Skocz do zawartości
IGNORED

Platforma pod bass shaker'y, plan, realizacja, konfiguracja, podzielcie się swoim doświadczeniem/konstrukcjami


Jay22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie próźnowałeś👍Super  to wygląda 😁

Moźe w   miejscach słabego styku stelarzy foteli ze sklejką wartałoby się pokusić o jakiś filc, ewentualnie piankę pod stelarze rygipsowe....Żeby to nie kwiczało jak zacznie  wibrować...🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 😁 byłem trochę zabiegany, ale w wolnej chwili starałem się zająć projektem, może idealnie nie jest, ale na tyle idę dałem radę, to tak właśnie wygląda.

Jeszcze dużo pracy przede mną (w wyobraźni szło zdecydowanie szybciej 😅) i oczywiście zaopatrzyłem się w taśmę/piankę do izolacji akustycznej, żeby wyciszyć punkty styku (fotel) stelaż-sklejka.

Teraz rozważam jeszcze, gdzie dać ew. jakieś uszczelki, żeby później tego nie demontować, bo trochę to mało poręczne...

+ szukam czegoś pod same wibroizolatory, żeby nie brzęczało nic w miejscach styku wibroizolator-podłoga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jay22 napisał:

żeby nie brzęczało nic w miejscach styku wibroizolator-podłoga.

Załatw tę gumę pod pralkę z marketu budowlanego ...Potnij na kwadraty 10x10 i daj pod każdy wibroizolator... Powinno skutecznie odizolować od podłogi 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i przy okazji zabezpieczy podłogę od porysowania. Takie wibracje zapewne są destrukcyjne dla paneli podłogowych albo parkietu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wracam po krótkich wakacjach do tematu, platforma leży już podłączona na podłodze (na podkładkach gumowych) ale zanim dokręcę do niej moduły kanapy, chcę wytestować, czy shaker'y wzbudzają się, tutaj robię się bardziej zielony w temacie, bo...

Obecnie Dynacord jest podłączony (chyba tu powinien pójść sygnał) ze złącz SUB'a SVS PB4000 XLR, złącza SpeakON z Dynacord'a zasilają shaker'y. Natomiast co do samych ustawień zaczyna się dla mnie magia, podłączyłem wstępnie, żeby zobaczyć, czy cokolwiek się dzieje i nic...

Miał ktoś styczność z tym sprzętem i/lub wie jak powinno wyglądać ustawienie tego, przynajmniej wstępne? 

Czy orientuje się ktoś, czy mój SUB przepuszcza sygnał 1:1 dalej ze złącz XLR? czy błądzę w temacie?

Dzięki za wszelką pomoc w temacie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jay22 napisał:

Wracam po krótkich wakacjach do tematu, platforma leży już podłączona na podłodze (na podkładkach gumowych) ale zanim dokręcę do niej moduły kanapy, chcę wytestować, czy shaker'y wzbudzają się, tutaj robię się bardziej zielony w temacie, bo...

Obecnie Dynacord jest podłączony (chyba tu powinien pójść sygnał) ze złącz SUB'a SVS PB4000 XLR, złącza SpeakON z Dynacord'a zasilają shaker'y. Natomiast co do samych ustawień zaczyna się dla mnie magia, podłączyłem wstępnie, żeby zobaczyć, czy cokolwiek się dzieje i nic...

Miał ktoś styczność z tym sprzętem i/lub wie jak powinno wyglądać ustawienie tego, przynajmniej wstępne? 

Czy orientuje się ktoś, czy mój SUB przepuszcza sygnał 1:1 dalej ze złącz XLR? czy błądzę w temacie?

Dzięki za wszelką pomoc w temacie 😉

Dlaczego chcesz wyjść sygnałem z suba? Nie łatwiej wyprowadzić bezpośrednio z amplitunera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby łatwiej, ale mam dwa kable XLR dobrej jakości, a w SUB'ie są te złącza, więc zastanawiałem się, czy tego nie wykorzystać, obecnie walczę z konfiguracją wstępną... powiem szczerze, że łatwiej póki co było złożyć platformę, niż podłączyć do samego wzmacniacza i skonfigurować... 

Posiadam dwa wyjścia SUB w amplitunerze, tylko nie wiem jeszcze jak je widzi sam sprzęt, czy będzie wymagana konfiguracja osobno na drugi SUB, czy użyć jednak rozdzielacza RCA Y i z niego wyjść na kanał A i B w Dynacord'zie, bo chyba tak to ma wyglądać

Im dłużej siedzę nad tym, tym jestem bardziej zmęczony…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jay22 napisał:

Niby łatwiej, ale mam dwa kable XLR dobrej jakości, a w SUB'ie są te złącza, więc zastanawiałem się, czy tego nie wykorzystać, obecnie walczę z konfiguracją wstępną... powiem szczerze, że łatwiej póki co było złożyć platformę, niż podłączyć do samego wzmacniacza i skonfigurować... 

