Skocz do zawartości
IGNORED

Adaptacja pokoju pod stereo 3x3,6x2,5


rawracer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 🙂

Temat wielokrotnie poruszany ,ale ośmielę się napisać nowy wątek .

Stoję przed zabudową,aranżacją pokoju głównie do słuchania o wymiarach długość 3,6m szerokość 3m ,wysokość 2,5m także raczej wchodzimy w bliski odsłuch.Pokoj to będzie taka typowa męska nora 😉 w stylu loftu z instalacją natynkową czarna ,na klipsach z lampami kanałowymi 😁

Przeprowadzę też osobny obwód zasilania z licznika do jednego gniazdka na bezpieczniku topikowym kablem ekranowanym do falowników/przemienników częstotliwości .(chyba że zwykły YDYp wystarczy)

Kolumny po dłuższej ścianie ,wiem że lepiej było by po krótszej ,ale ułożenie drzwi i okna raczej to uniemożliwia.

I od czego dalej zacząć ? Czym wykończyć ściany i sufit ?

Myśli są różne .jedna ściana korek ,tynk ozdobny .inna jakiś lamel na części ....,może cegiełka na innej ...

Proszę o porady według kolejności .

Panele akustyczne później też będą zastosowane .to proszę pisać jaki ,gdzie najlepiej ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rawracer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od sufitu 😉

Wykleić czymś konkretnym czy może podwieszany gk zrobić z wytłumieniem z wełny czy same płyty gk klejone jakieś akustyczne np Nida Cicha czy Nida Sonic ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2023 o 20:14, rawracer napisał:

Witajcie 🙂

Temat wielokrotnie poruszany ,ale ośmielę się napisać nowy wątek .

Stoję przed zabudową,aranżacją pokoju głównie do słuchania o wymiarach długość 3,6m szerokość 3m ,wysokość 2,5m także raczej wchodzimy w bliski odsłuch.Pokoj to będzie taka typowa męska nora 😉 w stylu loftu z instalacją natynkową czarna ,na klipsach z lampami kanałowymi 😁

Przeprowadzę też osobny obwód zasilania z licznika do jednego gniazdka na bezpieczniku topikowym kablem ekranowanym do falowników/przemienników częstotliwości .(chyba że zwykły YDYp wystarczy)

Kolumny po dłuższej ścianie ,wiem że lepiej było by po krótszej ,ale ułożenie drzwi i okna raczej to uniemożliwia.

I od czego dalej zacząć ? Czym wykończyć ściany i sufit ?

Myśli są różne .jedna ściana korek ,tynk ozdobny .inna jakiś lamel na części ....,może cegiełka na innej ...

Proszę o porady według kolejności .

Panele akustyczne później też będą zastosowane .to proszę pisać jaki ,gdzie najlepiej ....

Jak pokój ,to jest tam jakieś okno i drzwi ?Daj jakiś rzut jak to się ma do ustawienia i pozycji odsłuchu.

Przy tak małym pokoju może wystarczy gruby dywan i kotary na oknach trudno tak wróżyć z fusów😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naszkicowałem ,tak planuje ustawienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rawracer napisał:

Tak naszkicowałem ,tak planuje ustawienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście zacznę od tego ,że najlepiej byłoby zatrudnić akustyka ,który dzięki pomiarom, najlepiej przygotuje pomieszczenie do odsłuchu.Ja jednak wychodzę z założenia że jesteś zwykłym enuzjastą a nie Audiofilem i zaryzykujesz zabawę z akustyką? Oczywiście bez mikrofonu pomiarowego trudno jest szablonowo określić co dolega danemu pomieszczeniu. Nie należy też wieszać ustrojów na" pałę".Najgorszy jest zawsze bas.Jego jest albo za dużo i dudni  ...albo go brakuje .Tutaj jednak 10cm waty ma ścianie to za mało.Ale nie wywołujmy wilka z lasu😅...Dlatego na start odwróciłbym  to o 90 stopni w prawo.Dzięki temu na oknie będziesz mógł powiesić grubą kotarę ,ewentualnie w przyszłości jakieś ustroje za kolumnami. .Kolumny odsuniesz od ścian bocznych i tylnej na ok 50cm  Może troszkę mniej.😉Rozstaw 200cm... 230cm i układ trójkąta równobocznego wyznaczy pozycję kanapy.Wówczas Kanapa wyląduje dość daleko od tylnej ściany.To dobrze bo najgorszy miejsce do odsłuchu jest pod ścianą.😉Na podłogę między kolumnami a kanapą gruby dywan.Teraz odsłuch.Posłuchaj trochę muzyki i wyciągnij wnioski Czego brakuje?Czego jest za dużo? ....I tu zacząłbym z eksperymentowaniem ustrojami na ścianach. ...

