Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, przmor napisał:

Co to są krawędzie dźwięku?

"krawędzie a wiec czystszy mniej kocowaty/rozmazany dźwięk"

Wygląda że koledze chodzi o wyrazistość brzegów pasma.

🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Piotr Sonido said:

"krawędzie a wiec czystszy mniej kocowaty/rozmazany dźwięk"

Wygląda że koledze chodzi o wyrazistość brzegów pasma.

🙂

Dziękuję  o to mi chodzi również:), choć można to wyrazić również w ten sposób że dźwięk jak każda fala ( i każda forma)  ma krawędzie, i jak te krawędzie są czyste - niezaszumione to wtedy wszystkie dźwięki  ( np poszczególnych klawiszy fortepianu) można od siebie odróżnić i brzmią czysto a więc dźwięk jest bliski naturalnemu. I to miałem na myśli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez monkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, dekoracja napisał:

hahah ewolucja i brak dowodów 😉 to że nie rozumiesz jak to działa nie robi tu różnicy. nie ośmieszaj się proszę dalej...

Nie wiem jakie głupoty ci wcisnęli w szkole ,do dziś nie ma ani jednego dowodu ,ani jednego stworzenia pomiędzy ,absolutnie nic co wskazywało by na stopniowe przekształcanie się istot ,znaleziono jedynie w pełni ukształtowane zwierzęta. Było kilka prób oszustwa ale wydało się ,dlatego ciągle mówi się TEORIA ewolucji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, folab napisał:

Nie wiem jakie głupoty ci wcisnęli w szkole ,do dziś nie ma ani jednego dowodu ,ani jednego stworzenia pomiędzy ,absolutnie nic co wskazywało by na stopniowe przekształcanie się istot ,znaleziono jedynie w pełni ukształtowane zwierzęta. Było kilka prób oszustwa ale wydało się ,dlatego ciągle mówi się TEORIA ewolucji .

Ty należysz do jakiejś sekty?! 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych od makaronu na głowie. Ale tu jest kilka osób z tym wyznaniem. 

 

Wróćmy do ifi 

Chcemy dobić do 200 w temacie! Nie poza nim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, folab said:

Nie wiem jakie głupoty ci wcisnęli w szkole ,do dziś nie ma ani jednego dowodu ,ani jednego stworzenia pomiędzy ,absolutnie nic co wskazywało by na stopniowe przekształcanie się istot ,znaleziono jedynie w pełni ukształtowane zwierzęta. Było kilka prób oszustwa ale wydało się ,dlatego ciągle mówi się TEORIA ewolucji .

Rodzi się wątpliwość czy w przypadku ludzi mamy do czynienia z ewolucją czy procesem odwrotnym lub tez stałym stanem nieświadomości w najbardziej istotnych kwestiach. To oczywiste i zgodne z TEORIĄ   że wygrywa i najbardziej wyewoluowany jest "Osmy obcy pasażer Nostromo" Ale to nic w stosunku do teorii że życie/inteligencja powstała z przypadkowych zderzeń nieinteligentnych cząstek które to cząstki wzięły się z niczego. I jak tu nie wierzyć w cuda ? 

Drażliwy temat więc chyba faktycznie lepiej wrócić do IFI, zaczyna mnie irytować, rozłączanie się Tidal connect

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, monkas napisał:

zaczyna mnie irytować, rozłączanie się Tidal connect

u mnie rozłączał się wieczorami,odkąd  zacząłem odpalać Tidal ze starego  telefonu całkowicie czystego po przywróceniu ustawień fabrycznych prawie przestało przerywać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, folab said:

u mnie rozłączał się wieczorami,odkąd  zacząłem odpalać Tidal ze starego  telefonu całkowicie czystego po przywróceniu ustawień fabrycznych prawie przestało przerywać 

Mam  taki telefon, spróbuje . dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów

Posiadam od grudnia zeszłego roku IFI Zen Stream, u mnie nie było żadnych problemów. Wszystko śmiga idealnie, poza jednym. Po włączeniu światła w pokoju (lampa trój-halogenowa) lub kompa stacjonarnego, który jest wpięty na innym gniazdku niż cały system audio (gniazda są na jednym zabezpieczeniu i jednym obwodzie), IFI się całkowicie wyłącza. Używam listwy Supra MD06 EU/SP zasilacz wpięty jest w gniazdo filtrowane. Testowałem dodatkowo z zasilaczem liniowym KECES Audio P3 i jest to samo.

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was miał podobne przypadki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy, bo mój zenek wyłącza się , gdy mam podłączoną lutownicę do gniazdka obok. Naciskam włącznik lutownicy - streamer gaśnie. Listwę mam marketową. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, papageorgio napisał:

Coś jest na rzeczy, bo mój zenek wyłącza się , gdy mam podłączoną lutownicę do gniazdka obok. Naciskam włącznik lutownicy - streamer gaśnie. Listwę mam marketową. 

