Skocz do zawartości
IGNORED

Wiim Amp - rozwala system?


Gabaryton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne urządzenie i funkcjonalne urządzenie. U mnie nic nie "rozwaliło, zjadło, zaorało, zburzyło itd." Pokój dalej stoi jak stał.

Cena bardziej niż atrakcyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Tomek_waw said:

Bardzo fajne urządzenie i funkcjonalne urządzenie. U mnie nic nie "rozwaliło, zjadło, zaorało, zburzyło itd." Pokój dalej stoi jak stał.

Cena bardziej niż atrakcyjna.

Dziękuję, tytuł wątku jest lekko ironiczno-sarkastyczny, ale cieszę się, że urządzenie nie wyrządziło szkód budowlanych czy jakichkolwiek innych 😉

Mógłbym prosić o więcej informacji?

1. Z jakimi kolumnami Wiim Amp gra i w jakim pomieszczeniu?

2. Jak oceniasz jakość dźwięku i czy masz porównanie do innego sprzętu?

3. Sprawia Ci jakieś problemy opisane wcześniej (stukanie między utworami, gwizd zasilacza)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gabaryton miałem sprzęt kilka dni na wypożyczeniu. był podłączony głównie do TV po HDMI i korzystałem z wbudowanego streamera. Pozwolę sobie przykleić pierwsze wrażenia z innego forum gdzie pisałem. Testowałem go z Equilibrium Ether S6 i Wharfedale Evo 4.2 bo takie akurat miałem w mieszkaniu. Słuchałem mniej więcej na max 75dB

 

Wygląd:

Urządzenie jest bardzo fajnie wykonane. Jeżeli komuś kto patrzy na te zdjęcia od razu do głowy przypomina Mac Mini to ja też tak mam. Taki grubszy Mac, nawet kolor spokojnie można nazwać Space Gray. W dotyku góra jest przyjemnie gładka. Spód jest zrobiony z czarnego plastiku. Z przodu kolorowa dioda, która wskazuje co jest źródłem oraz kilka innych wskazujących poziom głośności.

Z tyłu wejścia takie jak optyk, RCA, ethernet, USB czy wreszczie HDMI ARC. Wyjście na subwoofer oraz kolumny pasywne.

 

Konfiguracja:

Mega prosta,  jeżeli ktoś ma inne urządzenia Wiim to tu nie będzie zaskoczony. Jeżeli ktoś konfiguruje po raz pierwszy to po pobraniu aplikacji Wiim home sobie poradzi.

Fukcjonalość:

Ze streamingu dostępne wszystko co dobre: AirPlay 2, Chromecast, Spotify Connect, TIDAL Connect, Alexa Cast, DLNA, Qplay 2.0, Squeezelite. Jeżeli chodzi o Roon to chyba jeszcze nie ma certyfikacji ale nie jestem użytkownikiem więc i tak bym nie sprawdził.

HDMI Arc , przynajmniej z moim TV Sony działa bardzo sprawnie. Po podłączeniu trzeba tylko potwierdzić, czy słyszy się dzwięk i gotowe. Można zmeianiać głośność pilotem, wzmacniacz wybudza się kiedy dostanie sygnał. Jeżeli słuchacie akurat np Spotify i wtedy włączymy TV to źródło się automatycznie zmieni na HDMI.

Pilot jest w zestawie, działa po bluetooth więc trzeba go sparować co jest łatwe i szybkie.

Ja połączyłem go po kablu więc nie wiem jak z wifi.

Dzwięk:

Dokładnie taki jakiego się spodziewałem. Jeżeli ktoś słuchał podobnych TI3255 to nie będzie zaskoczony. Porządna budżetowa konstrukcja. Mocy jest dużo, dźwięk czysty. Na pierwszy ogień poszły Eqilibrium Ether S6. 4 Ohmy i niska efektywność. Piękna średnica, przestrzeń, obszerny bas i łagodna góra. Wiim Amp miał 0 problemów z napędzeniem ich. Wydaje mi się,że nie wyciąga z nich tak dużo jak Atoll in100se czy nawet Audiolab 6000a, ale nie ma wstydu. Klasa D zwykle ładnie kontroluje bas i tak jest też tutaj.  Solidnie i bardzo uniwersalnie. Fani lampy tu magii nie znajdą  Jest zarówno graficzny Equalizer jak i PEQ. Zmienia on sporo ale wiadomo nie zmienimy wszystkiego. Polecam się pobawić bo jest potencjał.

