Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie glosniki do Denona AVR-X2200W vs jeden z lepszych soundbarow (Kino domowe)


psi4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam amplituner Denon AVR-X2200W. Do tego podlaczone Hardman HKTS16(cos takiego) 5 malych gloskow, 2+1 s przodu i 2 z tylu. Duzy salon z 45m2, tv 75', kable pociagniete pod podloga tak, ze z tylu mam dwa glosniki na scianie.

Jesli chodzi o podlaczenia nie ma zadnego problemu. Pytania mam nastepujace. 

Czy mozecie poradzic jakis dobry zestaw glosnikow do tego amplitunera? Jesli tak to o jakim przedziale cenowym mowimy.Kilka k to max jaki raczej chce na to przeznaczyc. Zona pewnie nie bedzie zachwycona z duzych kolumn z przodu wiec wolalbym moze cos mniejszego ale nie mam tutaj sztywnego ograniczenia. Pytanie czy isc w 5 glosnikow czy moze jakis dobry zestaw 2+1? Czy 2+1 da dzwiek przestrzenny?

Muzyka nie ma tutaj znaczenia, wiec na to prosze nie patrzec. Chodzi glownie o filmy, czyli kino domowe. 

Wiem, ze to pewnie glupie rozwiazanie ale najblizej jest mi do sprzedazy amplitunera i kupienia jakiegos dobrego soundbara typu q800c, 900, ktory jest bardzo mocno polecany. Raczej cos w przedziale 2-4k.  

Zdaje sobie sprawe, ze zaden soundbar nie bedzie tak dobry jak ampli plus glosniki, ale o ile chcialbym miec fajne kino domowe to np moja zona nawet ampli czesto nie wlacza i dzwiek leci z glosnikow telewizyjnych :) 

Takze jest jak jest, chcialbym fajne rozwiazanie z glosnikami, zeby jednak byl jak najwiekszy fun przy filmach, zwlaszcza, ze mam kable pociagniete pod podloga, nie ma tutaj zadnego problemu z podlaczeniem, ampli mam, ale tez raczej nie chciabym wydac 6k+ na glosniki. Blizej jest mi do sprzedania denona i kupienia top soundbara. 

Podzielicie sie opiniami? Dzieki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, psi4 said:

Pytanie czy isc w 5 glosnikow czy moze jakis dobry zestaw 2+1? Czy 2+1 da dzwiek przestrzenny?

5.1 to takie minimum jesli chodzi o kino. To był przez wiele lat standard w kd. Mniejsza ilosc głosników nie da Ci efektów kinowych.

Osobiscie soundbary odradzam ale moze sie okazac ze Tobie i zonie to wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś spróbować teufel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Choć lepszy byłby system starszy 5 lub wyższy 6. Mają długi okres testowy. Mógłbyś do system 4 najwyżej wziąść 2 suby.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon to poważny sprzęt i ja bym do niego na "muzycznie" zmienił fronty

i centralny, zachowując jednorodność brzmienia na przykład na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście kolory do wyboru, jednak przy założeniu, że subwoofer zestawu

ma jakieś regulacje, bo tego nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hej,
Zdaje sobie sprawe, ze zaden soundbar nie bedzie tak dobry jak ampli plus glosniki, ale o ile chcialbym miec fajne kino domowe to np moja zona nawet ampli czesto nie wlacza i dzwiek leci z glosnikow telewizyjnych :) 
Podzielicie sie opiniami? Dzieki 


To ustaw to tak, zeby amplituner włączał się razem z TV...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, Chloru said:


 

 


To ustaw to tak, zeby amplituner włączał się razem z TV...
 

 

Oczywiscie tak mam ale czasami po prostu sie nie wlacza. 

Czyli nawet taki topowy soundbar Samsunga Q990 nie ma wiekszego sensu i lepiej jest dobrac glosniki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie tak mam ale czasami po prostu sie nie wlacza. 
Czyli nawet taki topowy soundbar Samsunga Q990 nie ma wiekszego sensu i lepiej jest dobrac glosniki? 
Tutaj masz topowy soundbar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;)

Masz cala instalacje. Kup glosniki i nie kombinuj. Ustaw to porządnie. Kup dodatkowo dobry subwoofer (albo 2). Wrzuć jakiś schemat jak to jest ustawione, skoro narzekasz ze nie gra przestrzennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, psi4 said:

Czyli nawet taki topowy soundbar Samsunga Q990 nie ma wiekszego sensu

Jesli masz mozliwosc postawic normalne głosniki to kupuj głosniki.

Soundbary to taka chwilowa moda, jak plastikowe zestawy KD we wczesnych latach 2000 z "amplitunerem" zintegrownym z odtwarzaczem DVD ... niby zajmowało to mało miejsca ale szybko te zestawy lądowały na allegro. Podobnie  jest teraz moda na minimalistyczne audio, ludzie kupują i szybko sprzedają. 

