Skocz do zawartości
IGNORED

Teufel Ultima 40 Active PRZETESTUJ I WYGRAJ !


Audiomagic.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Audiomagic.pl czy jest szansa dopisać się jeszcze do listy ?. Jestem aktualnie w trakcie poszukiwań sprzętu w takiej cenie +/- i mocno zastanawiałem sie nad Teufel ultima 40 active lub audio pro a38 lub a48. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kejton napisał:

@Audiomagic.pl czy jest szansa dopisać się jeszcze do listy ?. Jestem aktualnie w trakcie poszukiwań sprzętu w takiej cenie +/- i mocno zastanawiałem sie nad Teufel ultima 40 active lub audio pro a38 lub a48. 

 

  1. Servulus
  2. hudykot
  3. simopl
  4. ferszcik
  5. PabloAudio
  6. Wito76
  7. Kejton

    Oczywiście, mało nas 😉 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli to możliwe to chętnie wezmę udział w testach (co prawda jako nowicjusz, ale przygotowujący się do początku zabawy z audio 🙂 ). Obiecuję za to lekkie pióro i testy na winylach 🙂 

Jeśli jest ktoś w ww. liście testerów z Warszawy, kwestię logistyczną moglibyśmy załatwić samochodowo- zawsze to wygodniej i bezpieczniej niż nieobliczalnymi kurierami 🙂

 

Pozdrawiam

Dominik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dominikpfv
Rozszerzenie opisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, Servulus napisał:

W dniu dzisiejszym kolumny dotarły, zaczynamy tour 😎

Super! Przepraszam za opóźnienie. Warto podpiąć zewnętrzny dac do nich żeby wycisnąć więcej. Ja któryś eversolo podpiąłem bo akurat był pod ręką. 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audiomagic.pl dajcie znać czy mogę jako nowicjusz brać udział w testach, bo już myślę o przemeblowaniu salonu i wyniesieniu choinki 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dominikpfv
edycja gramatyczna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.12.2023 o 19:52, dominikpfv napisał:

@Audiomagic.pl dajcie znać czy mogę jako nowicjusz brać udział w testach, bo już myślę o przemeblowaniu salonu i wyniesieniu choinki 😉

Chciałbym ale mysle o jakiejś formie weryfikacji. Raczej rozumiesz ze wysylajac sprzet potrzebujemy troche zaufania 🙂 opls odezwij sie priv

 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2023 o 14:33, Servulus napisał:

W dniu dzisiejszym kolumny dotarły, zaczynamy tour 😎

I jak się czują nasze Ultimy jakieś pierwsze spostrzeżenia ? 

 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audiomagic.pl napisał:

I jak się czują nasze Ultimy jakieś pierwsze spostrzeżenia ? 

 

Ja jestem pod dużym wrażeniem jak na "tylko dwie kolumny" a w sypialni po AUX to już baja 🙂 będzie tęskno...🙂 Zabieram się za recenzję i piszę ją z dużą nadzieją 😁😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  1. Servulus
  2. hudykot
  3. simopl
  4. ferszcik
  5. PabloAudio
  6. Wito76
  7. Kejton
  8. dominikpfv


    Witamy Dominika w tourze 🙂
2 minuty temu, Servulus napisał:

Ja jestem pod dużym wrażeniem jak na "tylko dwie kolumny" a w sypialni po AUX to już baja 🙂 będzie tęskno...🙂 Zabieram się za recenzję i piszę ją z dużą nadzieją 😁😜

Fakt osobny DAC robi w nich robote. a HDMI ARC to życie jak ma sie TV 😛 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hudykot napisał:

@simopl poproszę adres na PW.

A jakies pierwsze odczucia ? 🙂 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Nadszedł czas na kilka wrażeń z obcowaniem z kolumnami Teufel Ultima 40 Active. Na wstępie podziękowania dla @Audiomagic.pl za zorganizowanie testu i możliwość wzięcia udziału.

     Gdy kurier zapukał i poprosił o pomoc, pomyślałem, że jakiś nygus podjechał. Dwa kartony z plastikowymi głośniczkami nie mogą przecież być wyzwaniem dla rosłego dostawcy. Jak się okazało kartony nie są takie małe, a skryte w nich głośniki swoje ważą. Sprawdzając w specyfikacji wyjaśniło się, że pasywna to 20 kg do dźwignięcia , a półtorej kilo przytyło się tej ze wzmacniaczem. Także jeśli ktoś mieszka na czwartym piętrze bez windy, to współczuję.

      Wrażenia organoleptyczne.

