Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup dongle'a do Sennheiser HD598


YtseChazzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się nad zakupem przenośnego wzmacniacza z DAC do słuchawek Sennheiser HD598 (częstotliwość przenoszenia od 12 Hz do 38,5 kHz, Ciśnienie akustyczne (SPL) - 112 dB, Impendancja - 50 Ohm). Trafiłem wprawdzie na informację, że przy tych słuchawkach dongle nie bardzo ma sens, ale jak podłączyłem telefon do wzmacniacza i podpiąłem do niego słuchawki, to słyszałem dużą różnicę w brzmieniu (było pełniejsze, ostrzejsze i dokładniejsze) w porównaniu z podpięciem słuchawek bezpośrednio do telefonu.

Chciałbym poznać opinię fachowców z tego forum 

Zaznaczę również od razu, że jeśli decydowałbym się na zakup, to chciałbym się zmieścić mniej więcej w 250 zł, bo wydaje mi się, że kupowanie dongle'a za 1000 zł do słuchawek za 600 zł to jednak przerost formy nad treścią.

Muzyki słucham głównie ze Spotify. Telefon: Samsung Galaxy a71.

Znalazłem takie wynalazki:

JCALLY JA3 CX31993
Creative Sound BlasterX G1
JCALLY JM10 DAC
TempoTec Sonata III

Chętnie poznam Wasze opinie lub inne propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, YtseChazzz napisał:

inne propozycje

iBasso Dc 05 ,przy lekko podniesionym budżecie .

Można upolować używkę tej firmy ze starszej serii DC 01/02 .

Wybierałbym takiego dongla,którego można posłuchać i ewentualnie odesłać gdyby się nie sprawdził.

 

 

3 godziny temu, YtseChazzz napisał:

takie wynalazki:

Osobiście nie znam tych firm,które wymieniłeś.Polecam firmy,które mają krajowych dystrybutorów jak,Fioo,iBasso,Shanling ,Audioquest .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2022 o 11:46, YtseChazzz napisał:

Cześć,

zastanawiam się nad zakupem przenośnego wzmacniacza z DAC do słuchawek Sennheiser HD598 (częstotliwość przenoszenia od 12 Hz do 38,5 kHz, Ciśnienie akustyczne (SPL) - 112 dB, Impendancja - 50 Ohm). Trafiłem wprawdzie na informację, że przy tych słuchawkach dongle nie bardzo ma sens, ale jak podłączyłem telefon do wzmacniacza i podpiąłem do niego słuchawki, to słyszałem dużą różnicę w brzmieniu (było pełniejsze, ostrzejsze i dokładniejsze) w porównaniu z podpięciem słuchawek bezpośrednio do telefonu.

Chciałbym poznać opinię fachowców z tego forum 

Zaznaczę również od razu, że jeśli decydowałbym się na zakup, to chciałbym się zmieścić mniej więcej w 250 zł, bo wydaje mi się, że kupowanie dongle'a za 1000 zł do słuchawek za 600 zł to jednak przerost formy nad treścią.

Muzyki słucham głównie ze Spotify. Telefon: Samsung Galaxy a71.

Znalazłem takie wynalazki:

JCALLY JA3 CX31993
Creative Sound BlasterX G1
JCALLY JM10 DAC
TempoTec Sonata III

Chętnie poznam Wasze opinie lub inne propozycje.

W cenie do 250zł hmm raczej dużego skoku nie będzie.. szukaj coś z używek Dragonfly Black

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2022 o 15:06, baltfan napisał:

iBasso Dc 05 ,przy lekko podniesionym budżecie .

Można upolować używkę tej firmy ze starszej serii DC 01/02 .

Wybierałbym takiego dongla,którego można posłuchać i ewentualnie odesłać gdyby się nie sprawdził.

Osobiście nie znam tych firm,które wymieniłeś.Polecam firmy,które mają krajowych dystrybutorów jak,Fioo,iBasso,Shanling ,Audioquest .

Dzięki za podpowiedź. Na pewno będę patrzył za takim z opcją odesłania.
Wśród tych firm, które wymieniłeś, to kilku się przyglądałem - najbardziej Dragonfly'om oraz Shanling UA2.

W dniu 10.09.2022 o 21:00, Piniu2906 napisał:

W cenie do 250zł hmm raczej dużego skoku nie będzie.. szukaj coś z używek Dragonfly Black

OK, dzięki. Dragonfly'e brałem pod uwagę. Przyjrzę się wersji Black.

A taki sprzęt jak Creative SXFI AMP? Mogę go mieć z drugiej ręki poniżej 200 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez YtseChazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.