Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo 203 I HDMI


Tofik01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale klon też kosztuje kupę kasy, druga sprawa @brewka87 napisał że hdmi wchodzi w zasadzie bezpośrednio do cpu, czy można wymienić cpu? można ale jest to kupa roboty to raz dwa nie będzie działać ponieważ cpu jest ściśle powiązany z zaprogramowaną płytą.

Tak na prawdę jeśli nie ma szans na naprawę w stosunkowo tani sposób to kolejny krok to po prostu próba zakupu nowej płyty głównej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , nie znam się 😞

Mam takie pojęcie jak świnia o księżycu  . To , tylko taki pomysł . Płyta główna , to 350 € ? Sądziłem , że to 2 - 3 kostki i będzie hulać 🙂 Ale jak wspomniałem ( patrz wyżej )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ile płyta do 20X, 350e kosztowała do 105D.

Tutaj dzwonić i pytać, pisać nie ma sensu.

Oliver Klohs
Heimkino Klohs
Engertstr. 8
04177 Leipzig
Tel. 0341-9405077
[email protected]

4 minuty temu, max720 napisał:

Sądziłem , że to 2 - 3 kostki i będzie hulać 🙂 Ale jak wspomniałem ( patrz wyżej )

Płyta w klonie to nie jest 100% ta sama płyta, dwa nie ma w ogóle złącz pod napęd ani wielu układów nie wspominając o płycie audio analogowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić układ tez by się dało chociaz to BGA. Problem w tym, ze jest to zmodyfikowana wersja SoC firmy Mediatek wykonany specjalnie dla Oppo. W normalnej sprzedazy jest niedostępny. Widziałem gdzies na chińskiej stronie do kupienia układ z wylutu ale uwazam, ze to zbyt duze ryzyko kupowac kota w worku. W dodatku trzeba od nowa stawiac kulki, czyli trzeba mieć sito do tego układu. Skórka za wyprawkę innymi słowami, a efekt końcowy niewiadomy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @max720 za zaangażowanie 🙂

Sam 5 x dziennie wertuję wszelki eBay w Europie . Też się na tym kompletnie nie znam:) Witaj w klubie 🙂

Bartek i @bl4ck operują jakimś obcym językiem dla mnie 😞

Co robić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Tofik01 said:

Bartek i @bl4ck operują jakimś obcym językiem dla mnie 😞

Wybacz ale posługuję się językiem technicznym, chociaz i tak staram się aby był w miarę "łopatologiczny"..🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tofik01 napisał:

Co robić ?

Może kupić Panasonic UB820 / 824 i cieszyć się też dobra jakością obrazu/audio, trupa sprzedać 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem poproszony przez @max720 by zadzwonić do tego serwisu. 
 

Odpowiedź jest taka: 

Wysłać do niego, test kosztuje 50€ jeżeli będzie naprawa to w zależności od tego co siadło to cena bedzie różna. Podawał co trzeba zrobić ale to wszystko już tutaj zostało podane, więc nie bede pisał jeszcze raz. 
 

Decyzje zostawiam Tobie. Możesz go do mnie wysłać kurierem a ja go dalej wyślę do niego bo on na Polskę nie wysyła 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ofertę  , ale kolega @max720 zaoferował dużo więcej 🙂

Czekam cierpliwie na pomysły kolegi @brewka87 i @bl4ck . Może coś jeszcze się ,,urodzi" 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tofik01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tofik01 napisał:

Czekam cierpliwie na pomysły kolegi @brewka87 i @bl4ck . Może coś jeszcze się ,,urodzi" 🙂

Nic nie wymyślą…

3 godziny temu, Tofik01 napisał:

Dziękuję za ofertę  , ale kolega @max720 zaoferował dużo więcej 🙂

Więc mu sprzedaj…

 

W dniu 18.01.2024 o 13:28, bl4ck napisał:

Tutaj dzwonić i pytać, pisać nie ma sensu.

