Skocz do zawartości
IGNORED

Transport plików (również gęstych) - malina z nakładką vs. konwertery vs... chińskie?


BeniaB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem na tym i na innych forach pytania dotyczące różnic w jakości transportu, pomiędzy konwerterami (np. Gustard u16, Singxer su-1, Stello u3, Musical Fidelity Link) i maliną z nakładkami (Digione/Signature, HiFiBerry Digi + pro itp); czasami polecane są takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jako że temat jest dość skomplikowany dla laików (w tym m. in. dla mnie) proponuję podzielić się tu z potencjalnie poszukującymi swoimi wrażeniami z perspektywy czasu. Sam chciałem dojść do jakichś wniosków ale przekopanie kilkuset stron watku o malinie to jednak ciężko a na podstawie doświadczeń userów można zrobić wstępną selekcję.

Może jakieś inne rozwiązania w podobnym budżecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BeniaB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, BeniaB napisał:

Jako że temat jest dość skomplikowany dla laików

Bo temat jest ogólnie skomplikowany. 😀 

Można książkę napisać, która i tak nie wyczerpie tematu. 

Każdy transport, konwerter gra inaczej. 

Na malinie można zbudować dobrze grający system, ale nie z tanimi, chińskimi wynalazkami jak to ze zdjęcia, przerabiałem. Nie taki dokładnie, ale coś e tym rodzaju. Jakość musi trochę kosztować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Bo temat jest ogólnie skomplikowany. 😀 

Można książkę napisać, która i tak nie wyczerpie tematu. 

Każdy transport, konwerter gra inaczej

Na malinie można zbudować dobrze grający system, ale nie z tanimi, chińskimi wynalazkami jak to ze zdjęcia, przerabiałem. Nie taki dokładnie, ale coś e tym rodzaju. Jakość musi trochę kosztować. 

Wydaje mi się, że temat nie tyle jest skomplikowany, co się go za bardzo komplikuje. CDki np. też można powiedzieć, że każdy gra inaczej ale są dobrze i słabo grające, choć z tych dobrych też każdy gra inaczej :) Podobnie pewnie z transportami, chociaż nie sądzę, żeby w tych budżetowych powiedzmy rozwiązaniach były aż takie różnice jak w przypadku CDków. 
Myślałem, że po prostu podzielą się tu osoby, które przerobiły kilka rozwiązań, jakiś konwerter, malinę z nakładką i załóżmy jakiś transport CD (jak ktoś sobie CDki zgrywał na dysk) i opiszą, że np. "Miałem  Gustarda u12, Pi4 ze stokowym zasilaczem + Hifiberry digi pro i lepiej zagrało mi -> ..." Elementy można wymieniać.

Został mi w pamięci wpis, chyba @Rucia1 na temat nakładek GigiOne i Hifiberry Digi + pro, że Hifiberry gra nieco ostrzej. I to jest jakiś konkret, zabrakło chyba tylko informacji  o zasilaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do audio (Volumio - Tidal, Qobuz) w zupełności wystarcza:

Raspberry Pi 2 model B 1GB (obecnie uzywany ok. 200 PLN)

spacer.png

nakładka - filtr zasilania (ok. 65 PLN)

spacer.png

Nakładka JustBoom Digi Hat (obecnie ok. 200 PLN)

spacer.png

Sygnał cyfrowy podawany jest do --> zewnętrznego daca --> wzmacniacz --> kolumny

I wszystko ! - taka moja Malina spełnia b. dobrze swoje zadanie - oczywiście pozostałe elementy systemu też muszą spełniać b. dobrze swoje zadania - bez tego nie będzie pełnej satysfakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2023 o 11:10, BeniaB napisał:

inne rozwiązania w podobnym budżecie?

Temat trochę nagminnie eksploatowany i często powtarzany.

