Skocz do zawartości
IGNORED

Leszek Możdżer Finding Neverland


Papamek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mysle ze podczepianie sie pod Leszka Mozdzera red Stryjeckiego jest pewnym naduzyciem. Krytka Leszka Mozdzera jest w duzej mierze konstruktywna, wynika z troski i sympatii. Wiekszosc dyskutantow zastrzega ze lubi, ale ma pewne zastrzezenia do tego czy owego. To chyba normalne. Forum dyskusyjne to miejsce gdzie wymienia sie poglady, rowniez takie ktore nie sa do konca zgodne z tym co na dany temat uwazamy sami. Red Stryjecki stworzyl sobie enklawe na forum HiFi gdzie wszyscy zwracaja sie do nie go per NadRedaktor i przescigaja sie w skladaniu mu zyczen z okazji nieobchodzonych inminin. Powyzszy wpis red Stryjeckiego swiadczy o, nieststy skrajnym wyalienowaniu sie z rzeczywistosci. Syndrom bronionej twierdzy to zjawisko czeste i smutne. Moje zdanie jest takie: pisemko HIFI i muzyka redagowane jest na żenujacym poziomie. Jakosc testów wola o pomste do nieba, recenzje muzyczne tworzone sa przez amatorow, pisane jezykiem naiwnych licealistow. Fakt ze sie sprzedajecie wynika z braku sensownej konkurencji a nie z niezwykłej atrakcyjnoosci waszego pisma. Oczywiscie macie rowniez gdzies to ze wiekszosc uwaznych czytelnikow widzi wasze walki i promowanie pewnych marek, a zjezdzanie innych. Oczywiscie wiekszosc opinii publicznej ... haha ... swiadczy o tym ze jest ok i TAK TRZYMAC!!

Inicjatywa wydania plyty Leszka M. jest bardzo piekna i nie zamierzam sie przylaczac do sceptykow, apeluje tylko o odrobine dobrego smaku w pisaniu takich banialukow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie brawa dla Jana A.P.Kaczmarka!!! W pelni zasluzony sukces!!! Szegolnie, ze chodzi o Polaka!!! :)

 

Oskar 2005 - Najlepsza muzyka - Jan A.P. Kaczmarek za Finding Neverland.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nieśmiertelny "Czterdziestolatek". Podchodzi do inż. Karwowskiego przechodzień i wskazując Trasę "Ł" mówi: "nieźle to zbudowaliśmy". Znaczy, co drugi akord na płytach Leszka Możdżera wydawał Red. Stryjecki, który najlepiej zreszta wie co LM robić powinien a od czego Mu wara! Chyba coraz bardziej przekonuje mnie niniejsze forum. Pozdrawiam wybiórczo. Wojciech Szyller

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla twórców muzyki, ale i wykonawców!

To ważne wydarzenie w kontekście zagadnień poruszanych w tym i sąsiednim wątku.

Teraz życzę LM dobrych kontraktów :) Jak Blue Note lub ECM sie nie odezwie, to są gapy ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papamek

Gdzie można znalęzć notatkę producenta na temat pracy Jana A.P.Kaczmarka i Leszka Możdżera podczas nagrywania płyty "Finding Neverland"?

 

Tytuł wątku jest dość przewrotny :-)

Plyta "Finding Neverland", jest sygnowana nazwiskiem Jan A.P.Kaczmarek.

To Jan A.P. Kaczmarek otrzymał Oskara w dziedzinie muzyki filmowej.

Być może miał ciekawszego promotora - profesjonalistę.

 

Pozdrawuam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tytuł wątku nie jest precyzyjny, "sama pisałam" ;)))

A notatka jest oczywiście w książeczce/okładce płyty. Postaram się jutro zeskanowac.

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to widać?

[obrazekLUKASZ-271692_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduje sie glupek wiejski majo! uprzejmie donosze, ze jest kolejny sukces! lm na okladce pisma sukces:-)

ps dziekuje, generale nadredaktorze, za wskazanie mi wlasciwego miejsca w szeregu:-)

