Skocz do zawartości
IGNORED

DCD-1700NE


77Mariusz77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Rafaello_666 napisał:

Jakkolwiek, to jeszcze pieśń przyszłości. W kasie pusto. Na razie, mam zamiar cieszyć się DCD-1700, o ile Q21 mi jutro wyśle. Na co liczę. 😉

No nie. To na spokojnie to przemyślę, jak budżet pozwoli na kolejne zakupy. Na razie zostaje mi ten "okropny" AVC-X4800... 😁

I nie jest okropny to bardzo fajny amplituner jednak właśnie amplituner kina domowego.

W stereo będzie lepiej jeżeli wybierzesz wzmacniacz więc czasem o tym pomyśl ale na razie ciesz się tym co masz spokojnie 🙂

Pośpiech nie jest dobrym doradcą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

I nie jest okropny to bardzo fajny amplituner jednak właśnie amplituner kina domowego.

W stereo będzie lepiej jeżeli wybierzesz wzmacniacz więc czasem o tym pomyśl ale na razie ciesz się tym co masz spokojnie 🙂

Pośpiech nie jest dobrym doradcą

Ja się cieszę. To był taki żarcik, ponieważ mam wrażenie, że "amplituner", czy też "wzmacniacz wielokanałowy", wywołuje u niektórych reakcję alergiczną. Powiem szczerze, że słuchałem już kilku sprzętów na odsłuchach i moim skromnym zdaniem, dobry amplituner/czy też wzmacniacz wielokanałowy (bo nie ma to już wbudowanego radia), nie ustępował w odsłuchu wzmacniaczowi stereo.

Z mojego AVC raczej nie zrezygnuję, ani nie zamienię go na wzmacniacz stereo. Mam określone warunki mieszkaniowe, w których ten sprzęt, razem z muzyką musi się jakoś odnaleźć. Lubię też pooglądać sobie koncert, czy film w DTS. Nie mogę sobie pozwolić na budowanie kilku systemów, czy też ustawieniu sprzętowej piramidy. Stąd, wybrałem sprzęt Denona, który, cokolwiek by nie mówili krytycy, zbiera dobre opinie za swoje umiejętności w stereo. Jest to jakiś kompromis. Pewnie, w miarę możliwości, rozszerzę system o wzmacniacz stereo, ale tylko taki, który będzie mi współpracował ze wzmacniaczem wielokanałowym, jako przedwzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Rafaello_666 napisał:

Ja się cieszę. To był taki żarcik, ponieważ mam wrażenie, że "amplituner", czy też "wzmacniacz wielokanałowy", wywołuje u niektórych reakcję alergiczną. Powiem szczerze, że słuchałem już kilku sprzętów na odsłuchach i moim skromnym zdaniem, dobry amplituner/czy też wzmacniacz wielokanałowy (bo nie ma to już wbudowanego radia), nie ustępował w odsłuchu wzmacniaczowi stereo.

Z mojego AVC raczej nie zrezygnuję, ani nie zamienię go na wzmacniacz stereo. Mam określone warunki mieszkaniowe, w których ten sprzęt, razem z muzyką musi się jakoś odnaleźć. Lubię też pooglądać sobie koncert, czy film w DTS. Nie mogę sobie pozwolić na budowanie kilku systemów, czy też ustawieniu sprzętowej piramidy. Stąd, wybrałem sprzęt Denona, który, cokolwiek by nie mówili krytycy, zbiera dobre opinie za swoje umiejętności w stereo. Jest to jakiś kompromis. Pewnie, w miarę możliwości, rozszerzę system o wzmacniacz stereo, ale tylko taki, który będzie mi współpracował ze wzmacniaczem wielokanałowym, jako przedwzmacniacz.

Z kina nie ma co rezygnować ! Ja jestem fanem. Na mnie nie działa to ani alergicznie ani jak płachta na byka. Jak ktoś słucha stereo z amplitunera i jest tego świadom i tak mu się podoba to git. Brzdrynk w szklaneczkę 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Z kina nie ma co rezygnować ! Ja jestem fanem. Na mnie nie działa to ani alergicznie ani jak płachta na byka. Jak ktoś słucha stereo z amplitunera i jest tego świadom i tak mu się podoba to git. Brzdrynk w szklaneczkę 🙂

Być może doznam za jakiś czas jakiegoś stereo olśnienia. Miałem już kilka wzmacniaczy stereo. Oczywiście, klasy raczej budżetowej, bo takie były finanse, i po przesiadce na pierwszy amplituner Denona, bodajże AVR-2106, niczego mi nie brakowało. Oczywiście, może to wynikać z wielu czynników, w tym mojej ignorancji, lub też reszty posiadanego sprzętu.  Pewnie o tym wzmacniaczu stereo jeszcze pomyślę, jak podreperuję budżet po ostatnich wydatkach. Na razie oczekuję na przybycie tematu niniejszego wątku, czyli DCD-1700, którym mam zamiar cieszyć się jutrzejszego wieczoru 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że korzystając z Dirac w tym amplitunerze możesz kreować brzmienie.  

