Skocz do zawartości
IGNORED

Platforma pod bass shaker'y, plan, realizacja, konfiguracja, podzielcie się swoim doświadczeniem/konstrukcjami


Jay22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Postanowiłem wprowadzić coś nowego do swojego kina domowego, a mianowcie platformę pod kanapę i zamocować na niej bass shakery (2x Earthquake Q10B). Kanapa jest modułowa cztery siedzenia. Widzę, że jest bardzo mało tematów na naszych rodzimych stronach, więc postanowiłem podzielić się tym co obecnie tworzę, a może również pojawią się inne głosy osób, które mają coś takiego u siebie, od bardziej zaawansowanych konstrukcji po prostsze rozwiązania i zechcą podzielić się swoim doświadczeniem i uda mi się uniknąć pewnych błędów konstrukcyjnych/konfiguracyjnych 😉 a przy okazji będzie to wskazówka dla innych zainteresowanych tematem shakerów.

Rozmiar platformy:

2,5m x 1,25m, wysokość około 8cm

Szkielet stalowy + sklejka o grubości 18mm/21mm

wibroizolatory - tutaj jeszcze mam pewne wątpliwości, co wybrać i gdzie szukać...

Oczywiście będzie również materiał na sklejce, ale to już "kosmetyka"

Sprzęt z jakim będzie wpółpracować:

  • Anthem MRX740 8K - sygnał,
  • Dynacord L2800FD - końcówka mocy napędzająca shakery (zejście do 10Hz) // 8Ω - 650W na kanał
  • 2x Earthquake Q10B + specjalne uchwyty wzmacniające wibracje PB-1,
  • SVS PB4000

Całość będzie połączona poprzez XLR'y + złącza SPEAKON.

Sama konsktrukcja zakłada obecnie stworzeniae szkieletu stalowego z rur prostokątnych, obramowanie całości z szerszych (2500x100x20) oraz trzech środkowych węższych (1250x50x20) i do tego na wierzch przykręcenie sklejki o grubości 18mm/21mm. (Załączam szkic poglądowy, wybaczcie jakość, robione na szybko) 

Obecnie zastanawiam się, czy XLR'y z SUB'a SVS bez problemu prześlą dalej sygnał, który jest podany mu ze złącza RCA-Y i będzie wprowadzony do końcówki mocy Dynacord L2800FD, tutaj poprzez złącza speakon zasilę shakery Earthquake Q10B, tylko czy dobrze wszystko teoretycznie rozpisałem i to będzie działać?

Czy jest ktoś na forum, kto również posiada platformę i udzieli konstruktywnych uwag/porad lub chce zabrać głos, podpowiedzieć coś w temacie?

Dzięki za uwagę i zapraszam do dyskusji 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywalem takich Shakerow, ale..

Twoja plyta ze sklejki wazy 47kG (1qm=15kG)
Dodaj metalowy szkielet i masz 80kg

Dodatkowe 80kG, ktore te shakery musza poruszac.
To redukuje efektywnosc ich dzialania

Ja bym je przykrecil do kanapy, a jesli sie nie da, to zredukowal konstrukcje platformy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już o tym myślałem, ale musi być platforma, ponieważ moduły kanapy nie są ze sobą sztywno spięte, więc wagowo wstępnie wychodzi to tak:

Sklejka: 15mm - 33kg lub grubsza, ta będzie w granicach 45kg,

Tutaj mogę zredukować wagę na sklejce - zastosować 15mm grubości, producent zaleca zastosowanie płyty o grubości przynajmniej 0,5" (12,7mm)

Szkielet stalowy około 40kg w obecnej formie

tj 85kg + kanapa + osoby siedzące

Jedna sztuka tego shakera (przyjmuje 40-1000W)  jest dedykowana na około 3 fotele, więc myślę, że dwa chyba powinny sobie poradzić na tej platformie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnij zbedny srodek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające, nie myślałem o tym w ten sposób, żeby wycinać środki, na zagranicznych forach nikt ich nie ruszał, może prędzej pozbyć się jeszcze trochę stalowych kg? używając po całości profili węższych np. 4cm, można w ten sposób zaoszczędzić dodatkowe 20kg, czyli łącznie wyjdzie po odchudzeniu sklejki na 1,5cm - 33kg+20kg = 53kg

Nie wiem dlaczego, ale odnoszę dziwne wrażenie, że sklejka o grubości 1,5cm, to trochę mało jak na platformę, ale może to tylko takie złudzenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiające, nie myślałem o tym w ten sposób, żeby wycinać środki, na zagranicznych forach nikt ich nie ruszał

Bo na zagranicznych forach tez nie mysleli

Na chlopski rozum.