Posiadam dwa wyjścia SUB w amplitunerze, tylko nie wiem jeszcze jak je widzi sam sprzęt, czy będzie wymagana konfiguracja osobno na drugi SUB, czy użyć jednak rozdzielacza RCA Y i z niego wyjść na kanał A i B w Dynacord'zie, bo chyba tak to ma wyglądać

Im dłużej siedzę nad tym, tym jestem bardziej zmęczony…

Możesz użyć drugie wyjści suba jak najbardziej .Nie wiem tylko czy nie musisz go wcześniej aktywować?Najprościej podłącz za pomocą Ypsylona...Sygnał bezstratnie dojdzie do Dynacord.Potem oba  kanały aktywòj dla każdego  Erdquake  osobno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Możesz użyć drugie wyjści suba jak najbardziej .Nie wiem tylko czy nie musisz go wcześniej aktywować?Najprościej podłącz za pomocą Ypsylona...Sygnał bezstratnie dojdzie do Dynacord.Potem oba  kanały aktywòj dla każdego  Erdquake  osobno.

Spojrzę jutro w ustawienia Anthem na lapku, dzisiaj już padam po przykręcaniu modułów do platformy, właśnie skończyłem, więc mogę wstawić zdjęcie jak to wygląda. Kosmetykę zostawię na koniec, póki co skupię się na tym, żeby zaczęło w ogóle działać 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

b325678cf0ecd.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

164442ccdc5e4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3ad67333879c3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wstawiam zdjęcie jak wygląda obecne podłączenie SUB - Anthem.

540a824e01c6f.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

397e309b1289d.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wychodzę "Y" ale z jednego na dwa kanały? tj. muszę użyć niestety RCA-XLR, ale czytałem coś o niezbalansowanych sygnałach i problemie z pinami... może ktoś bogatszy w wiedzę w tym temacie może się wypowiedzieć? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w dużym skrócie od SUB'a wychodząc - zabierając jeden kabel z "Y", idę dalej z kolejnym "Y" rozdzielam L/P RCA i przejściowkami wchodzę w Dynacord'a 2x XLR L/P? dobrze rozumiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_7392.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jay22 napisał:

Czyli w dużym skrócie od SUB'a wychodząc - zabierając jeden kabel z "Y", idę dalej z kolejnym "Y" rozdzielam L/P RCA i przejściowkami wchodzę w Dynacord'a 2x XLR L/P? dobrze rozumiem?

Nie od suba...Tylko drugie wyjścue na sub wAthemie.

Z niego wychodzisz rozdzielaczem Y na dwa kanały i podłączasz do Dynakord pod line in A i B  Tam powinno być zaznaczone na kanałach IN. Ale musisz poczytać jak jest w Dynacord w ustawieniach.Nie wiem jak tam jest to rozwiązane .Musisz wybrać ustawienia dla suba. Jak co to użyj Adapters z RRCA na XLR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.10.2023 o 06:52, Gmow1977 napisał:

Nie od suba...Tylko drugie wyjścue na sub wAthemie.

Z niego wychodzisz rozdzielaczem Y na dwa kanały i podłączasz do Dynakord pod line in A i B  Tam powinno być zaznaczone na kanałach IN. Ale musisz poczytać jak jest w Dynacord w ustawieniach.Nie wiem jak tam jest to rozwiązane .Musisz wybrać ustawienia dla suba. Jak co to użyj Adapters z RRCA na XLR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Po krótkiej przerwie wracam z update'm... 🙂

Pisząc poprzednią wiadomość byłem już zmęczony, oczywiście miało być, że miałem wyjść z drugiego wyjścia SUB'a z Anthem'a.

Ostatecznie po rekalibracji, drugie wyjście samo się aktywowało i ładnie wszystko ustawiło.

Efekty są bardzo zadowalające, ale oczywiście było sporo zabawy z ustawieniem odpowiednich wzmocnień i/lub odjęciu tu i ówdzie przy danych częstotliwościach (zakres do 45Hz), nie wszystko jeszcze rozumiem, ale metodą prób i błędów wyszło całkiem nieźle 😉

Jednostki zaczynają reagować delikatnie już przy 4Hz, a optymalne "bujanie" czuć przy 7Hz. "Sprężyny" spisują się świetnie. Stety/niestety symetryzator był niezbędny, więc dokupiłem PALMER PRO PLI04, przy jego użyciu faktycznie czuć/słychać wyraźną różnicę. 

