Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Silver 6g vs 7g ? Model 300 czy 500?


denon_hifi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

 

Posiadam Denon PMA 720 oraz Denon AVC-A1SR.

 

Mam mieszkanie z antresolą a więc otwarta przestrzeń jakieś 60-70m2.

 

Noszę się z zamiarem kupna Audio Silver 500 7 lub 6g. Warto dopłacać do 7g ?

 

A może zamiast tego kupić model 300 ? Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? 

 

Słucham z płyt, kaset, minidisc oraz gęstych plików MQA jak i zwykłych FLAC. 

 

Słyszałem kilkukrotnie jak grają no to po prostu jest coś pięknego. Słyszałem również u znajomego sprzęt 2 krotnie droższy ale silvery 500 6g bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie basem i delikatnością średnicy i wysokich tonów. Czy 7g zagrają lepiej czy bez sensu do nich dopłacać? 

 

Ciężko znaleźć jakieś polskie porównanie. 

 

Bardzo proszę o opinie i zdanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że na razie te kolumny nie zostaną wykorzystane zupełnie przy tym wzmacniaczu.

On będzie do wymiany prędzej niż później.

Do twojej kubatury zdecydowanie 500tki. One grają też lepiej.

Które znajdziesz różnica między nimi nie jest olbrzymia 

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2023 o 22:58, denon_hifi napisał:

i delikatnością średnicy i wysokich tonów.

Serio? Też mam MA i jak im pozwolić, źle dobierzesz elementy toru to potrafią wrzeszczeć i jazgotać głośniej niż nasze żony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA Silver 500

+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał podarować chętnie wzmacniacz przyjmę 😂

 

 Na serio tak wiem, źródło jest podstawą ja zdaje sobie sprawę z pewnych rzeczy aczkolwiek gdyby budżet był to miałbym już dawno kupiony. Mam jeszcze kilka wzmakow. Będę eksperymentował. Kupiłem jeszcze Panele ścienne akustyczne z wełny mineralnej. 

Gdyby zakup nieruchomości nie zjadł mi tak budżetu to bym miał w tej chwili wszystko. Ale chociaż kredytu nie muszę spłacać więc brak wzmaka na razie nie boli tak bardzo, niedoskonałości w brzmieniu nie to że muszę ale po prostu zaakceptuje. 

 

Kable do ich podłączenia kupiłem Monitor Audio PureFlow Silver. Po 3.5 metra. Będzie ok ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie musisz spłacać kredytu to i tak jesteś w prze zajebistej sytuacji.

To tylko kwestia czasu aż odłożysz na upragnione klocki.

🙂

Faktycznie monitor audio z źle dobrana elektronika może powodować zmęczenie jednak kiedy zrobi się to z przemyśleniem z odsłuchem to te kolumny odwdzięczą się naprawdę bardzo ładnym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę już nad zakupem Denona 1600 lub 2500. I chyba wybór padnie na ten drugi. 

Co w tym pma 720 jest nie tak, że wedle wielu on się nie nadaje? Lub AVC-A1SR ? 

Kiedyś raczej w tamtych latach gdy nie było innego sprzętu ludzie też kupowali i były też modele wysoko profesjonalnych kolumn ale jak rozumiem były bardziej skrojone pod ten sprzęt? Czy teraz produkuje się sprzęt o innej charakterystyce a owy wzmacniacz ma inną czy to jeszcze problem leży w innym miejscu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jak kupisz sobie model wyższy Denona nawet 1600 to zobaczysz jaka zaskakująca olbrzymia jest różnica.

Ja bym obstawiał za 2500.

720 to wzmacniacz zamulony o bardzo rozluźnionym sporym basie który w niektórych konfiguracjach potrafi po prostu dudnić. Miał przyjemną nasyconą i miłą średnicę dlatego był to wzmacniacz przez wielu wybierany.

Góra była małą rozdzielcza ale nie atakowała więc przyjemnie się go słuchało.

Zmień na 2500 to zobaczysz.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mam od wczoraj.

Już nawet na tym PMA 720 czy AVC-A1SR grają przecudnie. 

Bas faktycznie schodzi bardzo nisko.

Nawet na PMA 720 jest spora różnica.

Nagle słyszę jakąś gitrarę, jakieś plumknięcia czy inne efekty jakich nie było wcześniej kompletnie słychać.

Scena budowana jest tak, jakbym miał faktycznie przed sobą na środku scenę gdzie prosto do mnie artysta kieruje swój wokal. Stereo jest porządne, wyraźna separacja lewego i prawego kanału. Wszystko jest na swoim miejscu tak jak być powinno. Bez loudnesu i włączonej regulacji basu i wysokich szczęka mi opadła. Po włączeniu tylko i wyłącznie loudnes nie mogę tym dźwiękiem się nasycić. Zobaczymy jak przyjdzie nowy klocek jaki będzie efekt. A AVC-A1SR jest takie kopnięcie basu, że nie mogę wyjść z podziwu. I to wszystko bez subwoofera. 

