Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki sufitowe jako Surround


LukaszMajster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Szanownym forumowiczom,

Mam dylemat odnośnie wyboru głośników tylnych Surround do zestawu 5.1 (z opcją na Atmos). 
Szukam optymalnego dla mnie rozwiązania, gdzie jedyna opcją montażu głośników surround jest sufit. Chciałbym uzyskać możliwie jak najlepszy efekt pomimo faktu umieszczenia głośników na suficie i waham się pomiędzy 4ma róznymi rozwiązaniami. 
Głośniki sufitowe kątowe tj. 
  - Focal 300 ICA 6
  - Klipsch PRO-180RPC
Głośniki sufitowe LCR tj.
  - Focal 100 IC 5 LCR
Głośniki bipolarne tj.
  - Klipsch RP-500AS
Głośniki sufitowe efektowe
  - dowolny głośnik sufitowy efektowy np B&W CCM684

Dzwonie do dystrybutorów, jedni mówią w prawo, inni w lewo, pozostali w przód i w tył ciągną. Nie mogę wyciągnąć jednej wspólnej prawdy. 

Może ktoś mi napisać co z czym i do czego tak, abym mógł świadomie podjąć decyzję? Jeżeli macie swoje opinie (a na pewno macie) to zależy mi na jej uzasadnieniu.

Na froncie mam już B&W 608 S2, centralny też z tej serii ma się pojawić. Napędzane amplitunerem Yamaha RX-V6a

Pozdrawiam i dziękuje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LukaszMajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć jakiś rzut pomieszczenia, żebyśmy mogli zobaczyć umiejscowienie głośników względem miejsca odsłuchu. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LukaszMajster napisał:

do zestawu 5.1 (z opcją na Atmos). 

Dwa efektowe boczne zamontowane na ścianie na wysokości frontów, do Atmosa cztery sufitowe. Tak to widzę, ale bez rzutu pomieszczenia to sam wiesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LukaszMajster napisał:

Szukam optymalnego dla mnie rozwiązania, gdzie jedyna opcją montażu głośników surround jest sufit. Chciałbym uzyskać możliwie jak najlepszy efekt pomimo faktu umieszczenia głośników na suficie

Kolego ...Tak się nie da ....

Albo rybki albo akwarium 🙄

Czy jakoś tak ....

Jeśli mają to być głośniki w suficie pod atmos to nie będzie surraundów bo niby jak ?obok siebie ?

I jak to będzie grało.Odsyłam do PDF Dolby .Zaznajom się z ogólnymi zasadami pozycjonowania kanałów w kinie domowym .Bo tak to ci samochody po suficie będą jeździć...

No i fakt przyda się jakiś rzut pomieszczenia.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam rzut pomieszczenia, ale to z góry przegrana sprawa. Co innego mówi rzut, a co innego przedstawi rzeczywistość. Nie da się u mnie pogodzić wszystkiego niestety, tak, żeby było wszystko zgodnie ze sztuką. Nie ma ani ściany na której mógłbym powiesić głośnik sufitowy, ani nie ma możliwości postawienia kolumn w ciągach komunikacyjnych. Tzn możliwość zawsze jest, ale ważniejsze dla mnie jest nie przyklejanie głośnika do okna, oraz nie przewracanie kolumn w ciągach komunikacyjnych, niż posiadanie "podręcznikowego" Atmosa. 

Dlatego podjąłem decyzję o głośnikach Surround w suficie. Teraz tylko kwestia co to za głośniki mają być, żeby kompromis na który idę był jak najmniejszy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projekt kolumny podstawkowe.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Top Hi-Fi & Video Design said:

Ciężki temat, jeśli tak musi być to dałbym sufitowe kierunkowe: np B&W CCM 664 albo CCM 684 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rozumiem, że różnią się jedynie wielkością. Są to głośniki kierunkowe, czyli odpowiednik  Focal 300 ICA 6 oraz Klipsch PRO-180RPC - popraw mnie jeśli się mylę. Jak powinienem zatem obliczyć ich odległość od miejsca odsłuchowego przy założeniu, że sufit jest na wysokości 2,7m. Nie jestem w stanie sam sobie tego określić, gdyż nie są podane kąty nachylenia przetwornika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LukaszMajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , na stojakach za sofą nie przejdą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20230129_130730.jpg

