Skocz do zawartości
IGNORED

Teufel Ultima 40 Active PRZETESTUJ I WYGRAJ !


Audiomagic.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja:

Udało się trochę posłuchać oraz przetestować kilka wejść. Są też już wypracowane wstępne zdania na pewne cechy kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 20240207_202739.thumb.jpg.3a4c3c5496cc07ad3a76925abb8b2e06.jpg20240208_175242.thumb.jpg.976b35d56bc646f9ff2d3a294dd6b324.jpg

 

 

Analityczność – dźwięk wyrazisty, szczegółowy w pojęciu całego brzmienia. Gorzej to wygląda w moim odbiorze jeśli chodzi o podział instrumentalny. Zróżnicowa wokal, przejaskrawienie szeleszczącym bardzo wyrazistym dźwiękiem. Ogólne wrażenie odsłuchu uwidacznia bardzo mocno tony wysokie i średnie. Bas po mimo wzmocnienia nie jest dostatecznie agresywny w swym brzmieniu. Dalsze wzmocnienie głośności potęguje dźwięki wysokie i średnie. Tony niskie są na słabo odczuwalnym poziomie. Odczucia końcowe średnio - zadawalające, brzmienie poprawne, lecz bez głębi i ciepła jaką dają basy.

 

Barwa dźwięku – jest bardzo zimna, chłodna, ostra w swej formie w odbiorze jest mało przyjemna w odsłuchu. Dużo dźwięku jasnego i brak korelacji między dźwiękiem ciepłym, ciemnym powoduje iż równowaga brzmienia została zachwiana. Sprawa zmienia się przy podaniu innego źródła. Na lepsze ale jest to ok 1/5 wartości.

 

Dynamika – w związku z zachwianiem korelacji między dźwiękami – jasnym i ciemnym dynamika ucierpiała, w/g mego zdania na kontraście tonowym, bo barwa dźwięku - zimna zdominowała brzmienie i odsłuch końcowy. Efekt balansu dźwiękowego jest znikomy, nawet przy dużym wzmocnieniu odsłuchu i regulacji ciepłego dźwięku. Mikro i makro dynamika powiela moje doznania. W mikro odsłuchu pogłębia się odczucie braku ciepła, kwestia ta jest spłaszczona.

 

Lokalizacja źródeł pozornych - dźwięk w przestrzeni w moim odczuciu bez wyraźnych granic. Umiejscowienie instrumentów i wokalu nie można umiejscowić w przestrzeni w zadowalającym stopniu. Odczucie stereofonii słabe bez wyrazu. Zależne także od źródła. (uczulam aby wyłączyć tryb dynamore virtual center gdyż przez to sprzęt gra jak mono)

 

Naturalna równowaga tonalna – uważam, że wyjściowa muzyka powinna być zbalansowana, bez wyeksponowywania jakichkolwiek tonów. Wyjątek stanowiłaby sytuacja niedoskonałości dźwięków powstałych w czasie nagrań. Osobiście preferuję muzykę z przewagą ciepła tworzącą głębię i tajemniczość.

 

Przestrzenność – z przykrością stwierdzam, że w moim odczuciu nie możemy mówić o stereofonii w odsłuchu na tym sprzęcie w zadowalającym stopniu. Zmieniałem pomieszczenia, kąty kolumn do odbiorcy w odsłuchu, głośność w odsłuchu - efekt przeciętny. Odtwarzałem różne rodzaje muzyki, jak i różne nośniki, efekt niezadowalający.

 

Stereofonia – biorąc pod uwagę moje wcześniejsze spostrzeżenia i ocena odsłuchanych utworów na poziomie poprawnym, lecz bez większych emocji.

 

Sybilanty – jak ująłem to w swojej analitycznej ocenie wspomniałem już o tej kwestii. Dominacja dźwięku jasnego z jego dominacją i zachwianiem koorelacji między dźwiękami. Sprzęt często w górnych głośnościach potrafi eksponować sybilanty, co staje się nieprzyjemne dla uszu.

 

Funkcjonalność - dla zwykłego nie wymagającego wielu wejść i wyjść (jak to ma się przy amplitunerach) kowalskiego ,takowy sprzęt dostarcza wystarczającą ilość wejść oraz podłączeń. Ja sam testowałem HDMI, bluetooth dla casuoalowego słuchania. Możliwości rozbudowy o subwoofer oraz o satelity tylne sprawia że takowy zestaw staje się bardzo dobrą propozycją dla kinomaniaków i tych co chcą trochę więcej niż dużo basu.

