Skocz do zawartości
IGNORED

Rega Brio - kolumny do pokoju 15m2 w budżecie do 3-3.5tys.


tomikin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam bowers & wilkins 707 s3 lub 706 s3 - to już nie jest ten stary ostry  b&w . U mnie śmiga 707 co prawda S2 z rega brio 2017 że aż miło . W Top hi Fi można sprawdzić , wzmacniacz pod pachę (duży nie jest) i na odsłuch. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2023 o 19:19, Piotr Sonido napisał:

No właśnie ciekawe że zacząłeś od wyglądu. Może on spowodowal ta nadmierna ekstazę? 

Wygląd jest dla mnie ważny ale nie byłoby zachwytu gdyby nie było fajnego grania 🙂 Jak do tej pory R200 to mój faworyt, może nie jest najlepszy ale ma to coś co dało mi najwięcej zadowolenia i radości ze słuchania. 
 

W dniu 28.06.2023 o 13:37, gregory78 napisał:

Polecam bowers & wilkins 707 s3 lub 706 s3 - to już nie jest ten stary ostry  b&w . U mnie śmiga 707 co prawda S2 z rega brio 2017 że aż miło . W Top hi Fi można sprawdzić , wzmacniacz pod pachę (duży nie jest) i na odsłuch. 

Bowersy nigdy szczególnie nie przykuwały mojej uwagi ale spoglądnę na nie. Celowałbym w 706 tyle że cena mnie lekko odstrasza, wersja S3 prezentuje się całkiem ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2023 o 13:37, gregory78 napisał:

Polecam bowers & wilkins 707 s3 lub 706 s3 - to już nie jest ten stary ostry  b&w . U mnie śmiga 707 co prawda S2 z rega brio 2017 że aż miło . W Top hi Fi można sprawdzić , wzmacniacz pod pachę (duży nie jest) i na odsłuch. 

Aż tak może nie. Ale to są wciąż wyraźne kolumny w górnym zakresie

21 godzin temu, tomikin napisał:

Wygląd jest dla mnie ważny ale nie byłoby zachwytu gdyby nie było fajnego grania 🙂 Jak do tej pory R200 to mój faworyt, może nie jest najlepszy ale ma to coś co dało mi najwięcej zadowolenia i radości ze słuchania. 
 

Ok rozumiem. Mnie aż tak nie porwały. Ale to dlatego szukamy swojego brzmienia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2023 o 13:37, gregory78 napisał:

Polecam bowers & wilkins 707 s3 lub 706 s3 - to już nie jest ten stary ostry  b&w . U mnie śmiga 707 co prawda S2 z rega brio 2017 że aż miło . W Top hi Fi można sprawdzić , wzmacniacz pod pachę (duży nie jest) i na odsłuch. 

Dla mnie Bowers 707s3 są inne niż 706s3, które grają większym dźwiękiem, bardziej detalicznie, ale nachalnie, ostrzej, jakby bardziej chaotycznie, wyciągają z nagrania drobne szczegóły na pierwszy plan, 705 też, ale mniej mi to przeszkadza. 

R200 to inne granie, gładkie, spokojne, trochę bez charakteru, może dlatego tak je odbieram, bo więcej słuchałem Bowersów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie nazwał R200 spokojnymi i bez charakteru, są bardzo dynamiczne i przyjemne. Jednak nie mają aż tyle góry, co Bowersy, więc to stąd może wynikać nasza różnica odczuć 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób wbrew pozorom odbiera wyższe polki jako spokojniej grające. 

Nie są to dynaudio, ale grają bardziej "zachowawczo" niż niższe serie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Po małej przerwie wracam pomarudzić ☺️ Było trochę czasu, żeby pomyśleć na co się zdecydować i wychodzi na to, że w dalszym ciągu nie wiem 😄 

Niedawno udało mi się sprzedać swoje Dali i po jakimś tygodniu ciszy zamówiłem Dynaudio Emit 20. Na obecną chwilę to chyba właśnie je bym zostawił ale jedna sztuka ma przebarwienia na zawieszeniu membrany więc te pójdą na zwrot a poza tym to jeszcze nie jestem zdecydowany konkretnie.

Wiem tylko tyle, że albo Silvery 100 albo Emity 20 bo reszta testowanych wcześniej jak dla mnie ma za małe głośniki. Podobnych do 5 tys. nie znalazłem poza Lintonami od Wharfedale.

Do Emitów 20 przekonuje mnie to jak grają a jest to mega fajne, relaksujące i przyjemne granie i do tego z wykopem kiedy trzeba, wystarczy podgłośnić i dzieje się. 

Jest mocny, sprężysty bas, otwarta średnica z pięknymi wokalami, które mimo że znajdują się na lini kolumn to jednak ładnie wybrzmiewają do przodu, całkiem niezła góra choć ta mogłaby być nieco ostrzejsza i w sumie sam jestem zaskoczony, że takie granie mi podeszło bo szukałem czegoś bardziej energicznego jak Polk R200. Czasami brakuje trochę detali i żeby tego dźwięku było więcej jak z podłogówek ale ogólnie to całkiem ciekawe i muzykalne kolumienki.

