Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z podłączeniem starego kina domowego z nowym TV


shadyyo313
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z podłączeniem starego kina domowego do nowo zakupionego TV. Kino to zestaw 4 narożnych głośników, jednego frontowego i subwoofera oraz odtwarzacza. W załącznikach przesyłam 3 zdjęcia, na których poza wszystkimi złączami z tyłu widać również dokładny model tego odtworzenia czy też formaty, jakie obsługuje.

Telewizor z kolei to Samsung QE75QN91BATXXH. Myślałem, że podłącze to łatwo przez HDMI, ale oczywiście jestem trochę zielony w temacie i wyszło na to, że się przeliczyłem 🙂 W TV widzę 4 różne wejścia HDMI, w tym jedno HDMI eARC (kino na pewno takiego nie obsługuje 😛 )

Czy urządzenie wystarczy podpiąć bezpośrednio do TV? A co z dekoderem? Czy nie obędzie się bez jakiegoś dodatkowego urządzenia / adaptera?

Poza tym, chciałem też się doradzić, jak sądzicie - rodzice kupili sobie TV i teraz twierdzą, że "wypadałoby" kupić jakieś nowsze audio do tego mając na myśli dopasowany soundbar + subwoofera od Samsunga do tego. I pytanie - czy iść w coś takiego, czy jednak takie kino będzie lepsze mimo upływu lat (podejrzewam, że ta druga opcja?) Pomieszczenie jest spore, ma ponad 20m2.

Z góry dziękuję za każdą pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.jpg

3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No to pozostają 3 gniazda:

- Scart (Euro AV)

- RCA (cinch) białe+czerwone

- optyczne

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kangie napisał:

No to pozostają 3 gniazda:

- Scart (Euro AV)

- RCA (cinch) białe+czerwone

- optyczne

 

 

 

Hm, czyli przez HDMI nie ma tutaj możliwości podłączenia w żaden sposób? Jeśli faktycznie nie, to które z powyższych opcji będą.. najlepsze?

A nie powinienem też podłączyć drugim kablem HDMI tego odtwarzacza z dekoderem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

TV musisz połączyć z KD. Jeśli HDMi nie działa, to szedłbym SCARTem albo RCA. Ale patrz w KD na wyjścia (out).

Wejście (in) - nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Schemat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to kino grało na poprzednim tv, to zmiana nie powinna wpłynąć na dźwięk. Kolumny są zasilane bezpośrednio z końcówek mocy a obraz przez hdmi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak przez HDMI nie działa 🙂 Na telewizorze w źródłach dźwięku nawet nie pojawia się żadne kino. TV wykrywa jedynie, że COŚ jest podłączone do danego złącza HDMI, ale nie pokazuje co, dlatego w miejscu gdzie można wybrać urządzenie dźwiękowe mam do wyboru dalej wciąż tylko Samsung TV i Optyczne, no ale przez optyczne nic nie podłączałem.

Chyba się poddamy - pytanie: czy uważacie, że takie kino byłoby lepsze (to stare i jeśli dobrze sprawdziłem w internecie, raczej tanie kino domowe) od takiego Samsung HW-Q800B (5.1.2)? 🙂 Bo jeśli tak, to może rzeczywiście można popróbować z innymi niż HDMI metodami połączeń - z drugiej pozbylibyśmy się tych dodatkowych kabli, a też można byłoby wszystko obsługiwać jednym pilotem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez shadyyo313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko HDMI zapewni Ci sygnał 1080p i wyżej. Poprzez scart będzie tragedia. Rozumiem że na poprzednim tv było wszystko ok ?

Czy to jest ten zestaw 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie ale pitolicie!!!

W tym kinie jedyna możliwość podpięcia dźwięku z TV to poprzez Optyka.

Wszystkie urządzenia wpinamy wtedy do TV i z niego dopiero wysyłamy dźwięk optykiem do amplitunera który zdekoduje DD i nic po za tym. Jeżeli użytkownik będzie chciał skorzystać z wbudowanego odtwarzacza w Amplitunerze musi wtedy podpiąć go poprzez HDMI to TV.
 

