Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

NAIM NAC 282


densen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dałem ogłoszenie na giełdę hifi o kupnie Nac 282,i po pewnym czasie zgłosił się Szwed z propozycją sprzedaży 2 letniego 282.Zapytałem o cenę, zaproponował 3700euro.Odpowiedziałem mu ze interesuje mnie Nac w cenie 2000-2200 euro.Jego odpowiedź, że może mi go sprzedać za 2500euro.

Zależy mu na czasie bo wyjeżdża do pracy w Azji.Wysłał mi zdjęcia  plus swoją tożsamość (paszport i prawo jazdy że swoim profilem, i prawo jazdy na tle gazety)

Płatność jest:połowa  teraz na konto,a druga połowa po odbiorze Naca.

Teraz mam pytanie?

Czy to jest uczciwy facet,czy próba oszustwa. Gdy poprosiłem o kopie zakupu u dilera w Anglii(tam był kupiony),to kategorycznie odmówił. 

Ma konto na instagramie,i whatshapa pod swój telefon.

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z taką sytuacją?

Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Cóż, daje do myślenia. Ja jakiś czas temu chciałem kupić na hifi shark również 282. Facet wysłał mi mnóstwo zdjęć, i prowadził ze mną korespondencję przez WhatsApp/ mail. Porozmawiać ze mną nie chciał tłumacząc że nie zna dobrze angielskiego a na propozycje że przyjadę osobiście do Berlina odebrać sprzet, stwierdził że jest  covid i nie chce się z nikim widzieć. Towar chciał mi wysłać ale po wpłacie 50% wartości. Tak mu miał doradzić rzekomy prawnik. Zrezygnowałem z zakupy a on wysłał mi kilka niesmacznych epitetów.  Zaraz potem jego konto zostało usunięte. Jak mam gdzieś jeszcze maile to sprawdzę nr seryjny tamtej sztuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedający wyszukał mnie na giełdzie Hifi,bo dałem ogłoszenie że poszukuje Nac 282,więc się zgłosił mailowo. Rocznik 2011,cena startowa 3700,a końcowa 2500 euro.

Zdjęcia wysłane na maila, plus zdjęcie paszportu i zdjęcie prawa jazdy i gazety ze swoim profilem

Kontakt mailowy, whatshap,i instagram w języku angielskim przez translatora .Płatność w dwóch ratach po 50%,czyli ja wysyłam 1250 na konto,on wysyła Naima,I po otrzymaniu i sprawdzeniu wysyłam pozostałe 1250.Tak było uzgodnione,tylko że obawiałem się że wpłacę mu 1250 euro i szukaj wiatru w polu.Prosiłem o zdjęcie swoje z 282,to już w ostateczności wysłał na tle że swoim paszportem.Kopi zakupu nie chciał wysłać. W Szwecji nie na Rodo,więc łatwo mi ho było sprawdzić..gdzie mieszka itp.Gdy zaproponowałem przesyłkę za pobraniem że Szwecji do Polski to kategorycznie odmówił.Z powodu obaw że mogę zostać oszukany zrezygnowałem z transakcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko trafić takiego młodziaka. Jak masz znajomości w UK to są szanse. Mi udało się kupić na PL rynku 7 miesiecznego 282 za uczciwe pieniądze. Z rąk prywatnych jest byl kilka dni temu jede egzemplarz  z 2008 r za fajne pieniądze ale został zarezerwowany zanim zdążyliśmy otworzyć giełdę.  Ja kupiłem od sprzedającego Chord signature do 250 dr. 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2022 o 06:34, densen napisał:

Ten sprzedający wyszukał mnie na giełdzie Hifi,bo dałem ogłoszenie że poszukuje Nac 282,więc się zgłosił mailowo. Rocznik 2011,cena startowa 3700,a końcowa 2500 euro.