IMG_20230129_130806.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dałbym sobie spokój z jakimkolwiek systemem innym niż soundbar. Totalny brak symetrii. Umiejscowienie przednich głośników fatalne biorąc pod uwagę miejsca odsłuchu (lewy fotel jeszcze jako tako ale prawy to tragedia). W jadalni jest ściana i na niej można powiesić głośniki surround. Lepiej mimo wszystko mieć je za plecami niż nad głową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, przmor said:

Chyba dałbym sobie spokój z jakimkolwiek systemem innym niż soundbar. Totalny brak symetrii. Umiejscowienie przednich głośników fatalne biorąc pod uwagę miejsca odsłuchu. W jadalni jest ściana i na niej można powiesić głośniki surround. Lepiej mimo wszystko mieć je za plecami niż nad głową.

W Jadalni ściana i okno. Nie da się.
Brak symetrii- 100% się zgadzam niestety.
Co do stojaków... mam średniej wielkości psa i 2 dzieci 5 i 8 lat. Przewracają dużo większe rzeczy na swojej drodze. To się nie uda. 
Soundbar... testowałem w salonie Samsung HW-Q990B, oraz Audio Pro A48 dzięki uprzejmości sklepu Top Hi-Fi & Video Design. Stereo z Audio Pro totalnie przebiło pseudo Atmosa z soundbara. Soundbar to taki trochę głośniejszy telewizor w mojej opinii po odsłuchu- a przynajmniej w moich warunkach domowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LukaszMajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LukaszMajster napisał:

Rozumiem, że różnią się jedynie wielkością. Są to głośniki kierunkowe, czyli odpowiednik  Focal 300 ICA 6 oraz Klipsch PRO-180RPC - popraw mnie jeśli się mylę. Jak powinienem zatem obliczyć ich odległość od miejsca odsłuchowego przy założeniu, że sufit jest na wysokości 2,7m. Nie jestem w stanie sam sobie tego określić, gdyż nie są podane kąty nachylenia przetwornika. 

tak, to są głośniki kierunkowe, co do umiejscowienia, no to tak żeby grały od tyłu, a nie z góry

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, przmor said:

Na ścianie w jadalni lewy surround w rogu a prawy surround przy oknie nie da rady?

Niestety. Ta część ściany zasłonięta jest roletą rzymską i firanami. A druga rzecz jest taka, że ten surround  Prawy który miałby być przy oknie byłby po złej stronie fotela Prawego, gdyż promieniowałby dźwiękiem z jego lewej a nie prawej strony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy foltel i tak ma wszystkie głośniki przednie po lewej stronie więc jakiekolwiek efekty przestrzenne będą zaburzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LukaszMajster napisał:

Załączam rzut pomieszczenia, ale to z góry przegrana sprawa. Co innego mówi rzut, a co innego przedstawi rzeczywistość. Nie da się u mnie pogodzić wszystkiego niestety, tak, żeby było wszystko zgodnie ze sztuką. Nie ma ani ściany na której mógłbym powiesić głośnik sufitowy, ani nie ma możliwości postawienia kolumn w ciągach komunikacyjnych. Tzn możliwość zawsze jest, ale ważniejsze dla mnie jest nie przyklejanie głośnika do okna, oraz nie przewracanie kolumn w ciągach komunikacyjnych, niż posiadanie "podręcznikowego" Atmosa. 

Nie da się... na siłę i byle jak...

Może dobrze Ci tu chłopaki radzą... jakiś soundbar z Atmosem Sennheiser Ambeo Soundbar Max?

 Da to jakiś efekt....za konkretne Pieniądze...Ludziska chwalą sobie ten sprzęt , tu na forum też.

A może  coś jak poniżej...może to jakoś zagra .

Z tym że prawa kolumna po prawej od kominka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, LukaszMajster said:

Szukam optymalnego dla mnie rozwiązania, gdzie jedyna opcją montażu głośników surround jest sufit.

