Skocz do zawartości
IGNORED

cayin ta35, amplifon wt30II, jolida 102


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Czy porównywał ktoś bezpośrednio te trzy wzmaczki? A może znacie chcociaż jeden z nich? Wszystkie 3 są w podobnej cenie ok 3500-4000pln. Proszę o opinie i info jakie kolumny były podłączone. pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jestem wiernie oddany Amplifonowi. Miałem WL36, WT30 a od trzech tygodni ciesze się nowym WT40. Odsyłam cię do tematów 1594 1611 1051

poczytaj trochę. Słuchałem kiedyś JOLIDY 102 niezły wzmacniacz ale dla mnie za słaby. Natomiast chińszczyznę uznaje tylko na tależu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki - jeżeli mówisz o chińszczyźnie to tylko przypomnę, że jolida....

Wątki poprzednie znam. Miałem okazję posłuchać cayina i jolidy. Nota bene słuchałem też pacohontas, którego tak "zjechałeś" w jakimś innym temacie. I moje obserwacje są takie:

cayin ta 35 niczym specjalnym się nie wyróżnił. ani przestrzeń, ani dynamika, ani oddanie szczególów. Po prostu grał i tyle... nawet nie był jakoś ciepły i przyjemny, żeby mi się go chciało słuchać. Słowem - raczej rozczarowanie.

pacohontasa słuchałem kilka razy. i muszę ci powiedzieć, że nie ważne co tam za badziewie Marków pakuje do środka ale dźwięk jest całkiem do rzeczy. Dobra przestrzeń ładnie uporządkowana, brak ociepleń średnicy, niezła dynamika. Słuchałem tego w Audioforte na Rejtana. Zniechęciłem się dopiero jak poznałem Markówa i zobaczyłem wpisy do książki pamiątkowej. A wszystkie tym samym pisaczkiem, a wszytkie podobniutkie. chyba ze 3 zeszyty...

jolide 102 słuchałem przez chwilkę - grała z najmniejszym monitorem Loth x:)

zrobiło to na mnei wrażenie i zastanawiam się nad zmianą swojego systemu (nad c350). Na pewno umówię się z panami na Rejtana na jeszcze jeden odsłuch i ewenteualnie pożyczę do domu. Na szczęście ten sklep jest "klient-friendly" więc nie ma z takimi rzeczami problemów.

Niestety nie słuchałem amplifona i nie mam porównania czy może warto poszukać i kupić tę polską konstrukcję.

Dlatego mam prośbę - może jest ktoś z okolic wawy kto ma amplifona i zechciałby się pochwalić. A drugie pytanie do wszystkich posiadaczy amplifona: z czym grają wasze lampki?

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój amplifon - WT30II - gra z Monitorami Audio 8i. Całkiem nieźle mu to wychodzi..;-) Jeśli kupisz ten wzmak (polecam, bo wart swojej ceny - porównywałem z wieloma innymi) musisz mu sprawić kolumny raczej o wysokiej efektywności, i lepiej z małymi głośnikami, niż dużymi membranami... Odwdzięczy Ci się za to świetną przestrzenią, dobrą przejrzystością i poprawnie kontrolowanym basem, który potrafi zejść całkiem nisko, choć siłą nie porazi...no i średnica, która po prostu czaruje...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MÓJ AMPLIFON (WT 30II) GRA Z CD NAD 541i ,A KOLUMNY TO TRIANGLE ANTAL XS- POPIERAM TO WSZYSTKO CO MÓWI KOLEGA POWYŻEJ,CHODZ MAMY INNE ZESTAWY GŁOSNIKOWE.WSPANIAŁA PRZESTRZEŃ,DYNAMIKA,STEREOFONIA ,BAS TAKZE MIMO RÓZNYCH OPINI SCHODZI CAŁKIEM NISKO ,A O ŚREDNICY JUZ NIEWSPOMNE,,CUDO'' -WZMAK WART SWOICH PIENIEDZY(OKOLICE 3-4 TYS)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość Pleszka do zelen

(Konto usunięte)

Ja tez jestem użytkownikiem kolumn Triangle Antal XS z lampą Jadis Orchestra Reference i od pewnego już czasu męczę się z doborem kabelków głośnikowych. Możesz zdradzić jakich Ty używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość ZELEN DO PLESZKA

(Konto usunięte)

KABLE TO CHYBA ODWIECZNY PROBLEM,DO TEJ PORY SLUCHALEM NA VDH CS 122,BYLO NIEZLE,TERAZ TESTUJE INNE ,OBECNIE JEST TO CORDIAL CLS260, PORAWIŁ SIE NIECO BAS.INTERKONEKT TO CAMBRIDGE AUDIO PACYFIC,TEZ DO WYMIANY(DOSTALEM GO WRAZ ZE WZMACNIACZEM)ZBYT DELIKATNY DO TEGO ZESTAWU.ZAUWAŻYŁEM MAŁE RÓZNICE W KABLACH(GŁOSNIKOWYCH) DO 500 ZL,POZNIEJ ROZNICA JESYT JUZ ZAUWAŻALNA .NAPISZ COS O SWOICH KABLACH,CZYM TO PODPIOŁES!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.