Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Oppo 105 D ?


Tofik01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Oppo 105 D jest jeszcze warte grzechu i zainteresowania ?

Pierwsze skrzypce , to koncerty BR ( Atmos , Auro 3D ) , drugie filmy BR , trzecie CD 

Jakie Oppo , to co jest godne uwagi ?

Jaka jest rozsądna cena za Oppo 105 D ? Czy lepiej dołożyć do Oppo 203 lub Cambridge Audio CXUHD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy ci na wyjściach analog szukaj 103D. Ogólnie o ile modele 103EU 103D pojawiają się stosunkowo często to 105D, CXUHD, 203 to już na prawdę rzadko a ceny 3500-4000 to już okazje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem , czy potrzebuję wyjść analogowych 🙂

Sam wybrałeś 105 , teraz coś byś zmienił ?

WIdać i słychać różnicę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem bo się trafił niestety to nie koncert życzeń że idziemy do sklepu i kupujemy co chcemy. Nic bym nie zmienił jeśli chodzi o wybór bo przykładowo do 4K mam inny odtwarzacz. Z darbee korzystam dość często jeśli chodzi o kwestie obrazowe natomiast dźwiękowe? dla mnie nie ma znacznych różnic jeśli coś jest przesyłane przez hdmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły dodatek , ale nie koniecznie .

Zależy mi jak najlepszym dźwięku i obrazie . Cichej pracy i bezawaryjności 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście 105D jest to sprzęt którego nigdy się nie pozbędę i to nawet w przypadku jeśli kupię 203/205.

Czy jest cichy? nie ma wentylatorów a szuflada i odczyt płyt to miód na uszy. To urządzenie tak mnie zafascynowało że "przeorałem" je dosłownie pod wszelkim kątem tak aby wyciągnąć z niego jak najwięcej.

Tutaj jest mój projekt dla oppo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , posiadam również w swoim modelu własnego autorstwa oprogramowanie które rozszerza jego możliwości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tofik01 napisał:

Jeszcze nie wiem , czy potrzebuję wyjść analogowych 🙂

Jak chcesz przyszłościowo iść w końcówkę mocy, to analogi są bardzo dobrym rozwiązaniem i zdecydowanie warto. Tym bardziej, że teraz praktycznie nie ma modeli z wyjściami analogowymi w normalnych pieniądzach. Jeśli to Cię nie interesuje, bo i tak będziesz audio przesyłał przez hdmi, to bez znaczenia.

5 godzin temu, Tofik01 napisał:

WIdać i słychać różnicę ?

Wprawdzie mam CXU, a nie Oppo, ale różnicę w audio słyszałem na plus w stosunku do amplitunera Arcam, którego miałem wcześniej. Dźwięk zdecydowanie ma większą dynamikę, co w kinie ma akurat spore znaczenie. Arcam był jakby bardziej ociężały, chociaż miał więcej basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tofik01 napisał:

Czy Oppo 105 D jest jeszcze warte grzechu i zainteresowania ?

Pierwsze skrzypce , to koncerty BR ( Atmos , Auro 3D ) , drugie filmy BR , trzecie CD 

Jakie Oppo , to co jest godne uwagi ?

Jaka jest rozsądna cena za Oppo 105 D ? Czy lepiej dołożyć do Oppo 203 lub Cambridge Audio CXUHD ?

OPPO UDP 205  

OPPO wydając ostatnio model OPPO UDP 205, podniosło poprzeczkę nie do udźwignięcia przez konkurencję. Na tegorocznym Audio Video Show 2023 pytałem specjalistów jak i maniaków kina domowego, czy jest coś co może zastąpić multimedialne referencyjne OPPO UDP 205 ? ... nie ma aktualnie na rynku takiego odtwarzacza, niektórzy powiadali też tak, najwspanialsze pożegnanie, skończyła się pewna epoka dla maniaków Audio - Video, kiedy to każdy klocek był tak samo ważny, każdy był tym ostatnim i najważniejszym trybikiem w systemie kina domowego lub w systemie stereo. Pod względem dźwięku w plikach muzycznych OPPO UDP 205 ... klasa referencyjnego odtwarzacza DAP Shanling M7,  oczywiście do OPPO UDP 205 trzeba podłączyć jeszcze wzmacniacz stereofoniczny i kolumny głośnikowe. Pod względem multimedialnym do odtwarzania filmów z dysku ( pliki ) najlepszy na rynku odtwarzacz multimedialny, chociaż dla mnie osobiście, najlepszy ( z leciutką przewagą dla PlayStation 4 Pro ) odtwarzacz multimedialny do filmów posiada PlayStation 4 Pro, do tego najlepsze gry, wiadomo ... PlayStation  : )  

