Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.02.2024 o 15:42, dekoracja napisał:

pożyjemy zobaczymy. u mnie dalej całkiem całkiem 😉 mam nowego kabla USB i zbieram szczękę z podłogi. Ale jest w cenie IFI więc można boki zrywać. Jak kiedyś dorobię się lepszego transportu to będzie jak znalazł...

być może starczły by tańszy dwa tańsze a pomiędzy nimi izolacja galwaniczna ,efekt rewelacyjny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2024 o 15:42, dekoracja napisał:

pożyjemy zobaczymy. u mnie dalej całkiem całkiem 😉 mam nowego kabla USB i zbieram szczękę z podłogi. Ale jest w cenie IFI więc można boki zrywać. Jak kiedyś dorobię się lepszego transportu to będzie jak znalazł...

Powiedz jaki pośmiejemy się razem 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, trueman napisał:

Teraz jak już wygrzany to w ogóle bajka? 

wkładam na noc do piekarnika 😉 wedle audiofylskiej biblii ma grać nie mniej niż 150h a może i 300!

19 godzin temu, lemo napisał:

A porównywałeś z coaxialem w podobnej cenie?

niestety nie, mam dosyć taniego chorda clearway - moim zdaniem jest całkiem dobry, naturalne barwy. Można z nim żyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dekoracja napisał:

wkładam na noc do piekarnika 😉 wedle audiofylskiej biblii ma grać nie mniej niż 150h a może i 300!

niestety nie, mam dosyć taniego chorda clearway - moim zdaniem jest całkiem dobry, naturalne barwy. Można z nim żyć.

Jak lubisz ciepły dźwięk to w piekarniku. 

A jak zmienisz Ethernetowy to wypadniesz z kapci. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trueman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, trueman napisał:

Jak lubisz ciepły dźwięk to w piekarniku. 

A jak zmienisz Ethernetowy to wypadniesz z kapci. 

 

Jeśli piekarnik to tylko gazowy. Bardziej analogowy dźwięk. Elektryczny to już nie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co jak co ale nie sądziłem że rozprawka na temat kabli trafi także tu 😛

Panowie serio o kablach to nie tutaj bo chcemy dojść do 200 stron ale w temacie zenstream 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lemo napisał:

O kabelkach do zena można pogadać tylko bez tych bzdur które niektórzy uważają za śmieszne.

Trochę luzu i dystansu nie zaszkodzi:) Ale w sumie zgoda - wróćmy do zena. Tak przy okazji... Sporo Forumowiczów poprosiło mnie o ten zestaw narzędziowy ifi. Komuś się przydał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maciek1 napisał:

Trochę luzu i dystansu nie zaszkodzi:) Ale w sumie zgoda - wróćmy do zena. Tak przy okazji... Sporo Forumowiczów poprosiło mnie o ten zestaw narzędziowy ifi. Komuś się przydał?

Dzięki Maćku. Nie przydał się póki co i oby nie musiał się przydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to forum przegląda ktoś kto się zajmuje IFI w Polsce lub nie tylko (Q21?). Pytanie czy wręcz żądanie: kiedy pojawi się oprogramowanie do ZEN Stream, które umożliwi odbiór muzyki w formacie większym niż 44/16 i NIE MQA w trybie Tidal Connect. Ciągle zwodzicie klientów i robi się to wręcz śmieszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2024 o 05:58, maciek1 napisał:

Sugeruję kontakt z ifi. Moje problemy (poza drążonym MQA, ale to chyba nie problem, tylko moje oczekiwania), pojawiły się po roku, nagle. Cały czas chodził świetnie, nic się nie działo niepokojącego. Jednak pewnego odmówił współpracy - nie można było zaktualizować programu. Nic nie pomagało, żadna sztuczka. Napisałem więc do ifi i przysłali mi pakiet oprogramowania, które chyba czyści wszystko z ifi i instaluje od początku. Była do tego instrukcja "krok po kroku". I jak na razie chodzi bez zarzutu, aktualizuje itd. Sugeruję więc tę drogę. Z lektury pytań, po moich wielu sugestiach sądzę, że chyba nikt jeszcze tego w ten sposób nie robił. W każdym razie nic na ten temat nie czytałem. Podzielcie się swoim doświadczeniem w tym zakresie.

