Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do małego pokoju - jaki do kolumn 5.1


dreq02
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tannoy mSub.

Zarówno do kina, jak i muzyki. Czasem da się ustrzelić w granicach 6 stówek, choć trzeba na to dużo szczęścia.

W dniu 4.12.2023 o 19:58, dreq02 napisał:

Na pewno w sposobie podłączenia 302a ma jedno wejście rca a 300a ma dwa wejścia rca

To żadna różnica, bo i tak korzysta się z jednego. To kolejne "wcielenia" prawie tego samego modelu. Do AT KD połączenie wyłącznie LFE- gdy takowego brak, filtr ustawia się na max częstotliwość, by jak najmniej ingerował w sygnał. Cięciem pasma zajmuje się AT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo dobry subwoofer także polecam ze swojej strony chociaż jest to konstrukcja już wiekowa dlatego warto ją odbierać osobiście albo znać sprzedawcę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam magnata 302a za 650 zł (jutro jadę) a ten Tannoy to chodzi o ten:  Tannoy MX-sub10 ?
Tylko ten Magnat schodzi do 16 hz (wg sepcyfikacji) a Tannoy od 35 hz. Dodatkowo nie ma bassreflexu. Nie słuchałem nigdy suba bez bass reflexu. Zawsze były z bass reflexm i tak mi się wydaje, że to lepsze. Ogólnie tych subów to ciężko znaleźć. Znalazłem jeden za 900 zł

Z drugiej strony musiałby miec nóżki aby nie zagrał z podłogą razem. Jednak na innym forum jak i w ogłoszeniu ktoś pisał, że zamknięta konstrukcja lepiej sprawdzi się przy stereo niż kinie domowym (głównie filmy i playstation). Boje się, że ich jest mało i będzie ciężko z naprawą. W innym ogłoszeniu ktoś pisał, że wymienił kondensatory i inne elementy. Nigdy nie wie co się kupi, chyba, że się rozbierze. Może i stare lepiej gra, ale miałem starszy wzmacniacz Onkyo i pioneer i ciągle były problemy bo coś się spaliło, coś trzeszczy itp. Więc starszych konstrukcji bym chciał chyba uniknąć. Szkoda, że nie da się porównać obok siebie tych subów

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat, Heco i inne niemieckie marki nie podają prawdziwych danych tylko z kosmosu, tam nie będzie nic słychać poniżej 20hz, poza łopotaniem membrany. Co do Tannoy, MX-sub miałem i do muzyki jest świetny, wygląda identycznie jak M-sub poza panelem wzmacniacza i inną okleiną. Zresztą w opisie masz nawet dokładniej wyjaśnione że to trochę lepsza i odmłodzona wersja Msub.

"Tannoy mX-SUB10 to o kilka lat młodsza, lekko odświeżona i nieco ulepszona funkcyjnie wersja cenionego modelu m-SUB10 (obudowa, woofer pozostały te same). W sekcji wzmacniacza dodano bardzo przydatny przełącznik limitera (on/off) - po włączeniu limiter ogranicza w razie konieczności głośność (niezależnie od ustawienia gałki potencjometru) do maksymalnego bezpiecznego poziomu, przez to subwoofer zawsze gra czysto i bez zniekształceń, nie ma niezpieczeństwa nadmiernego wychylenia membrany ani uszkodzenia głośnika. Subwoofer posiada także lepszej jakości terminale głośnikowe (zamiast sprężynkowych) a od spodu dodano gniazda na kolce."

 

Tannoy schodzi do 25hz bez problemu. Magnat zapewne będzie miał mocniejszy bas od 30hz w górę, im niżej tym zamknięty sub będzie uzyskiwał lekką przewagę. Mowa o mocy, bo w kwestii jakości dźwięku Tannoy będzie lepszy i to raczej zdecydowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy nie zejdzie ci tak nisko bo to konstrukcja zamknięta. Grasz szybciej bardziej zróżnicowanym basem lepiej radzi sobie w uniwersalnym zastosowaniu kina domowego i stereo. 

Magnat 302a czy poprzednie jego konstrukcje to modele typowo kinowe wolne ale grające głęboko z dość ciekawym i mocnym uderzeniem

Msub i mxsub to dwie inne konstrukcje aczkolwiek podobne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tannoy nie zejdzie ci tak nisko bo to konstrukcja zamknięta.

Zamknięta więc to właśnie lepiej dla zejścia, zamknięte generalnie schodzą niżej od bas reflex, trzeba tylko brać poprawkę w tym przypadku że Magnat to 12" a Tannoy 10". 

Msub i mxsub to dwie inne konstrukcje aczkolwiek podobne.

 

MX jest z nowszej linii ale o ile kolumny Tannoy MX różniły się od M to subwoofery są w 99% te same. Głośnik, obudowa, moc wzmacniacza - wszystko się zgadza. Gniazda na kolce, zaciski to żadna różnica. Jedyną istotną różnicą jest dodany ten limiter przeciw przesterowaniom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2023 o 12:07, don111 napisał:

Zamknięta więc to właśnie lepiej dla zejścia, zamknięte generalnie schodzą niżej od bas reflex, trzeba tylko brać poprawkę w tym przypadku że Magnat to 12" a Tannoy 10". 

Różnica jest też we wzmacniaczu. 

Generalnie porównując te dwie konstrukcje magnat zejdzie niżej. 

Czemu w takim razie generalnie suby do kina to suby BR?

Tak wiem że M i MX to jest to samo. Napisałem to też 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Różnica jest też we wzmacniaczu. 

Generalnie porównując te dwie konstrukcje magnat zejdzie niżej. 

Czemu w takim razie generalnie suby do kina to suby BR?

Tak wiem że M i MX to jest to samo. Napisałem to też 🙂

BR mają znacznie większe SPL ale niekoniecznie na samym dole, w BR charakterystyka SPL opada stromo poniżej częstotliwości BR a w zamkniętych łagodnie i stopniowo. 

Nie byłbym taki pewny że Magnat zejdzie niżej, na pewno walnie mocniej w zakresie 30-50hz, ale już np 24-25hz może być remisowo lub z przewagą Tannoya. Teoretyzuję teraz bo nie słyszałem Magnata, ale np taki Dali E-12F (12" bas reflex) nie gra nic, nawet cicho,  poniżej 26hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, don111 napisał:

BR mają znacznie większe SPL ale niekoniecznie na samym dole, w BR charakterystyka SPL opada stromo poniżej częstotliwości BR a w zamkniętych łagodnie i stopniowo. 

Nie byłbym taki pewny że Magnat zejdzie niżej, na pewno walnie mocniej w zakresie 30-50hz, ale już np 24-25hz może być remisowo lub z przewagą Tannoya. Teoretyzuję teraz bo nie słyszałem Magnata, ale np taki Dali E-12F (12" bas reflex) nie gra nic, nawet cicho,  poniżej 26hz

Tak na wiosnę mówiąc to nie jestem fanem tego subwoofera ani w kinie domowym ani w stereo

Cheers

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.