Skocz do zawartości
IGNORED

Box do subwoofera


Rybens86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, qbakos napisał:

Wyliczenia pewnie przydatne, ale tak to sobie liczy elektryk, jak kładzie kable i nie ma to nic wspólnego z jakością tego co nam się takim przekrojem kable prześle. W audio sprawa jest trochę bardziej złożona...

Co jest bardziej zlozone i jak wplywa przekroj na jakosc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Co jest bardziej zlozone i jak wplywa przekroj na jakosc?

Sam je częściowo powymieniałeś na pierwszej fotce od słów "dla uproszczenia ignoruje wszelkie aspekty...". Niestety, ale te aspekty mają jednak znaczenie, inaczej brzmi solid core, inaczej "linka", ponoć nawet rodzaj izolacji ma jakiś tam drobny wpływ na sygnał. Nie siedzę w kablach i nigdy mnie nie ciągnęło do zabawy nimi, ale jednak jakieś tam minimalne różnice między kablami słyszę (dodam, że w analogu - cyfrówka i kabelki to dla mnie już czyste audiovoodoo). Upraszczanie wszystkiego do prawa Ohma to jednak zbyt duże uproszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
8 godzin temu, Rybens86 napisał:

Kupię 4mm dla świętego spokoju 

A do głośników 2.5 wszędzie w tym frontowych wystarczy? Też koło 15m

I dobrze zrobisz, miałem w swojej instalacji do subów właśnie 2x4mm2 chociaż moje suby były znacznie mniejsze i słabsze to i tak wybrałem grubszy kabel.

Co do reszty Lewy,Centralny,Prawy daj 2x2,5mm2 natomiast wszystkie kanały efektowe daj 2x1,5mm2 ponieważ tam nie idzie niewiadomo jak duży prąd, to są tylko efekty. Front jest bardziej ważniejszy bo tam najwięcej się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vintageaudiofil napisał:

I dobrze zrobisz, miałem w swojej instalacji do subów właśnie 2x4mm2 chociaż moje suby były znacznie mniejsze i słabsze to i tak wybrałem grubszy kabel.

Co do reszty Lewy,Centralny,Prawy daj 2x2,5mm2 natomiast wszystkie kanały efektowe daj 2x1,5mm2 ponieważ tam nie idzie niewiadomo jak duży prąd, to są tylko efekty. Front jest bardziej ważniejszy bo tam najwięcej się dzieje

A jaką miałeś odległość dla frontów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sam je częściowo powymieniałeś na pierwszej fotce od słów "dla uproszczenia ignoruje wszelkie aspekty...". Niestety, ale te aspekty mają jednak znaczenie, inaczej brzmi solid core, inaczej "linka", ponoć nawet rodzaj izolacji ma jakiś tam drobny wpływ na sygnał. Nie siedzę w kablach i nigdy mnie nie ciągnęło do zabawy nimi, ale jednak jakieś tam minimalne różnice między kablami słyszę (dodam, że w analogu - cyfrówka i kabelki to dla mnie już czyste audiovoodoo). Upraszczanie wszystkiego do prawa Ohma to jednak zbyt duże uproszczenie.

Mieszasz jablka z gruszkami

Mowa o mocy i przekroju a nie o typie budowy i jego wplywie na „brzmienie“

Takie totalne uproszczenie powinno byc wystarczajace, gdyz dotychczasowy przebieg dyskusji dowodzi ze towarzystwo nie pojelo nawet najprostszych, podstawowych zasad (typu prawo Ohma) i wyjezdza z absurdalnymi argumentami, powolujac sie na jakies przyklady i normy, ktorych ani nie zna, ani nie rozumie ani nie sa pasowne do kontekstu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
12 godzin temu, Rybens86 napisał:

A jaką miałeś odległość dla frontów?

16 m na suby (4x https://products.peerless-audio.com/transducer/465 )i lewy,centralny,prawy ( Dali Oberon 3 ) 

Reszta 10x  Dali Oberon On Wall od 4 metrów do 14 metrów. Szafkę miałem z tyłu stąd takie długości… 

11 godzin temu, xajas napisał:


Mieszasz jablka z gruszkamiemoji6.png

Mowa o mocy i przekroju a nie o typie budowy i jego wplywie na „brzmienie“

Takie totalne uproszczenie powinno byc wystarczajace, gdyz dotychczasowy przebieg dyskusji dowodzi ze towarzystwo nie pojelo nawet najprostszych, podstawowych zasad (typu prawo Ohma) i wyjezdza z absurdalnymi argumentami, powolujac sie na jakies przyklady i normy, ktorych ani nie zna, ani nie rozumie ani nie sa pasowne do kontekstu emoji3.png

Mnie prawo oma nie interesuje, zawsze kupuje kable z zapasem, bo a nóż wymienię kolumny bądź głośniki na lepsze czy mocniejsze i zapas w tedy się sprawdza ( mowa o instalacji kinowej )

Ale w kino brnąć już tz na razie nie zamierzam więc mnie to nie interesuje. A to co wiem lub mialem u siebie podpowiem. 