Ustawienie opóźnień było niezbędne - 2,9ms na każdy metr odległości od SUB'a, gdyby się ktoś zastanawiał, daje to niemalże idealne trafienie w niskie częstotliwości shaker'ami.

Dwie jednostki są w 100% wystarczające na kanapę z czterema modułami.

Zdjęcia i ew. filmy dodam jak będę mieć trochę więcej czasu na strojenie i zabawę 😉

 

Obecnie poszukuję lepszych/bardziej szczegółowych ustawień DSP dla Earthquake Q10B i/lub podobnych, więc jeśli ktoś coś, to chętnie przygarnę jakieś przykładowe na testy 😄 za pomysły i wszelkie uwagi co do projektu, wielkie dzięki! jeśli będą jakieś pytania w przyszłości chętnie podzielę się dodatkowymi zdjęciami i informacjami odnośnie konfiguracji/podłączenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jay22 napisał:

Obecnie poszukuję lepszych/bardziej szczegółowych ustawień DSP dla Earthquake Q10B i/lub podobnych, więc jeśli ktoś coś, to chętnie przygarnę jakieś przykładowe na testy 😄 za pomysły i wszelkie uwagi co do projektu, wielkie dzięki! jeśli będą jakieś pytania w przyszłości chętnie podzielę się dodatkowymi zdjęciami i informacjami odnośnie konfiguracji/podłączenia. 

Gratulacje super ,że uporałeś się z  przeszkodami.👍.

Takie urządzenie wprowadza duży Progress w  instalacji  kinowej i daje nowe doznania ,których suby nie zastąpią 😉

Ten Symetryzator poprawił jakość sygnału?Chodzi o brumienie?Czy intensywność wibracji?Masz problem z instalacją elekt. ?

Co do ustawień można pobawić się intensywnością  przy różnych źródłach sygnału.

Ja korzystam głównie z kina . filmy dla  mnie najlepiej sprawdzają się do  32 HZ .Z opuźnieniem nic nie kombinowałem ...ciekawa opcja.🤔Może mój Ibeam reaguje inaczej?Gry i muzyka nie używam .Co do samych ustawień ,sądzę ,że jest to indywidualna sprawa.W głównej mierze zależna od rodzaju mebla jak i zastosowanych sheykerów.Tutaj musisz sam potestować co jak najlepiej  pasuje😉.Jeszcze raz gratuluję 

Fajnie jak  wstawisz jakiś filmik z testów 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2023 o 09:17, Gmow1977 napisał:

Gratulacje super ,że uporałeś się z  przeszkodami.👍.

Takie urządzenie wprowadza duży Progress w  instalacji  kinowej i daje nowe doznania ,których suby nie zastąpią 😉

Ten Symetryzator poprawił jakość sygnału?Chodzi o brumienie?Czy intensywność wibracji?Masz problem z instalacją elekt. ?

Co do ustawień można pobawić się intensywnością  przy różnych źródłach sygnału.

Ja korzystam głównie z kina . filmy dla  mnie najlepiej sprawdzają się do  32 HZ .Z opuźnieniem nic nie kombinowałem ...ciekawa opcja.🤔Może mój Ibeam reaguje inaczej?Gry i muzyka nie używam .Co do samych ustawień ,sądzę ,że jest to indywidualna sprawa.W głównej mierze zależna od rodzaju mebla jak i zastosowanych sheykerów.Tutaj musisz sam potestować co jak najlepiej  pasuje😉.Jeszcze raz gratuluję 

Fajnie jak  wstawisz jakiś filmik z testów 👍

Zdecydowanie podobają mi się efekty o jakie uzupełniłem seanse filmowe i myślę, że było warto - testowo obejrzałem "Guardians of Galaxy Vol 3" - sporo efektów w niskich częstotliwościach 😄 

Jakość sygnału i odniosłem wrażenie, że sprawdzając co 1Hz jednostki, jakość wibracji na poszczegółnych poziomach znacząco się poprawiła+trzeba pamiętać, że wstępnie podłączyłem sprzęt przejściówkami RCA-XLR, obecnie wszystko jest podłączone tak jakbym nie użył w ogóle RCA, a XLR-XLR, symetrycznie na plus.

Katowałem jeden utwór muzyczny, a obecnie chciałbym dokopać się do bicia serca w jakimś filmie i myślę, że byłby to świetny materiał na testy 😉

Wstępnie mam ustawione do 45Hz, ale szukam sposobu, żeby jakoś łagodnie zeszło z wibracji przy 45Hz, a nie robiło nagłej odcinki, nie wiem, czy się tak da, ale spróbuję.