Dobrym narzędziem jest kalkulator pierwszych odbić od Mega Acoustic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po wprowadzeniu pozycji kolumn i  odsłuchowej, program  wyznacza pozycję absorberów na ścianach.

Pokazuje węzły fal stojących i chyba parę innych rzeczy .Poczytaj ,pobaw sie...

Wówczas możesz zacząć z  umieszczaniem absorberów  na ścianach.

Absorbery pierwszych odbić na bokach ... przed kolumnami.Dyfuzory/rozpraszacze i absorbery na tylnej ścianie za kanapą....

Z reguły działa to tak, że  rozpraszaczami nie można przedobrzyć ale absorberami już tak .Rozpraszacze najlepiej działają jak są oddalone Minimum 1m od pozycji odsłuchowej i znajduje się za nią.Absorbery tam gdzie wypadają pierwsze odbicia.Metoda na lusterko...Ale ile czego  to już najlepiej jakbyś mikrofon pomiarowy miał .A to już są schody ....Bo już trzeba się troszkę na pomiarach znać ....

Poczytaj trochę o adaptacjach jest tego multum w internecie.Jak i na tym forum....😉

Nabazgrałem tak na szybko jak to może u ciebie wyglądać...

Oczywiście ilość nieznana bo to wyjdzie z bolączek pomieszczenia.

Pozdrawiam serdecznie 😉

Screenshot_20231104-204707_SamsungInternet.thumb.jpg.ea7c020f5bea9c49d2f238c2d5b04f5f.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Oczywiście zacznę od tego ,że najlepiej byłoby zatrudnić akustyka ,który dzięki pomiarom, najlepiej przygotuje pomieszczenie do odsłuchu.Ja jednak wychodzę z założenia że jesteś zwykłym enuzjastą a nie Audiofilem i zaryzykujesz zabawę z akustyką? Oczywiście bez mikrofonu pomiarowego trudno jest szablonowo określić co dolega danemu pomieszczeniu. Nie należy też wieszać ustrojów na" pałę".Najgorszy jest zawsze bas.Jego jest albo za dużo i dudni  ...albo go brakuje .Tutaj jednak 10cm waty ma ścianie to za mało.Ale nie wywołujmy wilka z lasu😅...Dlatego na start odwróciłbym  to o 90 stopni w prawo.Dzięki temu na oknie będziesz mógł powiesić grubą kotarę ,ewentualnie w przyszłości jakieś ustroje za kolumnami. .Kolumny odsuniesz od ścian bocznych i tylnej na ok 50cm  Może troszkę mniej.😉Rozstaw 200cm... 230cm i układ trójkąta równobocznego wyznaczy pozycję kanapy.Wówczas Kanapa wyląduje dość daleko od tylnej ściany.To dobrze bo najgorszy miejsce do odsłuchu jest pod ścianą.😉Na podłogę między kolumnami a kanapą gruby dywan.Teraz odsłuch.Posłuchaj trochę muzyki i wyciągnij wnioski Czego brakuje?Czego jest za dużo? ....I tu zacząłbym z eksperymentowaniem ustrojami na ścianach. ...

Dobrym narzędziem jest kalkulator pierwszych odbić od Mega Acoustic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po wprowadzeniu pozycji kolumn i  odsłuchowej, program  wyznacza pozycję absorberów na ścianach.

Pokazuje węzły fal stojących i chyba parę innych rzeczy .Poczytaj ,pobaw sie...

Wówczas możesz zacząć z  umieszczaniem absorberów  na ścianach.

Absorbery pierwszych odbić na bokach ... przed kolumnami.Dyfuzory/rozpraszacze i absorbery na tylnej ścianie za kanapą....

Z reguły działa to tak, że  rozpraszaczami nie można przedobrzyć ale absorberami już tak .Rozpraszacze najlepiej działają jak są oddalone Minimum 1m od pozycji odsłuchowej i znajduje się za nią.Absorbery tam gdzie wypadają pierwsze odbicia.Metoda na lusterko...Ale ile czego  to już najlepiej jakbyś mikrofon pomiarowy miał .A to już są schody ....Bo już trzeba się troszkę na pomiarach znać ....

Poczytaj trochę o adaptacjach jest tego multum w internecie.Jak i na tym forum....😉

Nabazgrałem tak na szybko jak to może u ciebie wyglądać...