Nie do końca podoba mi się ich wygląd, średni jest kolor orzech a zazwyczaj taki wybieram, gdyż nie chcę ani czarnego ani białego ale ten z kolei moim zdaniem wygląda najciekawiej bo jednolicie czarny front jest taki sobie. Od razu pomyślałem o Evoke 20, te są bardzo ładne ale na widok ceny spadłem z krzesła, dwa razy.

Myślę, że Silvery 100 7g wyglądają lepiej niż Emity 20, choć obudowa nie obfituje w designerskie smaczki to przynajmniej głośniki prezentują się znacznie ciekawiej a że granie też jest niczego sobie to wybór mam na prawdę trudny.

Póki co stanęło na Dynaudio Emit 20 vs MA Silver 100 7g.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silverów w orzechu nie mieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kw202 napisał:

Postawiłeś na nich kwiatki..... 

Powinieneś je częściej podlewać 😜

Właśnie wody nie żałowałem i chyba to je położyło albo muzyka im nie smakowała 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może je przelałeś wtedy gniją. Uważaj w takim razie na trzymanie tak kwiatków bo mi się zdarzyło przelać i woda wyleciała poza spodek i wtedy masz już po kolumnie w kwestii wyglądowej.

Faktycznie dynaudio to brzmienie łagodne nastawione na długi bardziej relaksacyjny odsłuch 

Silver da Ci to co szukałem po Polkach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido uważam, przy podlewaniu czy spryskiwaniu kwiatki zdejmuję z kolumn a doniczki są bez dziurek. Trudniej jest wtedy o roślinę zadbać ale jak coś nie pójdzie to się posadzi nową. Kolumny tak łatwo nie odrastają 😉

Spróbuję jeszcze Oberony 3, może tanie granie pociągnie temat 🤔

Co do Silverów 100 to troszkę mnie martwią opinie o nich w sieci, sporo osób jest nimi rozczarowanych a więcej pozytywnych wpisów jest o Emitach czy Oberonach właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tomikin napisał:

@Piotr Sonido uważam, przy podlewaniu czy spryskiwaniu kwiatki zdejmuję z kolumn a doniczki są bez dziurek. Trudniej jest wtedy o roślinę zadbać ale jak coś nie pójdzie to się posadzi nową. Kolumny tak łatwo nie odrastają 😉

Spróbuję jeszcze Oberony 3, może tanie granie pociągnie temat 🤔

Co do Silverów 100 to troszkę mnie martwią opinie o nich w sieci, sporo osób jest nimi rozczarowanych a więcej pozytywnych wpisów jest o Emitach czy Oberonach właśnie.

Ty opinie w sieci nie czytaj bo są podane przez producentów i firmy handlujące 😛

ty je sprawdź. Ile cię to kosztuje?

nie ma produktu który ma 100 procent pozytywnych opinii. A jak ma 80 to może być jak z serialem rings od power i IMDb 🙂 znasz?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Rings of Power nic mi nie mówił ale po zapoznaniu się to faktycznie gruba przeginka 😏

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w świecie audio aż takich wałków nie kręcą... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, tomikin napisał:

Temat Rings of Power nic mi nie mówił ale po zapoznaniu się to faktycznie gruba przeginka 😏

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w świecie audio aż takich wałków nie kręcą... 

Kręcą 

Nie tylko w swiecie audio.

14 godzin temu, Kw202 napisał:

Kręcą większe 😉

Nom 😞

takie mamy czasy. Teraz udanie opiniom. Testom. Recenzentom. Filmom. No niestety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach z Dali Oberon 3 mogę powiedzieć, że to całkiem niezłe granie jest jak za trochę ponad 2 tys. (po rabacie). Zaskoczyło mnie, że brzmią bardzo podobnie do Conceptów, niemal od razu po odpaleniu poczułem się jak w domu z dobrze mi znanym, takim jakby "przestrzennym stereo" 🙂

Jest trochę inna góra i jakby wyższy bas był bardziej zaznaczony. Sam bas jest też szybszy, w niektórych utworach potrafi być nieco twardy i krótki, przydałoby się wtedy więcej głębi ale z kolei jak się trafi na kawałek z mocnym i głębokim basem to w sumie taki będzie.
Z kolumn, które już przesłuchałem, to w Oberonach jest najmniej basu na środku pokoju za to przy samej ścianie zdecydowanie go nie brakuje a słuchając niedawno Emit 20 zapomniałem w ogóle o istnieniu tego zjawiska. 

