 20 tysięcy. Stawiam bardziej na cena/jakość aniżeli jak najniższa cena ale też z kolei nie chcę wydawać pod 20 bo takim mam budżet.

Budżet jest na prawdę spory. Proponuje w pierwszej kolejności zamienić kilka zdań by zasięgnąć informacji co do Twoich preferencji odsłuchowych i udać się na odsłuch by sprawdzić kilka systemu rzędu kwoty 10/15 i 20 tysięcy. W ten czas zobaczysz jakie są różnice.

14 minut temu, dawidos160 napisał:

Kluczowym jest to,że muszą to być kolumny podstawkowe, które będą usytuowane na biurku - odległość między jedną a drugą kolumną to jakieś 1,2 metra (całe biurko ma 150 cm, a wnęka 170 więc nie ma szans na wolnostojące (chyba,że są jakieś świetne kolumny typu slim i mają mniej niż 10 cm szerokości?)

Ważną informacją będzie to ile metrów posiada pomieszczenie w którym planujesz postawić sprzęt. Nawet przy większych pomieszczeniach podstawki wchodzą w grę, ale może się okazać że trzeba będzie dorzucić suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, S4Home napisał:

Budżet jest na prawdę spory. Proponuje w pierwszej kolejności zamienić kilka zdań by zasięgnąć informacji co do Twoich preferencji odsłuchowych i udać się na odsłuch by sprawdzić kilka systemu rzędu kwoty 10/15 i 20 tysięcy. W ten czas zobaczysz jakie są różnice.

Odsłuchy planuję,ale chciałem też wiedzieć o co mniej więcej pytać w salonach 🙂 Z racji kompletnej nieznajomości tematu w mojej świadomości żyją firmy takie jak denon,yamaha czy marantz. Dodatkowo pomimo muzyki preferuję raczej "delikatne brzmienie" z jakością niż mocną naparzankę - to takie "organoleptyczne" doświadczenie jak porównałem mojego Denona z Yamahą ojca - jego Yamaha gra dużo głośniej i agresywniej, ale mam wrażenie,że mój Denon jakościowo brzmi lepiej.

7 minut temu, S4Home napisał:

Ważną informacją będzie to ile metrów posiada pomieszczenie w którym planujesz postawić sprzęt. Nawet przy większych pomieszczeniach podstawki wchodzą w grę, ale może się okazać że trzeba będzie dorzucić suba.

A no tak - nie wspomniałem o pomieszczeniu - samo pomieszczenie ma 8.86m2 przy czym ja od głośników siedzę 85-100 cm po ukosie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym posłuchać takich urządzeń jak Cyrus One Cast, czy nieco droższy Quad Artera Solus Play, do których bez problemów podłączysz kompa po USB i są to bardzo fajnie grające urządzenia. W kolumnach będziesz miał większy wybór, ale je dobierałbym pod kątem już wybranej elektroniki. Zapraszam do naszego salonu na odsłuch i porównanie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam słucham, sporo trance'u i wydaje mi się, że za +/- 10 k, poszedłbym w Cyrusa ONE  z kolumnami Quadral SIGNUM 90. Słuchałem takiego zestawienia w jednym ze sklepów w pomieszczeniu około 25 mkw i na BORISIE BREJCH'e było mega konkretnie . CYRUS ONE to około 3,5 K, kolumny to około 5 K, msz więc jeszcze budżet, żeby wzbogacić system o subwoofer np. do kpl. QUADRAL QUBE 10 i masz konkretny system do elektronicznych brzmień, który równie zacnie odda inne gatunki muzyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, dawidos160 napisał:

Odsłuchy planuję,ale chciałem też wiedzieć o co mniej więcej pytać w salonach 🙂 Z racji kompletnej nieznajomości tematu w mojej świadomości żyją firmy takie jak denon,yamaha czy marantz. Dodatkowo pomimo muzyki preferuję raczej "delikatne brzmienie" z jakością niż mocną naparzankę - to takie "organoleptyczne" doświadczenie jak porównałem mojego Denona z Yamahą ojca - jego Yamaha gra dużo głośniej i agresywniej, ale mam wrażenie,że mój Denon jakościowo brzmi lepiej.