Tak jak koledzy wyzej radzę odpuscic takie kombinowanie na siłę, aby tylko było. Głośniki surround mają swoje miejsce w przestrzeni i nie mozna ich wieszac byle gdzie. Zamontujesz byle jak, to uzyskasz bylejaki efekt. Symetria jest wazna w ustawieniu głosników. Niewielkie roznice w odległosci surroundów skoryguje autokalibracja ale pozycji głosników nie zmieni. Jesli nie mozesz postawic stojaków na podłodze, to podwies pod sufitem tak aby dzieci i pies nie mogły przewrócic. Mam na mysli jakies eleganckie wysięgniki z sufitu tylko takie długie np na metr. Cos jakby stojaki tylko zamiast od podłogi, to od sufitu. W suficie podwieszanym (jesli masz) poprowadzisz kable i będzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

F77321D3-9F55-40AF-93D0-BCC6EDBCE8A1.jpeg.9a8975621b815ea51a7c9cbfbc6b68f5.jpeg

czerwone front z centralnym( tv jak i centralny musiałbyś dać bliżej kominka. żółte to souround. atmos zapomnij, nie z kolumnami souround pod sufitem, zleje się dzwięk

takie uchwyty polecam do tylnych kolumn. Na czas oglądania mógłbyś wyciągać zawleczkę i opuszczać je na 160 cm od sufitu a normalnie na stałe w dzień 70 cm od sufitu, kolumny musiałbyś przykręcić od tyłu

https://allegro.pl/oferta/sufitowy-wieszak-tv-uchwyt-do-telewizora-regulacja-7625329596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o cos takiego mi chodzilo, z tym, ze ten uchwyt do tv jest przeznaczony na duzy udzwig. Do satelitek surround wystarczyloby cos delikatniejszego ale sama idea podwieszenia glosników do sufitu jest moim zdaniem dobrą opcją. Pies nie przewróci, a dorosły ominie, zeby nie uderzyc glową 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ale Chłop napisał że ma inny układ jak na rzucie.....

projektkolumnypodstawkowe.thumb.png.a48056e38388b7ba2a1f4178b4e0975b.png.8afb572456467506471ca47bfc09b41f.png

To też tak nie fajnie na środku kolumny z sufitu  wyciągać...🙄

Ten obrazek od Dolby   co wkleiłem z PDF a....w sumie czy jest ampituner który pozwoliłby na taki Setup?

Z Atmosem to tam chyba  tylko Sennheiser Ambeo  załatwi sprawę @Vintageaudiofil ty miałeś/masz  to chyba i co ....polecasz?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Z Atmosem to tam chyba  tylko Sennheiser Ambeo  załatwi sprawę @Vintageaudiofil ty miałeś/masz  to chyba i co ....polecasz?

 

Polecam, obecnie mam Yamahe 5600 z Atmos. Z tym że u mnie soundbar jest na środku pokoju i do lewej jak i prawej ściany mam idealny odstęp więc i efekty w szerz i za sobą są bardzo dobrze słyszalne, atmos też słychać ale tylko przy oryginalnie nagranych filmach( tylko 4K filmy tak mają 7.1.4 ) na z płyt blu ray poprzez upmix jest to słabe tz. coś tam słychać

U kolegi nic nie zagra dobrze, nawet stereo o kant du.. bo lewa wciśnięta w narożnik zaś prawa na środku pokoju… 

Niech sobie kupi aktywne kolumny, a za zaoszczędzone pieniądze niech kupi coś fajnego lub jakaś wycieczka bo z tego NIC nie będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

Niech sobie kupi aktywne kolumny, a za zaoszczędzone pieniądze niech kupi coś fajnego lub jakaś wycieczka bo z tego NIC nie będzie!

Eee tam Jak nie jest jakiś wykwintny  "Meloman" to przymròży oczy i jakoś mu to  zagra 😅 .Przecież nie można skazywać tak piękne  salonu na brak audio ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

Polecam wygospodarować jeden z pokoi na kino. Jedyne racjonalne wyjście. A o kinie w tragicznym salonie bym zapomniał.

Mam lepsze rozwiązanie, kupno JBL party box 1000 i sprawa załatwiona☺️ Dzieci się ucieszą bo będzie karaoke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , od czego ma się odbić dźwięk z sounbar w takim położeniu ? 

Z lewej strony od kawałka ściany , a z prawej ? 

Na tylu M2 ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Tofik01 napisał:

A , od czego ma się odbić dźwięk z sounbar w takim położeniu ? 

Z lewej strony od kawałka ściany , a z prawej ? 

Na tylu M2 ? 