Bardzo fajne szczury do PlayStation 4 Pro, do OPPO UDP 205 : ) też pasują ...

Jeżeli zaś chodzi o muzykę z płyt CD ... będzie dobrze, ale nie tak jak z plików muzycznych. Dodatkowo na tegorocznym Audio Video Show 2023 w tym samym pokoju grały pliki i bardzo zacny odtwarzacz CD, po przesiadce na fizyczny nośnik, jakoś tak już nie grało : ) może za dobrze grało na plikach ?  : ) 

Następne Audio Video Show pozostało bez konkurencji dla OPPO UDP 205 ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )                  

_Piotrek.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez _Piotrek

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz 205 nie ma na liście życzeń 🙂 , nawet jeśli pojawia się na sprzedaż to nie jest wart tych pieniędzy. Na rynku jest cały czas dostępny do kupienia Panasonic UB9000 który pod względem obrazu przebuja każdy dostępny odtwarzacz na rynku tyle ze nie jest tak uniwersalnym do plików odtwarzaczem jak oppo, kwestia czego potrzebujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 205 jest poza zasięgiem finansowym . Celuję max 3-3.5k PLN na tę zabawkę.

@_Piotrek mówisz , że PS 4 pro jest także warte uwagi ? Jak sobie radzi z płytami BR , Atmos i Auro 3D ? 

Każdy model z olx jest pewny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że szukasz urządzenia cichego i oferującego topową jakość obrazu i dźwięku, a teraz jednocześnie pytasz o ps4... nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć że nie spełni żadnego z tych aspektów.

To coś jak zacząć szukać używane auto premium a skończyć na hondzie civic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację 🙂 Nie przemyślałem tej kwestii

Ok , szukam 105 D , cxu , cuuhd i 203 w dobrej cenie.

@bl4ck , co robi dobrego Twój nowy soft ? Jest do kupienia ? 🙂

@_Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co tak na prawdę cały czas coś grzebię ale zdaje się osiągnąłem limit możliwości swojego mózgu.

Zmiana regionów DVD i BD bezpośrednio z menu.

Odczyt płyt SACD tych nagranych na DVD.

Struktur BD czyli BDMV nie trzeba "patchować" aby je odtwarzać.

Zmienione kolory czcionek dla napisów zewnętrznych srt.

Możliwość obniżenia napisów SUP czyli tych na płytach poza ekran całkowicie aby znikły, jest to głównie zrobiony z myślą o płytach które mają wymuszone napisy i nie da się ich wyłączyć, po czym włączamy pl napisy zewnętrzne srt.

Lifting kilkunastu ikon które odstawały jakością i drażniły upscalowane na duży ekran.

na ten moment nie podjąłem żadnej decyzji jeszcze czy będę go udostępniał w jakikolwiek sposób.

Ogólnie polecił bym ci jeszcze spojrzeć na oppo 9X ALE są za drogie nowe wersje 10X to jest jednak sporo skok do przodu, ale pod względem obrazu/audio super. No i odtwarzacz sporo potrafi a jak jeszcze wgrasz mój fw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , to wiele nie trzeba do szczęścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tofik01 napisał:

Niestety 205 jest poza zasięgiem finansowym . Celuję max 3-3.5k PLN na tę zabawkę.

@_Piotrek mówisz , że PS 4 pro jest także warte uwagi ? Jak sobie radzi z płytami BR , Atmos i Auro 3D ? 

Każdy model z olx jest pewny ?

Warte uwagi jest wyłącznie PlayStation 4 Pro !!! 