Zdjęcia wysłane na maila, plus zdjęcie paszportu i zdjęcie prawa jazdy i gazety ze swoim profilem

Kontakt mailowy, whatshap,i instagram w języku angielskim przez translatora .Płatność w dwóch ratach po 50%,czyli ja wysyłam 1250 na konto,on wysyła Naima,I po otrzymaniu i sprawdzeniu wysyłam pozostałe 1250.Tak było uzgodnione,tylko że obawiałem się że wpłacę mu 1250 euro i szukaj wiatru w polu.Prosiłem o zdjęcie swoje z 282,to już w ostateczności wysłał na tle że swoim paszportem.Kopi zakupu nie chciał wysłać. W Szwecji nie na Rodo,więc łatwo mi ho było sprawdzić..gdzie mieszka itp.Gdy zaproponowałem przesyłkę za pobraniem że Szwecji do Polski to kategorycznie odmówił.Z powodu obaw że mogę zostać oszukany zrezygnowałem z transakcji. 

w Szwecji nie ma RODO? a to ciekawe! tu masz strone urzedu ohcrony danych w Szwecji, moze sie przyda https://www.imy.se/en/

W dniu 7.10.2022 o 22:00, puszkin napisał:

Ciężko trafić takiego młodziaka. Jak masz znajomości w UK to są szanse. Mi udało się kupić na PL rynku 7 miesiecznego 282 za uczciwe pieniądze. Z rąk prywatnych jest byl kilka dni temu jede egzemplarz  z 2008 r za fajne pieniądze ale został zarezerwowany zanim zdążyliśmy otworzyć giełdę.  Ja kupiłem od sprzedającego Chord signature do 250 dr. 

Powodzenia.

a ile to sa "fajne pieniadze" za 282?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, dekoracja napisał:

w Szwecji nie ma RODO? a to ciekawe! tu masz strone urzedu ohcrony danych w Szwecji, moze sie przyda https://www.imy.se/en/

a ile to sa "fajne pieniadze" za 282?

Co to za Rodo.jak wchodzę na pierwszą z brzegu stronę szwedzką..wklepuje imię nazwisko i miasto i mam tak dużo danych i tej osobie że w Polsce można pomarzyć:)

Kiedy się urodził,gdzie mieszka..a nawet sąsiedzi z nazwiska w całej klatce..nie wspominając o telefonie. Dobre:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, densen napisał:

Co to za Rodo.jak wchodzę na pierwszą z brzegu stronę szwedzką..wklepuje imię nazwisko i miasto i mam tak dużo danych i tej osobie że w Polsce można pomarzyć:)

Kiedy się urodził,gdzie mieszka..a nawet sąsiedzi z nazwiska w całej klatce..nie wspominając o telefonie. Dobre:)

różnice kulturowe  🙂 jest u nich RODO podobnie, jak w całej EU. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności zrezygnowałem z zakupu ze Szwecji.Paszport i prawo jazdy wyglądały w moim przypadku ok..do tego jeszcze zdjęcie z paszportem na tle gazety szwedzkiej.Zastanawiało mnie w naszej transakcji sama wartość Nac 282 z 2021roku.Cena 3700euro,a gdy ja odpisałem że mój budżet yo tylko 2200euro to sprzedający mi odpisuje że może być 2500,a ostatecznie 2400.Tutaj mi się światełko zapaliło,jak łatwo z 3700 opuścił 1300 euro.Transakcja miała być:1200 euro przelew na konto..a po odbiorze druga transza 1200euro.Jak zaproponowałem zakup za pobraniem,sprzedający się nie zgodził kategorycznie.W takiej sytuacji zrezygnowałem z transakcji.Ostatecznie zrobiłem zakup w Polsce, rocznik Nac 282-2014.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ha.. bravo za czujność 👍

Podejrzewam że to ten sam co mi we wrześniu chciał wcisnąć Nap300 z foto z jakiegoś sklepu..😉

Svensson jest w szwecji tak popularne jak u nas Kowalski.. i jeszcze ta dziwna dziura w paszporcie.. 

71813C21-8953-429A-9ABF-6F1871009306.jpeg

F3458EFC-55D6-4249-B05F-026B9D66541D.jpeg

015C686D-E87B-4C4C-839F-A1124AB6657B.jpeg

F6B7FEB6-90BE-4649-9F73-C27182C3738C.jpeg

Tego litwina to ja hifi giełde wysłałem bo sie bidula błąkał po Fejsie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.