Inna sprawa, ze wielu nabywcow takich wynalazkow po prostu nie ma pojęcia jak moze grac normalne KD, więc dzwięk w pierwszej chwili im odpowiada, bo jest efekt WOW w porownaniu do glosników z telewizora.

Szybko pozniej okazuje się, ze to jednak po prostu nie gra tak jakby sobie zyczył nabywca i zaczynają się poszukiwania czegos lepszego.

Na forum w dziale KD co kilka dni przewijają się wątki na temat soundbarów. Soundbar to taki kompromis pomiędzy jakoscią dzwięku, designem (niektorym takie belki się podobają, bo wyglądają nowoczesnie w porownaniu do klasycznych zestawów głosnikowych), a zajmowanym miejscem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden bardzo istotny aczkolwiek rzadko poruszany aspekt.

Sprzęt audio nieustannie idzie do przodu jesli chodzi o kodeki, rozne funkcje i bajery. Kupując soundbar niemal pewnym jest, ze za powiedzmy 5 lat będzie on juz przestarzały technologicznie (wyjdzie jakis nowy nieobsługiwany kodek, jakas nowsza wersja HDMI albo nowszy standard ARC.

W przypadku tradycyjnego zestawu wymienisz amplituner i znowu masz wszystko. W przypadku soundbara bedziesz go musiał wymienic. Kupisz nowy, a tego starego nawet za marne grosze nikt nie będzie chciał kupic mając swiadomosc ze nie obsługuje tego czy tamtego ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2-4 tys dobrego soundbara też nie kupisz. Ja masz ampli, to idź w kolumny głośnikowe, jednak żeby efekt przestrzenny uzyskać to potrzebujesz minimum 5.1.

Co do dobrego soundbara; Devialet Dione też pozamiata temat 😉

 

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też uważam, że soundbar da Ci gorsze wrażenia. Jaki masz obecnie subwoofer? Ten z zestawu Harmana, czy masz po prostu 5.0? Na pewno przemyślałbym Magnata Alpha RS12, a do niego Monitor Audio Bronze 100 z naszego outletu oraz Monitor Audio Bronze C150 🙂 To fajny zestaw, który cenowo jest w granicach rozsądku moim zdaniem, a da naprawdę fajne wrażenia przy oglądaniu filmów. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie komentarze. Zgodnie z tym co pisaliscie odpuszcze soundbar i pokombinuje z glosnikami. 

Skonsultuje czy dostane zgode na wieksze kolumny z przodu czy beda musialy byc male... :) 

Przy okazji mam pytanie, biorac pod uwage, ze glownie chodzi mi o kino domowe, to czy kupujac nowy zestaw zwlaszcza ten z przodu, to z tylu glosniki moga zostac te co mam Hardmana? Czy zmieniac wszystko? 

9 minutes ago, Q21 said:

Cześć, też uważam, że soundbar da Ci gorsze wrażenia. Jaki masz obecnie subwoofer? Ten z zestawu Harmana, czy masz po prostu 5.0? Na pewno przemyślałbym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a do niego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z naszego outletu oraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 🙂 To fajny zestaw, który cenowo jest w granicach rozsądku moim zdaniem, a da naprawdę fajne wrażenia przy oglądaniu filmów. 

Tak. Mam od poczatku caly zestaw Hardmana, HKTS 16.

A ampli tak jak pisalem to Denon AVR x-2200w. Tyle glosniki wisza na scianie, bo tam sa wyprowadzone do nich kable, wiec rownie dobrze moga zostac ale moge tez je zmienic na inne, bo tez bede mogl je zawiesic w tym samym miejscu. 

O ile tylne wisza powiedzmy +- w szerokosci 4m od siebie to te z przodu mam postawione blizej. Pod tv mam szafke i wszystkie trzy stoja na tej samej wysokosci, czyli tez powiedzmy na szerokosci 75' tv. Nawet ciut mniej bo szafka jest mniejsza a TV wisi na scianie. Subwoofer z boku szafki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, psi4 napisał:

Hardmana

Harmana 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy "frontowe" powinny być z tej samej stajni, ale efektowe już niekoniecznie.

Tyle, że jak będziesz chciał sprzedać Harmana, to lepiej komplet.

U wielu producentów znajdziesz różne rozmiary na front i jeśli chodzi tylko

o kino, kto wie, czy nie wylądujesz z kompletem np. Klipscha. Przykład:

5.0 Klipsch RB-81 II Theater Pack i do tego jakiś subwoofer.

Do muzyki to się średnio nadaje, ale w kinie sprawdzają się dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, audioburak napisał:

Trzy "frontowe" powinny być z tej samej stajni, ale efektowe już niekoniecznie.

