Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do 1tys


Bartek75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakręciłem się, zgłupiałam i w ogóle. Niech mnie ktoś oświeci. Denon DCD 685 ma na pokładzie kości Pcm 1702.
To jest kość R2R przecież.
To czemu w jego opisie piszą tak:

DAC: 2 x PCM1702-L, Delta Sigma multi bit, 8 x oversampling

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby gdzie tak jest napisane? Zresztą nie ważne, pindolą głupoty. DCD 685 jest na Pcm1702 i to jest dac R2R. Delta sigma jest w dcd485 i błąd pewnie wynika z głupiego kopiowania danych ze wspólnej dla tych modeli broszury. Obydwa mają 8xoversampling.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A niby gdzie tak jest napisane? Zresztą nie ważne, pindolą głupoty. DCD 685 jest na Pcm1702 i to jest dac R2R. Delta sigma jest w dcd485 i błąd pewnie wynika z głupiego kopiowania danych ze wspólnej dla tych modeli broszury. Obydwa mają 8xoversampling.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Na przykład tu. Na jakiejś polskiej stronie też widziałem.
Ale na innej stronie w opisie 685 już jest coś takiego:
Real 20-bit 2 DAC LAMBDA Super Linear Converter

Ale ten 485 o którym pisałeś ma na pokładzie pcm 1735 więc dziwne żeby tak pomieszać opis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorą opis z drugiej strony oryginalnej broszury Denona wspólnej dla obydwu modeli kopiując bezmyślnie całą linię. Pcm1702 jest R2R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co pytałem tutaj o Denony i zupełnie spontanicznie wyszło, trafił mi się DCD 685 w pełni sprawny, oryginalny pilot itd pół darmo tj. w cenie  30 litrów ropy :) (teraz chyba tak trzeba to przeliczać) i wziąłem. W pierwszej chwili jak włączyłem myślałem że jest zepsuty, mam na myśli brzmienie. Ależ to miękko i ciepło gra. Ma w sobie coś to granie na PCM1702. Jak koledzy zauważyli gdzieś wcześniej, trzeba lubić taki charakter. Na pewno nie jest to cedek uniwersalny. Do rocka, metalu - nie widzę go za bardzo. Puściłem Nirvanę i Red Hot Chili Peppers i było tak trochę bez jaj, bez drajwu, mułowato niemalże, gitary nie miały tej koncertowej żylety. Ale już w repertuarze powiedzmy Stinga i jego smooth jazzowych kawałkach brzmienie to bajka, Kayah, Sinatra również. Jest aura, klimacik, powietrze i takie coś wiszące w powietrzu gdy wchodzisz do pokoju i sprzęt gra. 

Generalnie niby fajnie, kulturalnie, emocjonalnie, ale trochę brakuje pazura czasem. Taki gofr z bitą śmietaną polany karmelem. Trochę poprawiłem zmieniając IC na Atlasa Equator, ożywił i otworzył trochę brzmienie i kolejny krok to zmiana lamp sterujących we wzmacniacz na trochę ostrzejsze Siemensy - ale jeszcze wciąż jest ciepło. Niby fajnie, nic nie syczy, nie sybilizuje, ale czasem jednak troche przydałoby się takiego klipschowatego charakteru (nie łapcie mnie za słówko teraz).

Co jeszcze można zrobić, by trochę otworzyć, rozjaśnić to brzmienie? Puściłem po optyku do zewnętrznego DACa SMSL, oczywiście że jest jaśniej, ostrzej ale zarazem już robi się tak techniczniej, a nie po to przecież kupowałem maszynkę z DACiem R2R 1702 by robiła jako transport. Co daje lampizacja takiego cedeka? Już nie chciałbym więcej tego cukru tylko otworzenia.

P.S.@soberowy Dzięki za dobre porady na priv, nie tutaj co prawda, ale internet jest mały :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76             Zawsze pozostaje Ci budowa kabla DIY 😉 

Tym bardziej, że wiesz, czego szukasz, a kupno nowego o wymaganych cechach

wiąże się czasem ze sporym wydatkiem i ryzykiem niedokładnego trafienia.

Może odsłuch ... Ja skończyłem na UP OCC 26 AWG, ale na próbę polecam

parweniusza 😉 - oczywiście YTDY 2x0,5 co już powinno Ci sporo wyjaśnić ...

Piszę "w ciemno" bo nie znam konstrukcji Equatora i może się okazać, że tym

sposobem uzyskane brzmienie będzie zbliżone.