Mi też ta ścieżka przez kontakt z ifi, instalacją pakietu programowania przez usb, okazała się pomocna, i teraz ponownie śmiga, póki co bez zwiechy (tidal Android po lan). Oby jak najdłużej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2024 o 18:39, maciek1 napisał:

Trochę luzu i dystansu nie zaszkodzi:) Ale w sumie zgoda - wróćmy do zena. Tak przy okazji... Sporo Forumowiczów poprosiło mnie o ten zestaw narzędziowy ifi. Komuś się przydał?

Ja pobrałem, dziękuję,  ale jeszcze nie użyłem. Mam 2 zeny i jeden jest padnięty ale mam czasowy wstręt do grzebania w nim. Czekam na moment natchnienia. Na razie przenoszę sprawnego pomiędzy systemami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć Wszystkim

Przez dwa dni czytałem Wasze zmagania, dotarłem do 50 strony początek roku 2022 i stwierdziłem że na pewno na stronie 140 już wszystko bedzie ok 🙂 i tu było moje pierwsze zdziwienie. Tak więc przygotowany na wszystko poprosiłem Maćka1 o magiczny zestaw do upgrade'u i resetu stremera, jeszcze raz dzięki Maćku. Wczoraj ściągnąłem paczkę i jednocześnie dotarł do mnie streamer. I powiem Wam że mimo to że jestem informatykiem, to zanim udało mi się go skonfigurować, zgłupiałem i nadal nie wiem co się wydarzyło że ruszyło 🙂 Po podpięciu kablem sieciowym i włączeniu, dioda wskazująca sieć nie zaświeciła się ani na biało ani na czerwono, tylko migała dioda hotspotu, wyłączenie hotspotu nic nie dało. Zmuszony więc byłem uruchomić wifi/hotspot i tu się okazało że moja wersja androida jest zbyt nowa i aplikacji nie uda mi się zainstalować. Na szczęście udało mi się to zrobić na telefonie córki, uff. Pierwsze próby podpięcia do aplikacji a następnie do domowej sieci wifi nie były owocne, ale po paru razach włączenia i wyłączenia, w końcu poprzez hotspot i aplikacje podpiąłem się i podłączyłem do sieci , a aplikacja wykryła streamer w sieci domowej i się do niego podłączyła i mogłem zobaczyć że dostał adres IP z DHCP i jaki on jest, moja podsieć jest inna/ma inna maskę niż domyśla i domyślny adres podawany w instrukcji nie działał. To trwało około godziny. Szczęśliwy z powodu sukcesu , wróciłem do prób podłączenia po kablu, wpisałem sztywny adres na interfejsie fizycznym, wyłączyłem wifi, i straciłem połączenie, a statyczny adres który wpisałem nie odpowiadał , no więc ponownie host spot, włączenie wifi i próba konfiguracji, ( w między czasie zalogowałem się na ruter aby zobaczyć co się dziej na DHCP i mieć jakś kontrolę nad tym) i jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem  trzy dzierżawy(trzy różne adresy MAC) z opisem IFI, zamiast dwóch ( WIFI i ethernet) , i chyba zanim zalogowałem się na ruter po którymś restarcie nagle zaczął działać fizyczny Ethernet tzn zapaliła się dioda na biało, widząc adresy w DHCP, zrobiłem statyczne dzierżawy na dwa MACi z trzech widocznych w DHCP które odpowiadały, po pierwszym restarcie streamer nie dostał tej dzierżawy ale za drugim się udało. Zrobiłem update firmware do najnowszej wersji i od tej pory działa ok. Bardzo się cieszę ale nie rozumiem w pełni co tam się po drodze działo. Potem już przy odsłuchach okazało się że po wifi u mnie  jest lepiej , ale ta rekonfiguracja już poszła łatwo. Tak więc jeśli będzie to czytał w przyszłości nowo upieczony właściciel, to niech się nie poddaje 🙂 Ja już miałem zerwać naklejkę zakrywająca reset i zrobić procedurę z supportu od Maćka, ale powstrzymała mnie obawa że może jednak jest zepsuty i będzie mi go trudniej wtedy zwrócić.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez monkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, monkas napisał:

Bardzo się cieszę ale nie rozumiem w pełni co tam się po drodze działo.