ps po co panu zkdp?! chce pan zrobic wrazenie na media bajerach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jak widać, są tu koledzy którzy lepiej od Leszka Możdżera wiedzą, jaki powinien być jego stosunek do wydawcy swojej płyty. MS sprowokował i zaraz ten i ów wszedł w to z głową i ręcami... Hi hi... No cóż, nic nowego. Z mojej strony podziękowanie dla LM za przyjazne i rzeczowe uwagi na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM jest wielki. MS tak sie czuje, ale czy ma powody? owszem, jakies sa, moze nawet niemale. ale przeciez na tym forum sa kolesie, ktorzy wiedza, jak sprzedac 20-30-40 tys. plyt. i robili to wielokrotnie. na tym forum sa kolesie (sorry za slowo), ktorzy pracuja w wielkich wydawnictwach, powiedzialbym nawet paneuropejskich, i na nich nie podziala informacja, ze MS zglosil swoj tytul do zkdp. he, he:-) na kim chce MS zrobic wrazenie? na kilku dilerach z diling romow, ktorzy tutaj sa, i sa bardzo kulturalni, ale sie powstrzymuja, zeby powiedziec MS: stary, ty nie spisz od kilku lat?! stary, ty jeden wiesz, jak sie pracuje na sukces?! stary, ty wiesz, jak to jest, kiedy sie wszystko traci?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Odniosłem wrażenie, że MS chciał przez to powiedzieć, że to dobrze, że dwa jego czasopisma mają kontrolowany nakład, podczas gdy dwa pozostałe obecne na rynku nie mają. Też uważam, że to dobrze. A majo nie? A co do tracenia, to MS jako właściciel dwu czasopism i firmy nagraniowej raczej ostatnio zyskiwał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kontrolowany naklad... okej, doceniam, ale co z tego wynika. co?! no co?! ze przez tyle lat nie chcial, a teraz nagle postanowil sie wyspowiadac?! zkdp istnieje co najmniej od 9 lat. dlaczego teraz, jozwo marynie i macieju stryjecki pytam, do zkdp?! bo co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Cóż, na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć, prawda? A poza tym kontrolowany nakład jest informacją głównie dla reklamodawców. Bo każdy może opowiadać głodne kawałki, jak to ma 20 tysięcy nakładu, a potem dołować zbędne pietnaście tysięcy wkładek reklamowych w piwnicy, a nocami chyłkiem wynosić na śmietnik. Ale kiedy w stopce stoi, że jest pięć, to takie numery raczej nie przejdą. To jest tak ostatnio ceniona przejrzystość. A ty przy okazji wiesz, że twoje ulubione czasopismo nie kombinuje na boku. A co do pryzmy dodatków reklamowych zamelinowanej w piwnicy, to sam widziałem (w czasopismie z innej branży).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio ceniona przejrzystosc? przepraszam, ale gdybym w swoim biznesie nie byl przejrzysty od 15 lat, to bym juz zdechl dawno. dlatego pytam - dlaczego teraz ta akcja z zkdp? co sie stalo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Więc się zgadzamy. Natomiast nie pytaj mnie dlaczego ostatnio, bo nawet nie wiem od kiedy HFM ma oficjalnie kontrolowany nakład, dotychczas się tym nie interesowałem. Większość pism kolorowych na rynku nie ma, my postanowiliśmy mieć. Może to pomysł na wzrost konkurencyjności, a może zbędna fantazja. A może po prostu po to, żeby nikt nie mówił, że HFM twierdzi że drukuje ileś, a tak naprawdę wydaje dwa razy mniej? Ja wolę czynić zło w innych dziedzinach - tytoń, który jak wiadomo zabija, wszeteczne kobiety, niektóre alkohole - oto moje ulubione grzechy. To niech przynajmniej w sprawie nakładu będzie jasność. Takie byłyby moje motywy. A o motywy Maćka S. to już zapytaj go sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa: Większość pism kolorowych na rynku nie ma, my postanowiliśmy mieć

 

przepraszam, bardzo przepraszam, ale o pismach kolorowych to cos wiem. i zadne pismo kolorowe nie dostanie reklamy bez kontroli nakladu. wiesz, jozwa, budzety klientow, domy mediowe, badania czytelnictwa, efektywnosc reklamy... i tak jest mniej wiecej od 10 lat. moze 8, moze 7. bo mamy kapitalizm. a w kapitalizmie to raczej nikt nie wyrzuca kasy w bloto. jak w filmach z czarkiem pazura:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

To dobrze, że rynek się cywilizuje. Nie jestem pewien czy rozumiem w tej sytuacji twą pretensję. Abstrahując od tego muszę stwierdzić, że parę (bynajmniej nie kilka) lat temu zetknąłem się z pismem kolorowym, o kontroli którego nakładu nakładu nie było nawet mowy. Tak więc nie wszystkie. Nie mówię już o pismach, które formalnie podlegają kontroli, a ukrywają rzeczywisty nakład, bo o takich przypadkach słyszałem. W końcu z rynkiem pism kolorowych mam również styczność. Pozostaje nadzieja, że kontrola nakładu będzie absolutną normą, a przypadki oszustw w tym zakresie potępianym wyjątkiem. Ale muszę stwierdzić, że mocno wykroczyliśmy poza topic, za co pozostałych dyskutantów przepraszam. Tym bardziej że było trochę o niczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To informacje z okładki płyty:

Score engineered and mixed by Rafał Paczkowski. Recorded at Sony Studios and Air Lyndhurst Studios. Mixed at Landsdown Studios. Mastered by Louie Teran for Marcussen Mastering, Hollywood, CA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję uprzejmie. Nie wiedząc, kto zajmował się nagraniem tej muzyki, podczas ogladania filmu zauwazylem ze orkiestra a szczegolnie smyczki odznaczaja sie dosyc znajomym, europejskim i "klasycznym" brzmieniem, które jest stosunkowo rzadkie w wysokobudzetowych amerykanskich produkjach filmowych. Nazwisko Paczkowskiego wszystko wyjasnia. Czy ktoś z panstwa miał podobne odczucia po wysluchaniu tych utworow ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.