Skocz do zawartości
IGNORED

PMC OB1i jaki wzmacniacz? Może Naim Supernait 2?


cubus85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

Krótkie mam pytanie, ale na pewno złożone. 

Czy do PMC OB1i będzie pasował wzmacniacz Naim Supernait 2? Jeśli nie, to jaki? 

Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi kolumnami.

Dzięki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z kumplem jesteśmy wyznawcami paczek z linia transmisyjna,on ma te kolumny z dac topping d90mqo piec musical fidelity a300 tylko zasilanie kondy zmodyfikowane gra mu to już na poziomie,ja natomiast posiadam Tdl Studio 3 ostatni mintowy wypust z miekka kopułka i td i w życiu nie oddam tych paczek to takie moje willsony watt dla ubogich ale naprawde można sie zdziwić co te paczki potrafia napędzam to końcówka Parasounda hca 1200mk2 plus przedwzmacniacz Parasound pld 2000 i narazie u mnie królik złapany pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

moim zdaniem to dobry trop, znam bardzo wielu klientów, którzy grają na PMC z Naimem, sam prywatnie od lat również posiadam takie zestawienie. Ceny na Supernaita 2 powinny być całkiem znośne z racji wycofania z oferty. Dobrą alternatywą może być również Musical Fidelity M6 500i, to również sprawdzona przez nas opcja do PMC.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, daro-driver napisał:

Razem z kumplem jesteśmy wyznawcami paczek z linia transmisyjna,on ma te kolumny z dac topping d90mqo piec musical fidelity a300 tylko zasilanie kondy zmodyfikowane gra mu to już na poziomie,ja natomiast posiadam Tdl Studio 3 ostatni mintowy wypust z miekka kopułka i td i w życiu nie oddam tych paczek to takie moje willsony watt dla ubogich ale naprawde można sie zdziwić co te paczki potrafia napędzam to końcówka Parasounda hca 1200mk2 plus przedwzmacniacz Parasound pld 2000 i narazie u mnie królik złapany pozdrawiam.

Zaintrygowałeś mnie kolumnami Tdl, znalazłem coś takiego na sprzedaż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podejrzewam, że firma już nie robi tych kolumn i mogła sprzedać prawa do nazwy produktu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam Twenty 26 ale mogę się chyba odnieść do Twojego pytania.

Ja szukałem wzmacniacza do 20K. Jest tutaj watek w dziale HiFi

M6 500i i osobiście nie siadł. Dobra kontrola dołu, było go sporo ale nie był tak nisko schodząc.

Supernait 2 powinien ci spasować.

Mi świetnie podszedł i to nawet bardziej Leema Tucana II

Finalnie gram na Karan KAI 180 MKII

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

moim zdaniem to dobry trop, znam bardzo wielu klientów, którzy grają na PMC z Naimem, sam prywatnie od lat również posiadam takie zestawienie. Ceny na Supernaita 2 powinny być całkiem znośne z racji wycofania z oferty. Dobrą alternatywą może być również Musical Fidelity M6 500i, to również sprawdzona przez nas opcja do PMC.

Pozdrawiam,

Michał

 

35 minut temu, 5z0p3n napisał:

Co prawda mam Twenty 26 ale mogę się chyba odnieść do Twojego pytania.

Ja szukałem wzmacniacza do 20K. Jest tutaj watek w dziale HiFi

M6 500i i osobiście nie siadł. Dobra kontrola dołu, było go sporo ale nie był tak nisko schodząc.

Supernait 2 powinien ci spasować.

Mi świetnie podszedł i to nawet bardziej Leema Tucana II

Finalnie gram na Karan KAI 180 MKII

Dziękuję za podpowiedzi, mam teraz Musical Fidelity M3si, zdaje sobie sprawę, że jest zbyt słaby, ale ma także za dużo basu i lekkości w brzmieniu, do PMC FB1i się nadawał, ale do OB1i już nie bardzo. M6 500i za drogi do sypialni, a dzięki Wam co raz bardziej skłaniam się ku Naim Supernait. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cubus85 napisał:

Zaintrygowałeś mnie kolumnami Tdl, znalazłem coś takiego na sprzedaż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podejrzewam, że firma już nie robi tych kolumn i mogła sprzedać prawa do nazwy produktu? 