Ciekawą opcją będzie Moon 240i który ma wbudowanego DAC'a, a w tym wejście USB typu B. Podobną sytuację masz w przypadku Musical Fidelity M6Si lub niższy M5Si. Innym rozwiązaniem może być klasyczny wzmacniacz bez przetwornika cyfrowo-analogowego np: Roksan K3, Atoll IN200Signature. DAC można dokupić osobno, podobnie jak i odtwarzacz sieciowy w przypadku rozszerzenia funkcjonalności.

19 godzin temu, dawidos160 napisał:

A no tak - nie wspomniałem o pomieszczeniu - samo pomieszczenie ma 8.86m2 przy czym ja od głośników siedzę 85-100 cm po ukosie.

Pomieszczenie bardzo malutkie. Proponuje dwa typy podstawek, Monitor Audio Gold 100 - dobrze zaznaczona podstawa basowa, góra wyraźna, żywiołowa. Drugą propozycja jest nie co droższa, ale przy takim metrażu wydaje się być lepszą opcją. Piszę o Audiovector R1 Signature. W tym przypadku mamy nie co szybszy bas, i zdecydowanie bardziej przestrzenne granie, z nastawieniem na sporą dawkę szczegółów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BRYTOHOLIC napisał:

Sam słucham, sporo trance'u i wydaje mi się, że za +/- 10 k, poszedłbym w Cyrusa ONE  z kolumnami Quadral SIGNUM 90. Słuchałem takiego zestawienia w jednym ze sklepów w pomieszczeniu około 25 mkw i na BORISIE BREJCH'e było mega konkretnie . CYRUS ONE to około 3,5 K, kolumny to około 5 K, msz więc jeszcze budżet, żeby wzbogacić system o subwoofer np. do kpl. QUADRAL QUBE 10 i masz konkretny system do elektronicznych brzmień, który równie zacnie odda inne gatunki muzyczne.

sorry, nie doczytałem, ze mają być monitorki i pędzone z PC. To w takim przypadku CYRUS ONE CAST i monitory QUADRAL PLATINIUM + TWO - będzie to kompromis, bo masz tam HDMI i DAC'a a przy okazji funkcjonalność sieciowa. Monitory PLATINIUM + TWO dają niesamowitą przestrzeń ( nawet zestawione dość blisko siebie). Umów się na odsłuch gdzieś w sklepie gdzie mają taki setup i powinno to spełnić Twoje oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

malutkie pomieszczenie, uważałbym z gabarytem kolumn. Spójrz na kolumny Audio Physic Step Plus, moim zdaniem na początku zacząłbym od systemu 2.0 i dopiero po wstawieniu kolumn do pokoju ocenił czy potrzebny będzie sub. Jeśli chodzi o subwoofer to polecam Ci małego JL Audio D108, niech cię jednak nie zwiodą jego gabaryty, to naprawdę gra potężnie i nisko. W kwestii wzmacniacza z tymi kolumnami bardzo dobrze wypada Cyrus, zajmuje też niedużo miejsca. Jeśli grasz dużo z sieci postawiłbym na wersję z lepszym przetwornikiem D/A, czyli QXR. Spójrz na 6DAC QXR. Zmieścisz się w budżecie, zestaw będzie idealnie dostosowany do pomieszczenia, wszystko zmieści się na biurku. W razie potrzeby zachęcam do odsłuchu lub wypożyczenia.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie porady 🙂 Teraz przynajmniej wiem czego szukać 🙂 I przyznam szczerze,że Cyrus zaskakuje gabarytami (pozytywnie) - myślałem,że raczej będę miał mniejszego Denona 🙂 To czas poumawiać się w Poznaniu na odsłuchy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowym jest to,że muszą to być kolumny podstawkowe, które będą usytuowane na biurku - odległość między jedną a drugą kolumną to jakieś 1,2 metra (całe biurko ma 150 cm, a wnęka 170 więc nie ma szans na wolnostojące (chyba,że są jakieś świetne kolumny typu slim i mają mniej niż 10 cm szerokości?)