Oczywiście ilość nieznana bo to wyjdzie z bolączek pomieszczenia.

Pozdrawiam serdecznie 😉

Screenshot_20231104-204707_SamsungInternet.thumb.jpg.ea7c020f5bea9c49d2f238c2d5b04f5f.jpg

 

Ale kanapy nie stawiamy w środku pomieszczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, zbyniu 360 napisał:

Ale kanapy nie stawiamy w środku pomieszczenia. 

Rozmieszczenie ,które podał Gmow1977 jest najlepszym ,jednak wolałbym właśnie kanapę i kolumny dać po dłuższej ścianie a za kanapa więcej absorberow i czy taki układ by mógł się sprawdzić ,czy absorbery pochłonęły by fale żeby nie odbijały się a dzwiek szedł tylko w ich kierunku bez odbicia.

Coś takiego bym wolał o ile to zadziała ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rawracer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rawracer napisał:

Rozmieszczenie ,które podał Gmow1977 jest najlepszym ,jednak wolałbym właśnie kanapę i kolumny dać po dłuższej ścianie a za kanapa więcej absorberow i czy taki układ by mógł się sprawdzić ,czy absorbery pochłonęły by fale żeby nie odbijały się a dzwiek szedł tylko w ich kierunku bez odbicia.

Coś takiego bym wolał o ile to zadziała ....

 

Na bas to nie zadziała bo pod ścianą będzie nie komfortowo....

Co do reszty Pasma pewnie tak ....ale wówczas stracisz dużo miejsca za kolumnami bo tam będzie koniecznie też coś postawić....No i okno to zaburza symetrię i akustykę ...Choć przy basie trochę pomaga.Zkolei na ścianie za kanapą, pozbawisz się możliwości ustawienia  ustrojów  rozpraszających bo żeby coś dało, to trzeba od nich ten 1m siedzieć....

To zostanie ci 1.5m do kolumn Słabo trochę....

6 godzin temu, zbyniu 360 napisał:

Ale kanapy nie stawiamy w środku pomieszczenia. 

Czy wyjdzie na środku to nie wiem...zależy wszystko od trójkąta w jakim ustawi odsłuch.Rysunek malnąłem aby zobrazować ogòlnie jak mogłoby to wyglądać.A swoją drogą to dlaczego kanapy się nie stawia na środku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słabo,ale taki pokój mam do dyspozycji .Dzienny większy bo 3,8x4,6,ale to już ogólny rodzinny a mogę zamienić z dzieciecym,ale tam to już pod audio kicha bo to pokój 2x3,8

Przy większym pokoju można tak kanapę ustawić ,tu nie widzę przeciwwskazań .gdyby było z 6 metrów,to jak najbardziej .

W tym przypadku trochę nie bardzo właśnie ,bo wchodząc w drzwi będzie się robić krok i kanapa ,obejść ,siąść i tyle . 

sprawdzę i te ustawienie jak to wyjdzie z funkcjonalnością ,choć z góry skazuje ja na porażkę raczej ,bo wyjdzie pokój jedynie odsłuchowy 😉 chyba o to chodziło zbyniu 360.

ja chcem zrobić z przeznaczeniem do słuchania przy zachowaniu minimalnej choć użytkowości .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rawracer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gmow1977 napisał:

 

Na bas to nie zadziała bo pod ścianą będzie nie komfortowo....

Co do reszty Pasma pewnie tak ....ale wówczas stracisz dużo miejsca za kolumnami bo tam będzie koniecznie też coś postawić....No i okno to zaburza symetrię i akustykę ...Choć przy basie trochę pomaga.Zkolei na ścianie za kanapą, pozbawisz się możliwości ustawienia  ustrojów  rozpraszających bo żeby coś dało, to trzeba od nich ten 1m siedzieć....

To zostanie ci 1.5m do kolumn Słabo trochę....

Czy wyjdzie na środku to nie wiem...zależy wszystko od trójkąta w jakim ustawi odsłuch.Rysunek malnąłem aby zobrazować ogòlnie jak mogłoby to wyglądać.A swoją drogą to dlaczego kanapy się nie stawia na środku?

Bo tam występują podbicia rezonansów tzw strzałki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dlugiej scianie jest dziura na basie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na krotszej jest mniejsza

IMG_2567.thumb.jpg.dbdb746add867a38d5924bd6571b6de8.jpg

A najciekawiej jest diagonalnie

IMG_2569.thumb.jpg.26d0c8d884986e1817fe9a7a33092e3f.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważę ustawienie diagonalne.