Dzięki, samo testowanie to już zabawa, a tej obecnie przybyło, pora zająć się innymi aspektami kina- jak to bywa, ulepszeń może nie być końca, ale byle całość sprawiała radość 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jay22 napisał:

chciałbym dokopać się do bicia serca w jakimś filmie i myślę, że byłby to świetny materiał na testy

W Godzilli jest bicie serca i na płycie Pink Floyd TDSOTM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jay22 napisał:

Wstępnie mam ustawione do 45Hz, ale szukam sposobu, żeby jakoś łagodnie zeszło z wibracji przy 45Hz, a nie robiło nagłej odcinki, nie wiem, czy się tak da, ale spróbuję.

Jeśli chodzi o "dopieszczanie"...

Twój Dynacord posiada DSP .Jak bardzo rozbudowane?.Jeśli posiada Low Pas Filter,możesz pobawić się filtrami...Ja mam W mini DSP te 32 Hz i dzięki  LPF filtr BK 48, całkiem strome zejście.Działa to jak odcięcie/crosover  SUB/kolumny. Dzięki temu te wibracje nie drażnią tylko pojawiają się w odpowiednim momęcie i wyciszają się  płynnie przechodząc  w  niskie tony Suba...Spece od tematu twierdzą że to najlepsze ustawienia dla filmów.

Ustawienia dla reszty 

Muzyka 32 Hz i LPF na BK 24 db

Gry na 46Hz /LPF 48 db

Wypróbuj te ustawienia jak i inne Filtry i daj znać o odczuciach....😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sypus napisał:

W Godzilli jest bicie serca i na płycie Pink Floyd TDSOTM

Dzięki! 😉 a która część Godzilli, może kojarzysz?

 

11 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Jeśli chodzi o "dopieszczanie"...

Twój Dynacord posiada DSP .Jak bardzo rozbudowane?.Jeśli posiada Low Pas Filter,możesz pobawić się filtrami...Ja mam W mini DSP te 32 Hz i dzięki  LPF filtr BK 48, całkiem strome zejście.Działa to jak odcięcie/crosover  SUB/kolumny. Dzięki temu te wibracje nie drażnią tylko pojawiają się w odpowiednim momęcie i wyciszają się  płynnie przechodząc  w  niskie tony Suba...Spece od tematu twierdzą że to najlepsze ustawienia dla filmów.

Ustawienia dla reszty 

Muzyka 32 Hz i LPF na BK 24 db

Gry na 46Hz /LPF 48 db

Wypróbuj te ustawienia jak i inne Filtry i daj znać o odczuciach....😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To jest bardzo dobre pytanie, jak bardzo rozbudowane hmm... obecnie bawiłem się parametrem PEQ w Dynacord'zie, ustawiłem kilka filtrów co 5Hz i nawet dodałem już wzmocnienia i "ostrość" (parametr Q) ALE... oprogramowanie SONICUE jest mi trochę obce, więc z pomocą internetu jak dziecko we mgle zacząłem zabawę w konfigurację - metoda prób i błędów, lepiej człowiek zapoznaje i zapamiętuje co i jak działa, tylko trzeba wiedzieć co można, a czego nie... internet nie jest zbyt wylewny w temacie tej marki i oprogramowania, najlepiej byłoby złapać kogoś kto używa tego sprzętu na co dzień 🤔

Skąd zaczerpnięty wykres, tak z ciekawości ;>? również znalazłem kilka parametrów od użytkowników z zagranicznych for, ale dużo zależy od posiadanego sprzętu (połączenia) a składaków z różnorakich firm, zarówno z shakerów jak i końcówek mocy nie brakuje, nie wspominając już o metodzie montażu samych jednostek (platforma/bezpośrednio) 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jay22 napisał:

obecnie bawiłem się parametrem PEQ w Dynacord'zie, ustawiłem kilka filtrów co 5Hz i nawet dodałem już wzmocnienia i "ostrość" (parametr Q) ALE... oprogramowanie SONICUE jest mi trochę obce

Dynacord To jest BARDZ dobry sprzęt i ten SONICUE

program konfiguracyjny jest bardzo rozbudowany ....Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie ,że przy tych Q10B  się marnuje.Na zachodzie często używany jest do napędzania SBA/DBA.Dzięki jego DSP dokładnie się je wysterowywuje. Ja jak wyżej pisałem mam zwykle końcówki mocy +Mini DSP i to świetnie działa.

Ale kto bogatemu zabroni😉

 

2 godziny temu, Jay22 napisał:

tylko trzeba wiedzieć co można, a czego nie...