Proste a za razem skuteczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
27 minut temu, długi89 napisał:

Panowie ale pitolicie!!!

W tym kinie jedyna możliwość podpięcia dźwięku z TV to poprzez Optyka.

Pisałem. 😉

2 godziny temu, kangie napisał:

- optyczne

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nr #4.

Jak by mu nic nie działalo, a Scart został to sam wiesz.

Ale chyba problem udało się rozwiązać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lobo Srobo napisał:

Podłącz optykiem i będzie dobrze. Takie kino i tak jest o niebo lepsze niż soundbar.

O kurczę, no to teraz mi znów namieszałeś 😄

3 godziny temu, Krzychu72 napisał:

Tylko HDMI zapewni Ci sygnał 1080p i wyżej. Poprzez scart będzie tragedia. Rozumiem że na poprzednim tv było wszystko ok ?

Czy to jest ten zestaw 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak, dokładnie ten. I tak, na poprzednim, kilkunastoletnim TV wszystko było OK, ale nie pamiętam jakie rodzice mieli tam połączenie, a oni tym bardziej...

A w takim razie jaki sygnał zapewni mi połączenie optyczne? Gorsze niż HDMI? Tylko czy to ma znaczenie, jeśli chcę tego urządzenia używać tylko do dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez shadyyo313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, shadyyo313 napisał:

A w takim razie jaki sygnał zapewni mi połączenie optyczne? Gorsze niż HDMI? Tylko czy to ma znaczenie, jeśli chcę tego urządzenia używać tylko do dźwięku

Przy tej jakości sprzętu ma to marginalne znaczenie, nie usłyszysz różnicy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, shadyyo313 napisał:

O kurczę, no to teraz mi znów namieszałeś 😄

Tak, dokładnie ten. I tak, na poprzednim, kilkunastoletnim TV wszystko było OK, ale nie pamiętam jakie rodzice mieli tam połączenie, a oni tym bardziej...

A w takim razie jaki sygnał zapewni mi połączenie optyczne? Gorsze niż HDMI? Tylko czy to ma znaczenie, jeśli chcę tego urządzenia używać tylko do dźwięku?

Są to dwa różne standardy przesyłu  dźwięku. Optykiem prześlesz stratne wielokanałowe formaty typu DD i DTS. HDMI pozwala na przesył bezstratnych formatów DD True HD i DTS HD MA. To tak w skrócie. Więcej o tym w internecie poszukaj. Mnie nie chce się tutaj o tym szerzej pisać.

A czy ma to znaczenie? Ma,ale te różnice przy niskiej klasy sprzęcie nie będą to tak słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, Lobo Srobo napisał:

Są to dwa różne standardy przesyłu  dźwięku. Optykiem prześlesz stratne wielokanałowe formaty typu DD i DTS. HDMI pozwala na przesył bezstratnych formatów DD True HD i DTS HD MA. To tak w skrócie. Więcej o tym w internecie poszukaj. Mnie nie chce się tutaj o tym szerzej pisać.

A czy ma to znaczenie? Ma,ale te różnice przy niskiej klasy sprzęcie nie będą to tak słyszalne.

Chłopie patrzyłeś w ogóle co to za sprzęt ?!?! Najwidoczniej nie! Tam nie ma DTS-HD czy TrueHD, jest to wiekowy sprzęt który posiada tylko DD i DTS więc różnicy nie usłyszy czy to będzie podane przez optyką czy HDMI

proszę:
 

Dekodery dźwięku wielokanałowego

Dolby Digital 
Dolby Pro Logic II 
DTS 
Cyfrowy procesor dźwięku tak 
Tryby pracy procesora dźwięku Concert 
Matrix 
Movie 
Music 
Virtual 

https://www.megamedia.pl/system-kina-domowego-lg-electronics-ht903ta.php

Podłącz optykiem i sprawa załatwiona! Nie widzę sensu nad dalszym rozwodzeniem się  przy tym sprzęcie, jak go wymienisz to zapraszamy ponownie ale na chwile obecna nie ma co tu dalej dyskutować.