Nie kolego to już nie ten tdl to nie linia tansmisyjna,tdl to stara seria studio 1,2,3 i monitory ja zawsze chorowałem na dobry egzemplarz studio 3 są pełno pasmowe model z poprawioną miękką kopułką no i ten ich dół pasma u mnie już niema powrotu do basreflex może i są dobre aplikację basreflex ale linia bez konkurencji moim zdaniema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, cubus85 said:

 

Dziękuję za podpowiedzi, mam teraz Musical Fidelity M3si, zdaje sobie sprawę, że jest zbyt słaby, ale ma także za dużo basu i lekkości w brzmieniu, do PMC FB1i się nadawał, ale do OB1i już nie bardzo. M6 500i za drogi do sypialni, a dzięki Wam co raz bardziej skłaniam się ku Naim Supernait. 

Tak samo jak Szopen mialem pmc 26. Z tucana 2 swietne polaczenie. Supernait bedzie dawal mniej kontroli, bedzie z mniejszym pazurem. Zalezy co kto lubi. 

Ostatnio na ebay.uk poszedl gryphon diablo za £2999...nie wiem ile chcesz wydac, ale do tych kolumn (o ile zrodlo nie jest sterylnie grajace) to tez bedzie dobry wzmacniacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 5z0p3n napisał:

Co masz w salonie skoro takie kolumny grają Ci w sypialni ? 🙂

 

B&W Nautilus 803 z Chord 2200 i Chord SPM1000B;) 

7 minut temu, daro-driver napisał:

Nie kolego to już nie ten tdl to nie linia tansmisyjna,tdl to stara seria studio 1,2,3 i monitory ja zawsze chorowałem na dobry egzemplarz studio 3 są pełno pasmowe model z poprawioną miękką kopułką no i ten ich dół pasma u mnie już niema powrotu do basreflex może i są dobre aplikację basreflex ale linia bez konkurencji moim zdaniema.

No właśnie widzę, że z bas-reflexem są a to już zupełnie inna filozofia. Wyglądają  dyskusyjnie i tanio. Na tej stronie widać historię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

9 minut temu, Huberto1984 napisał:

Tak samo jak Szopen mialem pmc 26. Z tucana 2 swietne polaczenie. Supernait bedzie dawal mniej kontroli, bedzie z mniejszym pazurem. Zalezy co kto lubi. 

Ostatnio na ebay.uk poszedl gryphon diablo za £2999...nie wiem ile chcesz wydac, ale do tych kolumn (o ile zrodlo nie jest sterylnie grajace) to tez bedzie dobry wzmacniacz. 

Chciałbym wydać nie więcej niż £2000. Mam te kolumny kilka dni i grały tylko Musical Fidelity M3si, dzisiaj je podłączę do Chord 2200 z Chord SPM1000B, zobaczę a raczej usłyszę jaka to będzie różnica. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, 5z0p3n napisał:

No i jak ze zmianą?

ZA 2000 funtów kupisz Tucane II

 

Zamiana na Chorda dużo zmieniła. Świetnie grają te kolumny. Nie za dużo basu, chociaż jest dobrze zaznaczony, wszystko pod kontrolą, bardzo muzykalnie. 

Jest jeden Tucane II na ebayu, wersja jubileuszowa za £3200. Muszę w takim razie poczekać. Niestety nidgy nie słyszałem Leema z Naimem jestem zaznajomiony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, 5z0p3n napisał:

No i jak ze zmianą?

ZA 2000 funtów kupisz Tucane II

 

A słuchałeś Leema Tucane wersję pierwszą? Gdyby się pojawiła, też mógłbym potestować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/13/2022 at 11:10 PM, cubus85 said:

A słuchałeś Leema Tucane wersję pierwszą? Gdyby się pojawiła, też mógłbym potestować. 

Jedynka miala jakis problem, chyba z odprowadzaniem ciepla. Nie pamietam szczegolow. Anniversary gra bardziej zwartm dzwiekiem, dla mnie mniej melodyjnym. Troche bardziej surowo, chociaz wydaje sie, ze ciut bardziej precyzyjnie. Dla mnie niepotrzebny zabieg przy "ulepszaniu", bo 2 gra juz bardzo precyzyjnie bez ulepszen. Do tego cena za drobne zmiany w kablach I cos tam jeszcze w bebechach jest nieuzasadniona vs 2. Tucana 2 to zdecydowanie najlepszy wybor I zdecydowanie jeden z najlepszych wzmacniaczy do £2000. Czesto do dostania w mniejszych pieniadzach. Mozna na niej zbudowac bardzo dobry system. Oczywiście milosnikom lamp I zaokraglonych kontur sie nie spodoba. Zalezy od gustu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.