Skocz do zawartości
IGNORED

HiFi Rose RS150


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jako, że stałem się, jak narazie, szczęśliwym posiadaczem streamera Rose RS150, pozwolę sobie napisać parę słów jako użytkownik.

Miałem kilka odtwarzaczy sieciowych w swoim życiu ale czegoś zawsze mi brakowało. Były to Auralic Aries Mini - fajna obsługa, duża ilość odtwarzanych formatów. Bdb stosunek jakości do ceny. Następnie Bluesound Node z dedykowanym zasilaniem PD Creative - świetny streamer, bardzo dobra obsługa, wsparcie Roon, Tidal Connect i wiele innych. Brak wsparcia DSD.

Rose RS150 - kapitalna budowa, odtwarzacz ciężki, zbudowany z płatów aluminium. Kawał dobrego zasilania w postaci solidnego trafo. Wyjścia XLR i wiele innych, mnóstwo wejść cyfrowych. No i ten ekran. Z tymże, na testy najpierw miałem RS250 na 3 dni i powiem szczerze, że jakość prezentowanej grafiki i ogólnie jakość wyświetlacza, rozdzielczość, RS250 ma na wyższym poziomie. Prawdopodobnie spowodowane jest to różnicą w wielkości tychże wyświetlaczy. W RS150 widać z bliska piksele czego nie było w RS250. Wyświetlacz w RS250 ma jakość dobrego telefonu komórkowego.

RS150 zastąpił u mnie Yamahę CD-S2100 gdyż bardzo mało był używany jako napęd CD, częściej jako DAC do posiadanego Node'a.

RS150 jest wg mnie streamerem kompletnym, posiada wszystko, co powinien mieć odtwarzacz sieciowy w obecnych czasach. Intuicyjna obsługa, wygląd, jakość budowy i dźwięku są na najwyższym poziomie. Jest oczywiście kilka rzeczy do poprawienia, o czym poniżej.

Odtwarzacz podłączony jest do Yamahy A-S2100 poprzez połączenie zbalansowane. Wydaje mi się, że dźwięk jest pełniejszy i bardziej szczegółowy. Nie jestem specem od opisywania jakości dźwięku więc pozwolę sobie to pominąć. Do TV podłączony poprzez wyjście HDMI w celu prezentowania okładki i informacji o pliku na ekranie TV.

Rose obsługiwany jest wg mnie najlepszą dostępną aplikacją do obsługi urządzeń sieciowych Rose HiFi. Jest bardzo dobrze poukładana, możliwość jej konfiguracji oraz dostęp do wszystkich funkcji urządzenia z poziomu telefonu lub tabletu. Jakość grafiki na najwyższym poziomie. Aplikacja bardzo stabilna, ani razu nie było problemu z zawieszaniem itd. Bardzo intuicyjna, pierwsza konfiguracja urządzenia gdzie całość zajęła max. 10 minut.

Urządzenie oczywiście wspiera Roon, Tidal, Spotify, Apple Music (jako jedyne chyba na rynku), Qobuz, radio internetowe, YouTube.

Tidal - działa wyśmienicie. Istnieje możliwość włączenia funkcji Cache, która zapisuje słuchane utwory w pamięci urządzenia (jak mamy wewnętrzny dysk) lub na pamięć USB. Pozwala to później na szybkie ładowanie utworu i stabilne działanie aplikacji w przypadku problemu z internetem. Niestety brak Tidal Connect - nie odnajdziemy urządzenia w aplikacji Tidal i wg twórców, narazie nie zamierza się to zmienić w bliskiej przyszłości. Nie wiem jak jest ze Spotify Connect bo nie korzystam. Jednak brak Tidal Connect rekompensuje nam świetna aplikacja Rose Connect gdzie Tidal jest w pełni zaaplikowany. Niczego nie brakuje, dostępne są praktycznie wszystkie funkcje Tidal.

Apple Music - chyba jako jedyne urządzenie na rynku wspiera tą aplikację - mamy dostęp do wszystkiego co oferuje Apple Music. Na chwilę obecną zamiast info o odtwarzanym pliku wyświetla się ikonka Apple Music na ekranie Now Playing. Może się to zmieni, zasugerowałem to programistom.