Jak nie chce ci się czytać tematu Raspberry ,a dysponujesz przetwornikiem cyfrowo analogowym z dobrym wejściem usb (ew. konwerterem usb) polecam temat : Daphile 🙂

Na chwilę obecną najtańsze rozwiązanie z racji niskich kosztów zakupu maszyny ,na której system Daphile może pracować.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo inaczej. Określ budżet jakim dysponujesz na transport to będzie łatwiej coś doradzić i z jakim dacem to ma grać, bo to głównie od niego zależy co uzyskasz na końcu, oraz z jakiego wejścia w dacu chcesz korzystać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Albo inaczej. Określ budżet jakim dysponujesz na transport to będzie łatwiej coś doradzić i z jakim dacem to ma grać, bo to głównie od niego zależy co uzyskasz na końcu, oraz z jakiego wejścia w dacu chcesz korzystać. 

W szufladzie leży malina Pi4 1GB i zwykły zasilacz. Jeszcze nie wiem dokładnie jaki DAC będzie ale najprawdopodobniej coś z DIY, bo chcę popróbować różnych rozwiązań/kostek i pewnie wejście coax, bo na płytkach do DIY DAC takie najczęsciej są wejścia (chyba, że są jakieś moduły USB, np. XMOS czy Sabre, które dadzą porównywalnie dobrą jakość do rozwiązań coax ale to pewnie będzie zależało od rodzaju płytki czy bedzie można coś takiego zaimplementować; coś w stylu Amanero, nie jestem obeznany). Budżet - oczywiście tanio i dobrze :)  ale z naciskiem na dobrze. Jeżeli malina 4, z jakimś niedrogim zasilaczem liniowym i z np. HiFiberry digi pro zagra na poziomie Singxera su-1 to raczej kupię nakładkę za 200 zł zamiast konwertera. Ale jeżeli taki Singxer jest wyraźnie lepszy (pytanie na ile i w czym) to kupię taki konweter, do którego podepnę po USB Malinę. Raczej powyżej tych rozwiązań nie chciałbym budżetowo wychodzić, bo pewnie w przypadku mojego systemu nie ma sensu (wzmacniacz używany o wartości 3K i podobnie kolumny).

Chciałbym, żeby to było rozwiązanie uniwersalne, bo nie sądzę, żeby transporty "grały" jak CDki, że zmiana jednego na drugi wprowadza w torze jakieś nieakceptowalne zmiany (mogę zawsze to skorygować kablami IC, których mam w szufladzie kilka i w moim systemie słychać dość wyraźnie różnice). Transport powinien wg mojego wyobrażenia podawać poprawny, nie zakłócony sygnał cyfrowy. Miałem jakiś czas temu w miarę nowoczesny DAC (sprzedałem, bo nie do końca mi pasował a do tego w międzyczasie posmakowałem starszych kostek PCM1702/AD1865 i ten kierunek obrałem), do którego podłączałem malinę po USB i nie najgorszy transport DVD Pioneera po coax. Płyta CD z DVD brzmiała tak samo jak rip WAV tej płyty z dysku/maliny po USB. Podłączałem też, pożyczony klasyczny dedykowany transport CD za kilka tysięcy i było to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz liniowy do maliny to spory krok w przód.Usuwa z dźwięku nerwowość,oczyszcza tło itp.

Digi+pro jest dobre na początek ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i czasem lepiej od razu zapłacić więcej niż później dopłacać/przepłacać ( bo koniec końców wyjdzie w uj drożej wiem z doswiadczenia).

Może od razu uderzyc w I2SoverUSB i z niego wyciągnąć coax .Mialem digi+ pro , mam I2SoverUSB.Roznica bardzo duża.

Chcesz iść w DIY to będzie drogo.

Mnie to kosztowało że 2500-3000 i w cholerę roboty więc się zastanów.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Divide
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Divide napisał:

Zasilacz liniowy do maliny to spory krok w przód.Usuwa z dźwięku nerwowość,oczyszcza tło itp.

Digi+pro jest dobre na początek ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i czasem lepiej od razu zapłacić więcej niż później dopłacać/przepłacać ( bo koniec końców wyjdzie w uj drożej wiem z doswiadczenia).