Pozdrawiam 

11 godzin temu, kangie napisał:

Nr #4.

Jak by mu nic nie działalo, a Scart został to sam wiesz.

Ale chyba problem udało się rozwiązać.

wymieniłeś tylko opcje podłączenia, nie wspomniałeś nic o polecanym podłączeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
2 minuty temu, długi89 napisał:

wymieniłeś tylko opcje podłączenia, nie wspomniałeś nic o polecanym podłączeniu

Wszyscy czekali na Ciebie - Mistrzu! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Krzychu72 napisał:

Dlaczego nie może używać HDMI jeżeli na tv ma dźwięk I obraz ? Post nr 3 I 7.

Bo to jest wiekowy sprzęt i w tedy było bodajże HDMI 1,3 a teraz jest 2,0 i 2,1. Dlatego nie ma kanału zwrotnego. Pojawiło się to dopiero od wersji HDMI 1,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza że z TV ma być dźwięk na kinie ? Trzeba konkretnie napisać jakie ma być źródło dźwięku, to sam TV ma być tym źródłem ? Czyli chodzi o telewizję naziemną albo jakieś Youtuby/Netflixy ze smarta wbudowanego w TV ?  Ale dalej jest informacja o jakimś osobnym dekoderze, więc ? 

-----

15 godzin temu, shadyyo313 napisał:

A nie powinienem też podłączyć drugim kablem HDMI tego odtwarzacza z dekoderem?

A jak podłączyłeś ? Dekoder do TV czy do kina ? Jeśli kino nie ma eARC ani nawet starszego ARC (powinno działać na eARC) to jak podłaczyłeś dekoder do telewizora (hdmi ---> hdmi eARC w TV) a telewizor do kina (hdmi out) to nie będzie dźwięku z dekodera na kinie, tylko na samym TV. Dodatkowo nie będzie dźwięku z serwisów smart wbudowanych w TV - wtedy się wyjaśni czy LG ma to starsze ARC czy nie.

Wtedy dokupić kabel optyczny i połączyć TV z kinem tym kablem, kino ma to wejście. Tylko trzeba pewnie dodatkowo ustawić w TV aby przesyłał dźwięk optykiem na wyjściu.

Dla samego dekodera - spróbuj jeszcze podłaczyć w ten sposób i sprawdź czy zadziała:  dekoder przez kabel HDMI do HDMI in (kino). Na kinie LG trzeba ustawić wybór wejścia dźwięku (INPUT) na HDMI in. TV podłączyć:  HDMI eARC (TV) do HDMI out (kino). Nie jestem pewny czy to zadziała, mimo że dekoder podłączony jest bezpośrednio do kina, tj czy mimo wszystko nie musi być nadal tego eARC/ARC w LG. Nie jestem pewny czy w tym przypadku dźwięk jednocześnie będzie szedł na kino i TV (przez hdmi out kina do tv), czy jednak tylko na sam TV (wtedy musi być ten kanał zwrotny ARC aby szedł dźwięk z powrotem z TV na kino LG).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi 🙂

1 godzinę temu, don111 napisał:

Co to oznacza że z TV ma być dźwięk na kinie ? Trzeba konkretnie napisać jakie ma być źródło dźwięku, to sam TV ma być tym źródłem ? Czyli chodzi o telewizję naziemną albo jakieś Youtuby/Netflixy ze smarta wbudowanego w TV ?  Ale dalej jest informacja o jakimś osobnym dekoderze, więc ? 

-----

A jak podłączyłeś ? Dekoder do TV czy do kina ? Jeśli kino nie ma eARC ani nawet starszego ARC (powinno działać na eARC) to jak podłaczyłeś dekoder do telewizora (hdmi ---> hdmi eARC w TV) a telewizor do kina (hdmi out) to nie będzie dźwięku z dekodera na kinie, tylko na samym TV. Dodatkowo nie będzie dźwięku z serwisów smart wbudowanych w TV - wtedy się wyjaśni czy LG ma to starsze ARC czy nie.

