Skocz do zawartości
IGNORED

Leszek Możdżer Finding Neverland


Papamek

Rekomendowane odpowiedzi

znowu atak klonów?

mamy Cie!

 

a swoją drogą to ja głupek nie zrozumiałem nawet czy sie Lucowi podoba to nagranie czy nie ;)

"klasyczne" europejskie brzmienie smyczków ... to dobrze czy źle?

nie wiem, w kazdym razie "hollywoodzkie" mi sie kojarzy gorzej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie jest wielowymiarowe, nieujednolicone i niejednoznaczne, sadze, ze celowo stylizowano sie na europe, w kontekscie teatralnej oprawy dzwiekowej i całosci filmu-jest to zaleta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>... w kontekscie teatralnej oprawy dzwiekowej i całosci filmu-jest to zaleta

 

Tak myślałem, tak by raczej wynikało z twojego tekstu ale dla pewnosci wolałem dopytać, bo mir21 (kimkolwiek on jest;) coś zaczął insynuować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odgłosach chrupania pop-cornu (wydawanych przez sąsiada z lewej) miałam wreszcie i ja okazję przekonać się w imię jakich to zasług Polak otrzymał Oskara.

Muzyka delikatna, subtelna...klasyczna w charakterze...marzycielska, ale świetnie komponująca się z epoką Sir Jamesa Maatthew Barrie i z samą jego biografią.

Jednak raczej nie chciałabym słuchać tej muzyki bez oglądania dołączonego do niej obrazu. Osobiście jednak bardzo mnie cieszy fakt zaistnienia w finale polskiego fortepianu, zamiast jak to podobno pierwotnie przewidywano Eltona Johna.

 

Z łódzkiego oddziału kina Silver Screen donosiła Negra :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wieczór Panie, Panowie!

Jest drobna różnica między soundtrackiem w tle filmu "Finding Neverland" a muzyką z płyty cd pod tym samym tytułem. Na płycie zamieszczono cztery miniatury w wykonaniu Leszka Możdżera które tworzą piękny klimat. Głównie słucham tych miniatur. Może jeszcze 3-4 utworów ze ścieżki. Pozdrowienia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Leszku ( do Pana Możdzera) korzystając z Pańkiej obecności na forum mam to samo pytanie (jakie zdałem Urszuli Dudziak) podczas wspólnego lotu dz W-wy do N.Y. Dlaczego tak żadko!!! polscy muzycy sięgają po stare standarty polskiej muzyki? Mam parę takich płyt, a zyczyłbym sobie więcej mieć płyt z taką właśnie muzyką. Jest nią choćby "Chwile" Bogdana Hołowni. Czyżby te tematy nie były warte zagrania? Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lepsze pytanie do pana Leszka. Mianowicie jak przebiegało i ile trwało nagranie utworów z Pana udziałem w studiach Sony, czy miał Pan wolna reke, czy moze udziolono jakis wskazowek odnosnie wariacji na głowny temat ? Czy fragmenty orkiestrowe nagrywał Pan wspolnie z orkiestrą, czy samodzielnie ? Jakie ogolne wymagania postawiono przed Panem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na umieszczonym przeze mnie skanie z okładki jest kilka zdań na ten temat. Jak zrozumiałem LM dogrywał swoje partie fortepianu. A zrobił to na tyle sprawnie i szybko, że zostało sporo czasu na improwizacje. I to one właśnie są prawdziwą ozdobą płyty. Jak wynika z wpisów powyżej nie tylko według mnie.

Ja również bardzo chętnie posłucham opowieści LM o tej sesji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. Ja juz nie bardzo pamietam te sesje, w kazdym razie sam wbijalem swoje slady na tasme, orkiestra byla juz nagrana. Pamietam ze fortepian byl dosyc slaby. Mialem jakies nuty, ale Jan prosil o improwizacje, staralem sie trzymac jak najblizej tematow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie :) A czy Pana udział ograniczył się wyłącznie do nagrania zaplanownaych fragmentów czy moze uczestniczył Pan rowniez w procesie miksowania tej muzyki, postprodukcji ? Sesja odbywała się w USA ? Ile było "podejść" do wariacji, czy są jeszcze jakieś, niewydane ? Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Leszku!

Nie odpowiedział Pan na moje pytanie :):):)

Pani Urszula Dudziak otwarcie powiedziała mi, że z powodu... wykonawstwa nie swojej muzyki zarobi tyle co muzyk sesyjny. Pisząc i nagrywając choćby szmirę dostaje więcej forsy. Czy to jest powodem, że polscy muzycy tak sporadycznie sięgają po standarty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.