Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz + streamer do Dynaudio Evoke 30


szqwer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam wzmacniacza i streamera do kolumn Dynaudio Evoke 30. Z wzmacniaczy rozważałem (w takiej kolejności) Cambridge Audio CXA 81, Naim Nait 5si, ewnetualnie coś z Hegla (raczej H120, ewentualnie H190, jeżeli udałoby się dorwać w dobrej cenie a samo odtwarzanie plików z usb i z tidala/spotify jest w nim na tyle ogarnięte, że nie potrzebowałbym oddzielnego streamera). Na odsłuchach jeszcze nie byłem, jako że jestem laikiem w temacie narazie zbieram wiedzę i sprzęt warty przesłuchania. Z streamerów rozważałem Yamahę WXC 50. Tutaj pytanie - czy pod taki zestaw wystarczy streamer tej klasy, czy koniecznie trzeba szukać czegoś z znacznie wyższej półki cenowej ? Jak duży jest wpływ streamera na jakość muzyki przesyłanej z Tidala czy innego Spotify ?

Generalnie zarówno w przypadku wzmacniacza jak i streamera szukam dobrego stosunku ceny do jakości, bazowo celowałem w cxa 81, mogę dołożyć do Naima albo Hegla ale pod warunkiem, że różnica będzie znaczna a nie tylko ledwo wyczuwalna. 

Chętnie również dowiem się o rekomendacjach kompletnie innego zestawu, z innymi kolumnami, w podobnym budżecie (Jeżeli znajdzie się coś 2x tańszego też nie będę narzekał 😉). Przy czym wygląd ma znaczenie. Szukam dobrych aczkolwiek mniejszych i dobrze prezentujących się kolumn (stąd pierwszy mój wybór padł na Evoke 30). Na chwilę obecną ciężko mi sobie wyobrazić, żeby wcisnąć do salonu coś rozmiaru np. Arii 926 pomimo tego, że muzycznie mogłyby mi pasować. 

Pod względem gatunków w 70% słucham szeroko pojętego rocka i metalu (od lekkiego rocka po death metal), 20% rap, 10% eksperymenty z różnych gatunków 😉, pomieszczenie w których mają stać kolumny to salon z aneksem kuchennym, niecałe 30m^2 (~6,5 x 4,5). Więcej szczegółów na temat oczekiwanego dźwięku nie potrafię niestety podać, bo na tę chwilę jest to dla mnie kompletna abstrakcja. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś dobrej klasy kolumny o gęstej i ciemnej barwie, którą warto nieco rozjaśnić wzmacniaczem o takiej właśnie charakterystyce. Cambridge, czy Hegel wpisałyby się w ten klimat i warto byś mógł posłuchać tych wzmacniaczy, co do Naima to brzmi on cieplej od wymienionych wcześniej, ale jego również bym nie przekreślał bo produkty tej firmy grają naprawdę dobrze i być może wybór mógłby paść właśnie na taki styl grania. Wzmacniacz Naim i Cambridge możesz posłuchać w naszym salonie jeśli byłbyś zainteresowany takim porównaniem zadzwoń do nas postaramy ci się pomóc.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Sabaj A30A + dobry kabel sieciowy + streamer Wiim Mini Pro ?

Zaoszczędzisz kupę kasy a granie znakomite. Będziesz wniebowzięty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że Sabaj będzie za słaby dla Dynaudio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marek-1969 napisał:

Obawiam się że Sabaj będzie za słaby dla Dynaudio

Warto spróbować. Lepiej wydać 2.300 niż 13.000 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, w pierwszej kolejności raczej będę celował w Cambride CXA 81. Widziałem go parę tygodni temu na promocjach po 4 - 4,5k. Nie spieszy mi się, mogę poczekać aż znowu się pojawi. 

A ta Yamaha WXC 50 daje radę jako odtwarzacz sieciowy ? I jak duża jest w różnica w porównaniu do tego Wiim Mini Pro ? 

 

Jakieś alternatywy do Evoków 30 możecie też polecić ? I czy w ogóle pasują one do takiej muzyki jakiej słucham (głównie rock i metal, w znacznie mniejszym stopniu rap) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szqwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szqwer napisał:

A ta Yamaha WXC 50 daje radę jako odtwarzacz sieciowy ? I jak duża jest w różnica w porównaniu do tego Wiim Mini Pro ? 