Podsumowanie po 1 dniu:

Mega fajne urządzenie ! Ma streaming ze świetną aplikacją, HDMI, fajny pilot, wygląda bardzo dobrze i brzmi solidnie. Znajdzie zastosowanie w każdym modnym salonie i jest świetnym uniwersalnym urządzeniem na początek ( a dla wielu docelowym ) Jeżeli, ktoś ma już wzmacniacz wysokiej klasy albo system dzielony to raczej nie spojrzy w stronę tego all-in-one. Jeżeli dla kogoś liczy się design, wygoda i łatwość obsługi to może śmiało go zamawiać w tej cenie - rewelacja. To lepiej wyposażony, zrobiony i wyglądający Powernode za mniej pieniędzy. Gdybym chciał nastolatka wkręcić w audio to kupiłbym mu na prezent właśnie to + kolumny zależnie od tego co słucha, a już nigdy nie spojrzy w stronę soundbara a przenośny głośnik JBL będzie zabierał tylko na wycieczkę. Mega Value

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomek_waw napisał:

Bardzo fajne urządzenie i funkcjonalne urządzenie. U mnie nic nie "rozwaliło, zjadło, zaorało, zburzyło itd." Pokój dalej stoi jak stał.

A standby działa czy ten sam feler co w Sabaju? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szymon1977 napisał:

A standby działa czy ten sam feler co w Sabaju? 

A Sabaja nie miałem ,co tam się dzieje ? U mnie urządzenie samo się wybudzało i samo usypiało. Wcześniej w trybie idle pobierało więcej pradu ale naprawili to w aktualizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gabaryton napisał:

Czy mógłbyś rozwinąć temat?

Np. charakterystyka czestotliwosciowa zalezna od impedancji obciazenia.

10 godzin temu, szymon1977 napisał:

Jak się kupi za pół ceny, to się nie marudzi.

Za pol ceny czego? WiiMy z reguly sa za "pol ceny" w stosunku do konkurencji, jednoczesnie od niej nie odstajac.

3 godziny temu, jatzek napisał:

Jasne.
Dla mnie takim limitem był problem ze standby. Grzał się non stop i w zasadzie nigdy nie wyłączał. Update literalnie przyszedł do mnie 2-3 dni po zakupie i problem wyeliminowali. Gdyby tego nie rozwiązali opona byłaby już odesłana.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wydali wadliwe FW z problemem wejscia w standby, pozniej wydali FW poprawione, problem rozwiazany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, ProjectPi said:

Np. charakterystyka czestotliwosciowa zalezna od impedancji obciazenia.

OK, rozumiem, jest jakaś zależność, ale mogłbyś bez wchodzenia w technikalia wyjaśnić:

1. Czy trzeba w takim razie jakoś specjalnie dobierać kolumny? Jeśli tak, to jakie parametry powinny mieć zestawy głośnikowe?

2. Czy ta zależność powoduje jakieś efekty słyszalne podczas słuchania muzyki?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gabaryton napisał:

OK, rozumiem, jest jakaś zależność, ale mogłbyś bez wchodzenia w technikalia wyjaśnić:

1. Czy trzeba w takim razie jakoś specjalnie dobierać kolumny? Jeśli tak, to jakie parametry powinny mieć zestawy głośnikowe?

2. Czy ta zależność powoduje jakieś efekty słyszalne podczas słuchania muzyki?

 

To jest zlozone zagadnienie ktoremu poswiecono juz sporo wpisow na roznych forach, i dla ktorego nie ma zgody posrod wypowiadajacych sie. 

W skrocie, impedancja kolumn zmienia sie wraz z czestotliwoscia sygnalu. To, co podaja producenci, to pewne przyblizenie jedynie, w praktyce moze ona wahac sie od kilku do kilkudziesieciu omow dla danej kolumny.

Amp odpowiada podbiciem sygnalu w wyzszych czestotliwosciach, powiedzmy od 14 kHz, jesli impedancja przekracza tu 4 omy, a z reguly bedzie przekraczac. Taka cecha TPA3255 na ktora jest rozwiazanie, ale stosuje sie je od bardzo niedawna bo i podbija koszty, a w Amp tego nie ma. Prostym obejsciem problemu, jesli odsluchowo przeszkadza, jest korekta przez wbudowany PEQ.