Zdarza się, że tylko ten śmieszny kabelek i wymiana C wy w CD'ku zmieniają

więcej, niż wymiana OP'ampów i inna gimnastyka 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, audioburak napisał:

ale na próbę polecam

parweniusza 😉 - oczywiście YTDY 2x0,5 co już powinno Ci sporo wyjaśnić

Mam już ten etap za sobą :). Też miałem swego czasu nadzieję, że głośnikowe czy IC na bazie YTDY to będzie kiler, ale niestety, zwyczajnie słabo było. Dźwięk bez głębi, barwy, owszem precyzyjny, ale taki bez jaj, trochę płaski nawet. Obczytałem się ze 2 lata temu, a głównie chyba Twoje opisy jako największego lobbysty YTDY na forum :) i pobawiłem się trochę. Nie, nie idźmy tą drogą. Ale zdobyte doświadczenia i zabawa w odsłuchy fajna sprawa.

Dzisiaj znów posłuchałem tego 685 - ciepło do bólu. Zwyczajnie trzeba go jakoś odmulić. Interkonekt Atlas wypiałem z pomiędzy DACa a wzmacniacza, więc potrzebuję jakiś jeszcze jeden. Kupuję sobie przejściówkę zasilania IEC C7 czyli popularna "ósemka" na schuko i spróbuję z lepszym kablem zasilającym. Ale to oczywiście zdaję sobie sprawę, że rewolucji nie zrobi i trochę tylko pomoże. Pokombinuję trochę jeszcze i ewentualnie spróbuję innego cedeka, żywszego, bardziej szczegółowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pojemności w wyjściu analogu ? Czasem sporo potrafią zmienić i nie trzeba

przecież dawać podobnych wartości, bo będzie za mała obudowa 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wito76 napisał:

Dzisiaj znów posłuchałem tego 685 - ciepło do bólu. Zwyczajnie trzeba go jakoś odmulić.

Jak muli to go nie odmulisz 🙂

Kup sobie np Rotel RCD 06 Myryad MC-100 Denona DCD 720-AE czy Arcama 73 T 

i będzie git !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KALIBER napisał:

Kup sobie np Rotel RCD 06 Myryad MC-100 Denona DCD 720-AE czy Arcama 73 T

Tja, tylko to już nowsze klocki na DACu delta-sigma a chciałem właśnie coś R2R.

4 godziny temu, audioburak napisał:

A pojemności w wyjściu analogu ?

Tu już chyba potrzeba konkretów, osób które przerabiały temat, bo podmieniać w ciemno to chyba nie za dobry pomysł. Są opisy tuningu, ale to już mówimy o lampizacji i w tych pieniądzach to już wolałbym coś może nawet nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Wito76 napisał:

Tja, tylko to już nowsze klocki na DACu delta-sigma a chciałem właśnie coś R2R.

👌🙏Powodzenia 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Wito76 napisał:

Mam już ten etap za sobą 🙂. Też miałem swego czasu nadzieję, że głośnikowe czy IC na bazie YTDY to będzie kiler, ale niestety, zwyczajnie słabo było. Dźwięk bez głębi, barwy, owszem precyzyjny, ale taki bez jaj, trochę płaski nawet. Obczytałem się ze 2 lata temu, a głównie chyba Twoje opisy jako największego lobbysty YTDY na forum 🙂 i pobawiłem się trochę. Nie, nie idźmy tą drogą. Ale zdobyte doświadczenia i zabawa w odsłuchy fajna sprawa.

Dzisiaj znów posłuchałem tego 685 - ciepło do bólu. Zwyczajnie trzeba go jakoś odmulić. Interkonekt Atlas wypiałem z pomiędzy DACa a wzmacniacza, więc potrzebuję jakiś jeszcze jeden. Kupuję sobie przejściówkę zasilania IEC C7 czyli popularna "ósemka" na schuko i spróbuję z lepszym kablem zasilającym. Ale to oczywiście zdaję sobie sprawę, że rewolucji nie zrobi i trochę tylko pomoże. Pokombinuję trochę jeszcze i ewentualnie spróbuję innego cedeka, żywszego, bardziej szczegółowego.

Mialem tego cedeka i z IC Qed Qunex bylo bardzo dobrze... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stach_s napisał:

Mialem tego cedeka i z IC Qed Qunex bylo bardzo dobrze... 

Na pewno zauważyłem że jest bardzo wrażliwy na podłączenie IC. Jeszcze nie zorganizowałem dla niego miejsca i postawiłem go na tyle daleko od wzmacniacza że potrzebowałem IC o długości 1,5m. A jedyny taki jaki mam to taniocha z allegro Vitalco, dobrze że w ogóle leżał jeszcze w szufladzie - i to na nim tak kluchowato gra. Gdy po partyzancku przestawiłem bokiem CD to sięgnął mi Atlas Equator Integra lub też inny taki posrebrzany i tu już brzmienie wyraźnie otworzyło się.

