Skocz do zawartości
IGNORED

Porządny dzięk na BT do telewizora. Soundbar lub Kolumienki aktywne


baron_bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/14/2022 at 8:59 AM, baron_bartek said:

Porządny dzięk na BT do telewizora. 

Prosze mnie nie zjesc ale tak się nie da. Albo podłączamy porządne głośniki do porządnego wzmacniacza z porządnym źrodłem albo decydujemy się na kompromis i słuchamy poprzez bluetooth.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt cię nie zje. Dobrze prawisz. Oczywiście tu jest jeszcze kwestia co kto uważa za dobre. 

No ale generalizując tak jest.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tu nowym uzytkownikiem, bo zarejestrowałem się juz ponad 11 lat temu. Moja przygoda (choroba) audio zaczęła się jakies 20 lat temu gdy posłuchałem u znajomego muzyki z płyty cd i podłogowych Tonsili. Zapragnąłem takiego dzwięku u siebie. Od tamtej pory poszukuje "porządnego dzwięku" ale jestem też swiadomy tego jak bardzo na przestrzeni 20 lat zmieniła się moja definicja porządnego dzwięku. Mając juz pewne doswiadczenie w temacie tego z buetooth tak bym nie nazwał, chociaz jak wpadną znajomi to zazwyczaj leci w tle ich muzyka z youtuba własnie przez bluetooth i wtedy nie zwracam na to uwagi ale zdaje sobie sprawe z róznic w prezentacji dzwięku. Po prostu ot tak jako tło do rozmowy moze byc, o delektowaniu się muzyką  nie ma mowy, chociaz to jak juz wspomniał przedmowca zalezy od tego co dla kogo znaczy dobry dzwięk ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/16/2022 at 6:04 PM, baron_bartek said:

Kurczę nawe usb ma, ale odpada, bo nie ma sub out.... 

Dodam tylko w temacie że w Topping MX5 można użyć wyjścia słuchawkowego jako sub-out, więc jak by co to ma 🙂 
 

Gratuluje ostatecznego wyboru, te sprzęciki z hong kongu naprawdę wymiatają w swoich kategoriach cenowych i dają dużo frajdy. Sam podchodzę do tematu nagłośnienia w sypialni i kombinuję co poskładać w rozsądnym budżecie, kupiłem soundbara Sony ale oddałem na następny dzień bo był tragiczny, nie porównywał się do mojego homepoda mini. Słuchałem wielu innych i do 2tys nie było szału, aczkolwiek przypadkowo w Auchan posłuchałem JBL SB160 by Harman za ok 900zł i grało to fajnie więc może się skuszę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/24/2022 at 8:03 PM, brewka87 said:

Prosze mnie nie zjesc ale tak się nie da

Nie mam zamiaru nikogo zjadać o ile mi najpierw nie wyszarpie kawałka mięsa 😛

No jasne, że BT nie zagra tak jak porządny kabel tylko nie o to chodzi. Ten smls z Mdaca po XLR gra dużo lepiej ni z BT. Tylko, że chodzi czasem też o wygodę.... dla mamy to ja potrzebuje coś włącz i zapomnij i by nie grało jak telewizor - dla niej to będzie jak w prawdziwym kinie 🙂.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/26/2022 at 3:57 AM, brewka87 said:

juz wspomniał przedmowca zalezy od tego co dla kogo znaczy dobry dzwięk ☺

Dlatego napisałem jak wyzej 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego jak jest alko. Gadacie. Śmiechy hichy a co innego kiedy wieczorem siadasz przy muzyce czy filmie na którym się jednak skupiasz. 

Bt to wygoda 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, Piotr Sonido said:

Co innego jak jest alko. Gadacie. Śmiechy hichy a co innego kiedy wieczorem siadasz przy muzyce czy filmie na którym się jednak skupiasz. 

Bt to wygoda 

Piotr 

Dokładnie tak do tego podchodzę osobiście. Jak przyjdzie ktoś ze znajomych łatwiej jest podłączyć telefon po bluetootch niż chociażby kablem jack 3,5mm. Moj Marantz jak jest wyłączony można go wybudzić ze standby lącząc sparowane urządzenie i w kilka sekund jest juz gotowy do pracy. Nie trzeba dodatkowo wybierać odpowiedniego źródła, to duza wygoda. Po rozłączeniu urządzenia i kilku minutach braku reakcji ze strony uzytkownika amplituner się wyłącza.