U mnie podobnie, ale nie za każdym razem, jak włączam wzmacniacz lampowy z tego samego gniazdka.

Ja co prawda nie słyszę różnic w kablach USB czy SPDIF, ale dopuszczam w swojej głowie wpływ jakości kabla na pracę DACa. Dlaczego? Dlatego, że patrząc sobie na oscyloskop, podpięty do takiego kabla widzę tak naprawdę widmo analogowe sygnału. Tam nie ma idealnych zer i jedynek! Jest to wszystko pozaokrąglane, pokrzywione. Kwestia czułości i selektywności odbiornika w DACu i jego zdolności do interpretacji takiego sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, czyli wychodzi na to że Ifi może być czuły na spadki napięcia, o ile wzmacniacz to jeszcze rozumiem że może być spory spadek przy załączaniu z gniazdka obok, ale włączanie lampy halogenowej sufitowej (3x20W) na zupełnie innym obwodzie i swoim zabezpieczeniu w skrzynce rozdzielczej to tego pojąć nie mogę...

No cóż będę drążył temat. Pozdrawiam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2024 o 07:51, StachMuszel napisał:

U mnie podobnie, ale nie za każdym razem, jak włączam wzmacniacz lampowy z tego samego gniazdka.

Ja co prawda nie słyszę różnic w kablach USB czy SPDIF, ale dopuszczam w swojej głowie wpływ jakości kabla na pracę DACa. Dlaczego? Dlatego, że patrząc sobie na oscyloskop, podpięty do takiego kabla widzę tak naprawdę widmo analogowe sygnału. Tam nie ma idealnych zer i jedynek! Jest to wszystko pozaokrąglane, pokrzywione. Kwestia czułości i selektywności odbiornika w DACu i jego zdolności do interpretacji takiego sygnału.

Bazując na moim przypadku...uważam wpływ jakości kabla za umiarkowany, natomiast to co faktycznie było odczuwalne to jakość interfejsu usb... w połączeniu z Audiolabem 7000a spdif był dużo przyjemniejszy w odbiorze, dla mnie mniej krzykliwy, natomiast gdy w system dodałem zewnętrznego daca AD1865, to wspomniana różnica zatarła się. Oczywiście mówimy wciąż o rozsądnie budżetowym zestawie... 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"u mnie nie było żadnych problemów. Wszystko śmiga idealnie"

Tylko się gasi jak się włącza światło.

Ja akurat tego problemu nie miałem Ale osobiście nie nazwałbym tego idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, jak na standardy Ifi to jest to ideał z lekkim minusem.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ewidentnie problem z zasilaniem, ja jak miałem z fabrycznym Ifi power nie było żadnych problemów, a tym bardziej z gaszącym się światłem

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Konrad Szmelter napisał:

Piotr, jak na standardy Ifi to jest to ideał z lekkim minusem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
 

Wiesz co nie wiem 

Ale powiedziałem już to kilka stron wcześniej że producenci traktują nas coraz bardziej jako testerów beta urządzeń a potem sprawdzają co się dzieje. Jeśli takie zachowanie jest tylko "minusem" to spodziewam się że za 10 lat to będą z nami robić co chcą 

A to właśnie dlatego że zbyt łatwo dostają przyzwolenie na wszystkie niedopracowane rzeczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Wiesz co nie wiem 

Ale powiedziałem już to kilka stron wcześniej że producenci traktują nas coraz bardziej jako testerów beta urządzeń a potem sprawdzają co się dzieje. Jeśli takie zachowanie jest tylko "minusem" to spodziewam się że za 10 lat to będą z nami robić co chcą 

A to właśnie dlatego że zbyt łatwo dostają przyzwolenie na wszystkie niedopracowane rzeczy

niestety masz rację. to się skończy tym, że w przyszłości sami będziemy musieli napisać sobie oprogramowanie na sprzęt, który kupimy. Pod tym kątem niestety postęp jest gówniany. Każdy chce być pierwszy i wypuszcza sprzęt niedopracowany. Nawet mój szef w firmie twierdzi, że testy nie pokażą wszystkich problemów i lepiej aby pracownicy dostali niedopracowany produkt i na tej podstawie będziemy program ulepszać. Możemy się z tym nie zgadzać, ale tak to obecnie wygląda. Tyle, że nie mówimy o mega-zaawansowanych programach, a o prostej apce, która ma obsłużyć streamer. Ifi z tym ma problem - może dobrze, że nie mają nic bardziej zaawansowanego obsłużyć?

9 godzin temu, Ajothe napisał:

Może ifi ma w sobie jakąś ukrytą funkcję inteligentnego domu? 🤣

Inteligencja Ifi kończy się na programistach. Tu już są braki...

Co lepiej to nie potrafią oni zaadaptować cudzego programu malinowego na swoją, lekko modyfikowaną malinę.