Może od razu uderzyc w I2SoverUSB i z niego wyciągnąć coax .Mialem digi+ pro , mam I2SoverUSB.Roznica bardzo duża.

Chcesz iść w DIY to będzie drogo.

Mnie to kosztowało że 2500-3000 i w cholerę roboty więc się zastanów.

 

 

Co tu kosztuje 3 tys.? Rozumiem, ze w USB mógłbym się wpiąć z Pi4 i wyjść coaxem lub I2S do płytki DAC?

Chodzi o to?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, BeniaB napisał:

Co tu kosztuje 3 tys.? Rozumiem, ze w USB mógłbym się wpiąć z Pi4 i wyjść coaxem lub I2S do płytki DAC?

Chodzi o to?

 

Tak.Podłączsz przez USB i wyciągasz I2s , coax i optyk.

To kosztowało pieniądze i czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

In_1.jpg

In2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Divide
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli całe urządzenie. Fajne :) Czy u tego Bułgara można nadal kupować? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

A może ktoś ma do sprzedania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, BeniaB napisał:

Ok czyli całe urządzenie. Fajne 🙂 Czy u tego Bułgara można nadal kupować? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

A może ktoś ma do sprzedania?

Tak ale do ceny dolicz Wat i przesyłka DHL (pewnie koło stówki).No i trzeba poczekać jak nie ma na stanie.Ja czekałem około 2 tygodnie.

Ewentualnie zagadaj do gawrona .On też ma coś podobnego (nie tak rozbudowanego) ale coax też wyciągniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Divide napisał:

Tak ale do ceny dolicz Wat

To skąd to jedzie? Można się znajomymi posiłkować, bo to nie tylko VAT i DHL ale koszt zabezpieczenia celnego, na pewno więc więcej niż stówka... :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BeniaB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BeniaB napisał:

To skąd to jedzie? Można się znajomymi posiłkować, bo to nie tylko VAT i DHL ale koszt zabezpieczenia celnego, na pewno więc więcej niż stówka... 😕

Z Bułgarii .Bułgaria jest Unii  więc cła nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Divide napisał:
13 godzin temu, BeniaB napisał:

To skąd to jedzie? Można się znajomymi posiłkować, bo to nie tylko VAT i DHL ale koszt zabezpieczenia celnego, na pewno więc więcej niż stówka... 😕

Z Bułgarii .Bułgaria jest Unii  więc cła nie ma.

A może to Bułgar nie z Bułgarii? :) 

Na "zachodnich" forach o tym czytałem dobre rzeczy.
Miał ktoś do czynienia/porównywał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam.Porównywałem z digi+pro i amanero.Jest dużo lepszy i bardziej rozwojowy.

Oprócz ustawień pierdyliona trybów pracy przygotowane wyjścia na coax , optyk (po dodaniu płytki nadajnika) i I2S.Do tego przygotowane wejścia na zewnętrzne zegary i możliwość zasilania na trzy sposoby (z USB i zewnętrznych zasilaczy) .Ja zasilam stronę ,,brudną i czystą '' z sigmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Divide napisał:

Ja mam.Porównywałem z digi+pro i amanero.Jest dużo lepszy i bardziej rozwojowy.

Oprócz ustawień pierdyliona trybów pracy przygotowane wyjścia na coax , optyk (po dodaniu płytki nadajnika) i I2S.Do tego przygotowane wejścia na zewnętrzne zegary i możliwość zasilania na trzy sposoby (z USB i zewnętrznych zasilaczy) .Ja zasilam stronę ,,brudną i czystą '' z sigmy.

Sorki, zapomniałem wstawić linka do poprzedniego wpisu :)

Chodziło mi o to Waweio: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , że jest chwalone? Na diyaudio.com tak piszą, że lepsze od Amanero itp. ale mocno też chwalą tego Bułgara i piszą, że najlepszy. "Pierdyliona trybów" nie potrzebuję, tylko żebym mógł wejść z USB maliny i wyjść na płytkę DAC po Coax/BNC lub i2s.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.