Nie rozumiem, dlaczego musza stac na biurku. Cofnij biurko od sciany i wstaw dowolne zestawy (podlogowce albo monitory) za biurkiem. Mamsz wiekszy odstep i znacznie lepszy odbior. A subwoofer posrodku, przed nogami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dokladnie taki setup uzywalem juz w wielu kombinacjach. Brzmi super.

Tutaj jeden z wielu

IMG_2976.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za moimi plecami będzie narożnik i żeby mieć swobodę ruchu chociaż te kilkanaście cm to biurko jest dosunięte do ściany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy „naroznik“ to kanapa?
jesli tak, to odwroc biurko. bedziesz slyszal za biurkiem i z kanapy



tak tez mialem. niezle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pomieszczeniu, przy takiej pozycji odsłuchowej i źródle, warto by chyba było się zainteresować kolumnami aktywnymi.Na przykład kef ls50 wireless.

Albo pogadać z panami z yb audio.Oni ostatnio robili jakieś projekty aktywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin_75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli temat doboru i ustawienia sprzetu dla autora tematu sie zalatwil, powracam do niego, bo moze inni tez stoja przed podobnym zadaniem.

Mysle ze wybor wzmacniacza z zabudowanym przetwornikiem DAC i podlaczony przez USB z PC jest oczywisty, a czy to Cyrus, NAD czy inny nie jest az tak wazne. Duzo wieksza role odegra wybor i ustawienie glosnikow. I tutaj w dalszym ciagu, jesli warunki na to pozwalaja, opowiadam sie za odsunieciem biurka od sciany i ustawieniem zestawow glosnikowych za biurkiem. Ma to trzy zalety

1. wiekszy odstep sluchacza do zestawow i miedzy zestawami oferuje przyjemniejsza reprodukcje

2. mozliwosc uzycia dowolnego typu zestawow glosnikowych, czyli nie tylko malych monitorkow, ale takze doroslych podlogowek! Dzieki temu mozna osiagnac znacznie pelniejsze brzmienie, ktore szczegolnie przy wspomnianej muzyce EDM odgrywa role. Optymalna wysokosc zarowno monitorow jak i PODLOGOWEK mozna osiagnac stawiajac je na odpowiednim prostym cokole. Moje podlogowki stoja na low-boardzie wysokosci 35cm stojacym pod/za biurkiem (patrz zalacznik) i dzieki temu maja perfekcyjna pozycje i wysokosc.

3. mam wiecej miejsca na biurku


Powiem szczerze, wspomniane powyzej 15.000 byly by mi za szkoda na male biurkowe pierdziawki. Za ta kase mozna kupic powazniejsze zestawy (lacznie z subwooferem).


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_7328.thumb.jpg.169104ea9049845dfbb0468ad26df9c9.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2021 o 17:32, xajas napisał:

czy „naroznik“ to kanapa?
jesli tak, to odwroc biurko. bedziesz slyszal za biurkiem i z kanapy



tak tez mialem. niezle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wybacz, że dopiero teraz - nie narożnik to narożnik 🙂 Przesyłam jak to wygląda - więc jak odsunę biurko od ściany to będę już na terytorium narożnika i np. nie da się go rozłożyć. 

 

Domyślam się,że wolnostojące kolumny będą grały lepiej ze względu na gabaryty, ale mi zależy przede wszystkim na komforcie użytkowania. Okupionym gorszymi,ale nadal bardzo dobrymi doznaniami muzycznymi. I tak nie jestem wielkim audiofilem. Budżet jest spory,ale jak się okaże,że quadrale w moich uszach zagrają niewiele gorzej od np. takich R1 Signature to nawet się nie będę dwa razy zastanawiał co wziąć. 

gabinet.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuc naroznik, kup zwykla kanape (bez rogu) 🙂 

Zartuje

Ale tylko tak troche.

Za te pieniadze na pewno mozna znalezc dobre zestawy glosnikowe. Ale w dalszym ciagu uwazam, ze decydujace o wkorzystaniu ich potencjalu bedzie ich ustawienie.

Powodzenia! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.