Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  145 członków

Teac Klub
IGNORED

Teac AN 505 i AP 505


Mariusz K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów i dziękuję za przyjęcie do klubu 

Moje pytanie jest takie

Jak w tytule drogą kupna nabyłem te 2 klocki po mocnym zachwalaniu sprzedawcy ( zaznaczę ,że nie konsultowałem tylko w jednym sklepie ) w każdym do którego dzwoniłem dostałem podobne rekomendacje , dlatego się zdecydowałem . Mam to podpięte pod monitory Focal Aria 906 . Jestem wychowany w latach 90 wiec muzyka w mojej głowie układa się standardowa V-kę wysoko wysokie i wysoko niskie . Tutaj troszkę mi brakuje tej góry co do basu już tak mi nie przeszkadza . Czy to tak gra czy coś z moim sprzętem jest nie tak ? Proszę osoby ,które posiadają taki zestaw o napisanie mi w kilku słowach jak to u was wygląda . Z góry dziękuję i pozdrawiam Mariusz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za model AN-505? 

Chodzi ci o zestaw AP-505 i UD-505?

Jesli chodzi o brzmienie to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Gra cały sprzęt razem z pokojem, a nie poszczególne elementy. Z czym słuchałeś wcześniej tych Focali? Jeżeli lubisz brzmienie z dziura na środku to dlaczego akurat wybrałeś ten sprzęt? Pod twoje preferencje można by wybrać coś innego i na pewno tańszego skoro jako takie liniowe brzmienie nie jest dla ciebie. 

Druga rzecz to nie ujmując tym focalom, ale te Teac marnują się z tymi kolumnami. 

Mogłeś np iść w używana Yamahe np AS1000. Tam masz dużo góry i basu. Ewentualnie zmiana kolumn. Dróg jest wiele. 

 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

Mój błąd ten klocek to NT 505 i oczywiście AP 505 taki zestaw 

Ok czyli tu już za dużo się nie zmieni to po prostu tak brzmi . Co do kolumn myślę ,że tutaj już jakiejś spektakularnej różnicy nie będzie próbowałem również z Fyne Audio F 501 SP było więcej basu ,ale jak wcześniej napisałem akurat na tym mi tak bardzo nie zalezy poza tym od samego początku w zamiarach były małe kolumny i wybór padł na te Fokale . Jeszcze tylko zmienię na lepsze przewody głośnikowy i pewnie tak zostanie . 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak góry brakuje to poszukaj ew jakichś jasnych kabli. Możesz też wyłączyć w NT-505 Upconvert. Tam chyba docelowo jest ustawione na DSD. Po wyłączeniu dźwięk jest bardziej bezpośredni, ma więcej góry i srednicy. Możesz też pobawić się filtrami. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.