Sa tez potencjalnie mozliwe inne problemy, ale, jak wspomnialem, to ciezszy temat, to raz, a dwa, w roznym stopniu moga dotyczyc implementacji TPA3255. Nie kojarze zadnych szczegolowych pomiarow Ampa przy obciazeniu reaktancyjnym, generalnie ich w ogole za bardzo nie ma, poza moimi wlasnymi, a te byly na obciazeniu czysto rezystywnym, wiec pole do spekulacji pozostaje otwarte. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, ProjectPi said:

W skrocie, impedancja kolumn zmienia sie wraz z czestotliwoscia sygnalu. To, co podaja producenci, to pewne przyblizenie jedynie, w praktyce moze ona wahac sie od kilku do kilkudziesieciu omow dla danej kolumny.

Amp odpowiada podbiciem sygnalu w wyzszych czestotliwosciach, powiedzmy od 14 kHz, jesli impedancja przekracza tu 4 omy, a z reguly bedzie przekraczac. Taka cecha TPA3255 na ktora jest rozwiazanie, ale stosuje sie je od bardzo niedawna bo i podbija koszty, a w Amp tego nie ma. Prostym obejsciem problemu, jesli odsluchowo przeszkadza, jest korekta przez wbudowany PEQ.

Sa tez potencjalnie mozliwe inne problemy, ale, jak wspomnialem, to ciezszy temat, to raz, a dwa, w roznym stopniu moga dotyczyc implementacji TPA3255. Nie kojarze zadnych szczegolowych pomiarow Ampa przy obciazeniu reaktancyjnym, generalnie ich w ogole za bardzo nie ma, poza moimi wlasnymi, a te byly na obciazeniu czysto rezystywnym, wiec pole do spekulacji pozostaje otwarte. 

Świetnie, dziękuję za informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Za pol ceny czego? WiiMy z reguly sa za "pol ceny" w stosunku do konkurencji,

Tak.

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

jednoczesnie od niej nie odstajac.

Nie, oszczędności zawsze gdzieś wychodzą. Miałem swego czasu bardzo fajny DAC, który cpykał przy zmianie źródło: wystarczyło wybrać źródło przed włączeniem wzmacniacza, taki extras za połowę niższą cenę.

-----

Godzinę temu, Tomek_waw napisał:

A Sabaja nie miałem ,co tam się dzieje ? U mnie urządzenie samo się wybudzało i samo usypiało. Wcześniej w trybie idle pobierało więcej pradu ale naprawili to w aktualizacji.

Ktoś pisał, że Sabaj w trybie standby grzeje się i pobiera zbyt dużo prądu, o Wiim też ktoś o tym wspominał.

-----

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Wydali wadliwe FW z problemem wejscia w standby, pozniej wydali FW poprawione, problem rozwiazany.

Poprawili wadliwe oprogramowanie, albo programowo obeszli problem sprzętowy - tego nigdy się nie dowiesz.

37 minut temu, ProjectPi napisał:

To jest zlozone zagadnienie ktoremu poswiecono juz sporo wpisow na roznych forach, i dla ktorego nie ma zgody posrod wypowiadajacych sie. 

Zasadniczo jest: trzeba wypożyczyć kolumny i posłuchać u siebie czy fajnie grają, teoria może dać tylko wstępne wyobrażenie o praktyce.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, ProjectPi said:

Wydali wadliwe FW z problemem wejscia w standby, pozniej wydali FW poprawione, problem rozwiazany.

3 minutes ago, szymon1977 said:

Poprawili wadliwe oprogramowanie, albo programowo obeszli problem sprzętowy - tego nigdy się nie dowiesz.

A jakie ma to znaczenie?

Wzmacniacz się grzał, po zmianie FW się nie grzeje, w czym problem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gabaryton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ProjectPi napisał:

PEQ.

Czym PEQ różni się od EQ, czy P to parametryczny?

Teraz, Gabaryton napisał:

A jakie ma to znaczenie?

Może mieć żadne - może mieć kolosalne, trudno gdybać jeśli nie wiesz co było problemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Czym PEQ różni się od EQ, czy P to parametryczny?

Tak.

