Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam AVR 850 vs AVR 600, przemyślenia po porówaniach :-)


T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu ! Po trzech miesiącach od zakupu AVR 850 zamieniłem je miejscami z moim starym AVR 600 i nieco pograłem 🙂 Po paru obejrzanych filmach mogę już na spokojnie podzielić się wrażeniami 🙂

Tak więc na plus dla AVR 850 – obsługuje Atmos i Dirac (powody mojej zmiany) oraz 4K i większość rzeczy które są typowe we współczesnych amplitunerach. Bardzo szybko i sprawnie przełącza pomiędzy kodekami, gdzie na AVR 600 trzeba czasem 2-3 sekundy poczekać przy DTS HDMA czy True HD. Jakość obrazu jest świetna, dźwięku tez oczywiście ALE jeśli chodzi o dynamikę czy jak ja to mowie „potęgę dźwięku”, nadal AVR 600 jest królem 🙂 AVR 850 ma 100W na kanał, AVR 600 120W na kanał i niby nie jest to wielka różnica na papierze, ale to słychać wyraźnie 🙂 Dźwięk AVR 600 jest potężny i dynamiczniejszy przy tych samych głośnościach, ciężko to opisać, ale łatwo odczuć i usłyszeć 🙂 AVR 600 gra na 55 u mnie zazwyczaj, AVR 850 był ustawiony na 70 aby uzyskać ta sama (duża) głośność 🙂 Zapewne źródłem tego jest to ze AVR 850 wazy 17kg a AVR 600 25kg przy podobnych bebechach - różnica głownie wynika z o wiele cięższego i co za tym idzie mocniejszego i wydajniejszego transformatora 🙂 Wydajność prądowa i zapas mocy robią swoje, jak zawsze 🙂

Tak więc nadal nie słyszałem lepszego wzmocnienia w kinie domowym niż AVR 600, bije dźwiękiem wszystkie amplitunery które słyszałem (a słyszałem wiele) i zapewne nie jedna końcówkę mocy 🙂 Jeśli ktoś nie potrzebuje 4K, Atmosa czy innych bajerów a to co ceni najbardziej to jakość dźwięku i dynamikę, za pieniądze które AVR 600 kosztuje to jest po prostu magia 🙂 AVR 600 ma swoje foszki, jako ze to były pierwsze modele z dźwiękiem przez HDMI Arcama, ale nic co by jakoś mocno przeszkadzało. A dźwięk na prawdę jest nieziemski 🙂

Co dalej więc u mnie, szkoda przecie zmieniać na amplituner który nieco gorzej gra ? 🙂 Wymyśliłem sobie ze skoro i tak potrzebuje końcówkę mocy do Atmosow - jako ze AVR 850 ma 7 kanałów wzmocnienia i wyjścia PRE do Atmosa – więc czemu nie użyć AVR 600 jako końcówki ? 🙂 Ma wejście Multichanel więc mógł by spokojnie wzmacniać sygnał podany przez AVR 850 🙂 Trzeba będzie przetestować jak to zagra razem – trzy przednie kanały wzmocni AVR 600, mając 7 kanałów mogę nawet zrobić bi-amping na trzy przody, po 250W na kanał 🙂 AVR 850 zasili mniej wymagające 4 tylne kanały plus Atmosy, około 110 W na kanał 🙂 Przy 1400W dostępnej mocy zapas i mocy i prądu będzie sporo większy niż to co mam teraz, więc jest szansa ze efekt będzie jeszcze lepszy niż dotychczas na AVR 600 🙂

To co jeszcze rozważam to zmiana AVR 850 na jeden model niżej, AVR 550 🙂 Z tego co słyszałem procesory są dokładnie te same, nieco słabszy wzmacniacz w AVR 550 w klasie AB miast G jak w AVR 850 🙂 Ale jako ze i tak zasilał by tylko tylne mniej wymagające głośniki myślę ze grało by porównywalnie, a za cenę AVR 850 miał bym AVR 550 i AVR 600, a budżet ma nieco znaczenie 🙂

Tak czy siak, jak podłącze je razem i nieco pogram, podzielę się wrażeniami 🙂
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.