Finał i zwrot o 90* - do tego momentu można by odnieść wrażenie że kolumny te są dość przeciętne oraz dźwięk nie jest zachwycający, i tak też jest. Zmianą jaką tutaj odkryłem może nie na 180* ale na dobre 90* robi tryb Dynamore center on/off po którym to włączeniu sprzęt staje się responsywny, przyjemny, tam gdzie trzeba przy niskich partiach głośności potrafi aktywować bas i tam gdzie brakuje głębi oraz szerokości i tego co trzeba wydobyć z wokalu staje się odpowiednie. Nie przesadzone choć tak też bywa przy suwaku powyżej 50-75 jak pisałem powyżej, ale staje się przyjemny do słuchania i takiego spokojnego posiedzenia wieczorem przy muzyce. Album Boba Marleya przy głośności 20-25 staje się przyjemny basowy, zwównoważony w którym to nie brakuje chórku oraz poszczególnych mniejszych instrumentów takich jak trójkąt czy marakasy. W moim przypadku +3db na Bass jest idealnym balansem w kwestii odsłuchu do okolic 50% maksymalnej głośności.

Ważne w tych kolumnach także jest ich ustawienie oraz ustawienie odległości w jakiej się słucha. (opcje w menu kolumn) 
Test przeprowadzałem w 3 różnych pokojach od wielkości ok 12-15 m2 aż po 30+ różnice są spore i tak samo ustawienie oraz opcje w menu kolumn warto ustawiać pod siebie i miejsce odsłuchowe. 

Nie rozumiem za to system Dynamore Virtual Center który to ma symulować głośnik centralny. W moim odczuciu jak i testach wychodzi że z stereo tworzy się bezpłciowe mono z wycofaną sceną oraz stłumionymi wokalami. Może do oglądania wiadomości w tv ta opcja jest ok ale nie do słuchania muzyki w sposób amatorski.

Nie rozumiem także samego ekranu dotykowego na kolumnie aktywnej który w praktyce ma pomagać a faktycznie przeszkadza. Dlaczego ? bo przykładowo w zaciemnionym pomieszczeniu podczas odsłuchu nie jest się w stanie palcem trafić na odpowiedni przycisk. Czy to głośność +/- czy inne. Tryby aktywne są mocno podświetlone zaś inne przyciski kompletnie. Jest to dla mnie bardzo słabe.

Pilot dobrze wykonany i bardzo schludnie oraz przyzwoicie wygląda na tle innych szpargałów na stoliku.

 

Rekapitulacja

Sprzęt gustownie wykonany ( choć nie wszystkie funkcje są dostatecznie podświetlone ). Dobre materiały, ładna szata wizualna, która przyciąga oko i jest niewątpliwie dużą zaletą tego sprzętu.

Kolumny odtwarzają poprawnie. Nie polecam ich do małych pokoi. Stosunkowo duże gabaryty nie sprzyjają ustawności w przeciętnym mieszkaniu w bloku. (i tak samo uciążliwe staje się słuchanie wieczorową porą dla moich sąsiadów 🙂 )

Sprzęt polecam dla początkujących w audio i tych którzy lubią rozwiązania całkowite i bez zbędnych ilości kabli oraz trybów. Przy założeniu że mówi się w taki sposób "Ma grać gdy ogląda się tv oraz ma grać gdy chcę coś z bluetooth". 

Z wyrazami szacunku

 

 

 

 

 

 

Z tego co sie dowiedziałem kolejna osoba przeskoczyła na koniec kolejki co za tym idzie trochę się nam pomieszało ale wydaje mi się że następną osobą do testów jest ? @hz_lab



Kolumny zapakowane oczekuję tylko na adres na moim PW do kolejnej osoby.

Tak jak wspominaliście kilka zadrapań jest i tak też udokumentowałem w swym odpieczętowaniu sprzętu oraz podczas przeglądu. Zapakowane trochę styropiany zregenerowane i miejmy nadzieję że trafią nienaruszone do kolejnej osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kejton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Audiomagic.pl napisał:

Tak teraz @hz_lab 🙂 @dominikpfv będzie ostatni. 

napisałem na pw do @hz_lab jak dziś odpowie to jutro wychodzi paczka.

Fajna przygoda ciekawe doświadczenie. Dziękuje za możliwość przetestowania.

Sporo się dowiedziałem i wiem też teraz w którym kierunku isć w audio.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kejton napisał:

napisałem na pw do @hz_lab jak dziś odpowie to jutro wychodzi paczka.

Fajna przygoda ciekawe doświadczenie. Dziękuje za możliwość przetestowania.

Sporo się dowiedziałem i wiem też teraz w którym kierunku isć w audio.

 

Też uważam że zabranie do domu sprzętu to najlepsze doświadczenie jeśli chodzi o obcowanie z audio.  Dziękuje za recenzje 🙂

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2024 o 09:07, PabloAudio napisał:

Odzywam sie Panowie musialiscie mnoe pominac bo mialem sprawy z pogrzebem do zalatwienia

Paczka czeka na kuriera. Kurier aktualnie nieosiągalny. Infolinia milczy. Może dziś sie uda nadać parzesyłki. 