Wtedy dokupić kabel optyczny i połączyć TV z kinem tym kablem, kino ma to wejście. Tylko trzeba pewnie dodatkowo ustawić w TV aby przesyłał dźwięk optykiem na wyjściu.

Dla samego dekodera - spróbuj jeszcze podłaczyć w ten sposób i sprawdź czy zadziała:  dekoder przez kabel HDMI do HDMI in (kino). Na kinie LG trzeba ustawić wybór wejścia dźwięku (INPUT) na HDMI in. TV podłączyć:  HDMI eARC (TV) do HDMI out (kino). Nie jestem pewny czy to zadziała, mimo że dekoder podłączony jest bezpośrednio do kina, tj czy mimo wszystko nie musi być nadal tego eARC/ARC w LG. Nie jestem pewny czy w tym przypadku dźwięk jednocześnie będzie szedł na kino i TV (przez hdmi out kina do tv), czy jednak tylko na sam TV (wtedy musi być ten kanał zwrotny ARC aby szedł dźwięk z powrotem z TV na kino LG).

Faktycznie nie wyjaśniłem wszystkiego jak należy. Przy poprzednim telewizorze mieliśmy dekoder do telewizji satelitarnej. Wówczas kino działało niezależnie od źródła dźwięku - czy jak oglądaliśmy telewizję czy też jak podłączaliśmy np. laptopa żeby z niego coś obejrzeć przez HDMI (to nie był smart TV).
Teraz nie mamy już telewizji satelitarnej. Wraz ze światłowodem, telewizja jest internetowa z UPC, a obsługuje ją takie malutkie urządzenie:
spacer.png

Chcielibyśmy to podłączyć tak żeby z kina słyszeć dźwięk zarówno podczas oglądania telewizji internetowej jak i platform streamingowych jak Netflix czy YouTube.

Odpowiadając na pytania: telewizji naziemnej nie oglądamy w ogóle, jedynie telewizja internetowa z UPC. A jak próbowaliśmy to podłączyć? Dekoder podłączany jest do TV przez HDMI (ale nie do HDMI eARC w TV tylko do jakiegoś zwykłego HDMI). W dekoderze nie ma więcej złączy HDMI więc nie mogę go podłączyć dodatkowo na przykład do kina. Kino z kolei podłączaliśmy w ten sposób, że HDMI OUT w kinie było podłączone do jednego z pozostałych wolnych HDMI w TV (znów: nie eARC), bo taki sprzęt z 2009 roku czegoś takiego chyba nie obsługuje 😛

I tak jak mówisz, przy takim połączenia oglądając z dekodera czy też oglądając serwisy SMART, dźwięk jest z TV (a chciałbym żeby był z kina).

Postaramy się spróbować z tym sposobem, który zaproponowałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W takim razie proszę podłączyć to urządzonko do Kina w wejście „IN” HDMI a Kino wyjściem „OUT” HDMI do Telewizora ale tam gdzie jest kanał zwrotny eARC” i spróbować odpalić. Jedyny minus takiego rozwiązania będzie ze za każdym razem będzie trzeba włączyć Kino 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kino (HDMI OUT) podpiąć do eARC (TV) i sprawdzić czy działa dzwięk z serwisów SMART. 