Roon działa bardzo dobrze na Rose. Posiadam Roon ROCK z zainstalowanym dyskiem SSD 2TB. Rose RS150 działa bardzo stabilnie z Roon czego nie można powiedzieć o innych odtwarzaczach jak np. Auralic. Generalnie ROONa używam do obsługi plików, które mam zapisane na dysku wewnętrznym w ROCK.

Rose ma również możliwość zamontowania dysku SSD o max. pojemności 4TB. Jednak mając ROCK z dyskiem i muzyką, nie ma takiej potrzeby. Rose "widzi" wszystko, co mamy w sieci, również dysk zainstalowany w ROCK. Przeskanowanie po sieci 19000 utworów zajęło ok 5 minut. Wszystko widzimy wtedy w zakładce My Music. Rose bardzo dobrze działa z dyskami sieciowymi ale tylko wspierających protokół SMB 1.0. Filmy MKV 4K są bardzo dobrze odtwarzane zarówno na ekranie Rose jak i na TV. Wsparcie napisów jest również także mamy w pełni urządzenie kompletne. Padały pytania czy sugestie o zaimplementowanie aplikacji w stylu Netflix czy Disney+. Osobiście nie jestem za tym. Ma to być purystyczny odtwarzacz a nie urządzenie multimedialne w postaci przystawek do TV. 

Rose RS150 poza aplikacją w pełni sterujemy 14" ekranem OLED. Jak napisałem wyżej, jakość jest troszkę gorsza od RS250 ale z pewnej odległości przestaje to przeszkadzać.

Kapitalnie rozwiązany ekran Now Playing - pokazuje okładkę oraz wszystkie dane o pliku. Możemy zmienić to wybierając jeden z wielu wskaźników wysterowania. Coś kapitalnego. Parę uwag na temat działania tych wskaźników - nie działają przy odtwarzaniu plików DSD gdyż odtwarzacz traktuje te pliki jako dane a nie muzykę. Nie wiadomo czy zostanie to zmienione. Dodatkowo wskaźniki działają troszkę powoli jakby ospale oraz pokazują prawie cały czas maksymalne wychylenie. Ma to zostać zmienione przy kolejnej aktualizacji urządzenia. 

Super wygląda radio FM, które wygląda jak radio vintage z regulacją FM, wskaźnikami sygnału itd. 

Podczas słuchania zamiast wskaźników czy informacji o utworze można włączyć zegar z prognozą pogody - jest kilka różnych możliwości.

Odtwarzacz posiada funkcję AOD - Always On Display - po wyłączeniu urządzenia może również wyświetlać się jeden z wybranych zegarów.

Po zalogowaniu działa również YouTube więc wszystkie nasze playlisty są widoczne na ekranie urządzenia lub aplikacji. Dodatkowo mamy aplikację RoseTube która sugeruje nam playlisty z muzyką klasyczną, playlistami z muzyką do testowania kolumn czy HiRes itd.

Rose posiada pilot bluetooth, który wg mnie w ogóle nie jest potrzebny. Leży w pudełku nieużywany.

Do odtwarzacza można podłączyć dedykowany napęd na płyty RS780 lub zwykły napęd optyczny USB. Ja wybrałem Apple SuperDrive. Po włożeniu płyty CD możemy ją odtworzyć lub "zrzucić" na dysk w postaci plików FLAC lub WAV. Automatycznie pobierane są dane o utworach, artyście i okładki, które możemy również samemu korygować.

Urządzenie jest warte każdej złotówki a nie kosztuje mało. Uważam jednak, że jest bardzo dopracowane. Kolejne update'y softu przynoszą poprawki, o których użytkownicy piszą na forum Rose. Mnogość funkcji połączona z intuicyjną obsługą robi z tego odtwarzacza urządzenie z którym pozostanę na dłużej.

 

20220925_114713_resized.jpg

20220925_114727_resized.jpg

20220925_114846_resized.jpg

20220925_115051_resized.jpg

20220925_115129_resized.jpg

20220925_115149_resized.jpg

20220925_115208_resized.jpg

20220925_115319_resized.jpg

20220925_115353_resized.jpg

20220925_115022_resized.jpg

20220925_115013_resized.jpg

20220925_115338_resized.jpg

20220925_120115_resized.jpg

20220925_120130_resized.jpg

20220925_120147_resized.jpg

20220925_120210_resized.jpg

20220925_120239_resized.jpg

20220925_120403_resized.jpg

20220925_120411_resized.jpg

20220925_120537_resized.jpg

20220925_120550_resized.jpg

20220925_120601_resized.jpg

20220925_120641_resized.jpg

Edytowane przez Basstech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Marzanna napisał:

Gratuluję zakupu...u mnie też idzie wszystko w tym kierunku, jakiego używasz dysku wewnętrznego, typ, model i cena?