 

Skoro taki efekt mam na tak miernych klockach to co będzie na PMA 1600 czy 2500 ? Aż się boję. 

Reasumując Monitor Audio to zestaw wart każdej wydanej złotówki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super się to czyta bo faktycznie widać że szczerze jesteś zadowolony z tego. A będzie tylko lepiej 🙂

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze chcąc dopytać o te waty.

Czy dla przykładu wzmacniacz Denon 1055R bo takim jeszcze dysponuję, mimo 15w mocy mniej ale posiada dwa osobne zasilania na każdy kanał czy on będzie w stanie zagrać lepiej niż posiadany obecnie PMA 720 ?

Ku sprostowaniu jeszcze. Mój ampli z denona a11sr mimo większej mocy nie był w stanie ich w ogóle poprawnie wysterować. Bo tam napisałem wcześniej, że pod niego podłączałem.

 

Na razie niespodziewany wydatek wyskoczył więc denonik musi poczekać nowy z kupnem. Mam tez okazję nabyć za 3 tyś Denona PMA 2000R, u znajomego gra również pod Monitor Audio model Silver 300 6G oraz pod Quadralami. Powiem szczerze gra to świetnie aż nadto. I w sumie za tego 2000R dał nie małe pieniądze jakieś 12-13 lat wstecz. Bo ma go od nowości ale kupił sobie chłopak właśnie 2500 i też czeka aż do niego paczka przyjdzie w przyszłym tygodniu.

 

Wracając do tematu moich Silverek no to szczerze powiedziawszy albo mi się wydaje albo w miarę co raz to większej liczby odsłuchy zaczynają grać co raz to lepiej. W Denonie obecnym 720 czuć wyraźną granicę gdzie ten wzmacniacz kończy swoje możliwości czyli około 45-50% jest dla niego max. Od tych wartości zaczynają pojawiać się zniekształcenia, musiałbym kręcić wysokie i basy aby pociągnął dalej ale to nie chodzi o głośność odsłuchu ale generalnie o to aby była przyjemność z tego odsłuchu i nie męczyć sprzętu oraz uszu, a sprzętu to wiadomo przede wszystkim. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same czyste waty to jedynie informacja jedna z wielu.

Ważna jest klasa zasilania, wydajność, amperaż no i efektywność kolumn ich impedancja.

I jest o tym kilka tematów chociażby tutaj na forum możesz poszukać.

I tak jak wspomniałeś na przykład ten model mimo że będzie 15 watów słabszy to jest bardzo duża szansa że on zagra na tych kolumnach po prostu lepiej.

Podłączysz xindak albo lampę w klasie A też słabsze ale zagrają lepiej. Dobitniej. 

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600 wystarczająco wysteruje MA Silver i będzie jeszcze w ch** zapasu mocowego z tego klocka. Trzeba uważać i ostrożnie kręcić gałką Volume. Bas jest potężny i słodka góra 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję nabyć od znajomego wzmacniacz Denon SA11 za niewielkie pieniądze jak na taki wzmacniacz. Moc potężna. Ale jak ma się to do jakości ? Czy taki PMA 2500 faktycznie zagra lepiej ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2023 o 15:35, denon_hifi napisał:

Mam okazję nabyć od znajomego wzmacniacz Denon SA11 za niewielkie pieniądze jak na taki wzmacniacz. Moc potężna. Ale jak ma się to do jakości ? Czy taki PMA 2500 faktycznie zagra lepiej ? 

Czemu faktycznie. 

Jeśli dobrze kojarzę to model SA 11 to jest ta sama klasa. Model 2500ne jest po prostu znacznie nowszy.

Może się mylę proszę wtedy o poprawę.

Wiadomo że tam parę rzeczy zostało pozmienianych jak na przykład zasilacze.

Ale moim zdaniem to wcale nie jest wyznacznik że nowy model zagra lepiej.

Dlatego pytanie skąd sformułowanie faktycznie?

Chyba że to był jakiś konstrukcyjnie nieudany model?

Skoro to kolega to pewnie ci pożyczy bez problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu myślałem, że jest to ogólnie lepszy model. 

Fakt, że SA11 to ta sama klasa ale moc na kanał większą co oczywiście nie musi oznaczać lepszej jakości. Dlatego po prostu pytam z ciekawości. Bo jakby nie było to wydatek spory no i jak już kupić to wiadomo warto aby był to bardzo przemyślany i precyzyjny zakup. Natomiast noszę się jeszcze z zamiarem adaptacji akustycznej pomieszczenia. 