Coś robiłeś z tym CD w sensie tuningu czy słuchałeś w oryginale? To co mi trochę przeszkadza to własnie to ciepło, mało konturowy bas (to przeżyję), zatkana wycofana trochę średnica i mało rozdzielcza góra. Streamer i Tidal grają w bardziej otwarty, detaliczny sposób no ale to leci przez DACa SMSL na AKM. Muszę jeszcze pokombinować coś albo OLX go czeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo "zadowalająco" chyba tu najlepiej pasuje, ale nic więcej. Myślę, że szkoda się bawić w wymianę kondów w zasilaczu bo to nie wzmacniacz przecież, gdzie takie manewry robią różnicę. Niedługo kumpel, bardzo dobry elektronik go obejrzy i może coś doradzi, nie wiem, może opampy jakieś o ile siedzą w podstawkach albo jeszcze jakiś pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam schematu, ale jak pisałem - C wy w analogu - bywa elektrolit a do tego

mocno nadmiarowy rzędu nawet 33 uF a wystarcza czasem 0,68 ale MKP.

W nowszych CD'kach zwykle go bocznikują - 220 nF; czasem więcej,

ale ja mam np 4,7 uF na 160 V Audyna i żadnych problemów z basem.

Wielu zwiera ten elektrolit wiedząc o C we wzmacniacza ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2022 o 06:58, audioburak napisał:

Nie znam schematu, ale jak pisałem - C wy w analogu - bywa elektrolit a do tego

mocno nadmiarowy rzędu nawet 33 uF a wystarcza czasem 0,68 ale MKP.

W nowszych CD'kach zwykle go bocznikują - 220 nF; czasem więcej,

ale ja mam np 4,7 uF na 160 V Audyna i żadnych problemów z basem.

Wielu zwiera ten elektrolit wiedząc o C we wzmacniacza ...

Elektrolity w sygnale powinny być nad wymiarowe. Zmniejsza to napięcie AC, które się na nich odkłada, a to z kolei redukuje zniekształcenia kondensatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem że 20 takich tanich odtwarzaczy CD Demony, Sony, Harmany,Yamahy i Pioneery i najlepiej wspominam NADa 542. Pomijając możliwość natywnego słuchania płyt HDCD grał zdecydowanie najlepiej, miał ciepelko filtra HDCD który działa ze zwykłymi płytami CD, a do tego rock grał jak powinien, nie mylił jak Harman i nie grał płasko jak Sony. Pioneer był niezły ale Tobie chyba zbyt ciepły.Wprawdzie NAD 542 strasznie się ceni, ale do tysiąca powinieneś się zmieścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle jest jakiś cd w budżecie jak w tytule wątku, który ma DACa R2R co by było trochę tej magii i powietrza, ale nie mulący, z detalem, dynamiką, szuraniem miotełek o talerze, z pazurem? Czy to jednak musi być kompromis, że detalicznie ale technicznie i płasko albo magicznie ale z kocykiem.
Poleci ktoś detalicznie grający CD z jakimś PCM /TDA typu R2R?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się do tematu, poczytałem trochę wątków i chciałbym rozpocząć zabawę z starym audio i w końcu odkurzyć moje kolekcje płyt cd. Niestety jak wszyscy wiedzą słuchanie starych cd na blurey Panasonica mimo toru analogowego i jakichś tam przetworników nie najeży do przyjemnych. Szukam sprzętu cd do słuchania starszego roka i disco. Od lat zajmuję się elektroniką w przemyśle a amatorsko wszystko w domu też ogarnę od tv po wzmacniacz, ale w modyfikowaniu starych odtwarzaczy muszę się doszkolić i dużo czytać. Szukam sprzętu na którym rozpoczną swoją zabawę z modyfikacją starego audio, może kiedyś wejdę w topowe modele Sony ES. Potrzebuję porady co kupić jako pierwsze urządzenie do roka i disco żeby rozpocząć zabawę z modyfikacjami które usłyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Posłuchałem ostatnio Onkyo DX7355 i to już wiadomo inny charakter grania. Nie jest tak ciepło jak Denon 685, przede wszystkim w onkyo siedzi delta sigma wolfson i to słychać. Onkyo mimo, że gra detaliczniej, dynamicznie to jednak czasem trochę zbyt analitycznie czy płasko wręcz. Zmieniam więc koncepcję poszukiwań i jednak rezygnuję ze sprzętu z dac-iem R2R i będzie coś na delta sigma. Ale co by nie brakowało tego ciepła, może jakiś denon z literkami AE w nazwie? 520AE, 710AE, 720AE. Ktoś to zna, słuchał, porównywał z innymi? Warto się interesować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.