6 minut temu, szymon1977 napisał:

Poprawili wadliwe oprogramowanie, albo programowo obeszli problem sprzętowy - tego nigdy się nie dowiesz.

Skoro programowo wpierw zepsuli, bo problem nie byl od początku, to i programowo poprawili. Nie wiem w czym widzisz problem.

7 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie, oszczędności zawsze gdzieś wychodzą. Miałem swego czasu bardzo fajny DAC, który cpykał przy zmianie źródło: wystarczyło wybrać źródło przed włączeniem wzmacniacza, taki extras za połowę niższą cenę.

Oszczednosci moga np. wychodzic w obszarach, ktore nie maja wplywu na tzw. performance w audio. WiiMy nie maja fikusnych obudow z bajernymi wyswietlaczami, ani zegarow z kosmosu, ani liniowego zasilania w standardzie ani itp. itd.

10 minut temu, szymon1977 napisał:

Zasadniczo jest: trzeba wypożyczyć kolumny i posłuchać u siebie czy fajnie grają, teoria może dać tylko wstępne wyobrażenie o praktyce.

To nie jest  kwestia "fajnosci" grania, ale skoro w ten obszar zmierza dyskusja, to tym bardziej nie ma po co kontynuowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Ktoś pisał, że Sabaj w trybie standby grzeje się i pobiera zbyt dużo prądu, o Wiim też ktoś o tym wspominał.

Zbyt dużo to też zależnie od punktu widzenia. Wcześniej pobierał ok 8W ( czyli tyle co Atoll in100 se bez funkcji wybudzania, a dużo mniej niż Atoll in200 😉 ) Teraz to już bliżej 3W.  Ogólnie to jeżeli chodzi o aktualizacje i usprawnienia w oprogramowaniu to Wiim jest tutaj w czołówce jeżeli nie nr1 na podium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ProjectPi napisał:

To nie jest  kwestia "fajnosci" grania,

Jeśli pokażesz choć jednego pasjonata, który brzmienie swojego systemu ocenił pomijając odsłuch a na podstawie analizy parametrów wzmacniacza, kolumn i akustyki, to się dopiero nad Twoją "kwestią" zastanowię.

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

skoro w ten obszar zmierza dyskusja, to tym bardziej nie ma po co kontynuowac.

Świadomość techniczna jest cenna, pomaga np uniknąć ruchów skazanych na porażkę... ale bez przesady, nie jesteśmy w dziale DIY i nie konstruujemy systemów pod własny kaprys, a tylko szukamy takiego co nam zagra fajnie.

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Oszczednosci moga np. wychodzic w obszarach, ktore nie maja wplywu na tzw. performance w audio.

Dokładnie o tym pisałem, Chińczyki lubią mieć pozytywną ocenę brzmienia.

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

WiiMy nie maja fikusnych obudow z bajernymi wyswietlaczami, ani zegarow z kosmosu, ani liniowego zasilania w standardzie ani itp. itd.

Za to (o ike dobrze pamiętam) cpykają i buczą - wiesz co to oznacza? Że oszczędności poszły zbyt daleko.

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Skoro programowo wpierw zepsuli, bo problem nie byl od początku, to i programowo poprawili.

A może cały czas borykają się programowo z problemem sprzętowym?

-----

2 minuty temu, Tomek_waw napisał:

Zbyt dużo to też zależnie od punktu widzenia.

Nie kolego, skoro w instrukcji 5W a w praktyce 35W i grzeje się to, co powinno być odłączone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymon1977 napisał:

Jeśli pokażesz choć jednego pasjonata, który brzmienie swojego systemu ocenił pomijając odsłuch a na podstawie analizy parametrów wzmacniacza, kolumn i akustyki, to się dopiero nad Twoją "kwestią" zastanowię.

Nie obchodzi mnie to. Istota problemu to testy praktyczne z uzyciem pewnych zestawow parametrow wyjsciowych, prowadzacych lub nieprowadzacych do pewnych zachowan systemu.

 

8 minut temu, szymon1977 napisał:

Świadomość techniczna jest cenna, pomaga np uniknąć ruchów skazanych na porażkę... ale bez przesady, nie jesteśmy w dziale DIY i nie konstruujemy systemów pod własny kaprys, a tylko szukamy takiego co nam zagra fajnie.