Jesli uzywasz tylko dwa shakery i obydwa sa zabudowane z tylu, czyli pobudzaja tylko tylne nogi kanapy, to w „uproszczeniu“ wystarczy jedna listwa pod tylnymi nogami, do ktorej sa zamocowane te shakery

A przod?
Wystarczy podlozyc nozki, by wyrownac poziom

Po co prosto, skoro mozna skomplikowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwinę jeszcze myśl stworzenia platformy, mianowicie, przy jej wykonaniu wibracje rozchodzą się po całości przez stalowy szkielet łącznie z nogami opartymi na platformie, a przy rozwiązaniu dwóch desek, gdzie tylko na tył będą shakery, zostaje pewien niedosyt, bo nogi będą spoczywać wciąż na podłodze, traci się trochę immersję 😉 jak coś robić to dobrze i po całości, nie po łebkach i tak też do tego tematu podchodzę. Po drugie, przy każdym module kanapy, który nie jest spięty ze sobą na sztywno, efektywniej jest wykorzystać właśnie omawianą konstrukcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jay22 napisał:

Cześć Wszystkim,

Postanowiłem wprowadzić coś nowego do swojego kina domowego, a mianowcie platformę pod kanapę i zamocować na niej bass shakery (2x Earthquake Q10B). Kanapa jest modułowa cztery siedzenia. Widzę, że jest bardzo mało tematów na naszych rodzimych stronach, więc postanowiłem podzielić się tym co obecnie tworzę, a może również pojawią się inne głosy osób, które mają coś takiego u siebie, od bardziej zaawansowanych konstrukcji po prostsze rozwiązania i zechcą podzielić się swoim doświadczeniem i uda mi się uniknąć pewnych błędów konstrukcyjnych/konfiguracyjnych 😉 a przy okazji będzie to wskazówka dla innych zainteresowanych tematem shakerów.

Rozmiar platformy:

2,5m x 1,25m, wysokość około 8cm

Szkielet stalowy + sklejka o grubości 18mm/21mm

wibroizolatory - tutaj jeszcze mam pewne wątpliwości, co wybrać i gdzie szukać...

Oczywiście będzie również materiał na sklejce, ale to już "kosmetyka"

Sprzęt z jakim będzie wpółpracować:

  • Anthem MRX740 8K - sygnał,
  • Dynacord L2800FD - końcówka mocy napędzająca shakery (zejście do 10Hz) // 8Ω - 650W na kanał
  • 2x Earthquake Q10B + specjalne uchwyty wzmacniające wibracje PB-1,
  • SVS PB4000

Całość będzie połączona poprzez XLR'y + złącza SPEAKON.

Sama konsktrukcja zakłada obecnie stworzeniae szkieletu stalowego z rur prostokątnych, obramowanie całości z szerszych (2500x100x20) oraz trzech środkowych węższych (1250x50x20) i do tego na wierzch przykręcenie sklejki o grubości 18mm/21mm. (Załączam szkic poglądowy, wybaczcie jakość, robione na szybko) 

Obecnie zastanawiam się, czy XLR'y z SUB'a SVS bez problemu prześlą dalej sygnał, który jest podany mu ze złącza RCA-Y i będzie wprowadzony do końcówki mocy Dynacord L2800FD, tutaj poprzez złącza speakon zasilę shakery Earthquake Q10B, tylko czy dobrze wszystko teoretycznie rozpisałem i to będzie działać?

Czy jest ktoś na forum, kto również posiada platformę i udzieli konstruktywnych uwag/porad lub chce zabrać głos, podpowiedzieć coś w temacie?