Aktualnie lecą do @hz_lab od niego pewnie do Ciebie wtedy @PabloAudio

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) f9eaf6b8-fd0f-4855-8166-73c06c00d1b6.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kejton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję się, wieczorem coś więcej  napiszę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hz_lab napisał:

Testuję się, wieczorem coś więcej  napiszę. image.thumb.png.ebea9a5a6c1aa0837f311b60a85dd483.png

U Ciebie t aki pojedynek Dawida z Goliatem patrząc po gabarytach 😉 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Audiomagic.pl napisał:

U Ciebie t aki pojedynek Dawida z Goliatem patrząc po gabarytach 😉 

mega jestem Ciekaw jak to będzie w przypadku większego pomieszczenia. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem od czego zacząć może od tego że akustyka w miejscu odsłuchu to porażka, ale coś tam słychać😉. spróbuje opisać (porównać dawida z goliatem jak to określił właściciel) różnice oraz zalety i wady. 

niestety jakość dźwięku jest moim zdaniem zaledwie dostateczna. pierwsze co rzuca sie w oczy to mało rozdzielczy przekaz tzn. basu jest ilościowo ok ale jest mało zróżnicowany. kontrabasista szarpie te struny ale nie jest to wyraźne, wysokie tony są ale mam wrażenie że jedyne co produkuje wysokotonowy to "ss" nie wiadomo czy chłop wali w talerz pałą czy pędzlem, po prostu syczy i tyle. stereofonia również kuleje, kolumny nie giną w pokoju. pomyślałem że podłączę diraca liva i zobaczymy co on usłyszy i zmieni w odsłuchu i tu zdziwienie bo po korekcji system gra płasko od 32hz a nie od 39 jak pisze producent 🙂 taki mały bonus. wyrównanie tonalne wg umika jest bdb (choć zrobione po nowemu czego ja nie lubie tzn. nie ma wyciszenia w okolicach 2-5 khz) do około 10khz potem opada do 20khz -10db. ciekawe czy to wina wewnętrznego dsp czy wysokotonowy nie daje rady? niestety po włączeniu korekcji poprawiła sie tylko jakość basu reszta bez zmian. no i te obudowy z bas reflex. w miejscu odsłuchu bas nie męczy, wystarczy wstać i łeb chce urwać, odchodząc do stołu w celu zakąszenia musiałem przyciszać bo dosłownie robiło sie nie przyjemnie.

teraz trochę o funkcjonalności.

jest zajebiście, podłączasz i gra. nie ma tony kabli i sprzętu towarzyszącego, jedna rzecz która jest słaba to sterowanie w nocy na kolumnie matce, nic nie widać. ilość wejść jest w zasadzie kompletna, co kto ma to podpina i gra. pilot cało metalowy wygląda jakby miał przeżyć nie jeden upadek ze znacznej wysokości. 

generalnie za te pieniądze uważam że warto. ja osobiście wolałbym to niż wszelkiego rodzaju soundbary udające tylko sprzęt grający ale to moje zdanie. 

miało być kur... mało. 

kto następny? 

 

     

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, hz_lab napisał:

pomyślałem że podłączę diraca liva i zobaczymy co on usłyszy i zmieni w odsłuchu

Tak się właśnie zastanawiałem, czy nie korzystasz czasem z jakiegoś DSP, bo trochę trudno byłoby cieszyć się muzyką z tak zacnego sprzętu w takim trudnym akustycznie pomieszczeniu.

1 godzinę temu, Audiomagic.pl napisał:

tour alert !!

No to słuchawkowcy mają teraz swoje żniwa i fun 🙂. Dla mnie wciąż niezapomniany będzie tour z Cayinem iDAC6, to było dosłownie znęcanie emocjonalne nad testującymi 🙂.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2024 o 17:24, Wito76 napisał:

Tak się właśnie zastanawiałem, czy nie korzystasz czasem z jakiegoś DSP, bo trochę trudno byłoby cieszyć się muzyką z tak zacnego sprzętu w takim trudnym akustycznie pomieszczeniu.

No to słuchawkowcy mają teraz swoje żniwa i fun 🙂. Dla mnie wciąż niezapomniany będzie tour z Cayinem iDAC6, to było dosłownie znęcanie emocjonalne nad testującymi 🙂.

z dsp korzystam ale to zależy od dnia, czasami wole czysto a czasami z korekcją. na szczęcie jest na pilocie włącznik i z wyborem nie ma problemu 😉

btw. pabloaudio nie odpisuje na pw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hz_lab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.