Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki sufitowe jako Surround


LukaszMajster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, LukaszMajster napisał:

to jakieś zastosowanie dla nich musi być...

Rozumiem że na Synheizera nie ma budżetu ...

A może coś takiego ....

Ha27ffd4551bd4738ab659e1f8c600fb64.jpg_300x300.jpg.41e5dd6e36ae2a454217b8f632ea19b4.jpg

Skoro melomanem nie jesteś to takie rozwiązanie  też może się sprawdzić...Jednak o jakości nic nie można powiedzieć.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ewentualnie Dali Fazon .Dzięki szerokiemu polu krycia też fajnie by się nadał na sufit .On ma fajny system montażu. Na długim uchwycie .Można go uniwersalnie stosować

Umiejętne skierowanie na słuchacza może przynieść dobre efekty  jako surraund/ Atmos

 

Download.jpeg-1.jpg.961763e03cb2e23d62ef8e0f6f5b9bff.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze te wszystkie propozycje to przeciez surround grający z sufitu. Surroundy to głosniki dolnej warstwy i powinny grac na dole.. jakie ma znaczenie czy ktos jest melomanem, czy nie? Jesli nie jestem melomanem, to czy mogę sobie zamontowac centralny np z boku? Tez będzie słychac 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, brewka87 napisał:

Tylko ze te wszystkie propozycje to przeciez surround grający z sufitu. Surroundy to głosniki dolnej warstwy i powinny grac na dole.. jakie ma znaczenie czy ktos jest melomanem, czy nie? Jesli nie jestem melomanem, to czy mogę sobie zamontowac centralny np z boku? Tez będzie słychac 😆

Umówmy sie...Jak ktoś nie jest melomanem to mu takie odchyłki  w przekazie na pewno nie będą przeszkadzać ....a nie będzie to wyglądać jak tor do zjazdu slalomowego...Przecież to salon .Kolega ma rodzinę oprócz grania  to też musi jakoś  wyglądać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nie chodzi o montowanie wszystkich głosników na wysięgnikach. Zaproponowałem taki do sufitu, bo autor tematu napisał, ze głosniki na stojakach mogłby przewrócic pies albo dzieci. Wystarczy zamontowac na wysięgniku ten głosnik, który normalnie musiałby stac na stojaku. Ja przeciez na siłę nie mam zamiaru nikogo uszczęsliwiac. Podrzuciłem pomysł i link do uchwytu, bo załozyciel tematu napisał, ze szukał i nic nie znalazł, a skoro szukał tzn ze go ta koncepcja zaciekawiła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...👍

propozycji dostał wystarczająco...ma w czym wybierać Jak go coś zainteresuje to chyba się pochwali co wybrał, dlaczego i jaki efekt to dało....

Żona na pewno "pomoże " w wyborze 😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Gmow1977 said:

Żona na pewno "pomoże " w wyborze 😅

Czy zdanie zony w kazdej sprawie jest decydujące? 😆 pomarudzi trochę, moze będzie ją "bolec głowa" przez kilka dni i przejdzie. Niektóre zony są bardzo wyrozumiałe 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już zaczynacie mówić w moim języku 🙂
Głośnik Dali Fazon jest bardzo ciekawą opcją. Mocno go przemyślę. 
Wysięgnik tak, ale składany żeby go prawie nie było po złożeniu. np takie ramie składane na 2 części, które pod sufit składam i one sobie tam są w ciągu dnia. A przychodzi wieczór, niedźwiedź wychodzi z gawry, głośniki opadają i rozpoczyna się seans sezonu Gry o Tron w 4K Dolby Atmos...
Poszukam jeszcze jakiś wysięgników, bo pomysł generalnie jest dobry, tylko żebym znalazł produkt który spełni wygórowane chyba oczekiwania 🙂 Pewnie zastosowałbym tam wtedy Yamaha MusicCast 20, gdyż z aktualnym wzmacniaczem RC-V6a powinno się zgrać ładnie. Ale najpierw wysięgnik znaleźć trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , jak kabel głośnikowy będzie wsuwał się w czasie składania tego uchwytu ?

Napewno łatwo go wyciągnąć , ale złożyć może być już problem . Ma swoją sztywność . Po kilkudziesięciu ruchach można go łatwo uszkodzić

Masz możliwość postawienia za sofą długiej konsoli lub zbudowania ładnej ścianki na której postawisz ( zamontujesz) satelity ?