Dzięki za uwagę i zapraszam do dyskusji 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajny Projekt. 

Sam mam u siebie pod sofą Ibeam  200 pod siedziskiem +

2 Bs 200  sterowane przez 2 wzmacniacze klasy D  sygnał przepuszczony przez Mini DSP limiter oraz filtruje tylko do 40 Hz  bo efekty wtedy najlepsze są czytaj realnie pasują do wydarzeń na ekranie.

 

Ja bym to trochę inaczej zbudował. 

Konstrukcję metalową darowałbym sobie .To zbędna strata energii,którą Earthquaki

muszą wygenerować aby efekt był odczuwalny.

Zastosój grubszą sklejkę na całej powierzchni kanapy /narożnika tak 22mm Ale musi to być sztywna mocna sklejka.

Przykręć ja na sztywno od spodu  do kanapy.NA CAŁEJ Powierzchni.Teraz Całą konstrukcję postaw na takich sprężynach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapewni to doskonałą izolację od podłogi i zapewni super środowisko pracy dla Earthquake Q10B

Earthquake Q10B przymocuj do desek biegnących prostopadle do oparcia kanapy  i wystaw za kanapę tam zamontuj  Earthquake.

Ważne wszystko na sztywno.

Tutaj masz filmik z tujuba 

Jak to gościu zrobił 

 Efekt widać gołym okiem 😉

Jeszcze raz ...Super projekt i jak pisałeś...

37 minut temu, Jay22 napisał:

jak coś robić to dobrze i po całości, nie po łebkach i tak też do tego tematu podchodzę.

Bardzo zdrowe podejście👍To też moja dewiza.Mam nadzieję że pochwalisz sie tutaj z postępów i efektów

Pozdrawiam Gregor

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Gmow1977 napisał:

Ja bym to trochę inaczej zbudował. 

 

Zastosój grubszą sklejkę na całej powierzchni kanapy /narożnika tak 22mm Ale musi to być sztywna mocna sklejka.

 

Tutaj masz filmik z tujuba 

Jak to gościu zrobił 

 

 

 

Przeciez widac, ze gosc nie stosuje sklejki na calej powierzchni kanapy, tylko listwe/deske pod tylnymi i lewymi nogami.

Z przodu nie ma zadnej listwy/plyty, tylko sprezyna

Czyli tak, jak ja to powyzej opisalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmow1977 bardzo przydatna garść konkretnych informacji i film, którego nie znalazłem wcześniej przeczesując internet, dziękuję!

Początkowo myślałem właśnie o samej płycie, ale później mój kierunek myślenia skupił się na szkielecie ze stali, natomiast faktycznie, to wszystko swoje waży... zdecyduję się pójść w kierunku samego drewna.

Płyta 21mm wystarczy? kontaktowałem się już że składem, podobno brzozowe sklejki są dość trwałe i sztywne.

Z ciekawości, czy można zapytać jakimi wzmacniaczami napędzasz swoje jednostki?

Przeglądałem już wibroizolatory na sprężynach, pisałem już z firmą w PL, która dysponuje dokładnie takimi jak z linku DE. Natomiast pozostaje jeszcze dobranie ich pod obciążenie, gdzie wachlarz dostępnych opcji jest dość spory, chwilę zajmą wyliczenia, bo zdaje się nie ma uniwersalnych sprężyn? najgorzej jak jest za dużo do wyboru 😉

Przykręcanie kanapy... hah to będzie już bardziej skomplikowany zabieg, bo fotele są na szkielecie z drewna i metalu - rozkładane. Zobaczę co da się zrobić w tym temacie, bo to w zasadzie jedno z lepszych rozwiązań, które też swego czasu przeszło mi przez myśl, ale trochę odszedłem od tego obawiając się niepożądanych dzwięków z samej konstrukcji foteli.

Oczywiście będę informował o postępach i wstawię zdjęcia 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, xajas napisał:

Przeciez widac, ze gosc nie stosuje sklejki na calej powierzchni kanapy, tylko listwe/deske pod tylnymi i lewymi nogami.