Jak wyżej pisałem .Kluczem do dobrych ustawień i  wrażeń jest prawidłowe odcięcie i zabawa Low Pas Filtrem👍

Podbijanie lub ujmowanie  frekwencji raczej może wpłynąć negatywnie...Bas z Subwoofera a Bas z Sheykera to dwie różne rzeczy.Tutaj bym nic nie zmieniał ...Za wyjątkiem , że  coś ci ewidętnie przeszkadza /dzwoni w sofie. Filmy są różnie miksowane i to co w jednym może fajnie zadziała,to w innym przyniesie negatywny skutek.Także ostrożnie.

2 godziny temu, Jay22 napisał:

Skąd zaczerpnięty wykres, tak z ciekawości ;>? również znalazłem kilka parametrów od użytkowników z zagranicznych for, ale dużo zależy od posiadanego sprzętu (połączenia) a składaków z różnorakich firm, zarówno z shakerów jak i końcówek mocy nie brakuje, nie wspominając już o metodzie montażu samych jednostek (platforma/bezpośrednio) 😉 

Wykres z niemieckich stron ...Tam głównie szukam "nadchnienia".Tutaj ciężko coś wyłuskać...Sam widzisz 1100 odsłon  Temat na 3 strony ,a praktycznie we dwóch tutaj dedykujemy....może z wyjątkiem początku😅.Cóż takie mamy forum....Typowe salki kinowe w Polsce to Temat niszowy,  jednak bardzo fajny i potrzebny.Szkoda ,że tak mało ludzi dzieli się swoimi instalacjami i rozwiązaniami...Może to kwestie lokalowe ?może finansowe? Nie wnikam .Faktem jest, że większość tematów tłucze to samo:Jaki sprzęt do salonu ?Jaki Atmos do salonu ? Jaki Sub do salonu ?

Dobra ale zjechałem z tematu.

A twoje ustawienia ?Skąd brałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jay22 napisał:

Dzięki! 😉 a która część Godzilli, może kojarzysz?

 

Pierwsza część pod koniec, akcja na moście linowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Dynacord To jest BARDZ dobry sprzęt i ten SONICUE

program konfiguracyjny jest bardzo rozbudowany ....Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie ,że przy tych Q10B  się marnuje.Na zachodzie często używany jest do napędzania SBA/DBA.Dzięki jego DSP dokładnie się je wysterowywuje. Ja jak wyżej pisałem mam zwykle końcówki mocy +Mini DSP i to świetnie działa.

Ale kto bogatemu zabroni😉

 

Jak wyżej pisałem .Kluczem do dobrych ustawień i  wrażeń jest prawidłowe odcięcie i zabawa Low Pas Filtrem👍

Podbijanie lub ujmowanie  frekwencji raczej może wpłynąć negatywnie...Bas z Subwoofera a Bas z Sheykera to dwie różne rzeczy.Tutaj bym nic nie zmieniał ...Za wyjątkiem , że  coś ci ewidętnie przeszkadza /dzwoni w sofie. Filmy są różnie miksowane i to co w jednym może fajnie zadziała,to w innym przyniesie negatywny skutek.Także ostrożnie.

Wykres z niemieckich stron ...Tam głównie szukam "nadchnienia".Tutaj ciężko coś wyłuskać...Sam widzisz 1100 odsłon  Temat na 3 strony ,a praktycznie we dwóch tutaj dedykujemy....może z wyjątkiem początku😅.Cóż takie mamy forum....Typowe salki kinowe w Polsce to Temat niszowy,  jednak bardzo fajny i potrzebny.Szkoda ,że tak mało ludzi dzieli się swoimi instalacjami i rozwiązaniami...Może to kwestie lokalowe ?może finansowe? Nie wnikam .Faktem jest, że większość tematów tłucze to samo:Jaki sprzęt do salonu ?Jaki Atmos do salonu ? Jaki Sub do salonu ?

Dobra ale zjechałem z tematu.

A twoje ustawienia ?Skąd brałeś?

Przed zakupem Dynacord'a odrobiłem pracę domową i poczytałem trochę o samym sprzęcie jak i opinię od użytkowników, a właśnie ludzie trochę narzekali na poziom czytelności (zaawansowania?) aplikacji, bo z jednej strony to dobrze, a z drugiej co za dużo, to też nie zdrowo 😉 

Oj tam od razu bogatemu, kierowałem się mocą na kanał (Earthquake Q10B zjada do 1000W, podobno do zastosowań domowych wystarcza około 300W, ale lepiej dmuchać na zimne, to platforma, więc na bank potrzebuje więcej i tym sposobem jest 650W na kanał) oraz zejściem do 10Hz + opiniami o bezproblemowej pracy po dłuższym czasie, bo na zagranicznych forach (głównie USA) królują Behringer'y, ale niestety pozostawiają wiele do życzenia (nowe modele) pod względem awaryjności, a i sama moc w specyfikacji jest troszeczkę naciągana, więc zakup raczej przemyślany) Dość często kupowano i polecano również modele Crown'a XLS. 