Nie wiem też kompletnie jak te kolumny powinienem ustawić. Pomieszczenie jest bardzo nieregularne. Później podeślę model pomieszczenia gdzie znajdują się kolumny. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załącznikach przesyłam dwa rendery jak wygląda rozkład pomieszczenia.

 

Jak widać narożnik, i na wprost szafka ze sprzętem po bokach kolumny obok lewej kolumny duży drapak dla kotów taki prawie pod sam sufit i schody. Wszystko wiadomo model uproszczony. 

 

W salonie oraz tym przedsionku gdzie schody mam do sufitu 2.60m natomiast z miejscem jak się kończy narożnik a zaczyna drapak już jest antresola od wysokości 2.60 i tam już do sufitu po całej długości aż do kuchni mam 4.80m.

 

Co oprócz wiadomego wzmacniacza mogę dodać aby poprawić akustyke ? Na ścianach mam grube zasłony do okien. Po prawej stronie narożnika jak mam jedno okno, za narożnikiem drugie, potem okno balkonowe i dalej w kuchni też następne okno na samym końcu.

I jak widać ściana z praej strony narożnik idzie po skosie a za drapakiem jak widać ściana jest zaokrąglona tzn kąt. nie jest prosty tylko zaokrąglony róg. 

 

Chciałbym aby dźwięk był zrównoważony zwłaszcza w średnicy a bas nie buczał przy niektórych częstotliwościach. Przestrzeń jest duża. W kuchni wiadomo wszystko w zabudowanie, na środku jest wyspa z płytą indukcyjną oraz stołem w jadalni. Wszystko razem połączone. Pomieszczenie jest fajnie zagospodarowane, krzesła nie krzesła, hokery, barek, półki w ścianie na końcu kuchni w rogu. No ogólnie nie ma zbyt wiele takiej niezagospodarowanej przestrzeni. Na poczatku jak było pusto było okropne echo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

salon2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak to ja musiałem coś popsuć 🙂

 

ściana na której mam kolumny idzie też pod kątem w stosunku do narożnika. Lewy zaokrąglony bok jest wysunięty w stosunku do prawego o jakiś metę w przód. Zapomniałem to podać. Więc kolumny aby być prosto do narożnika muszą być obrócone o ile jakieś znaczenie to ma. 

 

Zauważyłem też, że niektóre płyty są kiepsko poddane masteringowi. Słuchałem płytkę Loreen Brał to była wypełniona srednicą. Puściłem teraz album Vanotek No Sleep i jest pięknie nagrana. Ale fakt używania loudness męczy bardziej niż się wydaje. 

 

Tez przeszkadza mi to, że prawa kolumna stoi w narożniku przez co bardziej dudni bas. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez denon_hifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem ci że masz prze ciekawe pomieszczenie. I obawiam się że bez korekcji dsp na poszczególnych kanałach to nigdy nie będzie grać tak jak powinno.

Bo odległość kolumn do siebie jesteś w stanie wyrównać ta ściana za kolumnami powiedzmy że byłaby jeszcze do zniwelowania poprzez mocne wysunięcie kolumn do przodu. 

Ale ta boczna co się schodzi do słuchacza. 

Kurde.

22 godziny temu, denon_hifi napisał:

Nie, po prostu myślałem, że jest to ogólnie lepszy model. 

Fakt, że SA11 to ta sama klasa ale moc na kanał większą co oczywiście nie musi oznaczać lepszej jakości

Ani moc ani wiek nie jest tu wyznacznikiem który będzie / jest lepszy. 

Parę rzeczy z biegiem lat się pozmieniało. Zasadnicze pytanie brzmiałoby jaki to ma wpływ na twój system.

Jeśli to sprzedaje kolega to ja bym go poprosił o możliwość wypożyczenia tego klocka do siebie. Jeśli grał by dla mnie okej to już nie szukałbym podmiany na nowszy model.

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie myślałem o korekcji DSP aczkolwiek póki co bez wymiany wzmacniacza nie ma po co się w to kompletnie bawić. Nie mniej nie wykluczone, że pewne częstotliwości wzmacniacz zaburza. Sam fakt, że loudness podbija tylko selektywnie pasmo 50Hz aż o 10dB i 10kHz o tyle samo. Działa po prostu na pałe i psuje wszystko.

Jestem po odsłuchu SA11 oraz PMA 2500 i ciężki wybór wydawało mi się na początku ale po niemal 8 godzinach odsłuchu kilku albumów był werdykt. SA11 ma większe uderzenie (moc znacznie większa) ale to już nie jest to, nie powiem bo na prawdę gra cudnie natomiast PMA2500 robi to z wyczuciem i kulturą. Zupełnie inaczej brzmi. Bardziej mi się podoba. Bas jest klarowny, miękki, w każdym paśmie słyszalny i nie buczy.