Z przodu nie ma zadnej listwy/plyty, tylko sprezyna

Czyli tak, jak ja to powyzej opisalem.

On tak zrobił ...

A JA bym dał na całości... Sofa Sofie nierówna i nie wiesz jak się zachowają jej poszczególne elementy...Aby wibracje były  przekazwane na CAŁĄ sofę dał bym na całej powierzchni 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gmow1977 napisał:

On tak zrobił ...

A JA bym dał na całości... Sofa Sofie nierówna i nie wiesz jak się zachowają jej poszczególne elementy...Aby wibracje były  przekazwane na CAŁĄ sofę dał bym na całej powierzchni 😉

Sorry, ale to jest bez sensu. Przeciez sofa nie przylega CALA powierzchnia do tej plyty tylko nozkami w naropznikach 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xajas napisał:

Sorry, ale to jest bez sensu. Przeciez sofa nie przylega CALA powierzchnia do tej plyty tylko nozkami w naropznikach 😉

Może u osoby z filmu - tak, natomiast u mnie każdy moduł ma swoje cztery nóżki, więc sprawa wygląda trochę inaczej 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jay22 napisał:

Przeglądałem już wibroizolatory na sprężynach, pisałem już z firmą w PL, która dysponuje dokładnie takimi jak z linku DE. Natomiast pozostaje jeszcze dobranie ich pod obciążenie, gdzie wachlarz dostępnych opcji jest dość spory, chwilę zajmą wyliczenia, bo zdaje się nie ma uniwersalnych sprężyn? najgorzej jak jest za dużo do wyboru 😉

Dobor obciazenia to przeciez zaden problem. Podstaw pod przednia krawedz fotela wage lazienkowa i usiadz na fotel, a potem pod tylna krawedz, to sie dowiesz, jakie sprezyny potrzebujesz z przodu, a jakie z tylu

Przy wyborze uwazaj, by to byly sprezyny a nie absorbery (absorbujace energie drgan)

4 minuty temu, Jay22 napisał:

Może u osoby z filmu - tak, natomiast u mnie każdy moduł ma swoje cztery nóżki, więc sprawa wygląda trochę inaczej 😉

Tak, ale miedzy przednimi i tylnymi nozkami nie przylega do plyty, wiec wystarcza dwie deski

 

Ale rob jak chcesz. Jesli wiesz jak jest lepiej, to po co pytasz co poprawic 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, xajas napisał:

Tak, ale miedzy przednimi i tylnymi nozkami nie przylega do plyty, wiec wystarcza dwie deski

 

Ale rob jak chcesz. Jesli wiesz jak jest lepiej, to po co pytasz co poprawic 😉

Zawsze chętnie dyskutuję i wymieniam zdanie z osobami zaangażowanymi w dany temat, pytam, bo kto pyta nie błądzi, lepiej zebrać kilka pomysłów i rozważyć za i przeciw, niż błądzić na ślepo. Dziękuję za rady, nigdy nie wiadomo co ostatecznie okaże się najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku. Zwyczajnie równomierne drgania według mnie rozchodzą się lepiej, jeśli kontakt jest na wszystkie nóżki, a nie tylko na tylne, ale mogę się mylić, stad ten temat i szukanie rozwiązań i dzielenie się doświadczeniem i/lub kreatywnymi pomysłami/rozwiązaniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Jay22 napisał:

Płyta 21mm wystarczy? kontaktowałem się już że składem, podobno brzozowe sklejki są dość trwałe i sztywne.

To bardzo dobry materiał sztywny i twardy będzie się nadawawała 

 

45 minut temu, Jay22 napisał:

Z ciekawości, czy można zapytać jakimi wzmacniaczami napędzasz swoje jednostki

Te Bs 200 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do Ibeam 200 Mam to 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystko przechodzi przez Mini DSP gdzie są ustawione filtry i limiter co by nie przesadzić do Filmów najlepiej ograniczyć do 35-40HZ do muzyki wyżej...Moc /głośność jest na stałe  .Chociaż w niektórych filmach trzeba skręcić bo  za intensywnie jest.

