Skocz do zawartości
IGNORED

Wtyki bananowe - osłony przed zwarciem


Sławomir_62313
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał styczność z jakąś osłonką na bolce luźnych wtyków bananowych przed zwarciem? A może macie jakiś inny sprytny patent?

Mam kilka wzmacniaczy i przełącznik wzmacniaczy / kolumn (2x2), ale jakoś zawsze jakieś kable od wzmacniacza leżą luźno obok. Nie chcę ich odpinać od wzmacniacza za każdym razem, a obawiam się, że bez tego może dojść do przypadkowego zwarcia.
Mam wtyki z plastikową osłoną trzony wtyku Nakamichi, no ale bolec zawsze jest goły.
Teraz owijam je taśmą, ale myślę, że powinny być dostępne jakieś gumowe kapturki, osłonki, jednak nigdzie nie znalazłem nic takiego.

Edytowane przez Sławomir_62313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-bananowe-glosnikowe-laborat-podwojne-4132-12547859779

Wywalasz te metalowe listwy i jak wetkniesz wtyki na pewno nic się

nie wydarzy .... no, chyba, że masz kilka par, ale są też gniazda ścienne

z większą ilością gniazd.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, audioburak napisał:

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-bananowe-glosnikowe-laborat-podwojne-4132-12547859779

Wywalasz te metalowe listwy i jak wetkniesz wtyki na pewno nic się

nie wydarzy .... no, chyba, że masz kilka par, ale są też gniazda ścienne

z większą ilością gniazd.

Sądzę, że raczej o takie zaślepki  chodzi 

image.png.b430ce5dc34db33eb28e88eedffbe8d1.png

image.png.d2ff621fb4c879d226b70c0de880b1a0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze podpowiedzi. Każda wydaje się dobra, pewnie wezmę wtyk do sklepu z wężami PCV i coś dopasuję.

Te wtyki KaCsa też super pomysł, ale już nakupiłem zwykłych wtyków Nakamichi, więc na teraz przy nich pozostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Sławomir_62313 napisał:

Czy ktoś z Was miał styczność z jakąś osłonką na bolce luźnych wtyków bananowych przed zwarciem? A może macie jakiś inny sprytny patent?

Mam kilka wzmacniaczy i przełącznik wzmacniaczy / kolumn (2x2), ale jakoś zawsze jakieś kable od wzmacniacza leżą luźno obok. Nie chcę ich odpinać od wzmacniacza za każdym razem, a obawiam się, że bez tego może dojść do przypadkowego zwarcia.
Mam wtyki z plastikową osłoną trzony wtyku Nakamichi, no ale bolec zawsze jest goły.
Teraz owijam je taśmą, ale myślę, że powinny być dostępne jakieś gumowe kapturki, osłonki, jednak nigdzie nie znalazłem nic takiego.

Można wydrukować na drukarce 3d lub wykonać z kawałka drewna element do którego będziesz wkładał końcówki luźnych wtyków bananowych. Ładnie będzie wyglądało a przy okazji spełni swoją funkcję. 

Możesz ewentualnie jak zaproponowali koledzy powyżej zastosować gniazda bananowe umieszczone np. w uniwersalnej plastikowej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam czasami kilka kabli leżących za kolumnami ,czasami wpięte w wzmacniacze .Dla bezpieczeństwa odpinam z prądu te wzmacniacze . Tez miałem pomysł na kawałek kostki z  drewna i wmontowanie w niego 2/3 pary gniazd  bananowych. Mogły by leżeć za kolumnami lub nawet być przyklejone taśmą dwustronną z tyłu kolumn i nawet jakby coś mi się pomyliło, chroniło by przed przypadkowym zwarciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy patent na prowizoryczne zaizolowanie pary wtyków bananowych, to rurka PVC o długości ok 10cm o średnicy wewn., w którą końcówka wtyku wchodzi na wcisk. Z każdej strony wkładamy wtyk i jest bezpiecznie. A jak za szeroko się rozchodzą, to rurkę łamiemy w połowie i na zgięciu spinamy na przykład trytką.

Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Sławomir_62313 napisał:

Zamówiłem takie najtańsze gdziazda izolowane do lutowania. Jak dojadą dam znać, jak się sprawdzą w roli zaślepki. 

https://allegro.pl/oferta/amass-gniazdo-bananowe-4mm-lutowane-czarne-x2szt-13625553010

 

jaki kolor wybrałeś ? 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.