Jak wyzej. Skoro ma byc o "fajnosci" grania, to dyskusja nie ma sensu.

 

9 minut temu, szymon1977 napisał:

Dokładnie o tym pisałem, Chińczyki lubią mieć pozytywną ocenę brzmienia.

Cokolwiek to oznacza.

 

9 minut temu, szymon1977 napisał:

Za to (o ike dobrze pamiętam) cpykają i buczą - wiesz co to oznacza? Że oszczędności poszły zbyt daleko.

Nie wiem, co oznacza "cpykają". Cykania nie zauwazylem. A problem buczenia dotyczy, z tego co wiem, jakiejs liczby egzemplarzy, ktore beda podlegaly wymianie. Tego typu sytuacje nie sa niczym niezwyklym przy premierach i dotycza rowniez marek, ktorych o zbyt daleko idace oszczednosci raczej sie nie posadza.

 

13 minut temu, szymon1977 napisał:

A może cały czas borykają się programowo z problemem sprzętowym?

Problemem czego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1977 Bardzo proszę przestać szukać dziury w całym i dzielić włos na czworo z funkcją stand-by.

Działała jak należy, wyszedł nowy soft i ją popsuł, wypuścili nowy soft i nie ma problemu. Nie jestem specjalistą, ale dla mnie to oznaka, że problem był w sofcie.

A jeśli Wiim Amp nie wywala korków, nie pali kolumn i nie gwałci kotów i ogólnie robi to, czego oczekiwałbym od tego typu sprzętu i do tego jest do kupienia w rozsądnej cenie, to pozostaje się tylko cieszyć, że ktoś takie urządzenie wyprodukował i sprzedaje.

Cały czas waham się między Wiim Pro Plus (wtedy za jakiś czas musiałbym zmienić wzmak) a odłożeniem kilku stówek więcej i kupnem Wiim Amp.

Jedyny minus związany z obsługą, to sterowanie przez apkę na telefonie.

Ale cała reszta (parametry, funkcjonalność, design i cena) przemawiają mocno na korzyść Wiim Amp.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ProjectPi napisał:

Problemem czego?

Tego, o czym dyskusja.

27 minut temu, ProjectPi napisał:

Nie obchodzi mnie to.

A po co wypowiadasz się w kwestiach, które Cię nie obchodzą?

27 minut temu, ProjectPi napisał:

Istota problemu to testy praktyczne z uzyciem pewnych zestawow parametrow wyjsciowych, prowadzacych lub nieprowadzacych do pewnych zachowan systemu.

Czyli jako zwykły konsument włączasz, puszczasz ulubioną płytę i oceniasz: gra fajnie lub nie. Wiedz i doświadzczenie pomagają co najwyżej aspekty tej fajności nazwać i zdefiniować. Przykro patrzeć, gdy ktoś aspekty techniczna stawia obok emocjonalnych.

7 minut temu, Gabaryton napisał:

Działała jak należy, wyszedł nowy soft i ją popsuł, wypuścili nowy soft i nie ma problemu. Nie jestem specjalistą, ale dla mnie to oznaka, że problem był w sofcie.

Możesz mieć rację - możesz nie mieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Skoro programowo wpierw zepsuli, bo problem nie byl od początku, to i programowo poprawili. Nie wiem w czym widzisz problem.

On we wszystkim widzi problem i teraz rozciagnie go na kplejnych kilkanascie stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BlueDot napisał:

On we wszystkim widzi problem i teraz rozciagnie go na kplejnych kilkanascie stron.

Na strony rozciąga udawanie, że problemu nie ma. Zastanawiając się nad zakupem, stawiam rzetelną oceną zalet i wad ponad zachwytami fanów - a Ty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1977Trochę nie widzę sensowności takiego czepiania się , jeżeli nie interesuje Cię urządzenie. Opowiadasz o oszczędnościach i problemach na zasadach " gdzieś coś dzwoni lecz nie wiadomo gdzie" wcale nie zagłębiając się w szczegóły czy bez kontaktu z urządzeniem. Ciężko z tym dyskutować.

Zastanawiasz się nad tym urządzeniem i masz konkretne pytania czy zastrzeżenia ?

-Pewnie na forum Wiim czy tutaj od obecnych użytkowników dostaniesz info.

Chcesz napisać bez żadnego kontaktu i opierając się na "Tata a Marcin powiedział bez konkretów" ?