45 minut temu, Jay22 napisał:

Natomiast pozostaje jeszcze dobranie ich pod obciążenie, gdzie wachlarz dostępnych opcji jest dość

To już zależy od samej sofy i obciążenia .Typ z tego filmiku ma na tyle Isotop  SD2  a na

przodzie model Isotop SD5.Na stronie której link wkleiłem są różne modele ale te z oznaczeniem niższym jak sam Autor filmiku tłumaczy , są mocniejsze 

Jak wejdziesz w opis filmiku tam jest dokładnie podany model jaki zastosował. I komponenty łącznie z jednostką sterującą.

47 minut temu, Jay22 napisał:

Może u osoby z filmu - tak, natomiast u mnie każdy moduł ma swoje cztery nóżki, więc sprawa wygląda trochę inaczej 😉

Może ten argument  przemówi koledze Xajasowi .Tylko założyciel tematu zna swoją sofę i jej możliwości.

39 minut temu, Jay22 napisał:

Zawsze chętnie dyskutuję i wymieniam zdanie z osobami zaangażowanymi w dany temat, pytam, bo kto pyta nie błądzi, lepiej zebrać kilka pomysłów i rozważyć za i przeciw, niż błądzić na ślepo. Dziękuję za rady, nigdy nie wiadomo co ostatecznie okaże się najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku

Dokładnie tak  popieram ...Jest to też požądane na takim forum. Bo twoją drogą podąży ktoś inny ..I bogadszy o twoje doświadczenia  szybciej i pewniej dotrze do celu.👍

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jay22 napisał:

Płyta 21mm wystarczy? kontaktowałem się już że składem, podobno brzozowe sklejki są dość trwałe i sztywne

Bukowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, ASURA napisał:

Bukowe

Bukowa też się sprawdzi,jak najbardziej.

Można też zastosować gotowe blaty kuchenne z marketu budowlanego (te z lameli) 

jednak ja preferuję brzozową.Do wszelkiej maści konstrukcji jak i elemetów zabudowy jest"milsza" i twardsza w obróbce....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 20220203_230334.thumb.jpg.0710bb8858320e38a62f7f521d08c9d5.jpg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zastosować gotowe blaty kuchenne z marketu budowlanego (te z lameli) 


Jaka szerokosc maja te gotowe blaty? 1,25m?

Ile wazy taki blat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xajas napisał:

Jaka szerokosc maja te gotowe blaty? 1,25m

Standartowo 65cm i grubość od  20mm do 38mm długość do 3m.Są i takie co mają 125cm  szerokości .Zależy gdzie się szuka (Patrz specjalistyczne hurtownie meblarskie) .Szerokość to też nie problem bo można zrobić doklejkę  do standardowej szerokości.Waga zależy od rodzaju drewna i grubości.

Te grubsze  lekkie nie są, te 20mm nie odstają zbytnio ciężarem od takiej sklejki z brzozy/ buku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Te Bs 200 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do Ibeam 200 Mam to 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystko przechodzi przez Mini DSP gdzie są ustawione filtry i limiter co by nie przesadzić do Filmów najlepiej ograniczyć do 35-40HZ do muzyki wyżej...Moc /głośność jest na stałe  .Chociaż w niektórych filmach trzeba skręcić bo  za intensywnie jest.

To już zależy od samej sofy i obciążenia .Typ z tego filmiku ma na tyle Isotop  SD2  a na

przodzie model Isotop SD5.Na stronie której link wkleiłem są różne modele ale te z oznaczeniem niższym jak sam Autor filmiku tłumaczy , są mocniejsze 

Trochę czytałem o Ibeam 200, jak to się sprawuje z wyższymi częstotliwościami? ludzie chwalili za rozpiętość Hz, przez to można się cieszyć wibracjami w znacznie większym zakresie, niż Buttkickers i Earthquake, a niektórzy uzupełniają nawet te dwa wymienione właśnie Ibeam 200, mając niemalże pełny zakres w filmach.

Rozmawiałem z gościem od wibroizolatorów, zrobił się z tego temat pokroju "rocket science" i podobno jak się zapytałem o te zastosowane SD2 i SD5 z filmu YT, to też są błędnie dobrane... ale na tym się kompletnie nie znam, ale zrobiłem pewne wyliczenia.