Wygląd mi się podoba, cena też tylko, że to brzmienie jest za bardzo zbliżone do tego, które już znam i myślę, że Oberony zbyt szybko przestałyby mnie cieszyć po prostu. Niemniej jednak tanie granie daje radę w tym przypadku. 

Zastanawiałem się przez chwilę czy nie pójść w MA Bronze 100 ale jednak będę wybierał między Silverami 100 a Emitami 20, no chyba, że jest coś jeszcze ciekawego na rynku z wooferem 7 albo 8 cali do 4 / 5 tys. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomikin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skoro nie ma za bardzo opcji z większymi głośnikami to może na koniec przesłuchać jeszcze Klipscha RP600... 🤔 

@Piotr Sonido pisał wcześniej, że Oberony 3 odstają od Silverów 100 i tu się zgodzę a jak jest z tymi Klipschami Rp600m ll, tak samo odstają czy są znacznie bliżej niż Oberony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2023 o 12:32, tomikin napisał:

Zastanawiałem się przez chwilę czy nie pójść w MA Bronze 100 ale jednak będę wybierał między Silverami 100 a Emitami 20, no chyba, że jest coś jeszcze ciekawego na rynku z wooferem 7 albo 8 cali do 4 / 5 tys. ?

Dwa zgoła odmienne grania.vjedno ekspresyjne drugie to spokojne melodie.

6 godzin temu, tomikin napisał:

@Piotr Sonido pisał wcześniej, że Oberony 3 odstają od Silverów 100 i tu się zgodzę a jak jest z tymi Klipschami Rp600m ll, tak samo odstają czy są znacznie bliżej niż Oberony

Klipsch gra bliżej do Silver nic oberon i to zdecydowanie. 

Górny zakres jest jednak wyższy. Tuba potrafi byc ostra. W przypadku klipscha zaleca się ostrożniejszy dobór wzmacniacz. Bas z Silver ma większą rozdzielczość i zmienność. To podobne granie ale różnica na + Silver jest. Seria II jest obecnie piekielnie droga i zapewne dlatego została wzięta pod uwagę. Ale to nie jest pułap grania 5k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr, sporo mi rozjaśniłeś 🙂

To spróbuję pojechać z tym Klipschem. Brio ma w sumie łagodną górę więc powinna utemperować tubę, z Focalami nie było problemów na wysokich to i tutaj powinno być dobrze a reszta wyjdzie w graniu. 

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Seria II jest obecnie piekielnie droga i zapewne dlatego została wzięta pod uwagę. Ale to nie jest pułap grania 5k

I tutaj niestety muszę się z Tobą zgodzić, cena nowych Silverów psuje mi całą zabawkę.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomikin napisał:

To spróbuję pojechać z tym Klipschem.

Jeśli zależy Ci na jakości brzmienia to daruj sobie. Klipsche grają dopiero od serii Heresy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest prawda. Dodam jeszcze że wymagają odpowiedniego sparowania z wzmacniaczem.

Swego czasu byłem wielkim fanem klipsch palladium. Nie rozumiem dlaczego klipsch wycofuje się z fajnych modeli a tłucze te grające słabiej.

Podobnie z rf83

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnego do Silverów? Może być ciężko... Sprawdziłbym Vestia N1 od Focala oraz Pylon Ruby Monitor. Może też Audiovector QR1. Komplet powinien być u nas, więc zapraszam do kontaktu 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Q21 napisał:

Podobnego do Silverów? Może być ciężko...

Albo podobnego do Dynaudio Emit 20 z wyraźniejszą górą, bo to granie też mi podeszło. 

Vestię już miałem, QR1 i Ruby Monitor do przemyślenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomikin napisał:

To w takim razie co zamiast Klipscha warto byłoby sprawdzić?

ATC SCM7, Phonar Veritas M4 NEXT, Wharfedale Denton 85th, KEF LS50 Meta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo szukasz brzmienia Silver albo brzmienia dynaudio? I tego i tego albo połączenia tych dwóch to się tak nie da. To równie dobrze możesz odfiltrować wszystko tylko po kryterium cena. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzę jak to wygląda ale naprawdę ciężko mi się zdecydować. Jeśli przeanalizuje wszystkie za i przeciw to wychodzi mi, że najlepszą opcją są Silvery 100 i gdyby nie ich wysoka cena to temat możnaby było zamknąć.

Myślę, że na razie kupię coś na przeczekanie a kiedy Silvery potanieją to wtedy je wezmę.

Wysłałem do chłopaków z @Q21 zapytanie o Kefy Q350, Elac DBR62 i Triangle Borea BR03 i coś z tego wybiorę w oczekiwaniu na lepsze czasy. Innego rozwiązania na teraz za bardzo nie mam a w pokoju cisza... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś prostszej drogi czyli negocjować cenę Silver?

Powiem ci szczerze że obecnie praktyka o której mówisz czyli kupić coś na przeczekanie i dozbierać jest obecnie kompletnie nieopłacalna.

Serio weź to przemyśl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.