     W kartonach kolumny zabezpieczone były wypełnieniami styropianowymi, które podczas transportu dobrze się spisały. Na wyposażeniu powinny znajdować się maskownice, instrukcja obsługi oraz 5m kabel do połączenia obu kolumn, których niestety nie było. Trzeba mieć to na uwadze. Znajdował się natomiast kabel zasilający 1,8 m i pilot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

      Kolumny to dość sporych rozmiarów (106,5x21,5x32 cm) trójdrożne podłogówki. Wykonane, jak się okazało z mdf-u plus drewniane wzmocnienia, pokryte matową folią winylową. Do wyboru białe lub czarne boki. U dołu znajdują się stabilne podstawy, w których widnieją gwinty M6. Więc można pomyśleć o jakiś stopkach, czy kolcach. W zestawie nie było, a mi akurat by się przydały w celu wypoziomowania.

     Kolumna posiada – od góry - głośnik średniotonowy wykonany z kevlaru i włókna szklanego (165 mm), kopułkę wysokotonową materiałową (25 mm) oraz dwa basowce z włókna szklanego i celulozy (165 mm). Front jest koloru czarnego, bez względu na wersję kolorystyczną. Widnieją na nim otwory na kołki od maskownic. Szkoda, że nie ma magnesików, choć takie np. Legacy Focus za bagatela 95 kzł też mają otwory montażowe. Kolumna posiadająca w sobie wzmacniacz ma dodatkowo na froncie wyświetlacz. Taki w stylu retro. Znaki są zrobione z czerwonych kropek. Bardzo ładnie się to prezentuje, a informuje o aktualnym poziomie głośności (0-100), które źródło aktualnie jest wykorzystywane oraz chwilowo w momencie ustawiania np. pod swój gust korektora.

1704643747641.thumb.jpg.3cb504448b21f2a609bc55a493424e2a.jpg1704643747629.thumb.jpg.4d820b04ea16279218515acfc64d3738.jpg

     Tył kolumny. Ta bez wzmacniacza posiada dwa otwory bass reflex oraz podwójne terminale głośnikowe połączone blaszkami. I tu miłe zaskoczenie. Od środka wloty tuneli są pokryte siateczką. Niby pierdoła, ale nasze pociechy nie nawrzucają skarbów do środka kolumny. Terminale przyjmują banany, widełki oraz gołe przewody, które można wetknąć w otwór trzpienia. Druga natomiast to centrum dowodzenia. Oprócz otworów bass reflex posiada sporej wielkości panel przyłączniowy. A na nim wejścia:

- USB 2.0 do podłączenia laptopa,

- wejście HDMI ARC CEC,

- wejście Optical,

- wejście AUX z pokrętłem Sensitivity,

- Sub out.

1704643589301.thumb.jpg.da0e2538421bf9d3fde95070eaea9a19.jpg1704643703554.thumb.jpg.2ca52539c7c9e3d9d56b23a0a9545809.jpg1704643703569.thumb.jpg.3dafa1d79ba581dab5c08de70f821405.jpg1704643703583.thumb.jpg.f806c153fb6d9dc29b3a3674974f1e38.jpg

     Ponadto na wyposażeniu znajduje się Bluetooth aptX. Kolumny obsługują Dolby Digital, Dolby Pro Logic oraz posiadają system Dynamore® Virtual Center, który ładnie imituje kolumnę centralną. Przydaje się to w szczególności podczas oglądania filmów. Poniżej znajduje się pojedyncze gniazdo terminali głośnikowych, włącznik ON/OFF i gniazdo na kabel zasilający.

     Na wierzchniej ściance aktywnej kolumny znajduje się panel sterowania. Za jego pomocą można włączyć urządzenie, przełączyć tryb pracy, zmienić głośność lub wcisnąć pauzę. Szkoda tylko, że podświetlenie działa tylko na aktywnym trybie. W lekkim zacienieniu delikatnie mamy utrudniony sposób operowania panelem. Gdyby chociaż poszczególne funkcje miały lekko wybrzuszony kształt. Ale nie jest źle.