Generalnie:

Moduły kanapy środkowe po około 45kg (x2) boczne około 50kg (x2) daje to 190kg.

Sklejka będzie ważyć około 50kg (21mm)

Łącznie mamy 240kg, bez osób siedzących.

Jedna osoba siedząca - 330kg 

Osoby liczę po około 90kg jedna osoba - 360kg - 4 osoby, max 5 na upartego - 450kg.

Ogólnie waga ostatecznie zamyka się w granicy 690kg.

Wibroizolatory i ich zakres pracy z filmu:

Przy zastosowaniu u mnie:

5x SD2 front, zakres pracy -

min. 100kg - max: 165kg

5x SD5 tył, zakres pracy -

min. 365kg - max: 635

Total front + tył daje zakres pracy:

min: 465 - max: 800kg 

Moje obciążenie total:

min - 330kg (1os.) - max - 690 (5os.) vs. izolatory min - 465 / max - 800kg

Pytanie tylko, czy tak powinienem to wyliczyć... (?)

IMG_5718.thumb.jpeg.9e03df8fff2630e1c98830bffb28f25c.jpeg

Dodaję plik z zakresem pracy poszczególnych izolatorów dla potomnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jay22 napisał:

Trochę czytałem o Ibeam 200, jak to się sprawuje z wyższymi częstotliwościami? ludzie chwalili za rozpiętość Hz, przez to można się cieszyć wibracjami w znacznie większym zakresie

Nie interesował mnie nigdy wyższy zakres.Poza tym w filmach , powyżej 40 Hz  na dłuższą metę jest to raczej denerwujące i nienaturalne.Ja chwalę Ibeam za precyzję i jakość .Są sceny, w których jest po prostu niezastąpiony i daje super wrażenia.Warkot silników w samolocie A130 W Mission Impossible, lub wybuch Atomówki w Nagasaki w otwierającej scenie Wolferine .Wszystko drży jak byś tam był.Strzały z schotguna bierzesz na klatę wszystko fajnie się zgrywa.

2 godziny temu, Jay22 napisał:

5x SD2 front, zakres pracy -

min. 100kg - max: 165kg

5x SD5 tył, zakres pracy -

min. 365kg - max: 635

Tu chyba pomyliłeś strony...

Te mocniejsze powinny być na tyle a te słabsze na froncie.

2 godziny temu, Jay22 napisał:

Pytanie tylko, czy tak powinienem to wyliczyć

Zawsze możesz przeprowadzić testowy montaż .Kup zestaw pod jeden fotel i poeksperymentuj. Najwyżej wymienisz na inne mocniejsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Nie interesował mnie nigdy wyższy zakres.Poza tym w filmach , powyżej 40 Hz  na dłuższą metę jest to raczej denerwujące i nienaturalne.Ja chwalę Ibeam za precyzję i jakość .Są sceny, w których jest po prostu niezastąpiony i daje super wrażenia.Warkot silników w samolocie A130 W Mission Impossible, lub wybuch Atomówki w Nagasaki w otwierającej scenie Wolferine .Wszystko drży jak byś tam był.Strzały z schotguna bierzesz na klatę wszystko fajnie się zgrywa.

Tu chyba pomyliłeś strony...

Te mocniejsze powinny być na tyle a te słabsze na froncie.

Zawsze możesz przeprowadzić testowy montaż .Kup zestaw pod jeden fotel i poeksperymentuj. Najwyżej wymienisz na inne mocniejsze. 

W takim razie może sam pomyślę, żeby z czasem uzupełnić nadchodzący projekt o jedną jednostkę Ibeam 200 😉 bo brzmi obiecująco, tylko żeby zgrać całość zapewne zejdzie trochę czasu.

Tak, moja pomyłka, ale prawidłowo mam na szkicu rozpisane, zwyczajnie byłem już trochę zmęczony dniem...