Na rozum się tego ifi nie bierze:))) A tak poważniej, to fajnie że Ci się udało skonfigurować. U mnie nie było żadnych problemów z konfiguracją, ale może dlatego, że w ogóle nie próbowałem rozumieć tego co się dzieje. Tym bardziej, że nawet gdybym próbował to i tak bym nie dał rady:) Niech cieszy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem maila od TIDAL o obniżce cen pakietu HiFi (zrównanie z HiFi Plus) Pytanie do IFI (rozbrzmiewa już na całym świecie) kiedy udostępnicie opcję Tidal Conect która da możliwość odbioru sygnału HiRes. Przeróżni opiekunowie IFI na forach tylko zwodzą, że trwają intensywne prace. Czy oni nie mogą zrozumieć, że przez to tracą potencjalnych klientów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treborha1964
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, treborha1964 napisał:

Dzisiaj dostałem maila od TIDAL o obniżce cen pakietu HiFi (zrównanie z HiFi Plus) Pytanie do IFI (rozbrzmiewa już na całym świecie) kiedy udostępnicie opcję Tidal Conect która da możliwość odbioru sygnału HiRes. Przeróżni opiekunowie IFI na forach tylko zwodzą, że trwają intensywne prace. Czy oni nie mogą zrozumieć, że przez to tracą potencjalnych klientów.

Ktoś pisał o tym miesiącu kilka postów wyżej chyba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2024 o 20:44, treborha1964 napisał:

Jeśli to forum przegląda ktoś kto się zajmuje IFI w Polsce lub nie tylko (Q21?). Pytanie czy wręcz żądanie: kiedy pojawi się oprogramowanie do ZEN Stream, które umożliwi odbiór muzyki w formacie większym niż 44/16 i NIE MQA w trybie Tidal Connect. Ciągle zwodzicie klientów i robi się to wręcz śmieszne.

Dystrybutor jest na forum cały czas jednak już wcześniej zadawałem pytania odnośnie tego wątku miała być nawet jakaś osoba dedykowana podobno do tej marki ale pomysł poległ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Dystrybutor jest na forum cały czas jednak już wcześniej zadawałem pytania odnośnie tego wątku miała być nawet jakaś osoba dedykowana podobno do tej marki ale pomysł poległ.

A nikt nie wpadł na to , ze może za trudne pytania zadajecie?

Może proponuje w stylu "gdzie kupić" "czy warto" " mam do wydania X pieniędzy".

 

Zaraz będzie odzew .... Jak ja się ciesze, ze pozbyłem się klocków ifi, został tylko jeden działający w miarę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kwasior21 napisał:

A nikt nie wpadł na to , ze może za trudne pytania zadajecie?

Może proponuje w stylu "gdzie kupić" "czy warto" " mam do wydania X pieniędzy".

 

Zaraz będzie odzew .... Jak ja się ciesze, ze pozbyłem się klocków ifi, został tylko jeden działający w miarę.

A no tak. Wpiszesz nowy sprzęt do 10k to jest od razu 🙂

ja tu myślę że jest jescze inna sprawa. 

Marka jest trudna. O ile ten segment słuchawkowy jak było wcześniej jest dobry o tyle ten sieciowy. No szczerze, no nie wyszedł.

8 godzin temu, lemo napisał:

Pewnie za chwilę będzie następny dystrybutor , a aktualny nie zdąży sensownie, bo się nie da, odpowiedzieć. 8

To byłby 4 w ciągu roku. Ja uważam że jak q21 nie da rady to już nikt. Oni mają najlepszy marketing u nas w kraju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/11/2024 at 2:33 PM, Piopio said:

A masz izolację galwaniczną LAN ? 😉 Albo switch z zasilaniem liniowym ? Albo połączenie SFP ?

A u mnie z izolacją galwaniczną USB było lepiej po USB 😉 

Widać izolacja izolacji nie równa bo u mnie z  izolacją galwaniczną usb (allegro 80 pln, która miałem w domu) jest dużo gorzej niż bez izolacji ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez monkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, monkas napisał:

Widać izolacja izolacji nie równa bo u mnie z  izolacją galwaniczną usb (allegro 80 pln, która miałem w domu) jest dużo gorzej niż bez izolacji ...

za 80zł to raczej nie była izolacja galwaniczna .  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  to działa i to jak ! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciek1 napisał:

Naprawdę bez izolacji nie jest wystarczająco dobrze nie tylko jak na tę półkę cenową?

Bez izolacji lepiej gra coax ,z izolacją zdecydowanie USB ,różnica bardzo duża 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.