On 7/26/2022 at 3:57 AM, brewka87 said:

jak wpadną znajomi to zazwyczaj leci w tle ich muzyka z youtuba własnie przez bluetooth i wtedy nie zwracam na to uwagi ale zdaje sobie sprawe z róznic w prezentacji dzwięku. Po prostu ot tak jako tło do rozmowy moze byc, o delektowaniu się muzyką  nie ma mowy

Bluetooth powstał bardziej dla wygody bo takie były i są oczekiwania rynku. Teraz wszystko musi byc bezprzewodowe 🙂 i faktycznie jest to wygoda. Szczególnie gdy jest kilku gosci chętnych aby włączyć coś "swojego" na "duzych głośnikach" bo na codzien słuchają na słuchawkach. 

On 7/27/2022 at 6:27 PM, baron_bartek said:

.. dla mamy to ja potrzebuje coś włącz i zapomnij i by nie grało jak telewizor - dla niej to będzie jak w prawdziwym kinie 🙂.

To zmienia postać rzeczy. Myślałem ze dla siebie czegoś szukasz 😉 Ja swojej mamy nawet na taki sprzet bym nie namówił bo dla niej byłoby to zbędne. Do oglądania Familiady i Jaka to melodia wystarczą Jej głośniki wbudowane w TV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda przede wszystkim. Co nie oznacza że nie jest rozwijany. 

Przecież teraz nawet Cambridge rekomenduje podłączenie ich gramofonu tą drogą. 

To jest standard który na prawdę można rozwijać 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, Piotr Sonido said:

Co nie oznacza że nie jest rozwijany. 

Podobno nowsze kodeki  mają mniejszą kompresję i mniejsze opóźnienia. Nie wiem, nie słyszałem. Teoretycznie wiem ze te nowsze jakością zbliżają sie do mp3 320kbps ale u mnie nie ma to znaczenia, bo znajomi włączają zazwyczaj youtube. Ja teraz słucham głownie flac z Tidala albo  NAS, bo płyt mam niewiele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2022 o 12:34, brewka87 napisał:

Podobno nowsze kodeki  mają mniejszą kompresję i mniejsze opóźnienia. Nie wiem, nie słyszałem. Teoretycznie wiem ze te nowsze jakością zbliżają sie do mp3 320kbps ale u mnie nie ma to znaczenia, bo znajomi włączają zazwyczaj youtube. Ja teraz słucham głownie flac z Tidala albo  NAS, bo płyt mam niewiele

Aptx HD i ldac pozwala na lepszy bitrate. To już puszcza solidnie do 990 i to w 24 bitach.

Nas dobra sprawa.

Z YouTube trzeba uważać na jakość. Też kiedyś robiliśmy taką imprezę przy tym serwisie i ktoś zapuścił utwór o lichej jakości i poszły nam soprany. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT może być absolutnie wszystko, natomiast BT (przynajmniej nowy) teoretycznie może dostarczyć cyfrowy sygnał dowolnej jakości (chyba, że się myle)

.... tymczasem, do tej pory CD grają lepiej inż urządzonka, które wczytują mp3 z pamięci, a przecież wszystko to tylko 0 i 1, więc nie tutaj leży problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, baron_bartek napisał:

teoretycznie może dostarczyć cyfrowy sygnał dowolnej jakości (chyba, że się myle)

Mylisz się. Póki co transmisja BT jest stratna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, baron_bartek said:

. tymczasem, do tej pory CD grają lepiej inż urządzonka, które wczytują mp3 z pamięci, a przecież wszystko to tylko 0 i 1, więc nie tutaj leży problem.

Tylko zwróć uwagę ile "waży" jeden utwór w formacie *.wav albo *.flac a ile zajmuje jedna piosenka w mp3.. mp3 wymyslono w czasach wolnych łączy internetowych. Do samochodu tez było wygodniej wsadzić do odtwarzacza jedną plytę z kilkoma godzinami muzyki niż żąglowac oryginalnymi płytami (których w samochodzie byłoby nawet szkoda marnować). Pamięci nand we wczesnych odtwarzaczach mp3 również miały niewielkie pojemności. Jeden utwór w mp3 to około 5-10MB. Dzisiaj kompresja stratna muzyki nie ma zadnego uzasadnienia. W BT zawsze jest zastosowana kompresja stratna, tylko w nowszych wersjach jest bardziej zoptymalizowana i mniej psuje w dzwięku ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same urządzonka mogą pewnie wczytywać flac, wav - nie o to mi chodziło. Chociaż są coraz lepsze, to ciągle z cd przegrywają.... w sumie nie wiem dlaczego (Rynek? Dlatego, że ktoś kto słucha nie z cd nie wyda pieniędzy? Trochę to już argument na siłę w dzisiejszych czasach).