Faktycznie z wykresami nie tak prosto je czytać .

Najlepiej jest jak nie ma dużych pików?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…. i dolkow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dlatego taki przebieg…

IMG_2573.thumb.jpg.2ae4d26d9b3a41dc33674f10cfb4d178.jpg


… jest korzystniejszy niz taki

IMG_2572.thumb.jpg.83248bc36838d87e739c1994721acffd.jpg

Wyprobowanie nic nie kosztuje

 

IMG_2574.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrobuje ,pobawię się z ustawieniami .

Później pomyślimy o ustrojach .

Remont i tak będę robił ,sufit będzie ruszany i to w pierwszej kolejności.

Mogę odrazu położyć na nim coś co może wpłynąć na akustykę ,to proszę o poradę co najlepiej z sufitem zrobić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, xajas napisał:

Wazne jest zachowanie trojkata rownobocznego i poprawne skierowsnie glosnikow na sluchacza

Ja zawsze czytałem ,że najważniejsze jest otoczenie w którym kolumny stoją .Symetria żeby byla zachowana dla lewej i prawej .

Przy ukośnym,diagonalnym kurde za nic ma się ta teza a wykres lepszy ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłem na filmik Marcina Zastawnika 

 

I on ma fajny pomysł, który można pociągnąć, to znaczy użyć jakiegoś źródła dźwięku - czemu nie balonik? Użyć jakiegoś mikrofonu, nagrać i spróbować w ten sposób oszacować odbicia i pogłos. 

Tak sobie myślę, że obserwując wykres można przeanalizować czas/odległości i zobaczyć chociaż częściowo czy raczej bolą odbicia podłoga/sufit, czy raczej przeciwległe ściany itp. 

Sam jeszcze nie próbowałem, ale mam taki plan.. U ciebie jest na tyle regularne pomieszczenie, że można się pokusić o znalezienie takich relacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie myślę, że obserwując wykres można przeanalizować czas/odległości i zobaczyć chociaż częściowo czy raczej bolą odbicia podłoga/sufit, czy raczej przeciwległe ściany itp. 
Sam jeszcze nie próbowałem, ale mam taki plan.. U ciebie jest na tyle regularne pomieszczenie, że można się pokusić o znalezienie takich relacji. 
Nie. Z czasu poglosu nie mozesz przeanalizowac, o ktora sciane chodzi.
Pomysl logicznie. Przyklad: czas poglosu 0,6s -> 0,6s x 340m/s = 204m !!!
Nie mierzysz "odleglosci", mierzesz czas, po ktorym poziom glosnosci odbic spadl o okreslona wartosc (RT60 -> o 60dB, RT30 -> o 30dB,... itd.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wykres pogłosu nie, bo to jest wybrzmiewanie wielokrotnych odbić i czas pochłonięcia dźwięku przez pomieszczenie. Mam na myśli raczej analizę impulsu tak jak to robisz przy pomiarze kolumn.  

Ale ogólnie masz rację. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne wymiary to 3,57 x 2,86 i 2,52 wysokości .

Natknąłem się na taką tabelkę gdzie wymiar 3,63 x 3,00 x 2,50wysokosci jest jako idealny ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bo jeszcze mogę zmienić na pokój 2,25 x 4,70 ale to chyba kiszka zbytnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bloku ,nie poszalejesz .

Największego pokoju tylko dla siebie nie wezmę ,choć jakbym się uparł 🤣 ale to też kwadrat trochę i długa ściana cała z oknami 4,15x4,65

Przy moich kolumnach BMN są wyloty BR z tyłu i przodu .

Teraz z lampiakirm i kolumnami odsunietymi o 13/20cm (skoszone wymiary ) i kanapa 20cm od ściany ,bo stoją na długiej ścianie z basem problemu nie ma ,nawet bym powiedział że jakby było go wiec j to nie było by źle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Diagonalne ustawienie jakoś nie przemawia do mnie .

Poza zaburzona symetria i zbyt zróżnicowana powierzchnia odbić za kolumna(jedna wypada na okno)

I miejsce odsłuchu też wypada w narożniku ,nie przemawia do mnie .

 

Najlepsza symetrię uzyskać mogę stawiając kolumny na długiej ścianie ,mogę je równo odsunąc od bocznych ścian.

Najważniejsza jest ściana za miejscem odsłuchu ?

Tyle że okolo 50cm bym mógł się odsunąć ,plus kolumny 50cm ,zostaje około 2 metry odległości ....

Ma sens takie ustawienie ?

Za miejscem odsłuchu absorber ? Wełna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.