Zgadzam się, metoda prób i błędów, tylko obecnie staram się zawęzić pole błędów do minimum 😉 

 

Generalnie na tym filmie, gościu ma dwie deski poprowadzone od frontu kanapy do tylnej części z dwoma jednostkami Q10B na każdej, to nie jest tylko fragment na potrzeby montażu transducerów? nie wiem, czy miał większy zamysł, czy potrzebował tylko, żeby wyprowadzić je poza kanapę (?)

U siebie muszę zrobić małą modyfikację, bo przygotowałem się, żeby użyć dodatkowego mocowania od producenta, dzięki temu podbija się moc Earthquake'a - PB-1 (załączona grafika)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jay22 napisał:

U siebie muszę zrobić małą modyfikację, bo przygotowałem się, żeby użyć dodatkowego mocowania od producenta, dzięki temu podbija się moc Earthquake'a - PB-1 (załączona grafika

No właśnie te orginalne mocowania ,wedłóg autora filmu ,wcale nie pomagają....Wręcz przeciwnie.On odradza ich wykorzystanie na tym filmie twierdzi ,że efekt jest o wiele lepszy ,kiedy Earthquaki są przymocowane bezpośrednio do deski, tak jak  na filmie.Swoją drogą wystarczy spojrzeć na to zdjęcie wyżej co wkleiłeś...

 

Taka blaszka?Ma zwiększyć moc ?Widać gołym okiem ,że to słabe ogniwo ,w tym całym systemie.Zamiast przekazać energię do podstawy ....Będzie się bujać jak wahadło w zegarze z kukułką....a przecież nie o to chodzi😅 .Nie wiem czy u ciebie 2sztuki wystarczą na  taką ilośč siedzisk?Chyba planujesz 5?  Efekt "Bujania" widziany na filmie ,kiedy on tam  prezentuje za pomocą generatora tonów  jest z pewnością zpowodowany umieszczeniem ich ZA sofą. To również radziłbym przetestować.Bo efekty mogą się znaczenie różnic zależnie od umieszczenia tego sheykera...

Ja mam Ibeam pod siedziskiem na środku sofy. Na sklejce przykręconej do siedziska ,a 2 sztuki BS 250  w jej oparciu .Moja Sofa jest naprawdę masywna  i duża .Dodatkowo siedzisko jest wysuwane do postaci leżanki i jak leci jakiś dobry Film, to nie ma mocnych na te gabaryty....

Trzęsie jak na wozie Dżymały   😅💪

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG-20220814-WA0003.thumb.jpg.2ea53c4239090a7d59f107269dce8481.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że autor miał na myśli blachę dołączoną oryginalnie do zestawu, ta ze zdjęcia jest jako dodatkowo nabyta -  raz, że jest ciężka i sztywna, a dwa ludzie na forach zagranicznych chwalą jej efekty, że faktycznie wzmacnia działanie Q10B, a to ze względu na kształt "S", ale tak naprawdę widziałem tylko jeden film z efektem "dźwigni" jaki tworzy to efekt, bardzo możliwe, że skoro nie zdecydował się na użycie tego, to jednak nie jest to takie super... najwyżej zwrócę blachy i tyle, a shaker'y spróbuję zamontować podobnie jak gościu z filmu.

Zaczynam składać wszystko w weekend, jeśli tylko w sobotę będą tak mili na składzie i dotną mi sklejkę od ręki.

Jeden Q10B wystarcza na max trzy siedzenia, więc myślę, że dwie sztuki powinny bez problemu poradzić sobie z czterema siedziskami, bo tyle ma ta kanapa modułowa. W najgorszym przypadku dokupię trzeci i chwię to zajmie, bo w PL niestety nie jest dostępny od ręki.

Po drobnych przemyśleniach i przeliczeniu ile izolatorów miała osoba z filmu, postanowiłem wziąć za punkt odniesienia (na start) jego modele SD2 (5szt) i SD5 (5szt) i wytestować. Według wyliczeń zużyłby podobną ilość punktów podparcia co ja na siedzenia, jeśli by "wykastrować" jego kanapę z litery "U" - tj. 10szt. 