1704900303135.thumb.jpg.c4a75ebcbdba243b27a667af2cdfa595.jpg1704643729399.thumb.jpg.59c040d76f91a345f6fba68c1cab9c12.jpg

     No i zawsze jest pilot. A ten prezentuje się naprawdę wspaniale. Zrobiony cały z aluminium, co w tym przedziale cenowym raczej się nie spotyka. Zaślepka baterii przykręcona jest na śrubkę imbusową. Nie powinna się zgubić. Przyciski rozmieszczone są intuicyjnie i nie przerażają nadmiarem. Za jego pomocą można ustawić balans, podkręcić bas i sopran od +9dB do -9dB w krokach co jeden, wyłączyć lub przyciemnić w trzech krokach przedni wyświetlacz, włączyć wspomniany system Dynamore, Posiada ponadto przyciski mute, play, pause, a także można przeskoczyć do kolejnego/poprzedniego utworu. Dodatkowy przycisk, to tryb nocny. Ugrzecznia trochę przekaz, tak by nie było nadmiernego łomotu podczas wieczornych odsłuchów, kiedy domownicy już pochrapują. Pilot działa na podczerwień, więc skierowanie go w sufit lub na boczną ścianę by zadziałał nie robi na nim większego wrażenia.

1704900303125.thumb.jpg.8d2ae6c178148afa4c6e0f5607d390d5.jpg

     Ultimy posiadają wysoki współczynnik WAF. Matki, żony i kochanki zgodnie orzekły, że z wyglądu są zaje..fajne. A to duży plus przy ewentualnym wyborze. Ale nie ma co się dziwić, wszystko ładnie spasowane. Wizualnie prezentują się wybornie. Może z maskownicami przeszło by się koło nich obojętnie, a tak…..

     Przed ustawieniem ich w miejscu docelowym musiałem troszkę pokminić gdzie, co i jak. Nie ma chyba zasady, która jest prawa, a która nie, ale jedną trzeba podpiąć do zasilania. Niby ok, ale tą samą chciałem podpiąć do telewizora poprzez HDMI i tu już trzeba odpowiedniej długości kabla. Warto się w taki nieco dłuższy zaopatrzyć.

1704643747676.thumb.jpg.3f8687fe58f65ddc8c5d58edd5823db6.jpg

Czy uszy zabolały?

     Gdyby nie ten test, to nawet nie wiedział bym, że taka marka istnieje. Do Berlina mam nie daleko, a na dodatek Teufel od czterdziestu lat działa na rynku. Nie bardzo wiedziałem czego się spodziewać. Kolejna wydmuszka dla niezorientowanych…?

     Na początek bez podpiętego źródła zwiększałem volume. I tak doszedłem do 100 na liczniku, a z kolumn nie wydobywał się żaden szum. Jest ok. No to parujemy Bluetooth. Poszło momentalnie. Zapuściłem muzykę i po chwili buzia sama się rozszerzyła jak bym chciał zjeść banana w poprzek. W 40-stu metrach dźwięk wypełnił cały pokój momentalnie. Już przy głośności 30/100 zrobiło się monumentalnie. Dochodząc do 50/100 było już naprawdę głośno. Przy czym nie było żadnej kompresji, dźwięki się nie rozjeżdżały, pasmo spójne. Żaden zakres nie wychodził przed szereg. Góra krystalicznie czysta, pozbawiona sybilantów, żadnego syczenia czy cyfrowej naleciałości. Bardzo rozdzielcze granie, ale nie męczące przy dłuższym odsłuchu. Środek ładnie zszyty z górą, czytelny i dobrze oddający wokale. Bas natomiast bardzo twardy, szybko narastający i wygaszający. Schodzi naprawdę nisko i potężnie masuje klatę. Uderzenia są natychmiastowe i dosadne. Po dłuższym i głośniejszym odsłuchu warto umówić się na uzupełnienie plomb.

1704643589289.thumb.jpg.7a198ef8f0ab27a2466c6bcc856a52b7.jpg

     HDMI do TV i powtórka z rozrywki. Filmy, szczególnie akcji, czy taki Bohemian Rhapsody przyciągały na kanapę całą rodzinę. System Dynamore® Virtual Center to taka wisienka na torcie. Efekt był wyraźny i bez niego czegoś brakowało.

     Ostatnim testowanym wejściem było AUX do którego podłączyłem pożyczony RaspberryPi + HiFiBerry Dac. I tu Tidal pokazał klasę. Scena wyszła trochę do przodu. Jakość w porównaniu tego samego materiału puszczonego przez Bluetooth jeszcze wzrosła. Choć przez blu i tak bardzo mi odpowiadała. Leciała płyta za płytą, czas mijał, a ja chciałem więcej. Gatunki muzyczne przeróżne i wszystkie się sprawdzały. Czy jazz, czy klasyka, elektro na Ultimach grały wyśmienicie.