Gorzej u Ciebie bo ty zatrzymałeś sie na 5.1 z THX/Dolby Digital/DTS/Pro Logic więc jesteś w szarej 1C46C145-E734-4E19-B5C1-6087B20871A0.thumb.jpeg.82c3a349a16ed8bf58dec81a88488d1c.jpeg

😆🤣😝😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

16 m na suby (4x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  )i lewy,centralny,prawy ( Dali Oberon 3 ) 

Reszta 10x  Dali Oberon On Wall od 4 metrów do 14 metrów. Szafkę miałem z tyłu stąd takie długości… 

Mnie prawo oma nie interesuje, zawsze kupuje kable z zapasem, bo a nóż wymienię kolumny bądź głośniki na lepsze czy mocniejsze i zapas w tedy się sprawdza ( mowa o instalacji kinowej )

Ale w kino brnąć już tz na razie nie zamierzam więc mnie to nie interesuje. A to co wiem lub mialem u siebie podpowiem. 

Gorzej u Ciebie bo ty zatrzymałeś sie na 5.1 z THX/Dolby Digital/DTS/Pro Logic więc jesteś w szarej 1C46C145-E734-4E19-B5C1-6087B20871A0.thumb.jpeg.82c3a349a16ed8bf58dec81a88488d1c.jpeg

😆🤣😝😂

Dzięki...to widzę podobnie jak u mnie  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy zacznę robić jak będę w PL Czyli za 2 tygodnie, między czasie zdecydowałem że zrobię takie  jak na foto z portem.Wyslalem stolarzowi zaznajomił się z tym musze podjechac bo jeszcze od razu zrobi mi podstawki pod kolumny tylko muszę je postawić na wyrysowanym ekranie żeby znać wysokość 

Ps. Apropo jeszcze tematu z centralnym się okazało że mam Q650C a nie Q250C... Nie wiem czemu tak myślałem że mam ten mniejszy 🤣🤣.

Ps2

Nie da się kupić samej kolumny q750 ale to już nie ważne skoro mam q650

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Vintageaudiofil napisał:

18mm na 18 cali ? Serio? Skrzynia wielka! 100 cm wysokości, masakra😬

Będzie grubszy oczywiście chyba 21mm przednia ściana będzie podwójny MDF w środku wzmocnienia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rybens86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Będzie grubszy oczywiście chyba 21mm przednia ściana będzie podwójny MDF w środku wzmocnienia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
 
 

Dobre.

Obudowa 350$

Dodaj

600$ na przetwornik! 550$ na Hypexa FA501 i za 1500$ masz subwoofer, ktory wymiata wszystkie RELe, SVSy i podobne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, xajas napisał:


Dobre.

Obudowa 350$

Dodaj

600$ na przetwornik! 550$ na Hypexa FA501 i za 1500$ masz subwoofer, ktory wymiata wszystkie RELe, SVSy i podobne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właśnie powiedzcie mi co tak naprawdę zyskuję taka obudowa? Dla mnie głównie dlatego że Dayton będzie trochę wyżej i nie będzie przechodzić przez niego rama ekranu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Rybens86 napisał:

Będzie grubszy oczywiście chyba 21mm przednia ściana będzie podwójny MDF w środku wzmocnienia 

https://shop.gsgad.com/collections/martysub-roundover-series/products/roundover-minimarty-single-unit

 

 

 

Wygląda solidnie💪 A już myślałem że tylko 18 mm…😝

Ja swego czasu w samochodach stosowałem płytę wiórową 18mm ale bez ożebrowania wewnątrz to przy subach 25 cm+ pękały dosłownie, przy podwójnej już nie dlatego zdziwiło mnie jak napisałeś 18 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

Wygląda solidnie💪 A już myślałem że tylko 18 mm…😝

Ja swego czasu w samochodach stosowałem płytę wiórową 18mm ale bez ożebrowania wewnątrz to przy subach 25 cm+ pękały dosłownie, przy podwójnej już nie dlatego zdziwiło mnie jak napisałeś 18 mm

Te 18 też wydawało mi się bardzo mało dlatego od razu wiem że będzie grubo dlatego chcę osobiście pojechać do stolarza bo jednak na odległość mogę coś pominąć a od razu zrobi mi może rame na ekran i te podstawki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobic podstawki, ale sa zbedne.
Dla takiego subwoofera jest taka ramka ekranu przed przetwornikiem smiechu warta.
Taki bas przechodzi przez betonowe sciany do sasiada, wiec taki ekran jest absolutnie bez znaczenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xajas napisał:

Mozesz zrobic podstawki, ale sa zbedne.
Dla takiego subwoofera jest taka ramka ekranu przed przetwornikiem smiechu warta.
Taki bas przechodzi przez betonowe sciany do sasiada, wiec taki ekran jest absolutnie bez znaczenia!

Podstawki pod kolumny miałem na myśli ;) ale dobrze wiedzieć że mu nic nie zrobią bo jeszcze może się okazać że wzmocnienia ekranu mogą gdzieś tam w pobliżu przetwornika być 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.