 

Całkiem fajna sala, kanapa też niczego sobie 😉 estetycznie rozmieszczone shakery, jednak te bezpośrednio montowane, to jest to, a czy leżanka sprzyja drzemce podczas seansu? czy wibracje skutecznie dobudzają? 😁 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jay22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Jay22 napisał:

Myślę, że autor miał na myśli blachę dołączoną oryginalnie do zestawu

Teraz jeszcze raz przeglądnąłem to Video...fakt miał ma myśli te orginalne.

Mimo wszystko wydaje mi się ,że jeśli zamontujesz jak na filmie to nie będzie problemu z mocą....efekt dźwigni.

 

47 minut temu, Jay22 napisał:

Po drobnych przemyśleniach i przeliczeniu ile izolatorów miała osoba z filmu, postanowiłem wziąć za punkt odniesienia (na start) jego modele SD2 (5szt) i SD5 (5szt) i wytestować. Według wyliczeń zużyłby podobną ilość punktów podparcia co ja na siedzenia, jeśli by "wykastrować" jego kanapę z litery "U" - tj. 10szt. 

Dokupić zawsze można👍

47 minut temu, Jay22 napisał:

Jeden Q10B wystarcza na max trzy siedzenia, więc myślę, że dwie sztuki powinny bez problemu poradzić sobie z czterema siedziskami, bo tyle ma ta kanapa modułowa

Co to za kanapa modułowa?

Warta świeczki do kina?

Zapodaj jakieś zdjęcie...

47 minut temu, Jay22 napisał:

Całkiem fajna sala, kanapa też niczego sobie 😉 estetycznie rozmieszczone shakery, jednak te bezpośrednio montowane, to jest to, a czy leżanka sprzyja drzemce podczas seansu? czy wibracje skutecznie dobudzają? 😁 

A dziękuję dziękuję...😅

Fakt salka spełnia oczekiwania pod każdym względem...

Jeszcze mi się nie zdażyło przysnąć ... Ja tam "Nad Niemnem" nie oglądam 😅,a ten kontekst co u mnie leci,z reguły tak trzyma napięcie ,że się nie da oka zmrużyć...Dżemka to raczej w salonie...jak w tv przynudzają 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jay22 napisał:

ale tak naprawdę widziałem tylko jeden film z efektem "dźwigni" jaki tworzy to efekt,

No ja też znalazłem jedno video🤣🤣🤣

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gmow1977 napisał:

Co to za kanapa modułowa?

Warta świeczki do kina?

Zapodaj jakieś zdjęcie...

Nie mam zdjęcia jak prezentuje się w całości, ale podrzucam tymczasowo poglądowe od producenta -  kanapa bardzo wygodna, każde siedzenie z osobna rozkładane elektrycznie, gdybym miał ponownie wybierać, zrobiłbym to z czystym sumieniem 😉 wykonanie estetyczne, jakość zadowalająca, polecam!

 

28 minut temu, Gmow1977 napisał:

No ja też znalazłem jedno video🤣🤣🤣

 

O to to... dokładnie o tym filmie mowa... 😅

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Jay22 said:

Nie mam zdjęcia jak prezentuje się w całości, ale podrzucam tymczasowo poglądowe od producenta -  kanapa bardzo wygodna, każde siedzenie z osobna rozkładane elektrycznie, gdybym miał ponownie wybierać, zrobiłbym to z czystym sumieniem 😉 wykonanie estetyczne, jakość zadowalająca, polecam!

 

O to to... dokładnie o tym filmie mowa... 😅

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widac ewidentnie, ze taka blaszka tłumi działanie shakera. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, brewka87 napisał:

Widac ewidentnie, ze taka blaszka tłumi działanie shakera. 

Też mi się tak wydaje.Ale zakładam, że  wynalazcy mieli koncept montażu właśnie ZA sofą,bez dodatkowych (udziwień /desek) co skutkowałoby też  "efektem  dźwigni.Wydaje mi się że w przypadku montażu Earthquaków tak jak na pierwszym filmie bez tych blach  (przedłużone deski) da podobny efekt a nawet chyba  mocniejszy... 

Liczę ,że Autor pochwali się po Weekendzie i zda nam relację z montażu...👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.