-ja nie wiem czy ktokolwiek tu pomoże.

Wiim Amp idealny nie jest, z dnia na dzień jest coraz lepszy. Nie jest dla każdego ale w tej cenie oferuje dużo i jest dla wielu osób spoko opcją. Proponuje niech każdy sobie kupuje co chce i gdzie chce, albo i nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tomek_waw napisał:

jeżeli nie interesuje Cię urządzenie.

A jeżeli interesuje? Do sypialni zamiast micro ideał, tylko standby musi być sprawny, bo to 99% czasu pracy urządzenia. A lada chwila zacznie pojawiać się na ebay-u 🙂

4 minuty temu, Tomek_waw napisał:

Opowiadasz o oszczędnościach i problemach na zasadach " gdzieś coś dzwoni lecz nie wiadomo gdzie

Jak coś kosztuje połowę ceny, to trzeba je znaleźć a nie udawać, że ich nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szymon1977 napisał:

A jeżeli interesuje? Do sypialni zamiast micro ideał, tylko standby musi być sprawny, bo to 99% czasu pracy urządzenia. A lada chwila zacznie pojawiać się na ebay-u 🙂

Standby został naprawiony na aktualizacją na koniec grudnia a dokładnie 5.0.540148 jest 1. na liście bug fixes:

Enhanced Energy Efficiency: Power consumption in Idle Mode significantly reduced to approximately 3W.

Jeżeli chcesz zobaczyć co zmienia się w poszczególnych wersjach można śledzić tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Teraz wszyscy czekają na nowe funkcjonalności, które powinny wyjść na koniec stycznia czyli "room correction" i wyjście USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Szymon ma nową ofiarę 😉 Dotychczas był to Sabaj A30A. Zainteresowanie spadło to przerzucił się na nowy sprzęt, który cieszy się teraz zainteresowaniem. 

Pomimo tego,że błędnie mam tu przypisane w profilu "branża" to ja nic nie sprzedaje, na marketingu się nie znam ani żadna marka Audio mi nie płaci ( a mogłaby bo ja chętnie pieniądze przyjmę w każdej ilości ) więc żadnej tez marki nie będę bronił.

Szymon też ma czasem mocne punkty, po prostu piszmy konkretnie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, szymon1977 napisał:

Tego, o czym dyskusja.

Dyskusja dotyczy problemu. Ty dodajesz mu kwalifikacje problemu sprzetowego, zdeczko uparcie przy tym, choc zasadniczo istoty zagadnienia nie znasz.

 

48 minut temu, szymon1977 napisał:

A po co wypowiadasz się w kwestiach, które Cię nie obchodzą?

Wypowiadam sie w kwestiach, ktore mnie obchodza, co nie oznacza, ze obchodzi mnie ich omawianie z kims, kto patrzy na nie przez pryzmat "fajnosci" grania.

 

50 minut temu, szymon1977 napisał:

Czyli jako zwykły konsument włączasz, puszczasz ulubioną płytę i oceniasz: gra fajnie lub nie. Wiedz i doświadzczenie pomagają co najwyżej aspekty tej fajności nazwać i zdefiniować. Przykro patrzeć, gdy ktoś aspekty techniczna stawia obok emocjonalnych.

Czyli nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, Tomek_waw said:

Teraz wszyscy czekają na nowe funkcjonalności, które powinny wyjść na koniec stycznia czyli "room correction" i wyjście USB.

To teraz już wiem po co jest wejście na mikrofon.

Jeśli tę funkcję wprowadzą i będzie działać jak należy, to będzie prawdziwa rewelacja w tej cenie, bo nie ma chyba nic tańszego z "room correction".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gabaryton napisał:

To teraz już wiem po co jest wejście na mikrofon.

Na forum Wiim są przypuszczenia,że raczej będzie się to odbywało przez smartphone.

Cytat

The microphone, room measurement, and design for either manual or automatic correction will be done in your phone. Remember just how powerful your phone is.

Once it’s decided on a solution, if it’s automatic, it’ll tell the WiiM what to do. The WiiM just has to apply eq, delay, etc. Do as it’s told.

I’m not sure if this is relevant, but the figures I’ve seen online suggest a Denon AVR-X3600H can process 1 billion operations per second. An iPhone 15Pro can process 35 trillion.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.