Kolumny ustawiłem bliżej środkowej szafki obydwie i odsunąłem od ściany o 60-70 cm jakoś i mniej więcej wyrównało się. Wzmacniacz na prawdę wiele zmienił chociaż aranżację akustyczną będę musiał wykonać. U kolegi zrobione jest to perfekcyjnie i dźwięk jest bardzo zbalansowany i jakby to powiedzieć, soczysty, nieprzetworzony przez otoczenie 🙂 tak bym to ujął. U mnie jednak różnica jest minimalna ale jednak wyraźnie odczuwalna. Przydałby się jakiś DSP, który miałby możliwość skalibrowania kolumn pod aktualne pomieszczenie. Miałem kiedyś monitory ADAM, one miały dedykowany soft do kalibracji. I szczerze robiło to świetną robotę.

 

Jeżeli chodzi o DSP co było by najlepszym wyborem ?
Na pewno jakiś dywanik z grubym włosiem byłby też pomocny 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez denon_hifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czyli to jest to o czym ci mówiłem to są wzmacniacze tej samej klasy zdecydowanie następcy jeden drugiego a ich różnica w dźwięku wynika po prostu z kolejnych lat pracy inżynierów użytych materiałów oraz chęci zmiany brzmienia. 

Ale to jest ta sama klasa. 

W dniu 2.02.2023 o 12:06, denon_hifi napisał:

Jeżeli chodzi o DSP co było by najlepszym wyborem ?
Na pewno jakiś dywanik z grubym włosiem byłby też pomocny 🙂

No to akustyka to jest inna sprawa. 

A jeśli chodzi o dsp to jeżeli chcesz zachować Denona czy to nowszy czy starszy model to mini dsp który pracował by u ciebie jako dac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś godnego polecenia za rozsądne pieniądze uda się znaleźć ?

Mam na mysli DSP.

Aranżacja akustyczna u mnie jest, że tak powiem inProgress...

Zamówione Panele 11cm grubości x10 oraz dyfuzor binarny ale to jeszcze musi być ciut przegryziony temat gdyż okna komplikują sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2023 o 15:35, denon_hifi napisał:

A coś godnego polecenia za rozsądne pieniądze uda się znaleźć ?

Mam na mysli DSP.

Aranżacja akustyczna u mnie jest, że tak powiem inProgress...

Zamówione Panele 11cm grubości x10 oraz dyfuzor binarny ale to jeszcze musi być ciut przegryziony temat gdyż okna komplikują sprawę.

Minidsp?

Kupujesz z tym od razu licencję na Dirac. I ma w sobie całkiem niezły DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę super sprawa ten mini dsp tylko prawdopodobnie będzie bolączka w rodzaju tego, że on skalibruje dźwięk do miejsca pomiaru, a przemieszczę się w inne kila metrów i będzie problem. Nie mniej lepszy taki sprzęt niż żadne. Chyba kupię najbardziej wypasioną wersję jaką mają dostępną.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Na tym polegają kalibracje.

Wiesz to też nie jest tak że miejsce oddalone pół metra od kalibrowanego da nagle inne o 180 stopni brzmienie.

No ale tak na tym polegają wszystkie kalibracje.

Te kinowe które umożliwiają pomiar punktowy w kilku miejscach uśredniają po prostu wynik.

Mając tego typu urządzenie możesz sobie robić przecież pomiary dla kilku miejsc i zobaczyć trzy krzywa jest faktycznie kompletnie inna. 

To nie jest tak że masz trzy kalibracje i kończy się licencja pamiętaj o tym:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Zamówiony DSP, będę informował o rezultatach. Na razie dałem tam gdzie siedzę 3 panele za siebie i 4-ty w rogu i poprawa jest spora. + po 2 za kolumny.  i po 3 dałem między okna dachowe. Od tej ścianki mowa przybierała postać dziwnego echa. 

 

Ogólnie chciałbym kupić do sypialni model 300. Czy jeszcze ktoś by polecił jakiś ciekawy model ? 

Może iść w monitory podstawkowe ? Sypialnia +/- 25m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tym wygluszaniem. Od pewnego momentu będzie gorzej. Ale wylapiesz to. 

To może wyższa linia gold 100?

Kefy serii R póki jescze są. 

Chodź one grają dużo spokojniej od MA.

Audiovector qr1 albo pmc gold

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.08.2023 o 09:08, MichałA napisał:

Jak z tym DSP. Czekam właśnie też na swoje Silver 500 i jestem ciekawy efektu ? Zmieniłeś w końcu wzmacniacz ? 

Dojechały? Jak wrazenia? Czy dsp jest potrzebny?

Pamiętaj że to dość indywidualna sprawa bo zależy bardzo od akustyki pomieszczenia którą każdy z nas ma inną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.