Święta racja, tak samo tyły można trochę przyoszczędzić i kupić z niższej ligi, w końcu to tylko efektowe głośniki 😉 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System 6 z jednym subem cenowo powinien też być ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupio sie przyznac ale chyba bede musial zaczac od pelnej konfiguracji bo widze, ze dawno temu, podlaczylem jakis byle jaki kabel hdmi do takiego stopnia, ze Atmos byl w ogole wylaczony i go nie obslugiwal(jak tylko podlaczylem nowy to wskoczylo info, ze zostalo podlaczone urzadzenie z atmos) a setup z amplitunera nawet sie nie wlaczal... 

Takze, zanim w ogole wymienie glosniki to chyba poszukam informacji jak to wszystko porzadnie podlaczyc i ustawic na tym Harmanie co mam, a dopiero pozniej poszukam zmiany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser Ambeo miałem w 20m2 i rewelacja, później Yamaha 5600 pokazała więcej przestrzeni nad i wokół głowy ale musiała być wspomagana subwooferem bo bez niego to zapomnij.

Te dwa polecam z czystym sumieniem, oba posiadają fizyczne mikrofony do kalibracji nie tak jak Devalien za pomocą aplikacji i telefonu na przykład…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stary200 napisał:

Sennheiser Ambeo miałem w 20m2 i rewelacja, później Yamaha 5600 pokazała więcej przestrzeni nad i wokół głowy ale musiała być wspomagana subwooferem bo bez niego to zapomnij.

Te dwa polecam z czystym sumieniem, oba posiadają fizyczne mikrofony do kalibracji nie tak jak Devalien za pomocą aplikacji i telefonu na przykład…

brakuje na tej liście Devialet Dione 😉

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

brakuje na tej liście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 😉

 

bla bla bla…

Promujecie swoje, rozumiem ale nie testowaliście bezpośrednio podanych powyżej modeli ze sobą. Dla mnie nr jeden jest Sennheiser ze względu iż mamy wszystko w jednym, natomiast gdybym miał patrzeć pod kątem 2.1 to zdecydowanie wygrywa Yamaha! Devalient klasyfikowałbym gdzieś na 5 miejscu… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Stary200 napisał:

Sennheiser ze względu iż mamy wszystko w jednym

a Devialet to nie ma wszystko w jednym? Na 5 miejscu? Hmm, kto przed nim?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jeszcze raz z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Tak jak pisalem, okazalo sie, ze mialem tutaj mega konfiguracje pomieszan, byle jaki kabel hdmi, ktory nawet nie laczyl menu z amplitunera(albo sie popsul) i chyba najpierw sprobuje przez jakis czas podzialac na tych glosnikach co mam a dopiero pozniej zrobie upgrady, zwlaszcza centralny + dwa przednie a satelitki zostawie te co mam.

W ogole okazalo sie, ze subwoofer zupelnie nie dziala :) Mam ten z zetawu HKTS 210sub/230. Jest zasilanie, wymienilem kabel na nowy ale nie ma dzwieku. Chyba jest to znany problem bo widzialem podobne tematy. Pytanie moje jeszcze jest nastepujace. Dac do serwisu i naprawiac czy odpuscic juz, dac sobie z nim spokoj i kupic nowy, lepszy? Moglibym przy okazji poprosic o jakas sensowna rekomendacje jesli jednak wybor padnie na nowy?

Czy jesli w przyszlosci bede wymieniac te przednie glosniki to czy moge np najpierw wymienic centralny(ten z zestawu jest takiej samej wielkosci jak pozostale) a potem lewy i prawy, czy jednak jak juz wymieniac to zrobic od razu calosc? 

Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ogarnij co tak naprawde działa, a co nie działa 🙂 trochę dziwne, ze nie zauwazyłes wczesniej niedziałającego suba, skoro masz małe satelitki, ktore "basu" z pewnoscią nie odtwarzają 😉

W pierwszym poście napisałes

On 9/30/2023 at 7:34 PM, psi4 said:

Jesli chodzi o podlaczenia nie ma zadnego problemu.

Teraz piszesz, ze 

2 hours ago, psi4 said:

okazalo sie, ze mialem tutaj mega konfiguracje pomieszan, byle jaki kabel hdmi, ktory nawet nie laczyl

Co do subwoofera, czy aby jestes pewny, ze on nie działa? Moze masz wyłączonego suba w konfiguracji amplitunera i/lub wyciszonego albo podpiętego w niewłasciwe wyjscie z amplitunera?