     O dziwo postawione bliżej tylnej ściany nie zaniedbywały brzmienia. Nawet gdy coś się wzbudziło, można to było skorygować z pilota. Sama regulacja działa płynnie i nie degraduje jakości dźwięku. Nawet balans przyszedł z pomocą, gdy postawione w sypialni, jedna z nich stała bliżej bocznej ściany. Większość czasu i tak odsłuchy prowadziłem na zerowych ustawieniach.

1704643747653.thumb.jpg.4e9a525cd6daf3ffde347fb8bb94888c.jpg

Do brzegu.

     Patrząc na cenę człowiek się zastanawia, jak to możliwe, że Teufel proponuje taką jakość. Kolumny, wzmacniacz, dac, Bluetooth, ARC z Dolby w jednym, i nie musimy wydawać na interkonekty. Gdzie oszczędności? Nie wiem. Asortyment można testować przez 8 tygodni. Ponadto, co prawda na głośniki i elektronikę jest gwarancja dwa lata, ale na obudowy, podstawy i zwrotnice już 12 lat. Kto robi coś takiego? Trzeba mieć zaufanie do swoich produktów. Rozmawiałem z kolegą, który pracuje jako kurier w Niemczech i napomniał, że bardzo dużo wozi ich wyrobów.

     Jeszcze raz podziękowania dla @Audiomagic.pl , a innych gorąco zachęcam do zapoznania się bohaterem testu. Wierzcie, warto. Można się nieźle zdziwić.

     Ps. Po oddaniu kolumn dzieci skwitowały, że wiszę im kino, bo Disneya na TV już się nie da oglądać 🙂 

Pozdrawiam Servulus

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja i HDMI ARC to życie 😛 Dobrze że moja nie wie że można kupić kolumny aktywne i nie trzeba tyle rzeczy kupować 😛 

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Audiomagic.pl napisał:

Bardzo fajna recenzja i HDMI ARC to życie 😛 Dobrze że moja nie wie że można kupić kolumny aktywne i nie trzeba tyle rzeczy kupować 😛 

Dawaj jej nr tel. Zdradzę sekret 🤪😁

Jutro Teufelki jadą dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że poszła informacja, że nie ma kabelka głośnikowego między kolumnami. Trzeba będzie jakieś 4-5m ogarnąć sobie. Dzięki za to info w recenzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wito76 napisał:

Dobrze, że poszła informacja, że nie ma kabelka głośnikowego między kolumnami. Trzeba będzie jakieś 4-5m ogarnąć sobie. Dzięki za to info w recenzji.

Spoko🙂 miłego odsłuchu 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, Wito76 said:

Dobrze, że poszła informacja, że nie ma kabelka głośnikowego między kolumnami. Trzeba będzie jakieś 4-5m ogarnąć sobie. Dzięki za to info w recenzji.

Powinien być w zestawie fabrycznym. Może @Audiomagic.pl dośle przewód z zestawu bo teraz każdy testujący będzie musiał szukać lub kupować przewód, który potem raczej nie będzie do niczego potrzebny. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Może i to jakoś gra ale tak tandetnie wygląda, że mnie to osobiście odstrasza. Sorki chłopaki😛😄

Zapraszam do testu może zmienisz zdanie 🙂

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Tonnii99 napisał:

Może i to jakoś gra ale tak tandetnie wygląda, że mnie to osobiście odstrasza. Sorki chłopaki😛😄

Wygląd ponad zadowolenie z przyjemności spędzania wolnego czasu. Wstyd 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Audiomagic.pl napisał:

Zapraszam do testu może zmienisz zdanie 🙂

ok, może i tak 🙂 ale wygląd jest też ważny (przynajmniej dla mnie i mojej żony)

1 godzinę temu, hudykot napisał:

Wygląd ponad zadowolenie z przyjemności spędzania wolnego czasu. Wstyd 😜

jak lubi się ładne rzeczy i w dodatku ma się żonę, to tak 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny dotarły. Kartony troszkę oberwały w transporcie i niektóre wypełnienia styropianowe są popękane. Postaram się je nieco zreanimować przed odesłaniem dalej. Mam jednak lekkie wątpliwości czy opakowanie wytrzyma jeszcze tych kilka wysyłek. W międzyczasie proszę @ferszcik o podesłanie danych do wysyłki na PW 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, hz_lab napisał:

witam, można prosić o dopisanie do listy?

  1. Servulus
  2. hudykot
  3. simopl
  4. ferszcik
  5. PabloAudio
  6. Wito76
  7. Kejton
  8. dominikpfv
  9. hz_lab

    Gotowe

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.