Teraz została wymiana wentylatorków na Noctua, ale tu znowu nie obyło się bez kombinowania, bo musiałem chwilę poczytać o sposobie zmiany napięcia, obecnie są wstawione 24V, a wymienić muszę na 12V, bo jednak trochę suszaraka się odpala co jakiś czas.

Nadrabiam wiedzę w zakresie używania PEQ, rozbudowana bestia, sporo materiału do przerobienia... tam można dużo, to już wiem, ale jeszcze nie wiem do końca jak 😄

Faza testów, jak podczas nich mi się już podoba, to później, po doszlifowaniu może być tylko lepej. Kanapa nie dzwoni (a przy ilości zastosowanego w niej metalu, trochę obawiałem się brzęczenia) oby tak pozostało 😉 

Ja spędziłem/spędzam sporo czasu na forach, na których shakery są już od dawien dawna, czyli USA (tam również Earthquake jest popularniejszą marką, niż chociażby w DE, gdzie więcej wątków można jednak spotkać z ButtKicker'ami) ludzie mają takie konstrukcje, że tylko pogratulować fantazji oraz zapału do budowy tych platform - gigantomania to jednak ich typowa cecha jak z wielkością samochodów i silników 😄

Niestety na rodzimych forach faktycznie jest dość biednie w informację i wiedzę nt. używania w warunkach domowych shaker'ów oraz nt. budowy salek lub transformacji salonu w salkę kinową i/lub pogodzenia tego, bo da się, ale trzeba pamiętać, że zawsze będą jakieś kompromisy. Szczerze... cieszę się, że znalazła się chociaż garstka ludzi, bo myślałem, że skończy się na martwym poście... odsłon sporo, a ludzie chyba walczą głównie nad zmianą sprzętu, a shakery to egzotyka, namiastka z rozrywki kin komercyjnych. Ciekawostka - znalazłem na forach zagranicznych temat w którym pokusili się nawet o stworzenie efektu wiatru w filmach, tytuł - "4D Theater Wind Effect" czego to ludzie nie wymyślą z pasji do kina domowego 😄

Zobaczymy jak Nasz rynek będzie się rozwijać, bo potencjał jest, a i ludzie korzystają bardzo często z gotowych rozwiązań proponowanych przez firmy zajmjujące się budową salek/pseudosalek, więc tacy ludzie nawet nie dotrą na forum, dla nich ma to działać na gotowo i już, schematycznie bez pasji, stąd ich konstrukcji zapewne nigdy tutaj nie zobaczymy. Czasem dobry offtop nie jest zły 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2023 o 10:03, sypus napisał:

Pierwsza część pod koniec, akcja na moście linowym.

Dzięki wielkie za info! sprawdzę przy najbliższej okazji 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jay22 napisał:

Teraz została wymiana wentylatorków na Noctua, ale tu znowu nie obyło się bez kombinowania, bo musiałem chwilę poczytać o sposobie zmiany napięcia, obecnie są wstawione 24V, a wymienić muszę na 12V, bo jednak trochę suszaraka się odpala co jakiś czas.

Tak z ciekawości ?Ile dałeś za tego Dynacord a? I gdzie kupowałeś?Można kupić już przerobiony tkz.

Silent Edition...

5 godzin temu, Jay22 napisał:

Ja spędziłem/spędzam sporo czasu na forach, na których shakery są już od dawien dawna, czyli USA (tam również Earthquake jest popularniejszą marką, niż chociażby w DE, gdzie więcej wątków można jednak spotkać z ButtKicker'ami) ludzie mają takie konstrukcje, że tylko pogratulować fantazji oraz zapału do budowy tych platform - gigantomania to jednak ich typowa cecha jak z wielkością samochodów

Są różne konstrukcje...Spotkałem się też z przerobionym  głośnikiem niskotonowym i wedłóg autora  to też działa ...

 

_MG_1594_klein.jpg.6c13237e326090a02f95e52330a988f1.jpg²_MG_1596_klein.jpg.3dccd538a4d642ef501471cbef06390e.jpg

Ja swojego Ibeama200  już nie zamienię.Precyzja efekty i moc jakie prezentuje, wznoszą film na inny level.

Ciekaw jestem jak ten efekt wygląda u ciebie? Ten Erthquake Q10B to inna konstrukcja i zasada działania niż mój Ibeam. Filmik ,który zamieściłem na początku ,pokazuje jak cała sofa "pływa" ...efekt podobny jak w D Boxie .Może się podobaç.Zapewne spowodowane typem montażu(deski ZA sofą) i odizolowania na sprężynach.