Dac jest na akm czy sabre?

To jest wersja RS150b czyli Sabre. RS150 nie jest już produkowany, gdzieś na rynku można jeszcze spotkać. Na forum HiFi Rose jest dyskusja, która wersja brzmi lepiej i wszystko skłania się ku RS150b. Miałem Sabre w CD-S2100 i dźwiękowo odpowiada mi ten DAC.

Jeśli chodzi o SSD to używam tylko Samsunga zarówno w Rose jak i Roon ROCK - tutaj mam akurat SSD QVO 4TB. Jeśli ktoś chce używać zwykły dysk talerzowy to Rose obsłuży do 10TB.

Odnośnie jeszcze Apple Music. Na chwilę obecną nie jest to odtwarzanie bezstratne (apple lossless) tylko stratne w postaci plików AAC. Trwają prace nad zaaplikowaniem formatu Apple Lossless i wtedy będzie można cieszyć się pełną jakością zarówno lossless jak i Apple Master czyli jakość do 192kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już nowy soft 4.3 i troszkę poprawili. Działają teraz nie na maksymalnym wychyleniu i nie są tak leniwe. Jest parę spraw do poprawienia, między innymi komunikacja pomiędzy Roon a Rose. Niestety Rose na bardzo słabe właściwości sieciowe, między innymi przepustowość łącza. 

Na forum HiFi Rose poruszyłem o tym wątek.:

https://community.roseaudio.kr/t/rose-rs150-roon-rock-ethernet-connection-problems/3608?u=basstech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2022 o 08:54, Piotr Marzanna napisał:

Ten soft uaktualnia się automatycznie czy trzeba zrobić to samemu?🙂

 

Wyskoczy Ci powiadomienie w ikonce listu. Wersja 4.3 - u niektórych użytkowników RS250 VU w ogóle przestały pracować. U mnie jest na szczęście wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak soft załatwiony, teraz zastanawiam się dalej bo jest kociołek z odtwarzaną muzyką z play listy z Tidala, jak zaczynam odtwarzać listę to pierwszy utwór leci normalnie a potem wrzuca coś losowo albo z innej listy albo coś z np. Rose Tube, są tam takie ikonki do opcji odtwarzania i powtarzania ale po przełączeniu na różne sposoby i tak nie zmienia to faktu że gra po swojemu , trochę to irytuje bo trzeba pilnować żeby muza leciała z listy wg kolejności w jakiej jest zrobiona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry.

Mam pytanie do posiadaczy RS150B.  Od wczoraj jest w moim systemie wraz z dedykowanym CD.  I sprawił mi spory zawód.

Czy brzmienie zmienia się z czasem i w jakim idzie kierunku? Czy odczuliście wpływ okablowania (mam na myśłi interkonekt XLR) U mnie aktualnie to PAD Genesis. Raczej do wymiany na coś z wyższej półki.

   Na razie brzmienie z Tidala odbieram jako lekko zbyt zaokrąglone i sztucznie naciągane na analogową modę. Dźwięk jest trochę zbyt ciemny i zamknięty.  Przypomina słaby gramofon z tanią wkładką MM.  Dziwna sprawa..? Niedawno sprzedany Auralic Altair był znacznie lepszy.  Jest też lekkie podejrzenie, że to wina nowych, fabrycznych lamp w przedwzmacniaczu Pathos Loggos MKII.   I jeszcze pytanie o filtry cyfrowe. Wspomniany Auralic na tym samym DACu Sabre miał do wyboru kilka opcji. W ROSE nic takiego nie dostrzegam. Szkoda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, RobertKarol napisał:

Dzień dobry.

Mam pytanie do posiadaczy RS150B.  Od wczoraj jest w moim systemie wraz z dedykowanym CD.  I sprawił mi spory zawód.