Będziesz zadowolony z tego amplitunera. 

Mam ten i miałem poprzedni model i uważam, że Dirac robi naprawdę fajną robotę , a możliwość podłączenia czterech sub-ów i ich kalibracja to mistrzostwo świata 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, 77Mariusz77 napisał:

Pamiętaj, że korzystając z Dirac w tym amplitunerze możesz kreować brzmienie.  

Będziesz zadowolony z tego amplitunera. 

Mam ten i miałem poprzedni model i uważam, że Dirac robi naprawdę fajną robotę , a możliwość podłączenia czterech sub-ów i ich kalibracja to mistrzostwo świata 😉

 

Diraca musiałbym dopiero nabyć. Widzę, że koszt pełnego pakietu, to ok. 350 dolców i jeśli dobrze czytam, to trzeba jeszcze dołożyć do mikrofonu. Do przemyślenia za jakiś czas. Z racji warunków lokalowych raczej nie będę rozszerzał ilości subów. Myślę, że prędzej dołożę ten wzmacniacz stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, max720 napisał:

Zadbaj o akustykę. I nie trzeba Dirac -a

Nie mam tu wielkiego wyboru. Lokalizację kolumn wymusza układ pokoju. Zrobiłem, co się dało, żeby przynajmniej fronty stały sensownie. Pokój ma ok. 20 m2 i stoi w nim spora kanapa, oraz parę innych mebli. Pokoju, stricte do słuchania muzyki, raczej mieć nie będę, chyba, że chatę zmienię. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Rafaello_666 napisał:

Być może doznam za jakiś czas jakiegoś stereo olśnienia. Miałem już kilka wzmacniaczy stereo. Oczywiście, klasy raczej budżetowej, bo takie były finanse, i po przesiadce na pierwszy amplituner Denona, bodajże AVR-2106, niczego mi nie brakowało. Oczywiście, może to wynikać z wielu czynników, w tym mojej ignorancji, lub też reszty posiadanego sprzętu.  Pewnie o tym wzmacniaczu stereo jeszcze pomyślę, jak podreperuję budżet po ostatnich wydatkach. Na razie oczekuję na przybycie tematu niniejszego wątku, czyli DCD-1700, którym mam zamiar cieszyć się jutrzejszego wieczoru 🙂

No to jeżeli już masz takie doświadczenia to nie przesiądziesz się na stereo. Ja miałem zawsze jedno i drugie i tak się trochę nabierałem na to a prawda była taka że stereo grało w tle a faktycznie na kino domowe to się skupiałem.

17 godzin temu, Rafaello_666 napisał:

Diraca musiałbym dopiero nabyć. Widzę, że koszt pełnego pakietu, to ok. 350 dolców i jeśli dobrze czytam, to trzeba jeszcze dołożyć do mikrofonu. Do przemyślenia za jakiś czas. Z racji warunków lokalowych raczej nie będę rozszerzał ilości subów. Myślę, że prędzej dołożę ten wzmacniacz stereo. 

Ale właśnie wzmacniacz albo końcówka to i tak jest dobry pomysł bo poprawisz także brzmienie kinowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na gorąco. DCD-1700NE zagrał bardzo przyjemnie. W porównaniu do poprzedniego, jest więcej góry i dół jakby niższy. Co ciekawe, góra jest bardziej wyraźna, ale jakby mniej natarczywa. Po prostu ładniejsza. Bas też wydaje się być lepiej kontrolowany. Dźwięk sprawia też wrażenie bogatszego w detale, i to w każdym zakresie. Np. gitara basowa, w ostrym rocku jest lepiej słyszalna, jako instrument, a nie jako odczucie basu. Nie umiem tego lepiej opisać. Prezencja na półce, też zyskała. Ja zaś czuję zadowolenie przy piątku 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2024 o 18:37, Rafaello_666 napisał:

Tak na gorąco. DCD-1700NE zagrał bardzo przyjemnie. W porównaniu do poprzedniego, jest więcej góry i dół jakby niższy. Co ciekawe, góra jest bardziej wyraźna, ale jakby mniej natarczywa. Po prostu ładniejsza. Bas też wydaje się być lepiej kontrolowany. Dźwięk sprawia też wrażenie bogatszego w detale, i to w każdym zakresie. Np. gitara basowa, w ostrym rocku jest lepiej słyszalna, jako instrument, a nie jako odczucie basu. Nie umiem tego lepiej opisać. Prezencja na półce, też zyskała. Ja zaś czuję zadowolenie przy piątku 🙂

Podłączyłeś go analogowo czy cyfrowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, muda44 napisał:

Podłączyłeś go analogowo czy cyfrowo?

