Skocz do zawartości
IGNORED

Ekstrakcja dźwięku z HDMI eARC na starszy amplituner


S_Mac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powieliłbym to co mam. Wszystko ma Tv i dysk Nas, ale pewnie nie ma porównania jakościowo. 

Na jakość dźwięku z Tv z YouTube na przykład nie narzekam, pliki video i flac też na wysokim poziomie (porównując u innych). Jak ma się jakość tych odtwarzaczy sieciowych do Tv Samsunga z serii 80 (druga od najwyższych)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2022 o 20:33, bl4ck napisał:

A dlaczego ma nie wypuszczać? taka jego rola. Jedyne tv na rynku z topowych marek czyli lg i panas nie obsługują dts'a dlatego też nie przepuszczają.

Generalnie była o tym już mowa że kilka telewizorów ma niby to wsparcie a potem w praktyce okazuje się inaczej. Pytam z ciekawości bo po prostu nie wiem. A widzisz akurat do LG i Panasonica byłoby mi najbliżej.

W dniu 13.09.2022 o 20:35, RAF77 napisał:

Samsung, też nie.

Czyli inaczej czy robi to tylko Sony? Z każdym materiałem wpiętego dysku?

Dowolna ścieżka?

W dniu 15.09.2022 o 13:12, raiwan napisał:

Zastanawiam się nad nowym amplitunerem także z powodu braku posiadania kanału zwrotnego eArc. 

Szkoda mi też wydawać kilka tysięcy żeby mieć tą funkcje. 

Czy urządzenie z pierwszego postu wystarczyło by też dla mnie, czy warto mimo wszystko lepiej taki amplituner kupić? 

Mam kanał zwrotny Arc z hdmi 1.4 

Męczy mnie tylko właśnie to, że może być lepsza jakość z takiego Nowszego złącza i to jest główny powód zmiany sprzętu, ale nie wiem czy warto 

Ale jak sam widzisz po powyższych postach realnie po co ci to? Co chcesz przez to earc puścić?

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się człowiek chwytów marketingowych naczyta to później sobie wmawia "bo lepszy" 🙂

Głównie to chodzi mi o przetwornik cyfrowo analogowy i samo kino, niby Anthem lepiej brzmi, bardziej "profesjonalnie" radzi sobie w stereo i dźwięku przestrzennym. 

Zastanawia mnie jak to ma się do rzeczywistości, czy Anthem rzeczywiście jest aż tak lepszy do Arcama, żeby to było zauważalne? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2022 o 19:03, raiwan napisał:

Jak się człowiek chwytów marketingowych naczyta to później sobie wmawia "bo lepszy" 🙂

Głównie to chodzi mi o przetwornik cyfrowo analogowy i samo kino, niby Anthem lepiej brzmi, bardziej "profesjonalnie" radzi sobie w stereo i dźwięku przestrzennym. 

Zastanawia mnie jak to ma się do rzeczywistości, czy Anthem rzeczywiście jest aż tak lepszy do Arcama, żeby to było zauważalne? 

A kto powiedział że Anthem jest lepszy od Arcama? Ja bym te dwie firmy postawił obok siebie a mi na przykład bliżej do Arcama.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na części do swojego Arcama i porównam jakość z ekstraktora hdmi podłączonego z amplitunerem po analogu z jakością Arcama w dźwięku bezpośrednio z Hdmi Arc w muzyce. Może nie jakość, ale samo to jak brzmi muzyka. Jak będzie to brzmiało lepiej po analogu to kupię wtedy jakiś dobry odtwarzacz sieciowy, przedwzmacniacz z hdmi i tym podobne do słuchania muzyki. Do tego będzie chyba potrzebny rozdzielacz sygnału hdmi wtedy, żeby sygnał z Arc puścić tu i tu, lub łatwiej kupić taki odtwarzacz, który ma player YouTube, żeby go bezpośrednio pod  Arcama wtedy podłączyć i po problemie bez kombinowania. 