2) Jeśli działa to dekoder można podłączyć zarówno pod kino (HDMI in) jak i bezpośrednio pod TV (inne wejście HDMI - nie eARC) - bo jak SMART działają to działa ARC i z dekodera też powinien być dźwięk w kinie

3) jak nie działa opcja nr 1 to spróbować zostawić to tak jak jest tj. Kino (HDMI OUT) do eARC (TV) i podłączyć dekoder do kina (HDMI in), w kinie ustawić INPUT na HDMI - jest szansa że zadziała, ale do serwisów Smart musisz i tak połączyć dodatkowo  optykiem kino i TV. Jak będziesz miał kabel optyczny to możesz zostawić połączenie dekodera z kinem i z kina do TV , lub podłączyć dekoder bezpośrednio pod TV a TV i kino mieć połączone tylko optykiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, don111 napisał:

Dla samego dekodera - spróbuj jeszcze podłaczyć w ten sposób i sprawdź czy zadziała:  dekoder przez kabel HDMI do HDMI in (kino). Na kinie LG trzeba ustawić wybór wejścia dźwięku (INPUT) na HDMI in. TV podłączyć:  HDMI eARC (TV) do HDMI out (kino). Nie jestem pewny czy to zadziała, mimo że dekoder podłączony jest bezpośrednio do kina, tj czy mimo wszystko nie musi być nadal tego eARC/ARC w LG. Nie jestem pewny czy w tym przypadku dźwięk jednocześnie będzie szedł na kino i TV (przez hdmi out kina do tv), czy jednak tylko na sam TV (wtedy musi być ten kanał zwrotny ARC aby szedł dźwięk z powrotem z TV na kino LG).

3 godziny temu, długi89 napisał:

W takim razie proszę podłączyć to urządzonko do Kina w wejście „IN” HDMI a Kino wyjściem „OUT” HDMI do Telewizora ale tam gdzie jest kanał zwrotny eARC” i spróbować odpalić. Jedyny minus takiego rozwiązania będzie ze za każdym razem będzie trzeba włączyć Kino 

Czyli zaproponowaliście ten sam sposób 🙂 Postąpiłem wg Waszych instrukcji i... działa! 🙂 ALE...
 

2 godziny temu, don111 napisał:

1) Kino (HDMI OUT) podpiąć do eARC (TV) i sprawdzić czy działa dzwięk z serwisów SMART. 

2) Jeśli działa to dekoder można podłączyć zarówno pod kino (HDMI in) jak i bezpośrednio pod TV (inne wejście HDMI - nie eARC) - bo jak SMART działają to działa ARC i z dekodera też powinien być dźwięk w kinie

3) jak nie działa opcja nr 1 to spróbować zostawić to tak jak jest tj. Kino (HDMI OUT) do eARC (TV) i podłączyć dekoder do kina (HDMI in), w kinie ustawić INPUT na HDMI - jest szansa że zadziała, ale do serwisów Smart musisz i tak połączyć dodatkowo  optykiem kino i TV. Jak będziesz miał kabel optyczny to możesz zostawić połączenie dekodera z kinem i z kina do TV , lub podłączyć dekoder bezpośrednio pod TV a TV i kino mieć połączone tylko optykiem. 

... ALE nie działa dźwięk z serwisów SMART. To znaczy... podczas gdy telewizja rzeczywiście odbiera mi już z kina, tak gdy włączę jakiś film czy to na Netflix czy na YouTube, to nie słychać w nich dźwięku, a dalej słychać dźwięk z telewizji w tle.

Poza tym z tego co widzę, to po wyłączeniu kina nie działa nawet telewizja, czyli tak naprawdę kino musi być wówczas ciągle włączone żeby odbierać telewizję.

Czyli jak rozumiem, dodatkowy kabel optyczny załatwiłby tę sprawę, prawda? 🙂

Dalej jestem rozdarty tylko między tym starym kinem z przestarzałymi standardami, a tym soundbarem i subwooferem, może jakąś lepszą parą (a może jednak po prostu uzbieraniem na jakieś lepsze, nowsze kino domowe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez shadyyo313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz kabel optyczny to możesz podłączyć przez hdmi dekoder bezpośrednio do telewizora i wtedy tylko w menu tv wybierasz czy ma być dźwięk na wyjściu cyfrowym czy z wbudowanych głośników w tv (zarówno z dekodera jak i z usług smart tv). Po wyłączeniu kina trzeba tylko przestawić w menu tv na dźwięk z tv. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.