Podłączyłem analogowo. Nie porównywałem też, czy jest różnica w brzmieniu. Nie mam optyka, innego niż marketowy, więc w ciemno podłączyłem przez analog. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Rafaello_666 napisał:

Podłączyłem analogowo. Nie porównywałem też, czy jest różnica w brzmieniu. Nie mam optyka, innego niż marketowy, więc w ciemno podłączyłem przez analog. 

To spróbuj też na tym tanim mając na uwadze że ten VDH będzie miał wszystko lepsze. Wyraźniejsze, lepsza precyzja, kontury, czystość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, muda44 napisał:

To spróbuj też na tym tanim mając na uwadze że ten VDH będzie miał wszystko lepsze. Wyraźniejsze, lepsza precyzja, kontury, czystość.

Może spróbuję, przy jakiejś sensownej okazji. Mam ten sprzęt zapakowany w bardzo dużą i ciężką szafkę. Dostęp do okablowania wiąże się z odsuwaniem wszystkiego. Porównywałem kiedyś poprzedni odtwarzacz, który miał opcje analogową, optyczną i HDMI. Ciężko było mi cokolwiek usłyszeć. Może, poza minimalnie większą (subiektywnie) zawartością basu w przekazie analogowym. Zważywszy, że po analogu miałem podpięte interkonektem Monster Cable, tak zostawiłem. Teraz mam odtwarzacz podpięty kabelkiem Melodika Purple Rain. To też dość budżetowe rozwiązanie, ale porównywałem z posiadanym wcześniej Monsterem, i tanim kabelkiem z Media Markt. Na ta chwilę, kiedy to sprawdzałem, kabel Melodiki wydawał mi się najprzyjemniejszy w odbiorze, ale gdybym miał zgadywać w ślepym teście, to nie postawił bym na to dobrej flaszki 😉 Może ten fioletowy kolor zagrał lepiej, a może rzeczywiście kabel...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafaello_666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rafaello_666 napisał:

Może spróbuję, przy jakiejś sensownej okazji. Mam ten sprzęt zapakowany w bardzo dużą i ciężką szafkę i dostęp do okablowania wiąże się z odsuwaniem wszystkiego. Porównywałem kiedyś poprzedni odtwarzacz, który miał opcje analogową, optyczną i HDMI. Ciężko było mi cokolwiek usłyszeć. Może, poza minimalnie większą (subiektywnie) zawartością basu w przekazie analogowym. Zważywszy, że po analogu miałem podpięte interkonektem Monster Cable, tak zostawiłem. Teraz mam odtwarzacz podpięty kabelkiem Melodika Purple Rain. To też dość budżetowe rozwiązanie, ale porównywałem z posiadanym wcześniej Monsterem, i tanim kabelkiem z Media Markt. Na ta chwilę, kiedy to sprawdzałem, kabel Melodiki wydawał mi się najprzyjemniejszy w odbiorze, ale gdybym miał zgadywać w ślepym teście, to nie postawił bym na to dobrej flaszki 😉 Może ten fioletowy kolor zagrał lepiej, a może rzeczywiście kabel...

Niestety bardzo dobre kable RCA kosztują od kilku tysięcy w górę. I te robią wyraźną różnicę w stosunku do tych tanich więc nie ma się co dziwić z niewielkich różnic między różnymi, tanimi kablami. Dlatego poleciłem tego VDH bo sam w salonie mam ampli Denona z DCD-1700NE tak połączony 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, muda44 napisał:

Niestety bardzo dobre kable RCA kosztują od kilku tysięcy w górę. I te robią wyraźną różnicę w stosunku do tych tanich więc nie ma się co dziwić z niewielkich różnic między różnymi, tanimi kablami. Dlatego poleciłem tego VDH bo sam w salonie mam ampli Denona z DCD-1700NE tak połączony 😉 

Jakkolwiek, musiałbym tego optyka dokupić. Niby nie jest to majątek, ale na mojej liście jest masa płyt, myjka do winyli i wyjazdy na parę koncertów. A budżet nie rozciągnie się w nieskończoność. 🤣 Mam to w pamięci i jak nadarzy się okazja żeby pożyczyć taki kabelek to podepnę. Tutaj test może być dość wygodny, bo mogę podpiąć obydwa jednocześnie i przyporządkować optyka do innego wejścia. Miałbym wtedy porównanie w czasie rzeczywistym. Pomyślę o tym.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.