Aktualnie tymczasowo słucham muzyki z Tv lub youtube przez ekstraktor podłączony analogowo do końcówki mocy na czas awarii amplitunera. Wydaje mi się bardziej przyjemnie brzmieć muzyka, ale to też może być kwestia tego, jak gra ta końcówka mocy (marki XTZ) z moimi kolumnami. Jakby nie patrzeć kolumny też tego samego producenta to moze być sprzęt lepiej ze sobą zgrany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze takie kombinacje niż miesiąc bez muzyki 🙂 

Dopiero jak będzie lepiej to wtedy pomyślę nad resztą. Wydaje mi się jednak, że to kwestia jak gra końcówka a nie ekstraktor (inne układy ca)

Taki ekstraktor to super sprawa dla kogoś kto by chciał podłączyć Tv pod wzmacniacz a nie ma cyfrowych wejść oraz nie chce wydawać sporo kasy na dodatkowy sprzęt typu Dac, sieciowe odtwarzacze, przedwzmacniacze itd. Taki ekstraktor HDMI z funkcją Arc można kupić już za 90 zł a dźwięk jest na poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raiwan napisał:

Wydaje mi się jednak, że to kwestia jak gra końcówka a nie ekstraktor (inne układy ca)

Trochę się dziwię, że dobrze ci to brzmi połączone po analogu. Te ekstraktory mają DAC-i na poziomie najtańszych komputerowych grajków. DAC ma większy wpływ na dźwięk niż końcówka/wzmacniacz - tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może rzeczywiście takie super przetworniki ca są w Arcam 🙂

Mimo wszystko będę musiał pomyśleć nad jakimś odtwarzaczem, nawet przystawką android tv bo mój nowy telewizor nie odtwarza dźwięku DTS... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, qbakos napisał:

Trochę się dziwię, że dobrze ci to brzmi połączone po analogu. Te ekstraktory mają DAC-i na poziomie najtańszych komputerowych grajków. DAC ma większy wpływ na dźwięk niż końcówka/wzmacniacz - tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

A skąd taki wniosek, że mają gorszy Dac lub te lepsze mają lepszy, droższy układ? Ktoś robił porównania, recenzje, sprawdzał jakie tam siedzą elementy w środku? Ile kosztuje taki lepszy układ od gorszego? 

Wnioski po cenie tylko? Miej też na uwadze, że z czasem te drogie elementy elektroniczne tracą na wartości bo wchodzą nowe modele, tańsze w produkcji, lepszej jakości i wydajności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, raiwan napisał:

A skąd taki wniosek, że mają gorszy Dac lub te lepsze mają lepszy, droższy układ? Ktoś robił porównania, recenzje, sprawdzał jakie tam siedzą elementy w środku? Ile kosztuje taki lepszy układ od gorszego?

Nie można zrobić dobrego DACa za 90 zł, gdzie większa część ceny to układ sterujący HDMI i pewnie obudowa. DAC to jest tam na doczepkę tylko. Nie przeczę, że dźwięk może Ci się podobać, ale takie są fakty. Porównań i pomiarów DAC-ów masz całą masę np. na audiosciencereview (ASR). Warto poczytać i wyciągnąć wnioski, chociaż takich w ekstraktorach chyba nie testują. A co się komu podoba to już inna sprawa - wielu podobają się wzmacniacze na lampach, które w rzeczywistości mają takie zniekształcenia, że głowa mała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raiwan napisał:

W Chinach nie da rady zrobić dobrego Dac za 90 zł? 🙂

Nie. Już nie,to nie te czasy. Chińczycy ostatnimi laty mocno podnieśli ceny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o chodzi, zgadzam się, że to żaden dobry przetwornik, ale prawda taka, że w produkcji nawet te dobre przetworniki nie wychodzą krocie. Płaci się głównie za pomysł, projekt, realizację, transport i dystrybucję 

Można było łatwo sprawdzić, że układ wzmacniacza ice power kosztował parę stów a gotowa końcówka mocy na takim układzie kosztował kilka tysiecy... Przykład gotowego wzmacniacza modułu Ice Power z zasilaczem już. Dziś nadal tak jest w sumie, tylko ceny wzrosły 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.