Może ozdobna ściana ażurowa , lamelki ? Jest mnóstwo rozwiązań 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z wysuwaniem głośnika z sufitu wydaje się świetne ale z czasem, to ciągłe wyciąganie i chowanie,. może stać się upierdliwe.

Chyba poszedł bym na kompromis i te dwa głośniki surround, dał pod sufitem. Dali Fazon wygląda dobrze.
Trochę będzie dźwięk uciekał z tyłu, do góry ale chyba mógł bym z tym żyć.

Większym problemem dla mnie jest brak symetrii z przodu.
Tego bym nie scierpiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz tych surround dać na tylną ścianę naprzeciw TV? Będą trochę z tyłu, ale kalibracja sobie z tym poradzi, a układ byłby symetryczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
11 godzin temu, LukaszMajster napisał:

Pierwszy i ostatni raz jak słyszałem prawdziwego Atmosa to był rok 2017 może... albo jeszcze dawniej, w salonie Denona w Krakowie. Pomimo iż byłem młody i wyglądałem jak lump, to Panowie zrobili mi świetną prezentację i zasiali ziarno, które po latach zakiełkowało.

Większego bełkotu nie słyszałem😆😆😆

Pozamiatałeś młody👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, headstar said:

A nie możesz tych surround dać na tylną ścianę naprzeciw TV? Będą trochę z tyłu, ale kalibracja sobie z tym poradzi, a układ byłby symetryczny.

Niestety tam jest okno. Na oknie nie powieszę.

 

13 hours ago, Vintageaudiofil said:

Większego bełkotu nie słyszałem😆😆😆

Pozamiatałeś młody👏

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli "stary", ale w sumie nie muszę 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No dobra, jako surround zastosowany został zestaw 2 głośników B&W CCM684. 
Przez pierwsze 2 dni testowałem nieświadomie w trybie Stereo. Muzyka pięknie rozbrzmiewała w całym domu praktycznie. Filmy... trochę zawiedziony byłem ze względu na brak odczuwalnego efektu surround. Po 2 dniach otworzyłem instrukcję obsługi Amplitunera, która powiedziała mi, jak włączyć tryb Dolby Surround 5.1 i przy oglądaniu SW Han Solo na Disney'u nastąpił opad szczeny. 
Gra cudownie. Nie jest to z pewnością 5.1 dla purystów bo tyły są na suficie, zrealizowane za pomocą sufitowych głośników kierunkowych, ale jest świetnie. Najśmieszniejsze było, przy jakiejś scenie jak żona zbaraniała i stojąc w kuchni szukała świni biegającej po podłodze, bo usłyszała chrumkanie dobiegające z filmu 🙂 
Atmosy mają dojechać w ciągu kilku dni. Wszystkie głośniki nabyłem w '
Top Hi-Fi & Video Design', Amplituner Onkyo jeszcze w fazie testów, czy będzie to TX-NR6100 czy TX-RX740 po prostu w internetach. Teraz cieszy ucho ten pierwszy, ale ten drugi podobno jeszcze lepszy- zobaczymy czy usłyszę wyraźną różnicę.
Proponowano mi Yamahę RX-V6a, ale miała dość irytujący problem z kanałem CEC w HDMI, powodujący randomowe wycinanie głosu w kanale TV. Za tyle pieniędzy powinna mnie cieszyć, a nie irytować więc oddałem niestety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak bez slalomu... 😅

Pewnie żona pomogła w podjęciu decyzji...🙂.

No nic tylko zostaje szukać świń biegających po podłodze 😉.Daj znać jak wsadzisz te atmosy.Jestem ciekaw jak to się " sklei "...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LukaszMajster napisał:

Wszystkie głośniki nabyłem w 'Top Hi-Fi & Video Design'

czyli parę ccm684 i coś jeszcze?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, Vintageaudiofil said:

😆😆😆 jeb…em ze świniami 

No prawda... wesoło było jak się zaczęła śmiać i przyznała dlaczego tak 🙂
 

20 hours ago, Top Hi-Fi & Video Design said:

czyli parę ccm684 i coś jeszcze?

Cały zestaw tj.
Front  B&W 606 S2
Centralka B&W HTM6 S2
Surround B&W CCM 684
Sub B&W ASW 608 (spokojnie daje rade i nie trzeba było 610)
Atmosy B&W CCM 382

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.