Nie wiem jak sobie radzi z płytami fizycznymi we filmach PlayStation 4 Pro ? : ) do płyt fizycznych jak i do obsługi multimediów z wejść USB jest OPPO UDP 205.  

Dla mnie PlayStation 4 Pro służy wyłącznie do gier Single Player, wyłącznie gier pudełkowych, oraz również do multimediów, troszku dziwnie lubię, z jednej strony w grach uwielbiam wyłącznie gry pudełkowe, z drugiej strony filmy wolę z pamięci USB, dla maniaka gier i filmów najlepsze rozwiązanie ... PlayStation 4 Pro : ) 

Jeżeli chciałbyś kupić PlayStation 4 Pro do filmów ( ale do plików ) bardzo polecam, pod względem multimedialnym klasa OPPO UDP 205, z tą różnicą, że PlayStation 4 Pro jedynie co nie będzie obsługiwać, to dużej pojemności pliki, jakie obsługuje OPPO UDP 205, kupować najlepiej nówki PlayStation 4 Pro, niestety kosztują swoje i nie jest ich za dużo, co do dźwięku, wolę stereo, także u mnie PlayStation 4 Pro pracuje w stereo ( gry / filmy ) nie potrzebuję mieć Atmos / Auro 3D ...

Osobiście polecam nówki PlayStation 4 Pro : )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez _Piotrek

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję 

To szukam sprawdzonego odtwarzacza płyt BR , CD. Cambridge Audio 752 ma już cinavi 😞 Oppo 9.. już leciwe 😞 Czy , to pancerne urządzenie i napęd ?

Do plików mam Zidoo ZX 9 . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, bl4ck said:

W czym ci ona przeszkadza?

Zakładając, ze płytki oryginalne rzecz jasna 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szaleństwo płyty drogie, nagrywanie 30-60min i więcej, pobieranie tego nie ma sensu nagrywać już lepiej po prostu nagrywać plikowcem. Oryginalne płyty można kupować już za na prawdę niskie ceny i jest to w zasadzie inwestycja która nie traci na wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy... Panas nie podkłada napisów do BD z pendrive'a i nie ma wejścia sygnału po HDMI, więc z mojego punktu widzenia jest bezużyteczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkłada 🙂, choć nie oficjalnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

17 godzin temu, Tofik01 napisał:

Panasonic UB 9000

Nowy? na pewno jest to sprzęt godny oppo i również lepsze pod pewnymi względami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak apropo Oppo. Powoli zacząłem pakować moją 95 na sprzedaż-kupiłem Panasa UBP 450 pod płytki Ultra HD. Od czas do czasu lądują zwykle filmy BD w Panasonicu-muszę przyznać, że oglądając filmy mega różnicy nie zauważyłem chyba za szybko tam się wszystko dzieje. Ale jak zacząłem porównywać koncerty to załamka-Panasonic dno i metr mułu. Właściwie nie ma porównania. Także jak ktoś pisze, że odtwarzacze to tylko transport HDMI i nie ma różnicy to bajka. Oppo odkurzone modlę się, żeby nie umarło za szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to przez tą "ładowarkę" czyli zewnętrzne zasilanie w UB450, stąd tak duża różnica. Z tego co czytałem można ten odtwarzacz wynieść na bardzo wysoki poziom stosując liniowe zasilanie. Natomiast co do obrazu to akurat wyjątkowo w tej serii UB jest procesor MTK te same co w oppo lecz oczywiście nie ten sam model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bl4ck napisał:

Możliwe że to przez tą "ładowarkę" czyli zewnętrzne zasilanie w UB450, stąd tak duża różnica. Z tego co czytałem można ten odtwarzacz wynieść na bardzo wysoki poziom stosując liniowe zasilanie. Natomiast co do obrazu to akurat wyjątkowo w tej serii UB jest procesor MTK te same co w oppo lecz oczywiście nie ten sam model.

O tego nawet nie podejrzewałem - poszukam, poczytam. Co do kolorów to się nie znam😀 Ale przyznaje Dolby Vision wykręca cuda na ekranie OLED - można zapomnieć o dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.