Oliver Klohs
Heimkino Klohs
Engertstr. 8
04177 Leipzig
Tel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
[email protected]

Całkiem inny adres jest do wysyłki😉

 

Ok w takim razie z mojej strony tyle w tym temacie, ja zadzwoniłem i mniej więcej wiem co i jak, a co zrobi reszta to mnie to je…😎😎😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minutes ago, Stary200 said:

Ok w takim razie z mojej strony tyle w tym temacie, ja zadzwoniłem i mniej więcej wiem co i jak, a co zrobi reszta to mnie to je…😎😎😎

Stary Marcin wrocil 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Stary200 napisał:

Całkiem inny adres jest do wysyłki

Bo to jakiś "druciarz" z Chemnitz robi 🙂 . ja im wysyłałem z Polski i mi do Polski odesłali. Ogólnie partacze no ale to ostatnia deska ratunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, brewka87 napisał:

Stary Marcin wrocil 🤣

Nie ja nie wróciłem… po prostu, mieszkam w Niemczech i mogę to czy tamto… bo tutaj jest lepiej niż w kraju ojczystym… 

ale człowiek próbuje pomóc to i tak w du..e źle.

Dlatego Proszę Was!!! Nie proście mnie o pomoc ,bo Ja sam o nią nie proszę… chyba że to błachostka jak wybór farby…

2 godziny temu, bl4ck napisał:

Bo to jakiś "druciarz" z Chemnitz robi 🙂 . ja im wysyłałem z Polski i mi do Polski odesłali. Ogólnie partacze no ale to ostatnia deska ratunku.

Zgadza się co do adresu i co do ostatniej deski ratunku…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło tylko o te słowa

14 hours ago, Stary200 said:

co zrobi reszta to mnie to je…😎😎😎

Tak jakbys strzelił focha bo cena nie odpowiadała 😉

11 hours ago, Stary200 said:

Dlatego Proszę Was!!! Nie proście mnie o pomoc ,bo Ja sam o nią nie proszę… chyba że to błachostka jak wybór farby…

No tak się składa, ze w tym temacie nikt o tą pomoc nie prosił. Jesli prośba poszła na pw, to narzekania tez tam kieruj i tyle. Bo teraz to wygląda tak, ze oferujesz pomoc, a jesli ktos nie skorzysta to się obrazasz jak małe dziecko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dziwi mnie, ze nie wiecie, ze ogromna czesć cyfrowego sprzetu AV jest „nienaprawialna” tzn. albo nie ma czesci, albo nie ma dokumentacji na wolnym rynku albo potrzebne sa specjalistyczne maszyny albo … koszt naprawy, a czesto wymiany wiekszej czesci urzadzenia przekracza wartosc produktu.

Takie mamy czasy, byl czas przywyknąć 😉 .

 

Przyklad: jesli kupiles TV i padnie ci po dwoch latach czyli po gwarancji to raczej szykuj sie na zakup nowego 🙂 . Bo … w dzisiejszych czasach TV sklada sie zazwyczaj z 5-u czesci: matrycy ekranu, plyty glownej, plyty zasilacza, obudowy i pilota.

Przyklad OPPO-203 jest znamienny. Tu nawet nie chodzi oplacalnosc tylko do brak dostepu do czesci czyli plyty glownej. Na szczescie w plycie audio w OPPO-205 raczej nie ma co pasc a jesli to raczej powinno,sie ja dac naprawic. Na szczescie mozna kupic oryginalnego pilota, choc kosztuje majatek. Ja kupilem do klona.

Niestety w nowej elektronice producenci korzystaja z wyspecjalizowanych procesorowych ukladow niedostepnych w wolen sprzedazy gdzyz sa produkowane tylkodla nich. Tu nie ma jak kiedys pamieci EPROM, ktore mozna dokupic i zaprogramowac.

W zeszlym roku padl mi studyjny magnetofon szpulowy Studer z mnowstwem ukladow cyfrowych do sterowania logiką i obslugą. Zapewne poszedl jakis impuls po szynie danych. Magnetofon zostal naprawiony, a koszt ukladow cyfrowych byl smiesznie niski. Laia czesc pracy zabralo wysledzenie usterki krok po kroku i wymiana ukladow. Naprawa jednego powodowala znalezienie usterki kolejnego. A czesci zamknely sie w kwocie ok. 300 zl, a bylo tego kilkanascie ukladow. Magnetofon kosztowal kiedys krocie, a i dzisiaj na rynku wtornym cena wynosi ok. 30.000 PLN. Ale wszystkie elektroniczne czesci zamienne sa dostepne i tanie. Nawet czesci mechaniczne jak np. silniki, ktore i tak mozna przewinac. Najgorzej jest z glowicami ale mozna kupic nowki sztuki, niestety juz kosztuje. Jak nie to stare sie szlifuje. 