On 8/3/2022 at 10:42 AM, Piopio said:
On 8/3/2022 at 10:38 AM, baron_bartek said:

teoretycznie może dostarczyć cyfrowy sygnał dowolnej jakości (chyba, że się myle)

Mylisz się. Póki co transmisja BT jest stratna.

Na jakim poziomie abstrakcji jest strata? (jesli dane są pakowane to muszą być potem odtworzone w całości, bo inaczej cyfrowy plik by był bezwartościowy - w analogu by były jakieś szumy).

Chyba, że bt działa tak, że wysyła sobie nieskompresowany sygnał dźwiękowy, kompresuje to stratnie i odkompresowuje w urządzeniu docelowym.... ale wtedy wysyłanie danych by było niemożliwe, chyba że dane mają inną "szynę" niż muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, baron_bartek napisał:

Te same urządzonka mogą pewnie wczytywać flac, wav - nie o to mi chodziło. Chociaż są coraz lepsze, to ciągle z cd przegrywają.... w sumie nie wiem dlaczego (Rynek? Dlatego, że ktoś kto słucha nie z cd nie wyda pieniędzy? Trochę to już argument na siłę w dzisiejszych czasach).

Na jakim poziomie abstrakcji jest strata? (jesli dane są pakowane to muszą być potem odtworzone w całości, bo inaczej cyfrowy plik by był bezwartościowy - w analogu by były jakieś szumy).

Chyba, że bt działa tak, że wysyła sobie nieskompresowany sygnał dźwiękowy, kompresuje to stratnie i odkompresowuje w urządzeniu docelowym.... ale wtedy wysyłanie danych by było niemożliwe, chyba że dane mają inną "szynę" niż muzyka.

A wiesz co to jest mp3 ? 

Tak, są różne profile BT. Inny do danych, inny do audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcięło mi odpowiedź.... tak wiem: taki rewolucyjny format kompresji, kiedy dysk 1GB to był luksus i znajomi patrzyli z zazdrością (a dyski 50-200 mb to był standard).... ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie 😄 ale sobie sam odpowiem. Urządzenie nadające dekoduje dźwięk a potem koduje na standard BT, potem urządzenie odbierające samo w sobie dekoduje (w oparciu o jakiś standard? Własny i stratny?)

Tak?

A szyna danych, poprostu "zipuje" dane i sobie rozipowuje po potem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, baron_bartek napisał:

Wcięło mi odpowiedź.... tak wiem: taki rewolucyjny format kompresji, kiedy dysk 1GB to był luksus i znajomi patrzyli z zazdrością (a dyski 50-200 mb to był standard).... ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie 😄 ale sobie sam odpowiem. Urządzenie nadające dekoduje dźwięk a potem koduje na standard BT, potem urządzenie odbierające samo w sobie dekoduje (w oparciu o jakiś standard? Własny i stratny?)

Tak?

A szyna danych, poprostu "zipuje" dane i sobie rozipowuje po potem

Tak, urządzenie nadające dokonuje kompresji stratnej i wysyła dane do odbiornika. Dane mają zmniejszoną objętość. Jak w MP3. Tak musi być bo standard BT ma ograniczoną przepustowość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to wyjaśnia sprawę - na dzień dzisiejszy, BT zawsze będzie oferował nieco niższą jakość dźwięku, chociaż nowe BT bez tragedii (co się niema nic do urządzone co czytają bezpośrednio pendrive - powinny grać jak CD... ale jeszcze nie grają)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A jak już sobie tak rozmawiamy o BT, czy kto może mi definitywnie powiedzieć, czy jakoś urządzenia źródłowego ma wpływ na jakość dźwięku? Czy też może źródło tylko przesyła dane, ostateczny efekt jest zależny tylko od jakości odbiornika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, baron_bartek napisał:

A jak już sobie tak rozmawiamy o BT, czy kto może mi definitywnie powiedzieć, czy jakoś urządzenia źródłowego ma wpływ na jakość dźwięku? Czy też może źródło tylko przesyła dane, ostateczny efekt jest zależny tylko od jakości odbiornika.

Wszystko zależy z jakiego kodeka korzystają urządzenia. Jak z APT-X lub LDAC to będzie dobrze. 

Ja mam podłączony Xiaomi TV Stick do DAC SMSL SU-9 za pomocą BT z kodekiem Apt-X i dźwięk jest dobry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baron_bartek napisał:

ok, dzięki.

Czyli trzeba sprawdzać specyfikacje nieco dogłębniej 🙂

Koniecznie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
On 6/14/2022 at 9:20 AM, Piopio said:

Wzmacniacz z BT - SMSL DA-9 za 1.099

Miałbym pytanie do ciebie. Czy do tego wzmacniacza jest porządny dac od smsl, który będzie sterowany tym samym pilotem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.