Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz NR1200 + CD6007 - obsługa jednym pilotem?


ttooff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
 

Do amplitunera Marantz NR1200 dokupiłem Marantz CD6007. Miałem nadzieję obsługiwać zestaw jednym pilotem od ampli. Niestety, po podpięciu (dokładnie tak, jak opisano to w instrukcji) przewodu złącza pilota CD się nie włącza i nie reaguje na pilota.

Czy ktoś może wie, czy jeszcze jest jakieś ustawienie, oprócz tego opisanego w instrukcji, żeby pilot zadziałał? A może nie da rady i trzeba będzie używać dwóch pilotów?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 minut temu, ttooff napisał:

Dzień dobry,
 

Do amplitunera Marantz NR1200 dokupiłem Marantz CD6007. Miałem nadzieję obsługiwać zestaw jednym pilotem od ampli. Niestety, po podpięciu (dokładnie tak, jak opisano to w instrukcji) przewodu złącza pilota CD się nie włącza i nie reaguje na pilota.

Czy ktoś może wie, czy jeszcze jest jakieś ustawienie, oprócz tego opisanego w instrukcji, żeby pilot zadziałał? A może nie da rady i trzeba będzie używać dwóch pilotów?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź 😊

Z tego co pamiętam, to ten pilot nie zadziała z CD. To połączenie, o którym piszesz, działa z appką Marantza na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marcinus napisał:

Z tego co pamiętam, to ten pilot nie zadziała z CD. To połączenie, o którym piszesz, działa z appką Marantza na telefon.

Ok, dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie to zmartwiło, bo fanem dodatkowych pilotów nie jestem, ale popróbuję zatem z aplikacją 👍 

Szczęśliwego Nowego Roku 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, ttooff napisał:

Ok, dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie to zmartwiło, bo fanem dodatkowych pilotów nie jestem, ale popróbuję zatem z aplikacją 👍 

Szczęśliwego Nowego Roku 😊

Posprawdzaj, ponieważ ja się tym bawiłem już dawno temu i mogę dokładnie nie pamiętać.

Tobie również Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku 🙂 

P.S. z tego co sobie przypominam, to połączenie urządzeń (remote control), nie dodaje funkcjonalności pilotom, a bardziej chodzi o to, że sygnał z pilota podawany na jedno urządzenie przechodzi do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marcinus napisał:

Posprawdzaj, ponieważ ja się tym bawiłem już dawno temu i mogę dokładnie nie pamiętać.

Tobie również Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku 🙂 

P.S. z tego co sobie przypominam, to połączenie urządzeń (remote control), nie dodaje funkcjonalności pilotom, a bardziej chodzi o to, że sygnał z pilota podawany na jedno urządzenie przechodzi do drugiego.

To jest trochę śmieszne, bo pilot z ampli ma przyciski do sterowania CD, w instrukcji pisze, że powinien obsłużyć CD (po prawdzie nie pisze jakie 😉). No nic, próbuje dalej 👍

2 minuty temu, ttooff napisał:

To jest trochę śmieszne, bo pilot z ampli ma przyciski do sterowania CD, w instrukcji pisze, że powinien obsłużyć CD (po prawdzie nie pisze jakie 😉). No nic, próbuje dalej 👍

Potwierdzam, że apka Marantz AVR Remote daje możliwość obsługi CD, ale dopiero, gdy CD jest włączone 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, ttooff napisał:

Dzień dobry,
 

 

Czy ktoś może wie, czy jeszcze jest jakieś ustawienie, oprócz tego opisanego w instrukcji, żeby pilot zadziałał? A może nie da rady i trzeba będzie używać dwóch pilotów

jak nie dasz rady to może kup jakiś uczący się i na jednej jego funkcji np Audio  naucz najczęściej używanych komend do amplitunera i cd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jarekb napisał:

jak nie dasz rady to może kup jakiś uczący się i na jednej jego funkcji np Audio  naucz najczęściej używanych komend do amplitunera i cd 

Po włączeniu funkcji w apce do obsługi CD pilot zaczął działać, ale w ograniczonym zakresie, tzn. CD nie włącza się razem z ampli. Ale lepszy rydz niż nic. Tak czy siak wielkie dzięki! 😊👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka Marantza to tragedia 

Oby w następcy NR-1200 działało to dobrze.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.