Kolega napisał

7 godzin temu, LukaszMajster napisał:

Soundbar... testowałem w salonie Samsung HW-Q990B, oraz Audio Pro A48 dzięki uprzejmości sklepu Top Hi-Fi & Video Design. Stereo z Audio Pro totalnie przebiło pseudo Atmosa z soundbara. Soundbar to taki trochę głośniejszy telewizor w mojej opinii po odsłuchu- a przynajmniej w moich warunkach domowych

Także coś tam mu w ucho wpadło...Gwarancji nikt nie da....Pozostaje kupić i wypróbować .Ale taki Sennheiser Ambeo Soundbar Max to nie  zabawka ,to już konkretna maszyna .Ja bym na próbę wziął....jak jest taka opcja👍 Jak się nie sprawdzi to odda ...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Gmow1977 said:

Kolega napisał

Napisał własnie, ze 

17 hours ago, LukaszMajster said:

Soundbar... testowałem w salonie Samsung HW-Q990B, oraz Audio Pro A48 dzięki uprzejmości sklepu Top Hi-Fi & Video Design. Stereo z Audio Pro totalnie przebiło pseudo Atmosa z soundbara. Soundbar to taki trochę głośniejszy telewizor w mojej

Więc ja tu jakiegoś zachwytu nad soundbarem nie widzę 😉 a Audio Pro A48 to są podłogówki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, brewka87 napisał:

Więc ja tu jakiegoś zachwytu nad soundbarem nie widzę 😉 a Audio Pro A48 to są podłogówki...

Nigdzie nie napisałem ,że był zachwyt ....tylko ,że mu coś tam w ucho  wpadło...On sam wie najlepiej jakie  ma warunki  i jak mu taki soundbar czy te kolumny grają...  musi zadecydować /potestować.

Ja w tym salonie "grał " nie będę....😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie...
Trochę daleko idziecie z slalomami głową wokół głosników, likwidacją sypialni na rzecz pokoju kinowego czy rozbudową domu 🙂
Nie jestem melomanem, ale gadżeciażem. Pierwszy i ostatni raz jak słyszałem prawdziwego Atmosa to był rok 2017 może... albo jeszcze dawniej, w salonie Denona w Krakowie. Pomimo iż byłem młody i wyglądałem jak lump, to Panowie zrobili mi świetną prezentację i zasiali ziarno, które po latach zakiełkowało.
Nie oczekuje że zagra jak w amerykańskiej willi kolonialnej, bo nie mam ani tak wielkiego domu, ani takiego budżetu. Nie jestem też purystą w tej dziedzinie. Szkoda jedynie, że nie mogę odłuchać żadnego z tych głosników które zaproponowałem sam, bo byc może kompromis na który planowałem pójść nie byłby aż tak wielki. 

Szukałem wczoraj przez pół wieczoru teleskopowych wysięgników na głosniki surround do sufitu, czy takich składanych chociaż- żebym nie musiał slalomów głową robić, ale nie znalazłem. 
Zakup tych Bowersów o których wspomniał przedstawiciel Top Hi-Fi & Video Design mnie kusi, ale testowanie tego przyklejonego na taśmie dwustronnej do sufitu to też ryzykowna sprawa... Chyba że coś wymyśle jak to zrobić "bezpiecznie" dla sprzętu i otoczenia. Inna rzecz, to to że oprócz marketingowego bełkotu na ich temat nie ma napisane jakie jest ich zastosowanie. B&W to nie firma dla gadżeciaży tylko dla purystów właśnie. Skoro wprowadzili na rynek taki produkt jak głośniki kierunkowe (To samo zrobił Focal i Klipsch) to jakieś zastosowanie dla nich musi być...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, LukaszMajster said:

Szukałem wczoraj przez pół wieczoru teleskopowych wysięgników na głosniki surround do sufitu

A kto napisał, ze to muszą byc uchwyty do głosników? 😉

Tu masz regulowany uchwyt do kamery. Myslę, ze niewielkim nakładem pracy mozna go przystosowac do zamontowania niewielkiego głosnika. Estetycznie wykonany i nie tak toporny jak uchwyty dedykowane do telewizorów. Długosc tez pewnie mozna skrócic bo ten ma zakres regulacji od 100 do 200cm

Jest tez przepust na przewód

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.