Czy brzmienie zmienia się z czasem i w jakim idzie kierunku? Czy odczuliście wpływ okablowania (mam na myśłi interkonekt XLR) U mnie aktualnie to PAD Genesis. Raczej do wymiany na coś z wyższej półki.

   Na razie brzmienie z Tidala odbieram jako lekko zbyt zaokrąglone i sztucznie naciągane na analogową modę. Dźwięk jest trochę zbyt ciemny i zamknięty.  Przypomina słaby gramofon z tanią wkładką MM.  Dziwna sprawa..? Niedawno sprzedany Auralic Altair był znacznie lepszy.  Jest też lekkie podejrzenie, że to wina nowych, fabrycznych lamp w przedwzmacniaczu Pathos Loggos MKII.   I jeszcze pytanie o filtry cyfrowe. Wspomniany Auralic na tym samym DACu Sabre miał do wyboru kilka opcji. W ROSE nic takiego nie dostrzegam. Szkoda..

Witaj🙂, co do filtra cyfrowego jest kilka opcji, info o tym jest w instrukcji i w ustawieniach. Widać że musisz dobrać do Rose pozostałe elementy toru audio, u mnie gra to też różnie z różnymi kablami, inaczej gra z integrą, inaczej z końcówką mocy, inaczej na zbalansowanym i jeszcze inaczej na niezbalansowanym, ogólnie wszystko fajnie się zgrywa i w zależności od osłuchania przełączam.. Co do brzmienia w moich warunkach to dźwięk jest otwarty i bardzo szczegółowy ale jest to tak wyważone że w żaden sposób nie gra to sucho czy technicznie, sztucznie itd, a co najbardziej wpada w ucho muza w całym zakresie jest równa jak przysłowiowy stół...niczego ani nie brakuje ani nie jest w nadmiarze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorki...informacje n/t ustawień filtra cyfrowego znalazłem na Rose Community, jak tylko to odnajdę to prześlę. Ogólnie jest siedem opcji, w zależności od typu muzyki... ja wybrałem środkowy czyli 4 typ bo łączy wszystkie cechy razem i tak też był ustawiony fabrycznie, przesłuchałem wszystkie kombinacje ale różnice między nimi były bardzo subtelne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy po ostaniej aktualizacji dziala wam gapless przy odtwarzaniu apple music? U mnie niestety pomimo wlaczonego gapless pojawiaja sie przerwy.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Rośnie konkurencja Rose w postaci nowych producentów oferujących podobne a nawet lepsze funkcjonalności oraz budowę na podobnych podzespołach, m.in. firma Zidoo:

https://c4i.com.pl/produkt/odtwarzacze-multimedialne/zidoo-neo-s-odtwarzacz-sieciowy-4k-hdr-dolby-vision-dac-wzmacniacz/

https://c4i.com.pl/produkt/audio/przetworniki-audio-dac/zidoo-neo-α-alpha-odtwarzacz-sieciowy-hi-end-4k-hdr-dolby-vision-dac-roon-ready-mqa-tested/

 

Alpha_03.jpg

NEO-S-2.jpg

W dniu 12.11.2022 o 10:03, blackromek napisał:

Witam jestem zainteresowany tym urządzeniem mam kilka pytań ,jak odbywa się słuchanie TIDAL i Apple Music , czy można wyjść na zewnętrzny dac 

Można, poprzez USB, Coax czy Opt. 

Tidal tylko przez apke Rose lub poprzez Roon. Qobuz to samo. Brak wsparcia Tidal Connect i Qobuz Connect. 😥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Basstech napisał:

Rośnie konkurencja Rose w postaci nowych producentów oferujących podobne a nawet lepsze funkcjonalności oraz budowę na podobnych podzespołach, m.in. firma Zidoo:

https://c4i.com.pl/produkt/odtwarzacze-multimedialne/zidoo-neo-s-odtwarzacz-sieciowy-4k-hdr-dolby-vision-dac-wzmacniacz/

https://c4i.com.pl/produkt/audio/przetworniki-audio-dac/zidoo-neo-α-alpha-odtwarzacz-sieciowy-hi-end-4k-hdr-dolby-vision-dac-roon-ready-mqa-tested/

 

Alpha_03.jpg

NEO-S-2.jpg

Można, poprzez USB, Coax czy Opt. 