4 godziny temu, venom200 napisał:

To ewidentnie problem z zasilaniem, ja jak miałem z fabrycznym Ifi power nie było żadnych problemów, a tym bardziej z gaszącym się światłem

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

To to już jest hit. Pokazuje jak bardzo zależy firmie na wypuszczeniu czegoś nowego bez odpowiednich testów. Dla mnie to nie do pomyślenia, choć gustard też nie jest idealną firmą - wiesz o co chodzi 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Konrad Szmelter

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iFi dało dupy z iFi Zen Stream. Mógł to być władca streamerów ale olali sprawę. Nie rozumiem jak to możliwe, że mając tak dobry hardwarowo produkt tak spieprzyli sprawę z softem. A wystarczyło tylko umożliwić działania Volumio na streamerze. 

Zmarnowali potencjał tak fajnego produktu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Piopio napisał:

A wystarczyło tylko umożliwić działania Volumio na streamerze. 

Dokładnie, jak w Holo Audio Red. Swoją drogą ktoś go testował? Sotm 200 neo jak porównywałem kiedyś z Ifi grał zauważalnie lepiej. Volumio Primo gra bardzo fajnie i soft jest ciągle aktualizowany. Zastanawiam się nad Rivo, Sotm Ultra i właśnie Holo Red.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ajothe napisał:

Nie no to nie jest lekko rozbudowana malinka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ok trochę przesadziłem, choć oba urządzenia oparte są na tym samym procesorze. 

Może z powodu tych różnic do dziś nie wprowadzono nowego Volumio na Ifi Zen Stream?

 

Zgadzam się z przedmówcami. To co jest położone po całości to implementacja softu. To jest poprostu słabe i nie widać chęci na zmiany tego, sprzęt jest już za stary, aby w niego inwestować pracę programistów. Ja niestety już się wypisuję z grona osób stosujących ten produkt. Nie mam sił na walkę z wiatrakami i czekanie na zapowiadaną aktualizację. W gustander r26 mam wbudowany streamer i nie płata on takich figli jak Ifi, choć też nie jest doskonałym streamerem. Swojego czasu myślałem o zmianie na reda od halo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Konrad Szmelter

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Konrad Szmelter napisał:

sprzęt jest już za stary, aby w niego inwestować pracę programistów.

Moim zdaniem spokojnie dałoby się go uratować. Ale niestety ludzie w iFi są po prostu głupi. Inaczej tego nie można nazwać. Przy okazji iFi Zen Stream położyli swój drugi streamer i do tego wizerunek.

Swoją drogą jeszcze "głupszą" firmą jest Musical Fidelity. Wprowadza na rynek genialne produkty po czym po kilku latach kończy ich produkcję. Ale swoje budżetowe, przeciętne  produkty produkuje cały czas ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem spokojnie dałoby się go uratować. Ale niestety ludzie w iFi są po prostu głupi. Inaczej tego nie można nazwać. Przy okazji iFi Zen Stream położyli swój drugi streamer i do tego wizerunek.
Swoją drogą jeszcze "głupszą" firmą jest Musical Fidelity. Wprowadza na rynek genialne produkty po czym po kilku latach kończy ich produkcję. Ale swoje budżetowe, przeciętne  produkty produkuje cały czas ... 
Tylko po co? Sprzęt jest z 2021, w 2024 zapewne za te same pieniądze można mieć coś lepszego, a napewno nie gorszego (nie mam żadnych konkretnych sprzętów na myśli). To po co inwestować w 3 letni sprzęt kolejnych pieniędzy- one poprostu już się nie zwrócą. Na tapecie pewnie mają nowsze projekty z funkcjami, których w obecnym roku już zen nie będzie w stanie ogarnąć, a szanse na zarobienie pieniędzy sporo większe niż przy zen.
Ja życzeniowo też liczyłem na zmiany ze strony ifi, ale wydaje się, że porzucili już ten sprzęt.
Wizerunek faktycznie jest położony, nie wiem czy firmy, ale napewno zena. Położyli to na początku, teraz nic nie poprawi opinii wśród potencjalnych nowych właścicieli. Starzy już zapłacili i na nich się już nie zarobi.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to że od początku były z nim problemy a mimo to się sprzedawał. No nie był eversolo ale sprzedawał się dobrze.cfo tego stopnia że firma poszła krok dalej i mamy neo stream. Ten sam problem. No i tam już klienci stwierdzili że no dość tyle kasy za niedopracowany produkt to nie.

Myślę że jako klienci zbyt często ulegamy producentom. Jakiego kolwiek sprzętu. To się musi zmienić. Bo na prawdę zostawiają nas z mega badziewiem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To to już jest hit. Pokazuje jak bardzo zależy firmie na wypuszczeniu czegoś nowego bez odpowiednich testów. Dla mnie to nie do pomyślenia, choć gustard też nie jest idealną firmą - wiesz o co chodzi
 
A masz z Guciem jakieś problemy ja tylko ten jeden znany że z Tidala i androida nie działa tryb connect z IOS lub z Windy problemów brak. I to chyba tyle. Resztą działa tak jak powinno

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.