Interesuje mnie jak ten efekt jest przekazywany w poszczególnych scenach filmowych.Czy daje się wyczuć różne typy wibracji czy tylko jeden typ tkz.pływania ?Jak  z precyzją ?Mocą w poszczególnych scenach? Opisz trochę?

7 godzin temu, Jay22 napisał:

Szczerze... cieszę się, że znalazła się chociaż garstka ludzi, bo myślałem, że skończy się na martwym poście... odsłon sporo, a ludzie chyba walczą głównie nad zmianą sprzętu, a shakery to egzotyka, namiastka z rozrywki kin komercyjnych.

Bo pasjonatów budowy domowych salek kinowych ,czytaj jaskiń kinowych, to tu ze świeczką trzeba  szukać. Takich tematów łącznie z moim(Zapraszam do lektury😁) to chyba z pięć znalazłem....Na zachodzie to praktycznie Osobne HOBBY jest ... Tematów multum i ludzie się fajnie dopingują i wspierają....TAK powinno to hobby wyglądać.Są typowe sklepy w których można kupić podstawowe komponenty .W Polsce jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim to się zrealizuje...

7 godzin temu, Jay22 napisał:

Ciekawostka - znalazłem na forach zagranicznych temat w którym pokusili się nawet o stworzenie efektu wiatru w filmach, tytuł - "4D Theater Wind Effect" czego to ludzie nie wymyślą z pasji do kina domowego 

Ciekawy Projekt lecz chyba zbyt bardzo przekombinowany...No i faktyczny efekt mało wnosi do rzeczywistości...Owszem taki Lemans gdzie wiatr wieje w jedną stronę  to Ok.Ale np Everest? gdzi z każdej strony dmucha....?🤔 Aczkolwiek jak to mówią:

CZAPKI Z GŁÓW 👏👏👏

7 godzin temu, Jay22 napisał:

ludzie korzystają bardzo często z gotowych rozwiązań proponowanych przez firmy zajmjujące się budową salek/pseudosalek, więc tacy ludzie nawet nie dotrą na forum, dla nich ma to działać na gotowo i już, schematycznie bez pasji, stąd ich konstrukcji zapewne nigdy tutaj nie zobaczymy

Z tym BARDZO często to raczej  przesada.Owszem kilka firm , krąży po internecie  ich realizacje też widziałem (na ich stronach) no ale to też inna półka cenowa😉 Sądzę ,że to bardziej zamożne towarzysto  buduje.Oni ,raczej chcą się pochwalić gotową salką niż przebiegiem jej budowy ,

A ich Target to nie forum o tej tematyce.😉

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Cytat

Tak z ciekawości ?Ile dałeś za tego Dynacord a? I gdzie kupowałeś?Można kupić już przerobiony tkz.

Silent Edition...

Są różne konstrukcje...Spotkałem się też z przerobionym  głośnikiem niskotonowym i wedłóg autora  to też działa ...

Cena bez szału - 5 tyś, zależało mi na czasie, a miejsce, to najbardziej znany portal aukcyjny w PL 😉 samo przerobienie nie jest takie trudne, to tylko wyciągnięcie dwóch wentylatorów i dostosowanie napięcia, nie mam dwóch lewych rąk, więc ogarnę temat, a pogrzebać w sprzęcie elektronicznym też lubię od czasu do czasu 😉

Cytat

Są różne konstrukcje...Spotkałem się też z przerobionym  głośnikiem niskotonowym i wedłóg autora  to też działa ...

Też czytałem, że to działa, ale jakoś większą pewność i zaufanie mam do shaker'ów 🙂 ciekawy temat, to również platformy HoverBOSS, ale to już jak ktoś ma więcej czasu i trochę manualnych zdolności 😄

Cytat

Ja swojego Ibeama200  już nie zamienię.Precyzja efekty i moc jakie prezentuje, wznoszą film na inny level.

Ciekaw jestem jak ten efekt wygląda u ciebie? Ten Erthquake Q10B to inna konstrukcja i zasada działania niż mój Ibeam. Filmik ,który zamieściłem na początku ,pokazuje jak cała sofa "pływa" ...efekt podobny jak w D Boxie .Może się podobaç.Zapewne spowodowane typem montażu(deski ZA sofą) i odizolowania na sprężynach.

Interesuje mnie jak ten efekt jest przekazywany w poszczególnych scenach filmowych.Czy daje się wyczuć różne typy wibracji czy tylko jeden typ tkz.pływania ?Jak  z precyzją ?Mocą w poszczególnych scenach? Opisz trochę?