Nie jest warta swojej ceny. Wiim Mini Pro jest tańszy i lepszy jako streamer/transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy dostępny ( Wiim ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dynaudio nie grają najlepiej z naimem. To połączenie dla mnie jest po prostu nudne. Muzykalne ale nudne. 

Kolumny które potrzebują nieco wigoru, żywego wzmacniacza, energii. 

Cxa81 + cxn byłby tu dobrym tropem.

Ewentualnie oszczędzając na transporcie , odtwarzaczu sieciowym można by wybrać lepszy wzmak. 

Roksan K3, denon 2500ne czy gato audio

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Cxa81 + cxn byłby tu dobrym tropem.

Rozumiem, że masz na myśli Cambridge Audio CXN v2 ? Co w praktyce daje taki streamer za kilka tys. ponad to co oferuje Wiim Mini Pro albo inne streamery za ~ 2k ? 

Czy w ogóle jakiś streamer pozwala na obsługę z poziomu np. aplikacji w tv, czy zawsze potrzebny jest do tego smartfon ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szqwer napisał:

Co w praktyce daje taki streamer za kilka tys. ponad to co oferuje Wiim Mini Pro albo inne streamery za ~ 2k ? 

Jakość dźwięku. 

23 minuty temu, szqwer napisał:

Czy w ogóle jakiś streamer pozwala na obsługę z poziomu np. aplikacji w tv

Taki, który ma Tidal Connect lub Spotify Connect  ? Może da się uruchomić Tidal/Spotify Connect poprzez apkę w TV ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, szqwer napisał:

Rozumiem, że masz na myśli Cambridge Audio CXN v2 ? Co w praktyce daje taki streamer za kilka tys. ponad to co oferuje Wiim Mini Pro albo inne streamery za ~ 2k ? 

Czy w ogóle jakiś streamer pozwala na obsługę z poziomu np. aplikacji w tv, czy zawsze potrzebny jest do tego smartfon ? 

Cxn gra zdecydowanie lepiej niż wiim. Cxn ma świetną Apke. Może pracować jako transport albo gotowy streamer albo jako dac dla innych urządzeń. Jako kombi jest świetne. 

19 minut temu, Piopio napisał:

Jakość dźwięku. 

Taki, który ma Tidal Connect lub Spotify Connect  ? Może da się uruchomić Tidal/Spotify Connect poprzez apkę w TV ? 

Dokładnie tak. 

Wówczas zainstalowany Spotify albo tidal na telewizorze kaczy się po connecie z na przykład cxn em.

Jest jedynie pilotem.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, szqwer napisał:



Czy w ogóle jakiś streamer pozwala na obsługę z poziomu np. aplikacji w tv, czy zawsze potrzebny jest do tego smartfon ? 

Mam streamer ieast m50 pro z pilotem i moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie niż wiim mini czy inne bez pilota bo pilot właśnie robi robotę bo  nie muszę do wszystkiego używać smartfona. 

Ogólnie jestem zadowolony, ale powiem szczerze że nie mam porównania do  innych streamerów poza tym i mini.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szqwer napisał:

Rozumiem, że masz na myśli Cambridge Audio CXN v2 ? Co w praktyce daje taki streamer za kilka tys. ponad to co oferuje Wiim Mini Pro albo inne streamery za ~ 2k ? 

Zazwyczaj poprawę jakości dźwięku. Niby 0 i 1, niby czasem nawet bit perfect itp itd, a jak przyjdzie co do czego to te tanie grają zwyczajnie gorzej i jak masz porównanie to nie da się do tego wrócić... (i to mimo najszczerszych chęci, popartych pseudowiedzą techniczno forumową).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj z tymi Dyniami wzmacniaczy ROTEL. Może @Top Hi-Fi & Video Designbędzie wiedział z którym modelem je połączyć?

Do Twojej muzyki to odpowiednie wzmacniacze.

No i nie kupuj K3. Posłuchaj ale nie sądzę żeby się podobało brzmienie wygrzanego. Jakbym słuchał jazz to może brałbym go pod uwagę...