Tidal tylko przez apke Rose lub poprzez Roon. Qobuz to samo. Brak wsparcia Tidal Connect i Qobuz Connect. 😥

Widać temat tego typu sprzętów jest rozwojowy i przyszłościowy, do tego jeszcze tylko dobra integra lub końcówka mocy + dopasowane kolumny i mamy kopalnię muzy na dość wysokim poziomie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam 

Od wczoraj bawię się rs150b .

Jakoś nie mogę się zalogować na urządzeniu .Srebrny pilot narazie kompletnie nie działa. Bateryjki w środku po naciśnięciu mruga 2 razy lecz urządzenie nie reaguje .

Może zna ktoś z kolegów odpowiedź lub podpowie coś. 

Nie ściągnąłem jeszcze foli ochronnej tzn na górze jest natomiast z czoła nawet nie wiem czy jest .

Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sebmon666 napisał:

Witam 

Od wczoraj bawię się rs150b .

Jakoś nie mogę się zalogować na urządzeniu .Srebrny pilot narazie kompletnie nie działa. Bateryjki w środku po naciśnięciu mruga 2 razy lecz urządzenie nie reaguje .

Może zna ktoś z kolegów odpowiedź lub podpowie coś. 

Nie ściągnąłem jeszcze foli ochronnej tzn na górze jest natomiast z czoła nawet nie wiem czy jest .

Dziękuję. 

Wszystko już gra jak należy  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sebmon666 napisał:

Witam 

Od wczoraj bawię się rs150b .

Jakoś nie mogę się zalogować na urządzeniu .Srebrny pilot narazie kompletnie nie działa. Bateryjki w środku po naciśnięciu mruga 2 razy lecz urządzenie nie reaguje .

Może zna ktoś z kolegów odpowiedź lub podpowie coś. 

Nie ściągnąłem jeszcze foli ochronnej tzn na górze jest natomiast z czoła nawet nie wiem czy jest .

Dziękuję. 

Ja też mam problem z pilotem. Rose nie widzi pilota BT, który jest w zestawie mimo, że robię tak jak należy jeśli chodzi o parowanie. Jak klikam ikonę bluetooth na urządzeniu to nic nie znajduje. Czyżby coś z modułem BT w urządzeniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Basstech napisał:

Ja też mam problem z pilotem. Rose nie widzi pilota BT, który jest w zestawie mimo, że robię tak jak należy jeśli chodzi o parowanie. Jak klikam ikonę bluetooth na urządzeniu to nic nie znajduje. Czyżby coś z modułem BT w urządzeniu? 

Najpierw włącz bluetooth rose, naciśnij i przytrzymaj 2 przyciski na pilocie by dioda na pilocie świeciła ,naciśnij na rose szukacie urządzeń, jak wyskoczy na display zaakceptuj .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sebmon666 napisał:

Najpierw włącz bluetooth rose, naciśnij i przytrzymaj 2 przyciski na pilocie by dioda na pilocie świeciła ,naciśnij na rose szukacie urządzeń, jak wyskoczy na display zaakceptuj .

 

 

Dokładnie tak robiłem. Niestety nic nie znajduje. Generalnie jak kliknę szukaj urządzeń BT to powinny chyba wyświetlić się również inne dostępne urządzenia BT a nie wyświetla się kompletnie nic w kolumnie z dostępnymi urządzeniami. Drugie co zauważyłem, to jak włączę BT na urządzeniu i wyjdę z ustawień, jak wejdę w ustawienia BT z powrotem to ikona BT jest nieaktywna. Trochę dziwne zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłeś z tyłu urządzenia wifi ,bluetooth  ta mała wtyczkę która jest na wyposażeniu urządzenia?

 

Które masz urządzenie hifi ? Którego masz pilota czarnego czy srebrnego ?

Ja mam srebrny i na początku pomyliłem przyciski na pilocie parując go z hifi.

To musi działać ale polonczenie tego jest trochę dupiate.

 

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sebmon666 napisał:

Włożyłeś z tyłu urządzenia wifi ,bluetooth  ta mała wtyczkę która jest na wyposażeniu urządzenia?

No dobra, mój błąd 🤫

Idę do piwnicy sprawdzić pudełko...

Myślałem, że to tylko do obsługi Wi-Fi i zostawiłem w pudełku. 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.