Jak widzicie kiedy sie dalo, dzisiaj ni chu chu.

Nie piszcie tyllko ze to zabytkowy zlom bo nie ma dzis na swiecie zrodla audio stereo o lepszej jakosci dzwieku niz szpulowy magnetofon studyjny.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem...po prostu miałeś szczęście że padła ci pierdoła, a to czy sprzęt ma 5 10 15 czy 20 lat to już nie ma takiego dużego znaczenia dlaczego? Przykład magnetowid VHS jak mi padnie głowica to co mam zrobić? Przecież nie kupię nowej więc albo muszę szukać dawcy albo po prostu kupić inny magnetowid. To właśnie dzięki nowym czasom i między innymi internetowi wszystko poszło do przodu, cała technologia ale również dzięki temu naprawy wielu rzeczy są teraz możliwe dzięki szerszemu dostępowi do wiedzy i części. A trudność i naprawa? po prostu rzeczy są mniejsze... I tu znowu pojawia się internet dzięki temu możemy kupić naprawdę wiele rzeczy tylko trzeba wiedzieć co szukać i gdzie szukać. 

Wracając do odtwarzaczy blu-ray podam taki kuriozalny przykład, odtwarzacz Panasonic ub420 koszt to około 1000zł nawet kiedyś taniej przed tym całym syfem. Wiecie ile płyta główna kosztuje? 950zł netto... napęd optyczny 450zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bl4ck napisał:

Czy ja wiem...po prostu miałeś szczęście że padła ci pierdoła, a to czy sprzęt ma 5 10 15 czy 20 lat to już nie ma takiego dużego znaczenia dlaczego? Przykład magnetowid VHS jak mi padnie głowica to co mam zrobić? Przecież nie kupię nowej więc albo muszę szukać dawcy albo po prostu kupić inny magnetowid. To właśnie dzięki nowym czasom i między innymi internetowi wszystko poszło do przodu, cała technologia ale również dzięki temu naprawy wielu rzeczy są teraz możliwe dzięki szerszemu dostępowi do wiedzy i części. A trudność i naprawa? po prostu rzeczy są mniejsze... I tu znowu pojawia się internet dzięki temu możemy kupić naprawdę wiele rzeczy tylko trzeba wiedzieć co szukać i gdzie szukać. 

Wracając do odtwarzaczy blu-ray podam taki kuriozalny przykład, odtwarzacz Panasonic ub420 koszt to około 1000zł nawet kiedyś taniej przed tym całym syfem. Wiecie ile płyta główna kosztuje? 950zł netto... napęd optyczny 450zł...

Jesli piszesz do mnie to nie padła mi pierdoła tylko ... napisałem, słabo doczytałeś ... cała cyfrówka do logiki. Kilkanaście scalaków czy nawet ponad dwadzieście scalaków. A tam nawet przełączniki, tak, tak ... przełączniki są robione nie na mechanicznych hebelkach tylko na ... przetwornikach DA. Całe sterowanie magnetofonu jest zrobione w domenie cyfrowej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Jestem zielony:( - to stwierdzenie

Jak zmienić soft w Oppo 203 z 20XEU- 65 - 0131 

na

20 XRU -65 - 0131 ?

Da się to zrobić w szybki , bezpieczny i prosty sposób w kilku krokach ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2024 o 18:22, max720 napisał:

Pytanie

Jestem zielony:( - to stwierdzenie

Jak zmienić soft w Oppo 203 z 20XEU- 65 - 0131 

na

20 XRU -65 - 0131 ?

Da się to zrobić w szybki , bezpieczny i prosty sposób w kilku krokach ?

 

Da się. Wszystko jest w sieci, poszukaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.