HEGEL to też raczej dobry pomysł ale ROTELe są bardziej uniwersalne. Jakość źródła ma znaczenie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, quatross napisał:

Posłuchaj z tymi Dyniami wzmacniaczy ROTEL. Może @Top Hi-Fi & Video Designbędzie wiedział z którym modelem je połączyć?

Do Twojej muzyki to odpowiednie wzmacniacze.

No i nie kupuj K3. Posłuchaj ale nie sądzę żeby się podobało brzmienie wygrzanego. Jakbym słuchał jazz to może brałbym go pod uwagę...

HEGEL to też raczej dobry pomysł ale ROTELe są bardziej uniwersalne. Jakość źródła ma znaczenie 😉

Ja bym celował w Rotela od modelu RA-1572 w górę tak szczerze 😉 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2022 o 11:08, dajrekt napisał:

Mam streamer ieast m50 pro z pilotem i moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie niż wiim mini czy inne bez pilota bo pilot właśnie robi robotę bo  nie muszę do wszystkiego używać smartfona. 

Ogólnie jestem zadowolony, ale powiem szczerze że nie mam porównania do  innych streamerów poza tym i mini.

Ale co tam tak naprawdę jest do sterowania pilotem?

A czemu nie K3

Ieasta też miałem i dla mnie to jest bardzo podobne granie do wiima.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale co tam tak naprawdę jest do sterowania pilotem?

A czemu nie K3

Ieasta też miałem i dla mnie to jest bardzo podobne granie do wiima.

Piotr 

wg mojego sprzętu i słuchu wiim mini i m50 pro niczym się nie różnią pod względem jakości dźwięku, oba grają na identycznym poziomie, ale pilota ma tylko ieast i stąd jego przewaga.

Jak pisałem wcześniej nie lubię przez cały czas mieć smartfona w łapie, a pilotem od ieasta mogę np.:

zmieniać źródło, sterować volume, zapauzować utwór, często słucham radia spotify na podstawie wykonawcy i nie każdy kawałek mi podchodzi więc pilotem mogę przesunąć na następny czy poprzedni kawałek, można zmieniać treble/bass od -7 do +7, a także na pilocie jest reset equalizera do 0.

No i w końcu najważniejsze - na pilocie jest 9 presetów pod którymi można zaprogramować np. playlisty ze spotify/tidal itp czy ulubione radia internetowe. Oczywiście wszystko to jest też w aplikacji na smarfonie podobnie jak w wiim, ale ja jestem starej daty i wolę to obsługiwać z pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej rozumiem z tego co pisałeś to żadnej z tych funkcji bym nie korzystał ale rozumiem.

Ja także nie słyszę różnic pomiędzy tymi urządzeniami więc jeżeli różnica dla ciebie jest te funkcje no to wszystko w porządku jest okej.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie wzmacniacza CXA 81, przeczytałem przed chwilą, że nie posiada on regulacji ustawień basu itp. Czy jest to duża wada ? Albo czy można tym sterować z poziomu źródła (np. stremera CXN v2 albo innego ?)

Mieszkam w bloku i zastanawiam się, czy sąsiedzi nie będą się skarżyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szqwer napisał:

sąsiedzi

Jak się "skarżą" to to się nie zmieni. Są trudni ludzie i to sporo ich jeszcze.

3 godziny temu, szqwer napisał:

wada ?

Nie. Zaleta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, quatross said:

trudni ludzie

Trudni ludzie to tacy, którzy zmuszają swoich sąsiadów do słuchania basów ze swojego sprzętu. O autorze świadczy bardzo dobrze, że uwzględnia to, że nie żyje na bezludnej wyspie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na pewno nie będą się skarżyć na to czy masz czy nie masz możliwość regulacji tonów.

To jest kwestia indywidualna.

Ja akurat wychodzę z założenia mało audiofilskiego czyli jeżeli masz te pokrętła a brzmienie chcesz skorygować to sobie zmień.

Osobiście jednak od lat używałem wzmacniacze bez takiej funkcji dobrze mi było.

Myślę że Cambridge zrobił to swiadomie.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 2.01.2023 o 10:23, kamc napisał:

Trudni ludzie to tacy, którzy zmuszają swoich sąsiadów do słuchania basów ze swojego sprzętu. O autorze świadczy bardzo dobrze, że uwzględnia to, że nie żyje na bezludnej wyspie.

+1 

Bardzo dobrze napisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.