Co do naprawiania tej klasy subwoofera to miałbym mieszane uczucia. Jesli faktycznie jest uszkodzony lepiej poszukac czegos innego (lepszego), bo naprawa moze wyniesc tyle co jego wartosc😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, brewka87 said:

Najpierw ogarnij co tak naprawde działa, a co nie działa 🙂 trochę dziwne, ze nie zauwazyłes wczesniej niedziałającego suba, skoro masz małe satelitki, ktore "basu" z pewnoscią nie odtwarzają 😉

W pierwszym poście napisałes

Teraz piszesz, ze 

Co do subwoofera, czy aby jestes pewny, ze on nie działa? Moze masz wyłączonego suba w konfiguracji amplitunera i/lub wyciszonego albo podpiętego w niewłasciwe wyjscie z amplitunera?

Co do naprawiania tej klasy subwoofera to miałbym mieszane uczucia. Jesli faktycznie jest uszkodzony lepiej poszukac czegos innego (lepszego), bo naprawa moze wyniesc tyle co jego wartosc😉

NIe zwrocilem uwagi, bo w penwym momencie postawilem juz krzyzyk na tym zestawie i w ostatnim czasie czesto lecial dzwiek na glosnikach z tv(ktore w tym momencie graja lepiej bo maja w ogole jakiekolwiek basy hehe) 

Co do subwoofera jestem raczej pewien. Podlaczenie sprawdzalem wiele razy, i przy ampli i przy subwooferze. Nawet nowy kabel premium 2xRCA kupilem vs ten stockowy bo myslalem, ze to wlasnie wina kabla jest, no ale jednak dzisiaj sie okazalo, ze jednak nie. Zasilanie jest, lampka sie swieci, natomiast nic poza tym. Robilem testy przy ustawieniu glosnikow i z subwoofera nie ma zadnego dzwieku. jest wlaczony, volume na maxa i zupelnie nic. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli faktycznie jest uszkodzony, to nie ma sensu naprawiac, bo to (co tu ukrywac) zabawka 😉 spojrzałem przed chwilą na specyfikację całego zestawu i ten sub to taka mała kosteczka jak od zestawów Logitecha 😉

Nie wiem jak grają te satelitki ale podejrzewam, ze uzupełnione lepszym subwooferem zagrają lepiej niz polecane soundbary. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, brewka87 said:

Jesli faktycznie jest uszkodzony, to nie ma sensu naprawiac, bo to (co tu ukrywac) zabawka 😉 spojrzałem przed chwilą na specyfikację całego zestawu i ten sub to taka mała kosteczka jak od zestawów Logitecha 😉

Nie wiem jak grają te satelitki ale podejrzewam, ze uzupełnione lepszym subwooferem zagrają lepiej niz polecane soundbary. 

Dzieki. Czy Klipsh R-100SW lub Yamaha Ns-Sw200 beda ok? Widze, ze ok 1300 za oba, wiec dla mnie akceptowalne i jesli chodzi o wyglad to nie bedzie sprzeciwu od drugiej polowki.

Zerkalem jeszcze tansza opcje 100 od Yamahy ale tam chyba trzeba subwoofer wlaczac i wylaczac recznie za kazdym razem a to z automatu jest dsq ;) a drozszy Klipsh R-120 chyba mi nie potrzebny. 

@Q21 polecal jeszcze Magnata Alpha rs12 ale biorac pod uwage wyglada pozostalych glosnikow to nie za bardzo bedzie pasowac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minutes ago, psi4 said:

Czy Klipsh R-100SW lub Yamaha Ns-Sw200 beda ok?

Nie jestem specjalistą od subwooferów ale gdybym miał kupowac w ciemno brałbym klipscha 😉

Moze ktos, kto zna te modele podpowie cos więcej albo dorzuci jakąś propozycję w podobnym budzecie ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy nie znam, a Klipsch jest ok opcją na swój budżet, ale znowu porównując go do droższych subwooferów, to słychać jego braki. Magnat, Klipsch SPL-120, czy SVS SB-1000 są po prostu znacznie lepsze. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę odważny i napiszę krótko…

Chcesz rozpie…dol w Kinie to tylko Klipsch !!! Żadna inna marka nie da tego co ta firma w kinie( jeżeli mowa o nisko budżetowych firmach! ) z Denonem to będzie to!!!

Natomiast jeżeli by brać pod uwagę muzykę i kino to stawiam na Heco z Denonem. Bedzie wykop, energia oraz kultura w tym połączeniu( miałem Heco Celan GT 302/202/102F i centralny z Denonem 4700 i żałuję że to sprzedałem😞😭😞

Zamiast Heco spojrzałbym jeszcze na Dali Oberon! Z Denonem świetne połączenie ale nie tak dobre jak Heco Celan GT

@psi4 a co do suba… kupuj najlepszy na jaki Cię stać💪 SVS, Rel, JL Audio itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.