Skocz do zawartości
IGNORED

JOHN COLTRANE Blue Train - historia płyty oraz przegląd cyfrowych reedycji


jacekm22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa wydania tego albumu na SACD  , Blue Note z 2003 i Analogue Production . Zachwalana przez Pana Pacułę wersja AP jest w porównaniu z tą Blue Note bardzo cicha z wycofaną perkusją . Chyba się już nie skuszę na tą najnowszą japońską wersję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacekm22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam doskonałe wznowienie „Blue Train” z serii Tone Poet. Ukazało się ono w trzech wersjach: 1LP mono, 2LP stereo i 2CD. Wersje 2LP i 2CD zawierają wartościowe odrzuty z sesji i nazwa sugeruje, że jest to kompletna sesja („The Complete Masters”). Całość jest pięknie wydana i brzmi doskonale. Dla mnie to jest „ultimate edition” tego albumu, który sam Coltrane wyjątkowo cenił.

Cytat z książeczki wydania z serii Tone Poet:

Blue Train was a recording that Coltrane, ever self-critical and modest, held in high regard. In 1960, while on tour with Miles Davis for the last time, a Swedish deejay asked Coltrane what he favoured from his catalogue and he immediately responded: “Oh, I like Blue Train myself. It’s a good band on there, you know. It was a good recording”.

Również Dave Liebman wyjątkowo ceni tę płytę: 

To Liebman, Blue Train’s value rests in “the compositions - so new and harmonically different from where others were at that time - and the idea that Coltrane was just getting into his so-called ‘sheets of sound’ phase in his own playing, really fast lines employing lots of 16th and 32nd notes.”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2023 o 11:07, Drizzt napisał:

Polecam doskonałe wznowienie „Blue Train” z serii Tone Poet. Ukazało się ono w trzech wersjach: 1LP mono, 2LP stereo i 2CD. Wersje 2LP i 2CD zawierają wartościowe odrzuty z sesji i nazwa sugeruje, że jest to kompletna sesja („The Complete Masters”). Całość jest pięknie wydana i brzmi doskonale. Dla mnie to jest „ultimate edition” tego albumu, który sam Coltrane wyjątkowo cenił.

Cytat z książeczki wydania z serii Tone Poet:

Blue Train was a recording that Coltrane, ever self-critical and modest, held in high regard. In 1960, while on tour with Miles Davis for the last time, a Swedish deejay asked Coltrane what he favoured from his catalogue and he immediately responded: “Oh, I like Blue Train myself. It’s a good band on there, you know. It was a good recording”.

Również Dave Liebman wyjątkowo ceni tę płytę: 

To Liebman, Blue Train’s value rests in “the compositions - so new and harmonically different from where others were at that time - and the idea that Coltrane was just getting into his so-called ‘sheets of sound’ phase in his own playing, really fast lines employing lots of 16th and 32nd notes.”

Mam oba wydania. Grają świetnie. Mam też 2008 Japan i przy nich gra tragicznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarło do mnie 2 płytowe CD wyd. Blue Note. The Complete Masters.

Mam już wydanie 1 płytowe. Lubię ten album ale się tak bardzo nie przysłuchiwałem. 

Teraz uważnie słuchając powiem, że mastering jest bez zarzutu.. Płyta z 2 płytowego wydania gra znakomicie.

A sama muzyka ? No wspaniała. 

Każdy kto miałby jakieś wątpliwości dotyczące Johna Coltrane'a powinien posłuchać tego albumu. 

Oczywiście Trane gra wspaniałe ale na tej płycie po prostu wszyscy grają wspaniale. 

Niesamowity Paul Chambers. Lee Morgan brak słów.

No wszyscy absolutnie są genialni. Perkusista, pianista ( dyskretny). 

Płyta cudo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech W
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.