Ja przemyślę temat dołożenia jednego iBeam'a do swojej konstrukcji, ale najpierw uporam się z konfiguracją tego co stworzyłem, a dopiero później zajmę się ulepszaniem... 

Earthquake Q10B jest znacznie bardziej precyzyjny od chociażby ButtKicker'a LFE, mi zależało na uzyskaniu efektu po środku, żeby wzbudzić całą kanapę, ale z zachowaniem jakichś niuansów podczas seansów, a nie tylko łupania kanapą, sprężyny są dość sztywne, a to dzięki użyciu tych samych zarówno na tyle jak i froncie, bo gdybym użył tak jak autor filmu z DE, to niestety bardziej byłby to efekt fotela bujanego. 

Jeden shaker musiałem wymienić po dłuższej zabawie, bo według mnie był wadliwy, nie wzbudzał się tak samo jak drugi (problem z siłą) ale reklamacja została ogarnięta w tydzień i wymienili na nową sztukę.

Dalej sprawdzam co mogę zrobić w Dynacord'zie, bo nie widzę typowego ustawienia LPF, ale znalazłem informację, że FIR Drive powinien mi pomóc w tym temacie, tylko nie wiem jak się do niego dostać, bo zmieniali oprogramowanie na SONICUE... generalnie "zabawa" trwa...

Cytat

Bo pasjonatów budowy domowych salek kinowych ,czytaj jaskiń kinowych, to tu ze świeczką trzeba  szukać. Takich tematów łącznie z moim(Zapraszam do lektury😁) to chyba z pięć znalazłem....Na zachodzie to praktycznie Osobne HOBBY jest ... Tematów multum i ludzie się fajnie dopingują i wspierają....TAK powinno to hobby wyglądać.Są typowe sklepy w których można kupić podstawowe komponenty .W Polsce jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim to się zrealizuje...

Chętnie zajrzę w temat, ostatnio miałem trochę więcej pracy, to musiałem zrobić sobie przerwę od A/V, ale już nadrabiam zaległości 😉 to prawda na zachodzie nieporównywalna ilość wątków i zdjęc z budowy salek kinowych, a u Nas niestety nie ma gotowych elementów, trzeba być bardziej zaradnym, ale to nie do końca wada, dzięki temu działa kreatywność 🙂 

Cytat

Ciekawy Projekt lecz chyba zbyt bardzo przekombinowany...No i faktyczny efekt mało wnosi do rzeczywistości...Owszem taki Lemans gdzie wiatr wieje w jedną stronę  to Ok.Ale np Everest? gdzi z każdej strony dmucha....?🤔 Aczkolwiek jak to mówią:

CZAPKI Z GŁÓW 👏👏👏

Filmy gdzie występują tornada muszą się prezentować wyjątkowo "porywająco" 😄 😄 😄

Cytat

Z tym BARDZO często to raczej  przesada.Owszem kilka firm , krąży po internecie  ich realizacje też widziałem (na ich stronach) no ale to też inna półka cenowa😉 Sądzę ,że to bardziej zamożne towarzysto  buduje.Oni ,raczej chcą się pochwalić gotową salką niż przebiegiem jej budowy ,

A ich Target to nie forum o tej tematyce.😉

Patrząc na to w ten sposób, że niewiele jest takich salek z prawdziwego zdarzenia, to niech chociaż 4 na 10 będą zbudowane z pomocą jakichś firm, to już można powiedzieć, że to bardzo często 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wracam z update'm, mianowicie jak się okazało w Dynacord L2800FD po dokładnym sprawdzeniu co można w nim zrobić (w jego obecnym oprogramowaniu) dysponuje on jedynie PEQ, natomiast brakuje mu standardowego LPF, co trochę mnie zaskoczyło i rozczarowało zarazem, więc sprzęt niedawno zwróciłem za porozumieniem ze sklepem i wymieniłem na to na co polowałem od samego początku, czyli LAB Gruppen IPX2400. Sprzęt przyjechał dzisiaj (kurier z dostawą na sobotę, gdzie paczka nie była za pobraniem, wpisał sobie, że ma brak gotówki, wyłączył telefon i paczki ostatecznie nie dostarczył... taka sytuacja... nie mam coś ostatnio do nich szczęścia...

Wzmacniacz, jest o połowę niższy od Dynacord'a (1U) waży zaledwie 7kg, jest cichszy fabrycznie oraz zamiast klasy AB, jest w klasie D, jest również mocniejszy (600W/kanał), nie wspominając o dobrze rozbudowanym graficznym DSP z LPF, to ostatecznie zamknie temat i myślę, że przez długi czas nie będę musiał myśleć o zmianie 😁

Jak tylko ustawię wszystko, to wrzucę jakieś foto/filmy 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.