Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  517 członków

Marantz Klub
IGNORED

Połączenie kablem: USB A laptop - USB B w odtwarzaczu SA - 14S1


MG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W intrukcji użytkowania jest zamieszczona następująca uwaga : ...W celu podłączenia do komputera należy użyć kabla o maksymalnej długości 3 m...Niestety dla akceptowalnej wygody obsługi urządzenia muszę użyć kabla o dlugości 5 m. Konsultowałem sprawę w DENON Shop (Wawa) i tam powiedziano mi że nie przewidują problemów z odsłuchem po zastosowaniu dłuższego kabla a jeśli już to różnicy nie usłyszę. Pytanie dla "uczonych w piśmie": dlaczego akurat max 3m kabla jest "koszerne" a już np 3.5m nie jest, producent tego nie wyjaśnia w intrukcji, rozumiem że najczęściej im mniej kabla tym lepiej ale...w angielskiej instrukcji do SA 10 była uwaga że kabel powinien mieć maksymalnie 5m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem częściową odpowiedź na moje pytanie:

[...ordered a 3m  A-B USB cable to connect my laptop and DAC  because I have found that shorter cables do not necessarily sound the best where USB is concerned. In truth, in many tests, listeners and I have significantly preferred 5m cables to 1m varieties: so despite the fact that signal transmission down a wire is an analogue process – digital signal being just wide bandwidth, square waves – so-called digital signals can appear far less fussy than their analogue counterparts, possibly because of the high frequency content they contain...]

Ciekawe spostrzeżenia...kupię sobie kabelek 5 metrowy i zobaczymy.😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.